پیام خراسان

آخرين مطالب

معرفی دانشگاه‌های پیشرو آموزش جهانی در سال 2019 علمي

معرفی دانشگاه‌های پیشرو آموزش جهانی در سال 2019
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی در حال حاضر جهان در حال کوچک شدن است و مفهوم "بازار جهانی" در زمنیه‌های مختلف ایجاد شده است. این تغییرات جنبه‌های مختلف زندگی را در بر گرفته و آموزش عالی نیز از جهانی شدن مستثنی نبوده و یادگیری آنلاین از سرتاسر جهان در دانشگاه‌های دوردست در حال رشد است.

فرهنگ آموزش جهانی به طور فزاینده‌ای پررونق شده و تفکر انتقادی، استدلال و مهارت‌های ارتباطی در دانشجویان، هدفی بلند مدت در ایجاد نیروی کار هوشمند محسوب می‌شود.
دانشگاه‌های برتر جهان نیز چشم انداز جهانی را در دانشجویان القا می‌کنند تا آنان را به بهترین شکل ممکن برای یک محیط تجاری بی حد و مرز آماده کنند.
در ذیل به دانشگاه‌های پیشرو در زمینه آموزش جهانی در سال 2019 اشاره شده است.
آفریقا
دانشگاه‌های آفریقای جنوبی چشم انداز فرهنگی و آموزش متنوع و پیچیده را به دانشجویان ارائه می‌دهد. افریقا دارای طبیعت منحصر به فرد و پر جنب و جوش یا به عبارتی "ملت رنگین کمان" است که چندین زبان مختلف و متنوع دارد. همچنین مناظر زیبا و شهرهای پر رونقی مانند ژوهانسبورگ در این منطقه قرار گرفته‌اند.
دانشجویان در آفریقای جنوبی برای دریافت مدرک کارشناسی بعد از سال سوم تحصیلی دو گزینه؛ دریافت مدرک کارشناسی و یا دریافت افتخارات بیشتر تحصیلی دارند که در مورد دوم با گذراندن یک سال تحصیلی دیگر موفق به دریافت این مدرک می‌شوند. این دوره افتخاری شامل پایان‌نامه تحقیقاتی در همان حوزه تحصیلی است.
دانشگاه‌های آفریقای جنوبی محیط دانشجویی چند فرهنگی، امکانات خوب دانشگاهی، طیف وسیعی از فعالیت‌های اجتماعی و سیستم‌های پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند. تعدادی از دانشگاه‌ها برنامه‌هایی دارند که دانشجویان را با پروژه های داوطلبانه محلی هماهنگ کرده و به آنان فرصتی می‌دهد تا بیشتر در جامعه محلی ادغام شوند.
محبوب‌ترین دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی در افریقای جنوبی دانشگاه استلنبوش است که در سال 1917 میلادی تاسیس شده و دانشگاهی دولتی در شهر کیپ تاون و یکی از چهار دانشگاه تحقیقاتی افریقای جنوبی است. این دانشگاه درگسترش و پرورش روابط بین‌الملل و پیشبرد شبکه‌های بین المللی دانشگاهی، پویایی و مشارکت به شیوه ای منظم تلاش می‌کند. دانشگاه استلنبوش بر تحقیقات میان رشته‌ای تمرکز دارد و شیوه تدریس آن به روش سنتی حضور در کلاس و استفاده از آخرین فناوری‌ها برای ایجاد ارتباط با جوامع مختلف است. فناوری مبتنی بر سیستم‌های تعاملی و دوره‌های گسترده باز آنلاین (موک)، وای فای در سالن‌های سخنرانی، پخش مستقیم از اینترنت، سیستم مدیریت یادگیری بر ارتباط این دانشگاه‌ها با دیگر مراکز تحقیقاتی افزوده است. دانشجویان این دانشگاه با یادگیری تعاملی و فناوری‌های مختلف ارتباطی، توانایی تغییر به شیوه‌ای متفاوت در جوامع را دارند.

قبرس
قبرس سومین جزیره پرجمعیت در دریای مدیترانه است. این کشور دارای یک اقتصاد پیشرفته با درآمد بالا و همچنین شاخص توسعه انسانی و میانگین امید به زندگی بالاست. خوشبختانه با آب و هوای مطبوع و تاریخ و فرهنگ غنی و متنوع ، قبرس مکانی مطلوب برای بازدید یا زندگی در نظر گرفته می‌شود. مدرک کارشناسی در این کشور چهار ساله است. مدارک تحصیلات تکمیلی نیز شامل مدرک کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشد که یک مدرک پژوهشی است که حداقل دوره آن سه ساله است.
آموزش عالی توسط شبکه‌ای از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ارائه می‌شود. دانشگاه‌های خصوصی در این کشور برای اولین بار در سال 2005 مورد تایید قرار گرفتند و برای فعالیت و اعطاء مدرک تحصیلی بر اساس قانون دانشگاه‌های خصوصی در این کشور نیاز به مجوز ویژه است.
دانشگاه نیکوزیا یک مؤسسه مدرن است که سه دهه پیش تاسیس شده است. تعالی در آموزش، تحقیق و نوآوری، این دانشگاه را به یکی از مؤسسات پیشرو در اروپا تبدیل کرده است.همچنین همکاری با مؤسسات برتر بین المللی، شرکت در برنامه ERASMUS ‌موجب کسب رتبه67 این دانشگاه در بین 200 دانشگاه برتر جهان در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در سال 2019 شده است.
دانشجویان این دانشگاه از زیرساخت‌های پیشرفته هنری، شهریه مقرون به صرفه، خدمات پشتیبانی دانشجویی، بورس‌های تحصیلی و میزان اشتغال بالا بهره‌مند می‌شوند.

فنلاند
فنلاند ترکیبی عالی از چشم اندازهای طبیعی زیبا و اقتصاد پیشرفته مبتنی بر فناوری و نوآوری است. دانشگاه‌های فنلاند انتخاب خوبی در برگزاری کلاس‌های جهانی است.
دانشجویان در فنلاند تفریحات مختلف و متناسب با فصول دارند و پایتخت هلسینکی مرکز پر جنب و جوش در سواحل جنوبی فنلاند است که علاوه بر ارائه هزاران جایزه در زمینه فرهنگی و تاریخی از دسترسی بسیار خوبی به سایر نقاط اروپا نیز برخوردار است.
دانشگاه تامپر یکی از دانشگاه‌های میان رشته‌ای فنلاند است. تقریبا تمام رشته‌های تحصیلی شناخته شده بین‌المللی در این دانشگاه ایجاد شده است. در دانشگاه تامپر، فناوری و علوم اجتماعی به روشی منحصر به فرد در کنار یکدیگر قرار گرفتند. گروه‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی در تحقیقات میان‌رشته‌ای به صورت اصولی فعالیت دارند.
دانشجویان روش‌های انعطاف پذیری و فردی را فرا می‌گیرند تا پیشرفت علمی مؤثر داشته باشند. این افراد در آینده دیگران را به خوبی درک و فرصت‌های فناوری را شناسایی می‌کنند و به فرهنگ همکاری که قبل از فارغ التحصیلی در دانشگاه فرا گرفتند پایبند هستند.

ژاپن
جذب دانشجویان بیشتر بین المللی، یکی از مواردی است که دولت ژاپن زمان و منابع خود را به آن اختصاص داده است و هدف از آن دستیابی به 300هزار دانشجوی خارجی در این کشور تا سال 2020 است به همین دلیل، دانشگاه‌ها در تلاشند تا زندگی را برای دانشجویان خارجی آسان‌تر کنند.
دانشگاه‌های این کشور تقریبا بیش از 700 رشته تخصصی مختلف ارائه می‌دهند، فرصت‌های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی بی حد و مرز است. پیشنهادهای عالی آکادمیک همراه با استقبال از دانشجویان بین المللی با ارائه معافیت شهریه برای کاهش هزینه های زندگی در این کشور چشم‌اندازی در جهانی شدن تجارت است.
دانشگاه کیوشو ، یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی برتر ژاپن است. این دانشگاه مرزهای دانش و آموزش را کوتاه کرده و نسل جدیدی از رهبران را در طیف‌های متنوعی از حوزه‌های علوم انسانی، تجارت، قانون، علوم، فناوری و پزشکی را در دستور کار خود قرار داده است. در آوریل 2018، این دانشگاه، دانشکده علوم و نوآوری بین رشته‌ای را افتتاح کرد تا روشی برای حل مشکلات آینده جهانی باشد.
دانشگاه تجارت ناگویا نیز یک دانشگاه خصوصی است که در سراسر جهان به عنوان یک مؤسسه آموزشی برتر شناخته می‌شود. این دانشگاه برنامه‌های فارغ التحصیلی برای توسعه مدیران کسب و کار آگاه دارد. الگوی آموزشی این دانشگاه یادگیری تجربی از طریق آموزش و مطالعه موردی در توانمندسازی رهبران آینده‌نگر است. این دانشکده که خود در زمینه آموزش کسب و کار پیشرو است، اولین برنامه EMBA ژاپن را در سال 2003 راه اندازی کرده و در سال های 2018 و 2019 نیز رتبه نخست QS Global EMBA ژاپن را دریافت کرده است.

امارات متحده عربی
امارات متحده عربی از هفت امارت تشکیل شده و هفت شیخ‌نشین این کشور شامل ابوظبی، دوبی، شارجه، راس‌الخیمه، فجیره، ام‌القوین و عجمان است. ابوظبی بزرگ‌ترین شیخ‌نشین و دومین شیخ‌نشین آن دبی است. یکی از دانشگاه‌های معتبر بین المللی آن دانشگاه آمریکایی شارجه است. البته مؤسسات وابسته بین‌المللی نیز در این منطقه وجود دارند که علاوه بر برنامه‌های مهندسی و ساخت و ساز سنتی برنامه‌های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌هایی از جمله هنر و تجارت ارائه می‌کنند.
دهکده دانش دبی به طول یک کیلومتر با دانشگاه‌های بین‌المللی، مراکز آموزشی، یادگیری الکترونیکی و شرکت‌های تحقیق و توسعه در این منطقه بنا شده است. از اوایل سال 2007 این منطقه 16 شریک از دانشگاه بین‌المللی را به خود جلب کرده است. امارات متحده عربی طیف گسترده‌ای از فرهنگ‌های جهانی است به همین دلیل محیطی ایده آل برای رشد و پیشرفت دانشجویان جهانی است.
دانشگاه سوربن ابوظبی در سطح جهانی معتبر است و رشته‌های تخصصی در علوم طبیعی، علوم انسانی، زبان‌ها، حقوق و اقتصاد دارد تا تقاضاهای محلی و جهانی بازار کار را بر طرف کند.
دانشگاه آمریکایی شارجه (AUS) ، برترین دانشگاه خصوصی امارات متحده عربی است. با بیش از 20 سال فعالیت، فارغ‌التحصیلان بی‌شماری در مشاغل کارآفرینی دارد.تعهد این دانشگاه ارائه برنامه‌های دانشگاهی باکیفیت بالا در طیف گسترده‌ای از فرصت‌های خارج از برنامه درسی با اطمینان از موفقیت دانشجویان در آینده است. دانشگاه شارجه با داشتن بیشترین درصد دانش آموزان بین‌المللی در جهان، دانش‌آموختگان خود را به سمت جهانی گرایی سوق داده و باعث برجسته شدن آن در جهان شده است. این تجربه منحصربه‌فرد افراد بسیار با استعدادی را به خود جلب می‌کند و هرساله دوسوم این دانشجویان از کمک‌های مالی و بورس‌های تحصیلی بهره می‌گیرند.

منابع:
eventbrite.com
newsweek.com
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کرسی‌های آزاداندیشی فرصت هستند نه تهدید

کرسی‌های آزاداندیشی در جهت مسئولیت‌پذیری دانشگاه‌ها حرکت کنند

اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مدام در حال تغییر

دانشگاهیان و حوزویان هویتی جز آزاداندیشی ندارند

لزوم استفاده از کرسی‌های آزاداندیشی برای اصلاح مدیریت و دانشگاه

دنیای امروز نیاز به تفکر سیستمی دارد

توانمندی دانشگاه و دغدغه‌ای که در صنعت نیست

حمایت 150 میلیارد تومانی شهرداری از شرکت‌های دانش‌بنیان

دستگاه‌های اجرایی باید نیازهایشان را از تولیدات داخلی تامین کنند

اداره کشور از عدم وجود تفکر سیستمی رنج می‌برد

طرح پذیرش دو برابری دانشجو در رشته های پزشکی مسکوت ماند

تاثیر حس تنهایی در گروه بر عملکرد شناختی مغز

پردازش بهتر صدا با ورزش کردن

مهاجرت علمی؛ خوب یا بد؟

طراحی و تولید اپلیکیشن کاربردی ناظر در دانشگاه بیرجند

دانشجویان بین‌الملل چهره واقعی ایران را به جهانیان نشان خواهند داد

تقدیر از عضو هیات علمی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی به عنوان پژوهشگر نمونه

21 پژوهشگر برتر خراسان جنوبی تجلیل شدند

حضور پر رنگ بخش خصوصی در بیستمین نمایشگاه پژوهش خراسان رضوی

طبل‌نوازان، عملکرد مغزی متفاوت‌تری نسبت به سایرین دارند

آیا مصرف آسپرین برای همه افراد مفید است؟

صفر؛ سهم پایان‌نامه‌های دانشجویی به سفارش صنعت

روشی جدید در ضدعفونی کردن ابزارهای پزشکی

نواختن طبل مغز را تغییر می‌دهد

150 میلیارد ریال برای تجهیز دانشگاه کوثر بجنورد اختصاص یافت

شرکت‌های دانش بنیان یک درصد از فروش محصولات خراسان‌شمالی را به خود اختصاص می‌دهند

از مناسب‌سازی مدارس استثنایی در خراسان جنوبی چه خبر؟

اخذ مجوز 12 رشته کارشناسی ارشد در نهبندان

نگاه پژوهندگی در دانشگاه فرهنگیان احساس نمی‌شود

انجام پژوهش باید برای رفع مشکلات مردم باشد

جراحی مغز در بیداری برای اولین بار در خراسان جنوبی

800 دانشجو با 8 ملیت در دانشگاه امام رضا(ع) تحصیل می‌کنند

بسیاری از ساخت‌وسازها از حق‌التولیت آیت‌الله طبسی ساخته شده است

تاثیر پروبیوتیک‌ها در دختران و پسران متفاوت است

آغاز به کار کارگاه آموزشی نشریات دانشجویی در خراسان شمالی

ایسنا به دور از تعلقات خبر منتشر می‌کند/ اختصاص 40 میلیون یورو برای تجهیزات دانشگاه­‌ها

فناوران، سربازان جنگ اقتصادی هستند

تنفس، کلید افزایش اکسیژن در مغز

کودکان والدین مبتلا به افسردگی ساختارهای مغزی متفاوتی دارند

ایده‌هایی که در استارتاپ دانش‌آموزی اشتغال می‌آفریند

از متن‌های سفارشی تا تشکل‌هایی که جنس درد خود را نمی‌دانستند

ایجاد تحول در برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش خراسان شمالی

پارک‌های علم و فناوری، محرکی در ترویج اقتصاد دانش‌بنیان

درمان سنگ کلیه با روشی سریع و کم درد

دغدغه ها و مشکلات دانشجویان دانشگاه های خراسان شمالی

شیوع جهانی آنفلوانزا

دانشجویان اتفاقات پیرامون خود را ریزبینانه رصد می‌کنند

کسر از حقوق بزرگترین مشکل ماست/ دانشگاه فرهنگیان بیش از حد ظرفیت دانشجو می‌پذیرد

نمایشگاه موزه علوم‌ و فناوری ایران در دانشگاه حکیم سبزواری بر پا شد

وزیر علوم: مراکز رشد و پارک‌های فناوری وابستگی کشور را کاهش دادند