پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس شورای شهر مشهد: از سکوت بزرگان جریان اصولگرایی در مقابل فضاسازی‌های رسانه‌ای تعجب می‌کنم سياسي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورای پنجم شهر مشهد علی‌رغم همه تلاش‌های رقیب، اقلیتی که به برخی اصول اخلاقی و انصاف پایبند نیستند، وارد فضاهای تقابلی و چالشی نشدیم و پیوسته اصرار داشته و خواهیم داشت تا شورا را از این جو دور نگه داریم تا بتوان بهتر به مردم خدمت کرد.

محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد در آغاز هفتادوهفتمین جلسه شورای اسلامی این شهر آغاز هفته وحدت میلاد نبی مکرم اسلام و امام صادق(ع) را گرامی‌ داشت و در ادامه ضمن ابراز خرسندی از اینکه تریبون شورای شهر مشهد در جلسه امروز منادی وحدت بوده است، گفت: در این جلسه می‌خواهم سخنی دردمندانه به شهروندان مشهدی و عقلا و بزرگان شهر داشته باشم؛ همه می‌دانند و گواهی می‌دهند که پس از اعلام نتایج انتخابات راهبرد شورای پنجم را بر محور وحدت، همدلی و هم‌افزایی برای خدمت‌رسانی به مردم قراردادیم و از تمامی گرایش‌های سیاسی و عالمان و نهادها و بزرگان حوزه و دانشگاه و چهره های موثر و بانفوذ شهر دعوت به تعامل و همنوایی داشتیم.
وی گفت: این دعوت صرف یک فراخوان و استمداد ظاهری نبوده بلکه در عمل نیز به آن پایبند بوده‌ایم و به منظور رفاه حال شهروندان و زائران شهر امام‌رضا(ع) در جهت تقویت تعامل گام‌های اساسی و جدی برداشته‌ایم.
حیدری در ادامه اظهارکرد: ملاحظه و ارزیابی شرایط و وضعیت ادوار گذشته در فضای سیاسی و اجتماعی این شهر که تلاش بر تشدید واگرایی های سیاسی‌ و اجتماعی داشتند، علت تاکید شورای پنجم به حفظ و تقویت وحدت و همدلی در مشهد بوده است.
وی گفت: شورای پنجم شهر مشهد علی‌رغم همه تلاش‌های رقیب، اقلیتی که به برخی اصول اخلاقی و انصاف پایبند نیستند، وارد فضاهای تقابلی و چالشی نشدیم و پیوسته اصرار داشته و خواهیم داشت تا شورا را از این جو دور نگه داریم تا بتوان بهتر به مردم خدمت کرد.
حیدری با بیان اینکه اقلیتی محدود ولی برخوردار از امکانات رسانه‌ای گسترده از آغاز فعالیت شورای پنجم، شروع به فضاسازی و تخریب رسانه‌ای کرده‌اند، تصریح کرد: همین افراد اخیرا با رویکرد منفعتگرایانه سیاسی به موضوع مبارزه با فساد، در این فضای رسانه‌ای جولان می‌دهند.
رئیس شورای شهر مشهد در ادامه صحبت های خود به اواخر سال 96 اشاره کرد و گفت: حدود 6 ماه از فعالیت شورای پنجم نگذشته بود که ما با پرونده اتهام به یکی از اعضای شورا مواجه شدیم؛ بدون هیچ حاشیه‌ای اعلام کردیم که به پیگیری روند قانونی و حقوقی پرونده اعتقاد داریم و فضای رسانه‌ای را به نحوی مدیریت کردیم تا این موضوع در فضایی آرام مسیر خود را دنبال کند.
حیدری با بیان اینکه دادگاه بدوی و تجدیدنظر این پرونده برگزار و رای نیز صادر شده و ما منتظر ابلاغ آن هستیم، تصریح کرد: روند دادرسی طی شده برای این پرونده، یکی از نقاط قوت و درخشان دوره جدید ریاست قوه قضائیه، حضرت آیت‌الله رئیسی، است و امیدواریم نتیجه این پرونده هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.
وی در بخش دیگری به موضوع اتهام به ابهام در اصالت مدرک تحصیلی اعضای شورای شهر مشهد توسط همین جریان اقلیت رسانه‌ای پرداخت و گفت: درحالی از واژه های «جعل» و «محکومیت» در این زمینه استفاده شده که نه جعلی صورت گرفته و نه دادگاهی برگزار شده است ولی برای تخریب شورای پنجم به طور وسیع از چنین مفاهیمی در فضای رسانه‌ای استفاده کردند.
حیدری تاکید کرد: به باور شورای شهر مشهد، این پرونده مسیر خود را طی خواهد کرد ولی امیدواریم رسیدگی مراجع نظارتی به این موضوع به شکل گسترده‌تر و موسعی انجام شود؛ 100 ها نفر از این موسسات آموزشی مدرک گرفته‌اند و از مدرک خود در فضاهای انتخاباتی و جایگاه های مدیریتی و ... استفاده کرده‌اند و مزایا و پاداش نیز دریافت می‌کنند.
حیدری افزود: قطعا دستگاه های نظارتی نسبت به این موضوعات دوگانه عمل نخواهند کرد چراکه برخلاف انصاف و عدالت است.
وی با بیان اینکه شورای شهر مشهد با اشراف به اطلاعات و داده‌های مختلف و احتمال بروز خطا و فساد، داوطلبانه در مسیر شفافیت گام برداشته و کمیته شفافیت را با حضور روسای کمیسیون های ده‌گانه شورا تشکیل داده است، اظهارکرد: در این کمیته فرآیندهای ایجادکننده فساد بررسی می‌شوند و گزارش‌های نیز به صورت شفاف در اختیار همگان میتواند قرار گیرد؛ براساس همین جلسات شهرداری مشهد مکلف به ایجاد سامانه فاش شد. سامانه‌ای که تمامی اطلاعات حوزه های مختلف در آن بارگذاری شده و در دسترس عموم شهروندان است.
حیدری در ادامه گفت: باوجود تمامی این تمهیدات، در دستگاه بزرگی چون شهرداری با 15 هزار نیرو و 9 هزار میلیاردتومان گردش مالی احتمال خطا را نفی نمی‌کنیم ولی از خطاکار هم حمایت نکرده و نخواهیم کرد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: در عین حال، دستگاه‌های نظارتی با تمام قوا حضور دارند و در این دوره احساس مسئولیت بیشتری نیز از سوی ایشان شاهد هستیم؛ بررسی، مطالعه و مقایسه کمی، کیفی، محتوایی و موضوعی ورود دستگاه‌های نظارتی به موضوعات مختلف در این دوره از مدیریت شهری نسبت به دوره گذشته، گویای این موضوع است.
رئیس شورای شهر مشهدمقدس افزود: البته این را، فرصت می‌دانیم چراکه باعث می‌شود مجموعه های مختلف مدیریت شهری مراقبت و حساسیت بیشتری داشته باشند؛ البته ممکن است کارکردهای منفی نیز در کاهش سرعت پیشرفت پروژه‌ها و حوزه های مدیریتی خواهد داشت.
حیدری در ادامه به فرآیندهای مصوبات شورا اشاره کرد و گفت: این فرآیند نیز کاملا مشخص و روشن است؛ طرح‌ها و لوایح در کمیسیون های تخصصی بررسی و سپس در صحن علنی به رای گذاشته می‌شوند و در نهایت پس از تصویب، کمیته تطبیق به پایش آنها می‌پردازد.
وی در ادامه اظهارکرد: اتاق فکری که درصدد است تا انتخابات مجلس شورای اسلامی فضای افکار عمومی شهر را با تخریب، فضاسازی رسانه‌ای و سوء استفاده از مبارزه با فساد و نگاه‌های منفعت‌گرایانه سیاسی مدیریت کند، باید بداند با این روش‌ها راه به جایی نخواهند برد و جز بداخلاقی، ناامیدی و اعتمادسوزی، خروجی دیگری در جامعه نخواهد داشت؛ علاوه بر این، به جریان اصیل اصول‌گرایی منصف و ریشه دار و متدین شهر نیز آسیب می‌زند.
رئیس شورای شهر مشهد گفت: از سکوت بزرگان جریان اصولگرایی در مقابل این فضاسازی‌های رسانه‌ای تعجب می‌کنم.
حیدری خاطرنشان کرد: آنانکه در پی فضاسازی و تخریب رسانه‌ای شورای پنجم هستند، آگاه باشند که هیچکدام از این اقدامات موجب نمی‌شود از خدمت به مردم غافل شویم و همچنان پروژه‌های عمرانی شهر که هرکدام میتواند تسکین‌دهنده آلامی از شهروندان مشهدی باشند را افتتاح خواهیم کرد.
وی عامل عصبانیت جریان یاد شده را همین پروژه های عمرانی دانست که هر هفته شاهد آغاز عملیات اجرایی و یا بهره‌برداری از آنها هستیم دانست و گفت: این رویکرد و تلاش مدیریت شهری مشهد در جهت تقویت امید و اعتماد در جامعه را زنده نگه خواهیم داشت؛ آن هم در شرایط سخت اقتصادی که بسیاری از کلانشهرهای کشور با مشکل مواجه هستند.
رئیس شورای شهر مشهدمقدس در ادامه از عقلا و بزرگان شهر درخواست کرد که مانع از تداوم این بداخلاقی‌ها در شهر امام‌مهربانی‌ها، امام گفتگو و مدارا شوند و در جهت صیانت از فضای همدلی و تعامل شکل گرفته در مشهدمقدس گام بردارند تا مردم از ثمره آن بهره‌مند شوند.
حیدری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برخی از اقدامات انجام شده توسط مدیریت شهری مشهد پرداخت و اظهارکرد: در مقابل صدای بلندی که نمی‌خواهد مردم صدای مدیریت شهری را بشنوند، باید گزارش اقدامات خود را پیوسته به آنها ارائه دهیم چراکه شهروندان را صاحبان اصلی شهر می‌دانیم.
وی تصریح کرد: پیش از ارائه بخشی از عملکرد دو ساله مدیریت شهری باید از تعامل و همراهی و نقش‌آفرینی تمامی دستگاه های اجرایی مشهد و استان همچون آستان قدس رضوی در دوره آیت الله رئیسی و حجت‌الاسلام مروی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهدمقدس، اکثر نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، دستگاه های قضایی و نهادهای نظامی و امنیتی و انتظامی و مدیران دستگاه های اجرایی که در تهاتر بدهی های شهرداری کمک کردند و استانداری خراسان رضوی و ... که نقش بسزایی در پیشبرد اهداف مدیریت شهری و ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان داشتند، تقدیر و تشکر کنیم.
حیدری با بیان اینکه در ابتدای فعالیت شورای پنجم، شهرداری مشهد 1000 میلیاردتومان به پیمانکاران خود بدهکار بود، گفت: ما این بدهی را تسویه کردیم و در حال حاضر پیمانکاران شهرداری بیش از یک ماه برای دریافت مطالبات خود معطل نمی‌شوند؛ علاوه بر این، از 6 هزار میلیاردتومان بدهی بانکی، 4400 میلیارد تومان آن تسویه شده و مابقی آن نیز در سال جاری انجام خواهد شد.
وی در بخش دیگری از صحبت‌ها میدان های خاطره‌انگیز سعدی و راه‌آهن اشاره کرد و گفت: اغتشاشات بصری این میدان‌ها که در شلوغترین نقاط شهر هستند، هنوز در یاد همه هست ولی با عزم جدی مدیریت شهری و تخصیص اعتبار 17 میلیارد تومان شاهد زیبایی کم‌نظیری در این دو میدان هستیم.
حیدری افزود: کتابخانه مرکزی شهر بعد از 23 سال زمان اجرای پروژه، با پرداخت 12 میلیارد تومان تعهد قانونی شهرداری به بهره‌برداری رسید و بسیار خرسندیم که امروز 23 هزار و 500 نفر از جوانان شهر در این کتابخانه عضو هستند و فعالیت می‌کنند.
رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه شورای پنجم برای آسایشگاه جانبازان 6 میلیاردتومان اعتبار تخصیص داد، در حالیکه بخاطر کمبود اعتبار متوقف شده بود، گفت: باغ موزه دفاع مقدس با اعتبار 34 میلیاردتومانی شورای پنجم در حال ساخت است و بخشی از آن در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید؛ در حالیکه در گذشته فقط یک مصوبه تخصیص اعتبار 5 میلیاردتومانی داشتند که آن هم محقق نشد.
بلوار نماز دیگر موضوعی بود که رئیس شورای شهر مشهد به آن پرداخت و گفت: میلیاردها تومان از منابع مردم در این پروژه هزینه شده بود و معطل تعامل با آستان قدس و ارتش بودیم که با هزینه 10 میلیاردتومانی شهرداری این پروژه کلان و مهم در اختیار مردم قرار گرفت؛ هفته گذشته نیز شاهد اتصال بلوار خاقانی به این بلوار، با اعتبار 5 میلیارد تومان بودیم.
حیدری با بیان اینکه 69 بوستان با اعتبار 70 میلیاردتومانی در مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد احداث شده و یا درحال ساخت است، اظهارکرد: 2 میلیون و 600 هزار مترمربع از معابر شهر نیز آسفالت شده و یک میلیون مترمربع دیگر نیز انجام خواهد شد؛ جاده محمدآباد به طرق با تعامل با فرودگاه و تخصیص اعتبار 10 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید. محوری که بسیاری از جوانان شهرک طرق جان خود را در آن از دست دادند و دیگری خبری از حوادث وحشتناک و ناخوشایند نیست.
وی اقدامات انجام شده در منطقه ثامن را بسیار کم‌نظیر دانست و افزود: در 4 دوره قبلی مدیریت شهری مشهد 7 هکتار فضای سبز در این منطقه ایجاد شده است ولی طی 2 سال اخیر موفق شدیم 4 هکتار به فضای سبز منطقه اضافه کنیم و 27 هزار مترمربع نیز پیاده‌روسازی شده است. 1400 میلیاردتومان اوراق مشارکت به زودی دریافت خواهیم کرد. دو خیابان شعاعی حضرت آیت‌ا... واعظ طبسی و رضوان نیز بازگشایی شده است.
حیدری با بیان اینکه خط 2 قطار شهری در دوره قبل در حالی به بهره‌برداری رسیده بود که ابتدایی‌ترین نکات ایمنی در آن رعایت نشده بود، گفت: شورای پنجم 400 میلیاردتومان برای تجهیز خط 2 قطارشهری اختصاص داد؛ خط 3 نیز مطابق با برنامه زمان‌بندی در حال پیشرفت است که حدفاصل میدان شهدا تا پایانه مسافربری تا سال 1400 به بهره‌برداری خواهد رسید و عملیات حفاری خط 4 نیز سال آینده آغاز می‌شود؛ در حالیکه در سال 1400 باید وارد بحث هایی اجرایی می‌شد.
وی در ادامه گفت: عملیات عمرانی 30 پروژه معطل مانده مشهد از سر گرفته شد و از این طریق 4270 میلیاردتومان از سرمایه های معطل شهر فعال شد؛ 2350 میلیاردتومان نیز سرمایه‌گذاری جدید انجام شده است.
حیدری با بیان اینکه تا سال 97 در شهر مشهد 125 کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه داشته‌ایم ولی در سال 98، 58 کیلومتر مسیر در حال ایجاد است، افزود: در حوزه اتوبوسرانی نیز 155 دستگاه اتوبوس و 100 مینی‌بوس وارد ناوگان شد و 300 دستگاه اتوبوس نیز تا پایان سال بازسازی خواهد شد.
توس، دیگر موضوعی بود که حیدری به آن پرداخت و اظهارکرد: با عزم جدی شورای پنجم و تخصیص 12 میلیاردتومان اعتبار، فاز اول و دوم احیای جلوخان آرامگاه فردوسی افتتاح شد؛ اقدامی که آبرو و اعتباری برای شهر است و با اجرای فاز سوم آن نیز جمعا 20 میلیاردتومان برای احیای توس هزینه خواهد شد.
وی با بیان اینکه مدیریت شهری در این دوره، طرح های جامع و تفصیلی را علی‌رغم مشکلاتی که داشت، پذیرفت و اولین آثار آن را به زودی شاهد خواهیم بود، اشاره‌ای هم به مقوله نشاط اجتماعی در سطح شهر داشت و تصریح کرد: با حمایت شورای شهر مشهد، تیم هایی در سطح شهر داریم که هر هفته ده‌ها هزارنفر از جوانان شهر را جذب خود می‌کنند و به بهترین شکل ممکن اوقات فراغت آنها را پر می‌شود و افزایش حس تعلق خاطر به شهر را به ارمغان می‌آورد؛ افتتاح سالن های ورزشی، استخر در مناطق کم‌برخوردار و محروم شهر و اختصاص فضا برای ورزش بانوان در پارک های سطح شهر در جهت تقویت ورزش همگانی از دیگر اقدامات انجام شده است.
حیدری خاطرنشان کرد: کمپین های تبلیغاتی شهر را با گذشته مقایسه کنید؛ پویش های لبخند، حقوق شهرنشینی، مهربانی، شفقت و ... جایگزین موضوعاتی شده که واگرایی های سیاسی و اجتماعی را در شهر ترویج می‌کرده است.
وی افزود: در ایام پایانی ماه صفر، 4.5 میلیون زائر به مشهد آمدند ولی شهروندان ما هیچ خلاء و مشکلی نداشتند.
حیدری با بیان اینکه در مناسبت های مختلف شاهد اکران چهره های شهدا، ایثارگران و فعالان حوزه فرهنگی، صنعتگران و شعرا و ... هستیم، گفت: از زحمات و تلاش های حوزه خدمات شهری، مدیریت پسماند و آتش‌نشانی و ... نیز کمال تقدیر و تشکر داریم.
رئیس شورای شهر مشهدمقدس گفت: سوال برانگیز است که چرا نکات مثبت در هیچ تریبونی بیان نمی‌شود ولی نقاط ضعفی که اتفاق می‌افتد، بزرگنمایی می‌شوند.
حیدری با تشکر از تمامی افرادی که با عدالت و انصاف مدیریت شهری را طی دو سال اخیر همراهی کرده‌اند، اظهارکرد: رعایت انصاف و عدالت شرط تقرب به درگاه الهی است و نباید بخاطر منافع سیاسی اصول اخلاقی و دینی خود را زیرپا بگذاریم.
وی افزود: شورای پنجم شهر مشهد پیوسته به شعار خود یعنی انسجام و هماهنگی پایبند خواهد بود ولی انتظار داریم همه ذی‌نفعان، چهره‌های دانشگاهی، حوزوی، عالمان و فقهای بزرگواری که در این شهر هستند، اجازه ندهند در این شهر این فضای رسانه‌ای مخرب و یکسویه و منفعتگرایانه بتواند سوء استفاده کند.
حیدری در پایان گفت: دست همه را برای انتقاد سازنده و توجه به منفعت مردم می‌فشاریم؛ هیچ ابایی نداریم و احتمال خطا و نقص را می‌‎بینیم ولی نگاه ما، باید به برکت این روز و هفته، نگاه منصفانه باشد و امیدواریم هم به این مسیر و اصول پایبند باشیم.
برچسب‌ها
مشهد دفاع مقدس نهج البلاغه اصولگرایی خراسان رضوی محمدرضا حیدری امام علی شورای اسلامی شهر مشهد


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فوتی‌های کرونا در خراسان جنوبی به 70 نفر رسید

حمیداوی: کوزین فقط تا بعد از بازی با سایپا سرمربی است

دکور "عصر جدید" از مساحت تا چگونگی ساخت + عکس

آماده‌باش نیروهای امدادی خراسان جنوبی در برابر وزش باد شدید

مراسم عزا و عروسی در خراسان شمالی تعطیل شد

کشف 30 هزار نخ سیگار قاچاق از اتوبوس

یافتن فرد مفقود شده در سربیشه

2 کشته و مصدوم در واژگونی سواری ام وی ام در طبس

فوتی‌های کرونا به 70 نفر رسید

سرمربی موقت شهرخودرو: سایپا تیم خطرناکی است

بستری 201 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان های خراسان جنوبی

صادقی: بعد از استقلال و سپاهان، این سومین بازی سخت ماست

آیت‌الله علم‌الهدی: بی حجابی دهن کجی به پیامبر اسلام (ص) است

داروی رمدسیویر موجود در بازار سیاه غیر مجاز است/ بیماران کرونایی پول نجومی به دارو ندهند

عفت در خانواده‌های امروز رو به ضعف است

فرمانده انتظامی خواف: پلیس با برگزار کنندگان مجالس جمعی برخورد می‌کند

رقابت 3 هزار و 902 دانش‌آموز خراسان جنوبی برای مدارس نمونه

برگزاری ترم تابستانی دانشگاه فردوسی به صورت مجازی

کشف 262 کیلوگرم تریاک از اتوبوس مسافربری در مشهد

پلمب 12 تالار عروسی در مشهد

کلاس‌های آموزش هنر در خراسان رضوی تعطیل شدند

دستگیری 15 خرده‌فروش مواد مخدر در بیرجند

15 خرده‌فروش مواد مخدر در بیرجند دستگیر شدند

پاسخ به یک غفلت 15 ساله | علی حیدری

امتحان‌های دانشگاه‌های بجنورد و گرمه به‌دلیل کرونا لغو شد

هشدار احتمال وزش باد شدید در خراسان رضوی

همه جرایم اعدامی مشهدی؛ از 20 سابقه کیفری تا آدم ربایی و اعمال منافی عفت

بجنورد به جمع شهرهای قرمز کرونا پیوست؛ دانشجویان: محدودیت اعمال کنید

نماز جمعه در 21 پایگاه خراسان رضوی اقامه شد

هر شهروند بجنوردی روزانه 3 عدد زباله پلاستیکی تولید می‌کند

3500 شرکت کننده در آزمون استخدامی خراسان رضوی

آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی و دبیرستان‌های نمونه دولتی خراسان رضوی برگزار شد

آزمون حضوری استخدامی در خراسان رضوی برگزار شد

دهیاری‌های خراسان شمالی هزار و 70 میلیارد ریال پروژه اجرا کردند

262 کیلو گرم مواد مخدر در خراسان رضوی کشف شد

«رضا افضلی»؛ شاعری مردمی که شعر نو می‌سرود

بازدید سرزده استاندار خراسان جنوبی از روستاهای سربیشه

بادامکی: نگاه پرسپولیس باید به آسیا باشد/ دخالت‌ها فوتبال ایران را آشفته کرده‌است

نظارت افسران سلامت بر تیم‌های ورزشی

آزمون‌ استخدامی سه گانه توسط جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی برگزار شد

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی توسط جهاد دانشگاهی در خراسان شمالی برگزار شد

12 تالار عروسی در مشهد مهروموم شد

شهرخودرویی‌ها تست کرونا دادند

جزئیات مربوط به خبر اعدام یک مجرم مشهدی

افزایش 30 درصدی آبرسانی سیار در خراسان جنوبی کمتر از یک هفته

دمای هوا در خراسان رضوی کاهش می‌یابد

سرانه فضای سبز شهر سبزوار یک مترمربع افزایش یافت

سرانه فضای سبز در سبزوار افزایش یافت

دستگیری زن و شوهر کلاهبردار

ارتقای مراکز درمانی جانبازان در خراسان رضوی ضروری است