پیام خراسان

آخرين مطالب

توسعه تفکر بسیجی جامعه را مصون می‌کند سياسي

توسعه تفکر بسیجی جامعه را مصون می‌کند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: اگر تفکر بسیجی در کشور توسعه یابد، جامعه از هز نوع آسیبی مصون می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در خطبه‌های نمازجمعه بیرجند در مصلای المهدی (عج) افزود: اگر تفکر بسیجی در کشور توسعه یابد، هیچ دشمنی به سراغ کشور ما نمی‌آید.
وی اظهار داشت: هرچه برای ما از خوب و بد رخ می‌دهد نتیجه تدبیر یا بی‌تدبیری است که به ما بر می‌گردد و ما به عنوان اهل ایمان، ولایت و نفوذ غیرالهی را نباید بپذیریم.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: روز اول با شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی آمدیم و این شعار به معنای قطع رابطه با جهان نیست بلکه به این معناست که با همه دنیا از موضع قدرت می‌توانیم رابطه برقرار کنیم چون به خود و خدای خود متکی هستیم.
وی افزود: نوعی بی‌تدبیری انجام شده که می‌خواهیم خود و جامعه خود را به کمک بیگانه اداره کنیم یعنی از دشمنان قسم خورده‌ای که لحظه‌ای از دشمنی با ما فروگذار نمی‌کنند تقاضای کمک داشته باشیم و به عنوان مثال از فرانسه بخواهیم که آب خوردن ما را هم تامین کند.
امام جمعه بیرجند بیان کرد: هرجا دشمنی علیه ما ایجاد شده، دست فرانسه هم در کار بوده، حالا با کمک اینها داخل کشور خود را بخواهیم بسازیم که برخلاف انقلاب اسلامی و افکار عمومی مردم ماست.
وی گفت: این تصور غلط که با برجام مشکلات رفع شده یا فضای مجازی را که ناموس اندیشه مسلمین است، در اختیار بیگانه بگذارند تا مشکلات کشور رفع شود یک سیاست باطل و خلاف سیاست اسلامی است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: برای ملت ما فتنه 96،88،78 و فتنه جاری را پیاده می‌کنند و باید بدانیم که هر روز فتنه وجود دارد، همه کشور ما در گذشته دست استعمار بود و ملت را تحقیر هم کردند و قانون کاپیتولاسیون نمونه آن بود.
وی افزود: صهیونیست‌ها در تعلیمات دینی خود می‌گویند حیواناتی که خدا برای آنها آفریده دو نوع هستند بعضی چهارپا و بعضی دوپا یعنی انسان‌های غیر بنی اسرائیل مثل حیوان باید برده باشند و این سیاست باطل قصد دارد از داخل به خارج توجه کند.
وی گفت: نتیجه این سیاست و تفکر ایجاد فرصت برای دشمن است که هر از گاهی موفق شده و فتنه‌اش را به داخل جامعه ما می‌رساند اما اگر این تفکر بسیجی که ولایت خدا را پذیرفته در جامعه توسعه پیدا کند امکان بروز هیچ آسیبی به کشور وجود ندارد و دشمن ناکام می‌شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: بی‌تدبیری‌ها چه مربوط به فتنه 78، 88 یا بعد از آن باشد موجب سوءاستفاده دشمن شده و مردم هم ضمن اینکه اعتراض کرده و باید هم اعتراض کنند اما باز هم قدرت خود را به رخ دشمن می‌کشند و 9 دی به دنبال نماد قدرت مردمی بعد از فتنه عظیم بود که امیدواریم فردا هم مردم چنین حماسه‌ای را رقم زنند.
وی افزود: دولت و مجلس شورای اسلامی به عنوان عصاره ملت باید منافع مردم و نظام را در نظر بگیرند و ریل حرکت دولت را مجلس باید تعیین کند تا کسی سرخود عمل نکند و ناکارآمدی هم مزید بر علت است تا وقایعی مثل مسائل اخیر واقع نشود.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: متاسفانه مسئولان هر کدام به دنبال فرافکنی رفتند و هرکدام مشکل را به گردن یکدیگر انداختند اما باید انصاف را رعایت کرد چون همه ما یک خانواده‌ایم و در این نوع مسائل همه ما مقصر هستیم.
وی افزود: شهدای زیادی برای انقلاب فدا شد تا اختیارات به عنوان مردم‌سالاری به مردم واگذار شود و طبق قانون مردم به هرکسی رای دهند او در مسئولیت قرار می‌گیرد اما انتخاب مردم باید مطلوب باشد و این جریان‌ها و حزب‌ها حق مردم را ضایع می‌کنند و مردم هم در تضییع حق خود نقش دارند.
وی اظهار داشت: گاهی از ما سئوال می‌کنند که چرا مقام معظم رهبری از آبروی خود مایه گذاشته و کاری که مربوط به دولت و مجلس را ایشان حمایت می‌کنند که این اقدام معظم له حمایت از شخص نبوده بلکه حمایت از قانون و رای مردم است.
امام جمعه بیرجند گفت: آنچه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بیان داشتند این است که باید حقیقت انقلاب و آرمان‌های ما پیاده شود و باید مردم فکرشان را جمع کرده و در بازسازی دولت اسلامی شامل قوای سه‌گانه، دولت به معنای اسلامی آن را ایجاد کنند و آن دولت اسلامی براساس معیارهای اسلام، قانون اساسی و نه حزب و سلیقه افراد عمل کند و آن وقت کشور پیروز می‌شود.
وی بیان کرد: مردم نیروهای متعهد به اسلام را انتخاب کنند و باید دولتی ایجاد کرد که جامعه اسلامی ایجاد شود و اگر اختلاس و بی‌عدالتی دیده می‌شود و فردی برای نان شب فرزندش شرمنده است چون جامعه اسلامی نیست و انتخاب‌های ما بد بوده که به آرمان‌های خود نرسیدیم.
وی گفت: امیدواریم در گام دوم انقلاب درخصوص دولت به معنای عام آن بازسازی شود که مجلس، دولت و شورای اسلامی شهر و روستای ما به شکلی باشد که دولت مربی ما باشد.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: دشمن به دنبال نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، تضعیف عقیده و سیستم‌ دفاعی و تجزیه کشورها است و افراد ضعیف و خودفروخته را جذب می‌کنند تا سیاست‌های شوم خود را پیاده کنند.
وی تصریح کرد: بزرگترین سلاح ما بصیرت است و هرچه بصیرت بالا باشد ضایعات نفوذ دشمن کم می‌شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در جریانات اخیر کشور بر این مردم خیلی باید دعا کرد، مردم با فرهنگ خراسان جنوبی و بعضی از استان‌های دیگر، با بصیرت خودشان جلوی سوء‌استفاده فتنه‌گران را گرفتند.
وی افزود: مردم هم اعتراض خودشان را انجام دادند و هم با بصیرت عمل کردند و عملکرد نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیج‌ نیز در جریانات اخیر بسیار با تدبیر بود.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: از عموم مردم برای حضور در مراسم راهپیمایی لبیک یا خامنه ای و حمایت از اقتدار و امنیت کشور که فردا (شنبه) در خراسان جنوبی برگزار می شود، دعوت می‌کنم تا مانند 9 دی، حماسه‌ای دیگر بیافرینیم.
برچسب‌ها
بیرجند نماز جمعه سید علیرضا عبادی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

67 درصد طلاق خراسان شمالی را زنان درخواست می‌کنند

25 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان شیروان اختصاص یافت

از ثبت‌نام کاندیداها در خراسان جنوبی چه خبر؟ / پوشش رسانه‌ای انتخابات بر محور قانون

تولیت آستان قدس: ولایتمداری از شاخصهای مهم مرحوم طبسی بود

مرحوم آیت الله واعظ طبسی 37 سال از عمر خودرا صرف ترویج سیره رضوی کرد

تولیت آستان قدس رضوی: دانشجویان حق دارند عملکرد این آستان را نقد کنند

اترک و یک مساوی دیگر

4 نفر در خراسان شمالی داوطلب انتخابات مجلس خبرگان رهبری شدند

ماجرای ناشنوایی که به اشتباه به افغانستان فرستاده شده بود

سه میلیون متر مربع از معابر مشهد از ابتدای امسال آسفالت شده‌ است

میدان دادن به جوانان راه شکوفایی استعدادهاست

خداحافظی مدارس بشرویه با بخاری‌های نفتی و غیراستاندارد

گل‌محمدی: تیم فوتبال شهر خودرو روزهای سختی را سپری می‌کند

تیم شهر خودرو بیشتر از گذشته به حضور تماشاگران نیاز دارد

جزو گزینه‌های هدایت تیم ملی نیستم

نشست فرماندار شهرستان بشرویه با کارکنان فرمانداری

معاون وزیر راه‌وشهرسازی : 9 هزار واحد مسکونی در همدان ساخته می‌شود

پنج هزار و 500 کیلومتر راه روستایی ساخته می‌شود

هزار میلیارد ریال کمک برای کشاورزان خراسان در نظر گرفته شده است

پنج اثر فرهنگی ناملموس سبزوار در فهرست ملی کشور ثبت شد

محموله هروئین با تلاش پلیس خراسان جنوبی به مقصد نرسید

اخطاریه جوی درباره بارش باران در خراسان جنوبی

هزار و 113 نفر در خراسان رضوی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند

ثبت نام 1113 داوطلب در خراسان رضوی، برای انتخابات مجلس شورای اسلامی

سودجویان در آلبلاغ اسفراین، تونل مرگ حفر می‌کنند

ثبت کارخانه پنبه و ایستگاه راه‌آهن جاجرم در فهرست آثار صنعتی ملی

بیشترین داوطلبان نمایندگی مجلس در خراسان رضوی کارمندان هستند

آموزش مربیان شاهنامه‌خوانی در مدارس ابتدایی مشهد پایان یافت

کشف 27 سکه قدیمی در سرایان

پایان دی‌ماه مهلت ارسال آثار به جشنواره تولیدات رادیویی زیارت

جانشین سپاه امام رضا(ع): خدمات مختلف نظام برای مردم تبیین شود

سند سیستم مدیریت هوشمند اقلیمی در نایبندان طبس تدوین می‌شود

چه کسانی آمدند؛ سایه روشن‌های مجلس یازدهم

اعتباری به جشنواره تولیدات رادیویی زیارت تعلق نگرفته است

ثبت‌نام 36 داوطلب انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه تربت حیدریه

وقوع 49 فقره تصادف در جاده های خراسان جنوبی

دیدار مدیر کل تامین اجتماعی استان

تاکید اتحادیه اروپا بر اجرای کامل برجام

چراغ سبز آمریکا به دیدار میانجی‌ گرایانه آبه و روحانی

افزایش متهمان پرونده فروش قیر دولتی در خراسان شمالی

افزایش 47 درصدی داوطلبان مجلس در خراسان شمالی

دومین بوکسور خراسانی به تیم ملی دعوت شد

احتمال آبگرفتگی در خراسان رضوی وجود دارد

1200 متقاضی در خراسان رضوی برای دریافت تسهیلات مکانیزاسیون معرفی شدند

مشهد میزبان جشنواره ملی تولیدات رادیو زیارت است

هفت سازه آبخیزداری درمیان در دست اجرا است

درد دل تشکل‌های دانشجویی با استاندار خراسان جنوبی

دغدغه‌هایی از جنس توسعه در نشست دانشگاهی

دومین اجلاسیه شهدای سادات خراسان جنوبی برگزار می‌شود

راهبری بدنه اجتماعی نیازمند نقش‌آفرینی رسانه است