پیام خراسان

آخرين مطالب

مدیرکل امور بانوان استانداری خراسان جنوبی عنوان کرد:

صنایع دستی راهی برای توسعه اشتغال و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی اقتصادي

صنایع دستی راهی برای توسعه اشتغال و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- مدیرکل امور بانوان استانداری خراسان جنوبی بابیان اینکه صنایع دستی نقش تاثیرگذاری در اقتصاد بانوان دارد، گفت:صنایع دستی راهی برای توسعه مشاغل خرد و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی است.

 نفیسه نخعی در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه سراسری خراسان جنوبی بیان کرد: زنان دست کم تولید کننده بیش از 80 درصد محصولات صنایع دستی دراستان هستند.
وی با بیان اینکه صنایع دستی تاثیر و نقش بسیار مهمی در اقتصاد بانوان خراسان جنوبی به خصوص در روستاها دارد، ادامه داد: صنایع دستی نمادی از همت و توانمندی زنان استان است.
وی صنایع دستی را راهی برای فعال شدن کارگاه های خانگی و توسعه مشاغل خرد و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی دانست و بیان کرد: نقش زنان در ماندگاری، توسعه و رونق رشته های صنایع دستی قابل توجه و ستودنی است.
وی با بیان اینکه نمایشگاه ها فرصت مناسبی برای معرفی محصولات صنایع دستی به ویژه در حوزه بانوان است، اظهار کرد: همچنین صنعتگران می توانند از دل این نمایشگاه ها، به بازارهای دائمی متصل شوند.
نخعی اظهار کرد: آشنایی با ظرفیت های حوزه صنایع دستی، فراهم کردن بسترهای لازم جهت ورود هنرمندان به استان و معرفی ظرفیت های هنری از دیگر مزیت های برگزاری این نمایشگاه ها است.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: آشنایی هر چه بیشتر مردم باهنر صنایع‌دستی از انتظاراتی است که باید با برگزاری این رویداد فرهنگی، هنری به دنبال تحقق آن برویم.
نخعی با اشاره به حمایت های انجام شده از صنعتگران بیان کرد: استانداری دستگاهی اجرایی بوده که می تواند در راستای اخذ تسهیلات مورد نیاز صنعتگران رایزنی های لازم را با دیگر دستگاه ها انجام دهد.
وی گفت: از آن جا که صنایع دستی متکی به منابع داخلی است، طبعا هرگونه افزایش و میزان تولید و فروش فراورده های دستی، اثر مستقیم در ازدیاد تولید ناخالص ملی دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield