پیام خراسان

آخرين مطالب

سندی برای توسعه استان خراسان جنوبی؛

از گسترش صنایع کم آب تا فرآوری معادن اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - معاون دفتر برنامه ریزی‌، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان جنوبی با اشاره به تصویب سند آمایش سرزمین استان گفت: در این سند افزایش خطوط ریلی و هوایی و جاده‌ای تغییر الگوی کشت، گسترش صنایع کم آب ، فرآوری محصولات کشاورزی و معادن استان به عنوان محورهای مهم توسعه دیده شده است.

علی اکبر اکبری راد  اظهار کرد: براساس آیین‌نامه اجرای شورای برنامه ریزی و توسعه استان‌ها که از سوی هیات دولت ابلاغ شده در ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان چهار کارگروه از جمله کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری و نوآوری استان شکل گرفته است که این کارگروه به ریاست استاندار و دبیری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و با حضور اعضای اصلی و متغیر برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: از آن جای که این کارگروه‌ها وظایف مهم و موثری در استان داشته و با توجه به ماهیت و محتوای شرط وظایف آن باید در خصوص اقدامات و فعالیت‌های آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری در استان، تصمیماتی اتخاذ و اجرایی کنند.
معاون دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: لذا به منظور بررسی بیشتر مشکلات و رفع موانع آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری در ذیل کارگروه کمیته‌های تخصصی آموزش به دبیری جهاد دانشگاهی استان، کمیته تخصصی پژوهش به دبیری دانشگاه بیرجند و کمیته تخصصی فناوری و نوآوری به دبیری دانشگاه بیرجند و با حضور اعضای مرتبط با هر یک از کمیته‌ها تشکیل شده است.
اکبری راد اظهار کرد: کمیته تخصصی آموزشی استان وظایفی از جمله بررسی راه‌های توسعه فضاها و تجهیزات آموزش عالی استان، تهمیدات برنامه‌های برای حمایت از تولید علم و فناوری و عرضه نوآوری در استان، تصمیم در اجرای تصمیمات شوراهای مرتبط از جمله شورای عالی آموزش و پرورش،‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی آموزش و تربیت فنی حرفه‌ای و مهارتی پیگیری توسعه آموزش‌های مهارتی و کاربردی، بررسی و تدوین اولویت‌های آموزش استان در همه مقاطع تحصیلی و مدارج علمی را برعهده دارد.
وی افزود: در اجرای ماده 58 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده دو آیین‌نامه اجرایی فصل نهم این قانون به منظور توانمندسازی و ارتقای سطح دانش، بینش و مهارت کارمندان دولت، نظام آموزشی کارمندان در دستگاه‌های اجرایی از سوی سازمان امور اداری و استخدامی در قالب بخش‌نامه مربوطه ابلاغ شده است.
معاون دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: تمامی کارمندان رسمی و پیمانی اعم از مدیران و کارمندان مشمول این نظام آموزشی هستند و حتی کارمندان قرارداد کار معین نیز بیاد در دوره‌های آموزشی با موضوع نظام آموزشی و براساس بخش‌نامه‌های ابلاغی و نیاز دستگاه الزاما ‌شرکت کند.
اکبری راد افزود: این گونه آموزش‌ها که هم از طریق مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی و هم از طریق دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری یا واحدهای آموزش وابسته به دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود؛ با هدف افزایش اثر بخشی و کارایی کارمندان در ارائه خدمات دولتی از طریق توسعه دانش و مهارت‌های متصدیان مشاغل و ارتقای سطح کیفی سرمایه انسانی بخش دولتی انجام می‌گیرد.
وی اظهار کرد: توانمندسازی و توسعه مدیران در راستای ایفای موثر نقش ها و وظایف مدیریتی آمادسازی کارمندان دولت از بعد دانش، مهارت شایستگی شغلی برای ارتقاء به رده‌های شغلی بالاتر، توسعه اخلاق اسلامی و فرهنگ سازمانی و توسعه آگاهی‌های عمومی کارمندان دولت در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی نیز از دیگر اهداف است.
وی با اشاره به تصویب سند آمایش سرزمین استان گفت: سند آمایش سرزمین خراسان جنوبی که در سال گذشته توسط 40 نفر از اساتید دانشگاهی و نخبگان این استان تدوین و به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسیده است، نقش تعیین کننده‌ای در توسعه استان خواهد داشت و به عنوان یک سند بالادستی می‌تواند راهنمایی و هدایت استان برای توسعه و عمران و آبادانی داشته باشد.
معاون دفتر برنامه ریزی ، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا و در پی دستور استاندار خراسان جنوبی و رئیس کارگروه آموزش و پژوهش استان بازنگری اسناد توسعه شهرستان‌ها در 11 شهرستان استان مصوب شده است.
وی ادامه داد: در سال جاری این اسناد از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و همکاری تمام فرمانداری های و دستگاه‌های اجرای استان بازنگری خواهد شد و یقینا این دستور استاندار مبنی بر بازنگری در اسناد توسعه‌ای شهرستان‌ها که برگرفته از سند آمایش سرزمینی استان است؛ موجبات تغییر و تحولات چشمگیری در شهرستان‌ها خواهد بود.
اکبری راد افزود: از آن جای که در این سند تمام ظرفیت‌های خراسان جنوبی دیده شده است براین اساس بعد از اجرای این سند در سال 1415 باید استانی توسعه یافته با جایگاهی برتر در توسعه گردشگری، استفاده بهینه از فناوری، انرژی‌های بادی و خورشیدی‌، تربیت نیروی انسانی، فرآوری معادن و محصولات کشاورزی و غیره داشته باشیم.
معاون دفتر برنامه ریزی‌، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: در این سند افزایش خطوط ریلی و هوایی و جاده‌ای‌، تغییر الگوی کشت، گسترش صنایع کم آب‌، فرآوری محصولات کشاورزی و به ویژه معادن استان نیز به عنوان محورهای مهم توسعه استان دیده شده است و این سند مبنای برنامه ریزی توسعه‌ای خواهد بود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

توزیع کالاهای طرح تنظیم بازار در خراسان رضوی آغاز شد

ساخت مسیر قطار مشهد - چناران 70 درصد پیشرفت کرده است

درگیری مردم و کارکنان شرکت هواپیمایی عراق در مشهد/ ویدئو

تداوم وضعیت قرمز کرونایی در خراسان رضوی/ موج سوم کرونایی در راه است

3 پرواز فوق‌العاده از مشهد به مقصد عراق برقرار شد

تایید چند آزمایش جدیدِ تشخیص سرطان در ایالات متحده

اولین دوره مسابقات ایر بدمینتون کشور در کیش برگزار شد

رونمایی از سردیس شهید حاج قاسم سلیمانی در پیاده راه مشاهیر کیش

دستگیری ده نفر در پارتی سفره‌خانه‌ای

حقوق کارگران، کفاف نان و پنیر را هم نمی‌دهد

یادی از استاد عباس جوانمرد، آن روزهای خوب... + عکس

برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی در خراسان جنوبی به تعویق افتاد

آیین کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه های منطقه 4 برگزار شد

فیلم: ارائه خدمات پزشکی و دندانپزشکی در مناطق محروم جاجرم

اطلاع‌رسانی درباره مخاطرات پرندگان مهاجر و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

تحریف و انحراف، آفاتی بزرگ در آثار دفاع مقدس

افزایش هزینه نگهداری و عرضه دام‌های مولد/ امنیت غذایی در خطر است

«شهد فروش»، کتابی زنده و دارای اتمسفری دوست‌داشتنی است

«شهد فروش»؛ روایت شهیدی که با صلوات مشکلات مردم را حل می‌کرد

مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده راه تا 500 کیلومتر افزایش می یابد

مناسب‌سازی معابر سبزوار برای توانجویان مطلوب نیست

25 پرونده عرضه خارج از شبکه آرد در خراسان شمالی تشکیل شد

شهدفروش، روایتی از زندگی یک تخریب‌چی دفاع مقدس

ماجرای نگهبانی که خود سرکرده دزدان بود

بازداشت تعدادی از نیروهای شرکت گاز در چناران

​موافقت شورای عالی حفاظت فنی با سخت و زیان ‌آور بودن بخشی از مشاغل آرامستان ‌ها

آتش‌نشانی بجنورد 871 عملیات انجام داد

فوری: صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت درگذشت

مجلس به وزیر پیشنهادی روحانی اعتماد کرد

ترامپ: نمی‌خواستم دخترم را معاون خودم کنم

قالیباف: شبکه توزیع کالا نابسامان است

مانور عملیات پدافند غیرعامل "آتش سوزی عمدی در پارک ملت"

450 نسخه خطی از تالیفات مولوی در گنجینه رضوی وجود دارد

معاون وزیر آموزش و پرورش: تعلیم و تربیت تعطیل‌بردار نیست

ارتقاء اراضی با کاربری آموزشی در دوره جدید مدیریت شهری به ١٠٥ هکتار

اکران فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در سینماهای کشور

حناچی: عبور خط 10 مترو از منطقه 4 تاثیرسنجی شود

خراسان جنوبی به کارگاه عمرانی تبدیل شده است

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی تعیین شد

پیش بینی بارش اولین باران پاییزی استان در نهبندان

آموزش پساکرونای دانش‌آموزان ایران همانند قبل کرونا نخواهد بود

برگزاری برنامه‌های فرهنگی چهلمین بزرگداشت هفته دفاع مقدس در منطقه 12

بیش از 2 هزار میلیارد ریال برای ساخت محور بجنورد- جنگل گلستان هزینه شد

فرماندار بجنورد: تیمداری شهرداری در لیگ کشتی منع قانونی دارد

فرماندار بجنورد: تیمداری شهرداری در لیگ کشتی منع قانونی داشت

تصویب یک سند راهگشا در جهت مناسب سازی معابر برای معلولان و جانبازان

اتخاذ برنامه های تازه برای رونق گردشگری کیش

شاه‌ دزد تهران با 300 خودروی سرقتی گیر افتاد

سقف وام بانک‌های قرض‌الحسنه افزایش یافت

داور دیدار پرسپولیس و پاختاکور مشخص شد