پیام خراسان

آخرين مطالب

معرفی دانشگاه‌های پیشرو آموزش جهانی در سال 2019 علمي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی در حال حاضر جهان در حال کوچک شدن است و مفهوم "بازار جهانی" در زمنیه‌های مختلف ایجاد شده است. این تغییرات جنبه‌های مختلف زندگی را در بر گرفته و آموزش عالی نیز از جهانی شدن مستثنی نبوده و یادگیری آنلاین از سرتاسر جهان در دانشگاه‌های دوردست در حال رشد است.

فرهنگ آموزش جهانی به طور فزاینده‌ای پررونق شده و تفکر انتقادی، استدلال و مهارت‌های ارتباطی در دانشجویان، هدفی بلند مدت در ایجاد نیروی کار هوشمند محسوب می‌شود.
دانشگاه‌های برتر جهان نیز چشم انداز جهانی را در دانشجویان القا می‌کنند تا آنان را به بهترین شکل ممکن برای یک محیط تجاری بی حد و مرز آماده کنند.
در ذیل به دانشگاه‌های پیشرو در زمینه آموزش جهانی در سال 2019 اشاره شده است.
آفریقا
دانشگاه‌های آفریقای جنوبی چشم انداز فرهنگی و آموزش متنوع و پیچیده را به دانشجویان ارائه می‌دهد. افریقا دارای طبیعت منحصر به فرد و پر جنب و جوش یا به عبارتی "ملت رنگین کمان" است که چندین زبان مختلف و متنوع دارد. همچنین مناظر زیبا و شهرهای پر رونقی مانند ژوهانسبورگ در این منطقه قرار گرفته‌اند.
دانشجویان در آفریقای جنوبی برای دریافت مدرک کارشناسی بعد از سال سوم تحصیلی دو گزینه؛ دریافت مدرک کارشناسی و یا دریافت افتخارات بیشتر تحصیلی دارند که در مورد دوم با گذراندن یک سال تحصیلی دیگر موفق به دریافت این مدرک می‌شوند. این دوره افتخاری شامل پایان‌نامه تحقیقاتی در همان حوزه تحصیلی است.
دانشگاه‌های آفریقای جنوبی محیط دانشجویی چند فرهنگی، امکانات خوب دانشگاهی، طیف وسیعی از فعالیت‌های اجتماعی و سیستم‌های پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند. تعدادی از دانشگاه‌ها برنامه‌هایی دارند که دانشجویان را با پروژه های داوطلبانه محلی هماهنگ کرده و به آنان فرصتی می‌دهد تا بیشتر در جامعه محلی ادغام شوند.
محبوب‌ترین دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی در افریقای جنوبی دانشگاه استلنبوش است که در سال 1917 میلادی تاسیس شده و دانشگاهی دولتی در شهر کیپ تاون و یکی از چهار دانشگاه تحقیقاتی افریقای جنوبی است. این دانشگاه درگسترش و پرورش روابط بین‌الملل و پیشبرد شبکه‌های بین المللی دانشگاهی، پویایی و مشارکت به شیوه ای منظم تلاش می‌کند. دانشگاه استلنبوش بر تحقیقات میان رشته‌ای تمرکز دارد و شیوه تدریس آن به روش سنتی حضور در کلاس و استفاده از آخرین فناوری‌ها برای ایجاد ارتباط با جوامع مختلف است. فناوری مبتنی بر سیستم‌های تعاملی و دوره‌های گسترده باز آنلاین (موک)، وای فای در سالن‌های سخنرانی، پخش مستقیم از اینترنت، سیستم مدیریت یادگیری بر ارتباط این دانشگاه‌ها با دیگر مراکز تحقیقاتی افزوده است. دانشجویان این دانشگاه با یادگیری تعاملی و فناوری‌های مختلف ارتباطی، توانایی تغییر به شیوه‌ای متفاوت در جوامع را دارند.

قبرس
قبرس سومین جزیره پرجمعیت در دریای مدیترانه است. این کشور دارای یک اقتصاد پیشرفته با درآمد بالا و همچنین شاخص توسعه انسانی و میانگین امید به زندگی بالاست. خوشبختانه با آب و هوای مطبوع و تاریخ و فرهنگ غنی و متنوع ، قبرس مکانی مطلوب برای بازدید یا زندگی در نظر گرفته می‌شود. مدرک کارشناسی در این کشور چهار ساله است. مدارک تحصیلات تکمیلی نیز شامل مدرک کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشد که یک مدرک پژوهشی است که حداقل دوره آن سه ساله است.
آموزش عالی توسط شبکه‌ای از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ارائه می‌شود. دانشگاه‌های خصوصی در این کشور برای اولین بار در سال 2005 مورد تایید قرار گرفتند و برای فعالیت و اعطاء مدرک تحصیلی بر اساس قانون دانشگاه‌های خصوصی در این کشور نیاز به مجوز ویژه است.
دانشگاه نیکوزیا یک مؤسسه مدرن است که سه دهه پیش تاسیس شده است. تعالی در آموزش، تحقیق و نوآوری، این دانشگاه را به یکی از مؤسسات پیشرو در اروپا تبدیل کرده است.همچنین همکاری با مؤسسات برتر بین المللی، شرکت در برنامه ERASMUS ‌موجب کسب رتبه67 این دانشگاه در بین 200 دانشگاه برتر جهان در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در سال 2019 شده است.
دانشجویان این دانشگاه از زیرساخت‌های پیشرفته هنری، شهریه مقرون به صرفه، خدمات پشتیبانی دانشجویی، بورس‌های تحصیلی و میزان اشتغال بالا بهره‌مند می‌شوند.

فنلاند
فنلاند ترکیبی عالی از چشم اندازهای طبیعی زیبا و اقتصاد پیشرفته مبتنی بر فناوری و نوآوری است. دانشگاه‌های فنلاند انتخاب خوبی در برگزاری کلاس‌های جهانی است.
دانشجویان در فنلاند تفریحات مختلف و متناسب با فصول دارند و پایتخت هلسینکی مرکز پر جنب و جوش در سواحل جنوبی فنلاند است که علاوه بر ارائه هزاران جایزه در زمینه فرهنگی و تاریخی از دسترسی بسیار خوبی به سایر نقاط اروپا نیز برخوردار است.
دانشگاه تامپر یکی از دانشگاه‌های میان رشته‌ای فنلاند است. تقریبا تمام رشته‌های تحصیلی شناخته شده بین‌المللی در این دانشگاه ایجاد شده است. در دانشگاه تامپر، فناوری و علوم اجتماعی به روشی منحصر به فرد در کنار یکدیگر قرار گرفتند. گروه‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی در تحقیقات میان‌رشته‌ای به صورت اصولی فعالیت دارند.
دانشجویان روش‌های انعطاف پذیری و فردی را فرا می‌گیرند تا پیشرفت علمی مؤثر داشته باشند. این افراد در آینده دیگران را به خوبی درک و فرصت‌های فناوری را شناسایی می‌کنند و به فرهنگ همکاری که قبل از فارغ التحصیلی در دانشگاه فرا گرفتند پایبند هستند.

ژاپن
جذب دانشجویان بیشتر بین المللی، یکی از مواردی است که دولت ژاپن زمان و منابع خود را به آن اختصاص داده است و هدف از آن دستیابی به 300هزار دانشجوی خارجی در این کشور تا سال 2020 است به همین دلیل، دانشگاه‌ها در تلاشند تا زندگی را برای دانشجویان خارجی آسان‌تر کنند.
دانشگاه‌های این کشور تقریبا بیش از 700 رشته تخصصی مختلف ارائه می‌دهند، فرصت‌های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی بی حد و مرز است. پیشنهادهای عالی آکادمیک همراه با استقبال از دانشجویان بین المللی با ارائه معافیت شهریه برای کاهش هزینه های زندگی در این کشور چشم‌اندازی در جهانی شدن تجارت است.
دانشگاه کیوشو ، یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی برتر ژاپن است. این دانشگاه مرزهای دانش و آموزش را کوتاه کرده و نسل جدیدی از رهبران را در طیف‌های متنوعی از حوزه‌های علوم انسانی، تجارت، قانون، علوم، فناوری و پزشکی را در دستور کار خود قرار داده است. در آوریل 2018، این دانشگاه، دانشکده علوم و نوآوری بین رشته‌ای را افتتاح کرد تا روشی برای حل مشکلات آینده جهانی باشد.
دانشگاه تجارت ناگویا نیز یک دانشگاه خصوصی است که در سراسر جهان به عنوان یک مؤسسه آموزشی برتر شناخته می‌شود. این دانشگاه برنامه‌های فارغ التحصیلی برای توسعه مدیران کسب و کار آگاه دارد. الگوی آموزشی این دانشگاه یادگیری تجربی از طریق آموزش و مطالعه موردی در توانمندسازی رهبران آینده‌نگر است. این دانشکده که خود در زمینه آموزش کسب و کار پیشرو است، اولین برنامه EMBA ژاپن را در سال 2003 راه اندازی کرده و در سال های 2018 و 2019 نیز رتبه نخست QS Global EMBA ژاپن را دریافت کرده است.

امارات متحده عربی
امارات متحده عربی از هفت امارت تشکیل شده و هفت شیخ‌نشین این کشور شامل ابوظبی، دوبی، شارجه، راس‌الخیمه، فجیره، ام‌القوین و عجمان است. ابوظبی بزرگ‌ترین شیخ‌نشین و دومین شیخ‌نشین آن دبی است. یکی از دانشگاه‌های معتبر بین المللی آن دانشگاه آمریکایی شارجه است. البته مؤسسات وابسته بین‌المللی نیز در این منطقه وجود دارند که علاوه بر برنامه‌های مهندسی و ساخت و ساز سنتی برنامه‌های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌هایی از جمله هنر و تجارت ارائه می‌کنند.
دهکده دانش دبی به طول یک کیلومتر با دانشگاه‌های بین‌المللی، مراکز آموزشی، یادگیری الکترونیکی و شرکت‌های تحقیق و توسعه در این منطقه بنا شده است. از اوایل سال 2007 این منطقه 16 شریک از دانشگاه بین‌المللی را به خود جلب کرده است. امارات متحده عربی طیف گسترده‌ای از فرهنگ‌های جهانی است به همین دلیل محیطی ایده آل برای رشد و پیشرفت دانشجویان جهانی است.
دانشگاه سوربن ابوظبی در سطح جهانی معتبر است و رشته‌های تخصصی در علوم طبیعی، علوم انسانی، زبان‌ها، حقوق و اقتصاد دارد تا تقاضاهای محلی و جهانی بازار کار را بر طرف کند.
دانشگاه آمریکایی شارجه (AUS) ، برترین دانشگاه خصوصی امارات متحده عربی است. با بیش از 20 سال فعالیت، فارغ‌التحصیلان بی‌شماری در مشاغل کارآفرینی دارد.تعهد این دانشگاه ارائه برنامه‌های دانشگاهی باکیفیت بالا در طیف گسترده‌ای از فرصت‌های خارج از برنامه درسی با اطمینان از موفقیت دانشجویان در آینده است. دانشگاه شارجه با داشتن بیشترین درصد دانش آموزان بین‌المللی در جهان، دانش‌آموختگان خود را به سمت جهانی گرایی سوق داده و باعث برجسته شدن آن در جهان شده است. این تجربه منحصربه‌فرد افراد بسیار با استعدادی را به خود جلب می‌کند و هرساله دوسوم این دانشجویان از کمک‌های مالی و بورس‌های تحصیلی بهره می‌گیرند.

منابع:
eventbrite.com
newsweek.com
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تلاش برای جذب بیشترین تسهیلات مربوط به واحدهای آسیب دیده از کرونا

کشف بیش از 49 کیلو موادمخدر صنعتی در نهبندان

مرگ دلخراش راننده پژو زیر اتاق کامیون حمل شن

پرداخت هفت میلیارد ریال تسهیلات گردشگری و صنایع دستی در شیروان

خراسان جنوبی در یک قدمی وضعیت قرمز کرونا

افزایش 15 تا 40 درصدی نرخ کرایه تاکسی در مشهد

کارگاه راه‌سازی بردسکن که فقط روز بازدید مدیرکل فعال بود!

دستگیری متخلفین شکار یک راس میش وحشی در کاشمر

افزایش سگ‌های ولگرد سلامت عمومی در گناباد را تهدید می‌کند

شناورسازی ساعات کاری در مناطق پرتراکم اداری برای مقابله با کرونا

سرانه آب روستاییان خراسان جنوبی تا 120 لیتر افزایش یافت

مشکل 10 ساله آب شهر ایور خراسان شمالی حل شد

کمک 60 میلیارد ریالی یک نیکوکار به آب شرب روستایی تربت‌جام

نصب درهای حائل در ایستگاه‌های شلوغ مترو

رفتار داعشی باعث حمله به مسجد گوهرشاد بود

جهش تولید با ایجاد ارزش افزوده محقق می شود

مصائب مرزنشینان در شرق کشور/ پول نمی‌خواهیم؛ شغل ایجاد کنید!

ادامه برنامه "عصر جدید" تعطیل شد؟

سرگرمی یا کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات

طرح‌های اشتغالزایی سازمان‌های مردم نهاد خراسان جنوبی حمایت می‌شود

طرح‌های اشتغالزای سازمان‌های مردم نهاد خراسان جنوبی حمایت می‌شود

کسب و کارهای فرهنگی آسیب‌دیده در کرونا تسهیلات دریافت می‌کنند

هیات مدیره انجمن نمایش خراسان رضوی سرپرست جدید تعیین کرد

آیت‌الله علم‌الهدی: دشمنان اسلام از حجاب و چادر ترس دارند

پوشش خدمات فاضلاب شهری در خراسان شمالی هشت درصد ارتقا می‌یابد

پوشش خدمات فاضلاب شهری در خراسان شمالی پنج درصد ارتقا می‌یابد

مصارف پلاستیک مشمول مالیات ‌شود

51 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری جدید در معادن خراسان رضوی انجام شد

اختلافات خانوادگی در صدر تماس‌های اورژانس اجتماعی خراسان جنوبی

28 میلیارد ریال به مراکز بهزیستی خراسان جنوبی اختصاص یافت

اختصاص7میلیارد ریال به مناسب سازی محیط زندگی معلولان خراسان جنوبی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/21

روحانی: تعطیل کنیم، مردم از فقر اعتراض می‌ کنند

آمار فوتی های ناشی از کرونا در خراسان جنوبی به 72 نفر رسید

مراسم عزاداری امام حسین(ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود

حفظ و حراست از شورایاری‌ها

ارائه خدمات به 3100 نفر در مراکز مشاوره ژنتیک خراسان جنوبی

کرونا تماس با سامانه 191 در خراسان رضوی را 50 درصد افزایش داد

اختلاف خانوادگی در صدر پرونده‌های اورژانس اجتماعی ‌خراسان جنوبی

ممنوعیت برگزاری مراسم جشن و عزا در مشهد

خرید 78 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خراسان رضوی

پرداخت نیمی از بدهی اوراق مشارکت بانک آینده به شهر

کشاورزان به پرداخت زکات اموال توجه ویژه داشته باشند

کرونا هراسی همانند عادی سازی و عادی انگاری بیماری کرونا، خطرناک است/اجتماعات باید ممنوع و در موارد خاص به حد ضرورت محدود شود

کاهش دما در خراسان شمالی / احتمال آسیب به درختان وجود دارد

بررسی عملکرد معین اقتصاد مقاومتی شهرستان زاوه

«مدرسه تابستانی» توزیع عادلانه امکانات است

اینفوگرافیک/ آخرین وضعیت استان‌های درگیر با کرونا

شیوع کرونا در خراسان شمالی «قرمز» شد

محل‌های تجمع مردم در خراسان شمالی تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌شود