پیام خراسان

آخرين مطالب

حوادث ناشی از کار در سبزوار افزایش یافت گفتگو

حوادث ناشی از کار در سبزوار افزایش یافت
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - سبزوار- 21 مورد حوادث ناشی از کار طی شش ماه نخست امسال در شهرستان سبزوار به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه پارسال 16 درصد بیشتر شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار روز چهارشنبه در این خصوص گفت: طی این مدت 21 حادثه کار در این شهرستان رخ داد که 45 درصد آن حادثه ساختمانی و سایر موارد مربوط به حوادث کار در کارگاههای صنعتی، غیرصنعتی و مشاغل آزاد بوده است.
عقیل مختاری افزود: همچنین ظرف شش ماه نخست امسال دو مورد فوت ناشی از حوادث کار در سبزوار رخ داده است.
وی با اشاره به اینکه اداره کار سبزوار 904 کارگاه را در حوزه های ایمنی، مقررات و قراردادها مورد بازرسی قرار داده است ادامه داد: علت عمده افزایش حوادث کار در این شهرستان رونق عملیات ساخت و ساز در بخش ساختمانی است.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار گفت: همچنین هشت هزار و 160 نفرساعت طی این مدت در دوره های آموزش ایمنی و بهداشت شرکت کردند که این میزان آموزش رشد 38 درصدی داشته است.
وی افزود: میانگین زمان رسیدگی به شکایات حوزه کار در شهرستان سبزوار شش روز است. در حوزه دادرسی طی شش ماه نخست امسال به 162مورد شکایت کارگری و کارفرمایی رسیدگی شده که با راه اندازی واحد مشاوره 63 مورد این شکایت ها منجر به سازش شده است.
سبزوار در فاصله 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield