پیام خراسان

آخرين مطالب

افق روشن فراروی رشته پرورش‌اندام در خراسان رضوی ورزشي

افق روشن فراروی رشته پرورش‌اندام در خراسان رضوی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- ورزشکاران پرورش‌اندام در خراسان رضوی اخیرا جایگاه کشوری خود را در مسابقات این رشته ورزشی بهبود بخشیده و از نظر کسب مقام در مسابقات ملی وضعیتی بهتر نسبت به گذشته یافته‌اند که نویدبخش افقی روشن برای این رشته ورزشی در استان است.

مسابقات رده سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان پرورش‌اندام، فیزیک، فیزیک ماسکولار، بادی کلاسیک و فیزیک کلاسیک از 17 مهر ماه امسال به مدت سه روز در زنجان برگزار شد که تیم اعزامی خراسان رضوی به این مسابقات پس از 9 سال مقام سوم را در رشته فیزیک کلاسیک از آن خود کرد.
برای موفقیت در مسابقات یاد شده روزهای چهارم و پنجم مهر مسابقات پرورش اندام، فیزیک، فیزیک کلاسیک و بادی کلاسیک قهرمانی خراسان رضوی با حضور 168 ورزشکار از 12 شهرستان استان با حضور دبیر و رئیس کمیته استان‌های فدراسیون بدنسازی، سرمربی، سرپرست و مدیر تیم های ملی و با قضاوت 2 داور بین المللی در مشهد برگزار شد.
آمادگی ورزشکاران در آن روزها و اراده آنها برای تشکیل یک تیم خوب، موفقیت در مسابقات کشوری را نوید می داد و با توجه به نتایج کسب شده در رشته فیزیک کلاسیک و دیگر نتایج ابتدای امسال می‌توان امیدوار بود این مسیر در ادامه برای ورزشکاران بدنساز و پرورش‌اندام خراسان رضوی ادامه دار باشد.
فعالیت دست کم یک هزار باشگاه بدن سازی و پرورش اندام در خراسان رضوی با مراجعه روزانه به طور میانگین 100 نفر و فعالیت 21 هیات این رشته در شهرستان های خراسان رضوی همراه با وجود استعدادهای بسیار در درده های سنی مختلف افق های روشنی در این رشته را برای خراسان رضوی نوید می دهد.
رییس هیات بدنسازی و پرورش‌اندام خراسان رضوی در این باره گفت: خرداد ماه امسال، برای نخستین بار مسابقات پرس سینه با لوازم باشگاه های کشور در مشهد برگزار شد.
سروش پورآزاد افزود: در این مسابقات 70 ورزشکار از 16 استان و 22 باشگاه در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان با هم رقابت کردند.
وی با بیان اینکه در این مسابقات در رده سنی نوجوانان تیم‌های خراسان رضوی (الف)، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی (ب) به ترتیب اول تا سوم شدند اظهار داشت: در رده سنی جوانان هم تیم خراسان رضوی (الف) بر سکوی قهرمانی ایستاد، تیم‌ فارس دوم شد و سنندج مقام سوم را به دست آورد.
وی گفت: در رده سنی بزرگسالان هم تیم خراسان رضوی (الف) قهرمان شد و تیم‌های خراسان رضوی (ب) و فارس به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند و در رده سنی پیشکسوتان هم خراسان رضوی به مقام نخست دست یافت و تیم‌های شهرداری ساوه و مازندران مقام های دوم و سوم را از آن خود کردند.
رییس هیات بدن سازی و پرورش اندام خراسان رضوی با اشاره به موفقیت ورزشکاران بدن سازی و پرورش اندام خراسان رضوی در مرداد ماه امسال افزود: مچ اندازان این استان در مسابقات قهرمانی باشگاه‌ های کشور 13 مدال طلا، هفت مدال نقره و 2 مدال برنز کسب کردند.
پور آزاد ادامه داد: مچ اندازان این استان در مسابقات قهرمانی باشگاه‌ های کشور که از نهم تا یازدهم مرداد ماه در شهرستان شاهرود استان سمنان برگزار شد در رده سنی جوانان و بزرگسالان مقام سوم و در رده سنی امید مقام دوم را به دست آوردند.
وی با اشاره به حضور بانوان خراسان رضوی در رشته بدن سازی و پرورش اندام هم گفت: این حضور رو به افزایش است بطوریکه امسال 10 هزار نفر از این استان در این رشته سازمان یافته اند که هفت هزار نفر آنان بانوان هستند.
وی افزود: پارسال هم از مجموع 12 هزار و 109 ورزشکار که در این رشته سازمان یافتند 6 هزار و 358 نفر زن و پنج هزار و 751 نفر مرد بودند.
سرپرست کمیته پاورلیفتینگ هیات بدن سازی و پرورش اندام خراسان رضوی هم گفت: تیر ماه امسال ورزشکاران این استان در مسابقات انتخابی تیم های ملی پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک برای اعزام به مسابقات آسیایی چین 2019 که در مجموعه ورزشی کارگران تهران برگزار شد پنج مقام کشوری را از آن خود کردند.
مجتبی مهربان افزود: همچنین در این ماه، تیم خراسان رضوی در مسابقات پاورلیفتینگ با لوازم قهرمانی باشگاههای کشور که از هفدهم تیر ماه به مدت سه روز در تهران برگزار شد در رده سنی بزرگسالان به مقام قهرمانی و در رده جوانان به مقام نایب قهرمانی دست یافت.
وی اظهار داشت: در این مسابقات تیم بزرگسالان استان چهار مدال طلا و 2 مدال نقره کسب کرد و تیم جوانان استان هم 2 مدال طلا و 2 مدال نقره به دست آورد.
وی ادامه داد: ورزشکاران پاورلیفتینگ همچنین در مسابقات تک لیفت با لوازم قهرمانی باشگاه‌ های کشور که از روز پانزدهم تا هفدهم مرداد ماه در قم برگزار شد یک مقام قهرمانی و 2 عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کردند.
سرپرست کمیته پاورلیفتینگ هیات بدن سازی و پرورش اندام خراسان رضوی افزود: پاورلیفترهای این استان در رده سنی جوانان بر سکوی قهرمانی ایستادند و در رده های سنی نوجوانان و بزرگسالان نایب قهرمان کشور شدند.
مهربان گفت: هیات بدن سازی از چهار کمیته پرورش اندام، پاورلیفتینگ، مچ اندازی و قویترین مردان تشکیل می شود و تعداد مقام هایی که ورزشکاران این استان در رشته های مختلف این ورزش از ابتدای سال تا کنون کسب کرده اند چند برابر تمام مقام های کسب شده در سال گذشته است.
انتخابات هیات بدن سازی و پرورش اندام خراسان رضوی 16 مرداد ماه امسال برگزار شد و با توجه به حضور چهره های جوان و پر انرژی در کمیته های مختلف و راس این هیات و نگاه ورزشی آنها به این وزش آینده درخشان در انتظار این ورزش در استان خواهد بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شرکت 70 هزار دانش‌آموز در المپیاد ورزش‌های درون مدرسه‌ای خراسان جنوبی

آویژه‌صنعت در نفس آخر کم آورد

پتی: کلاهم را به افتخار بازیکنان آویژه از سر برمی‌دارم

سرجان: باید با 10 بازیکن ادامه دهیم

هنری: خستگی کار دستمان داد

دادستانی: فیلترینگ را تا حد امکان کاهش می‌ دهیم

ذوالنور: وظیفه من به زیر کشیدن روحانی است!

تشکیل جلسه بررسی وحل مشکلات احداث زمین ورزشی در محله 17 شهریور

چهارمین شکست«اترک بجنورد»

کمبود زیرساختها مانع توسعه کیفی ورزش بجستان است

خداوردی: بعید است بازیکنان خاطی برگردند

کنایه‌ رئیسی به روحانی: گرفتار حاشیه نمی‌ شویم

توزیع‌کننده‌ بیانیه علیه روحانی مشخص شد

نجات غریق های خراسان شمالی تمایلی به کار کردن ندارند

10 تمرین برای بهبود عصب تحت فشار در گردن

المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای خراسان شمالی افتتاح شد

ثبت نخستین پیروزی پیام با دست خالی

محمدی‌فر: ورزش سهم بالایی در توانمندسازی معلولان دارد

گل‌محمدی: امیدوارم بازیکنان شرایط خوب رسیدن به صدر جدول را درک کنند

مربی پارس جنوبی: گل‌محمدی معلم من بود/ داوری بازی با استقلال عجیب بود

پیروزی قاطع حسن یزدانی در لیگ برتر کشتی آزاد

یحیی و شهرخودرو به رده دوم رسیدند

گل‌محمدی: دفاع لایه لایه پارس جنوبی کار ما را سخت کرد

تاج: ویلموتس مربی پروازی نیست/ به کمیته انضباطی لقب گاوصندوق ندهید

مربی پارس جنوبی: داور با بازیکن شهرخودرو مماشات کرد/ از بازی برابر بالانشینان خسته شدیم

فینالیستهای کشتی آزاد قهرمانی کشور مشخص شدند

اختصاص 16 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی خراسان جنوبی

بوکسورهای خراسان شمالی ‌برای خرید بلیط هواپیما پول ندارند

مرتضایی: در گلزنی ناکام بوده‌ایم/ اولویت ما با گل نخوردن است

سرجان: سعی کردیم نقاط ضعف را برطرف کنیم/ مشهدی‌ها به سالن بیایند

اختصاص سهم 10 درصدی از فدراسیون به هیات‌های ورزشی

صنوبر: پیام در مشهد غریب است

شبان: شرایط پیام قطعا بهتر خواهدشد

ضعف شدید زیرساخت‌های ورزش قهرمانی حرفه‌ای در خراسان جنوبی

مسابقات جانبازان نیروهای مسلح در مشهد آغاز شد

ورزشگاه محل تخلیه انرژی است/باید با هنجارشکنی به‌شدت برخورد شود

عملکرد قابل قبول بانوان فوتسالیست خراسانی در نیم‌فصل نخست

ورزشگاه محل اعتراض و تخلیه انرژی است/باید با هنجارشکنی به‌شدت برخورد شود

حدادی: مدال المپیک توکیو 2020 را می‌خواهم

ترکاشوند: زیبایی والیبال به حضور تماشاگران است/ پیکان برای قهرمانی بسته نشده‌است

پیروزی اشتاد سازه مشهد در روز به میدان نرفتن نماینده طرقبه‌وشاندیز

خدایی: کشتی‌گیران مطرح انتظارات را برآورده کردند

خداوردی: یک‌سوم فصل گذشته‌ هزینه کردیم

جلیل‌زاده، سرپرست جدید هیات کوهنوری خراسان رضوی شد

همایون‌فر: رقابت در بالای جدول نفس‌گیر خواهدبود

دو هزار کارمند در المپیاد ورزشی کارکنان اداره‌های خراسان رضوی شرکت دارند

جلسه بررسی وضعیت ورزش شهرستان سرایان

پیام حریف پیکان نشد

باخت سنگین بانوان بسکتبالیست خراسانی در اولین گام

خراسان جنوبی؛ میزبان بزرگترین رویداد ورزشی روستائیان شرق کشور