پیام خراسان

آخرين مطالب

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد:

ایجاد 9 هزار شغل برای روستائیان خراسان رضوی در تابستان سال جاری سياسي

ایجاد 9 هزار شغل برای روستائیان خراسان رضوی در تابستان سال جاری
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در تابستان امسال 9 هزار و 193 شغل برای روستاییان استان ایجاد شد که جمعیت شاغل روستایی در استان را به 533 هزار و 199 نفر رساند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور رئیس دفتر رئیس جمهوری در سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری برگزار شد، با ارائه گزارشی از روند تولید، صادرات و اشتغال این استان در سال جاری اظهار کرد: در تابستان امسال نسبت به تابستان سال گذشته 840 هزار نفر شغل بیشتر ایجاد شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: نرخ بیکاری روستایی استان در تابستان 98 به 3.6 درصد رسیده که نسبت به تابستان سال 97 به میزان 5.3 درصد کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: خالص اشتغالزایی خراسان رضوی از ابتدای سال 1398 تا پایان تابستان امسال 50 هزار و 777 نفر بوده و سهم اشتغالزایی استان نسبت به کشور 14 درصد است.
رسولیان با اشاره به برنامه‌ریزی استان مبنی بر جذب 180 میلیون دلار سرمایه خارجی تا پایان سال جاری، خاطرنشان کرد: در هشت ماهه امسال 25 طرح مصوب با مبلغ 135 میلیون دلار توسط کشورهای افغانستان، آلمان، امارات متحده عربی، ترکمنستان، گرجستان، عراق و هندوستان در استان به تصویب رسیده که میانگین پیشرفت اجرایی آن‌ها 45 درصد است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، هدف خراسان رضوی در سال جاری را تحقق 2.3 میلیارد دلار صادرات ذکر و بیان کرد: در مدت هشت ماهه امسال یک میلیارد و 126 میلیون دلار صادرات کالا از استان انجام شد که نسبت به‌مدت مشابه سال قبل در وزن 24 درصد رشد داشت.
وی عنوان کرد: طی هفت ماهه سال جاری در راستای رونق تولید، بیشتر محصولات صنایع در استان رشد کرده‌اند به طوری که تولید کاغذ 32 درصد، سیمان 27 درصد، کنسانتره مس 160 درصد، سموم آفات نباتی 41 درصد، لوله و پروفیل 36 درصد و 10 قلم کالای دیگر نسبت به‌مدت مشابه سال قبل رشد تولید داشته است.
رسولیان رشد 10 درصدی مصرف صنعت و معدن خراسان رضوی از گاز و رشد 9 درصدی این بخش از برق را طی هشت ماهه امسال نسبت به‌مدت مشابه سال قبل دلیلی بر رونق تولید در استان دانست.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: کلینیک صنعت خراسان رضوی با مسوولیت شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و توانمندسازی آنها در اردیبهشت ماه امسال راه‌اندازی شد و این کلینیک هزار و 400 واحد صنعتی را بررسی کرده که منجر به عارضه‌یابی 352 واحد و راه‌اندازی مجدد 65 واحد با اشتغال 652 نفر شده است.
وی گفت: در مجموع کلینیک صنعت خراسان رضوی در سال جاری موفق به ایجاد و تثبیت اشتغال در حوزه صنعت و تولید به تعداد هزار و 123 نفر شده است.
رسولیان اضافه کرد: طی هشت ماهه امسال کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با گروه‌های کاری خود 83 نشست برگزار کرده که در آن‌ها یک هزار و 901 پرونده بررسی و منتهی به 2 هزار و 184 مصوبه شده و تاکنون هزار و 789 مصوبه آن اجرایی شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی حجم تسهیلات پرداختی سیستم بانکی استان در هفت ماهه امسال را 202 هزار و 415 میلیارد ریال در بخش‌های صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن و ساختمان، بازرگانی و خدمات، قرض‌الحسنه و امور صادراتی ذکر کرد و اظهار کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 34 درصد رشد داشته است.
وی افزود: از کل این تسهیلات 371 میلیارد ریال برای احیای واحدهای تولیدی نیمه تعطیل، تعطیل و غیرفعال استان پرداخت شده است.
رسولیان بیان کرد: تعداد کل واحدهای تملیکی بانک‌های خراسان رضوی در پایان سال گذشته 180 واحد بود که از این تعداد 50 واحد در 6 ماهه امسال واگذار شد و 130 واحد دیگر باقیمانده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تعداد شرکت‌های دانش بنیان خراسان رضوی را 260 واحد و تعداد واحدهای فناور را 650 واحد ذکر و بیان کرد: این شرکت‌ها 730 محصول داشته‌اند که از این تعداد 196 محصول صادر شده است.
وی خواستار اعطای تسهیلات ثابت و افزایش اختیارات بانک‌ها در استان، صدور مجوز اجاره به شرط تملیک جهت واگذاری واحدهای تملیکی بانک‌ها، اصلاح ماده 37 قانون تامین اجتماعی، واگذاری اختیارات کامل پارک آی.سی.تی کشور در حوزه استان، تخصیص 10 میلیارد تومان به صندوق پژوهش و فناوری استان و افزایش اختیارات استاندار شد.
رسولیان ادامه داد: اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی از قلعه گنج توسط آقای رزم حسینی در استان کرمان آغاز شد و در پی تأکید رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری مبنی بر الگویی بودن این طرح، مثلث مزبور در خراسان رضوی نیز اجرا شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: در این راستا 142 شرکت عمدتا مربوط به بخش خصوصی به عنوان معین اقتصادی، مسئولیت توسعه روستاهای خراسان رضوی را برعهده گرفتند و ائمه جمعه، استاندار، فرمانداران، رؤسای دادگستری و نمایندگان مجلس تفاهم‌نامه‌های منعقده با این معین‌ها را امضاء و حمایت خود از آن‌ها را اعلام کردند.
وی افتتاح دبیرخانه نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی برای رسیدگی به مشکلات معین اقتصادی و راه‌اندازی سامانه پیگیری و رصد طرح‌های سرمایه‌گذاری استان را از برنامه‌های جنبی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی برشمرد و گفت: تاکنون هزار و 129 تفاهم نامه سرمایه‌گذاری به ارزش 128هزار میلیارد تومان با اشتغالزایی 163هزار شغل در چارچوب طرح مزبور به امضاء رسیده که از این تعداد هزار و 72 طرح به ارزش 126 هزار و 400 میلیارد تومان در سامانه ثبت شده است.
رسولیان افزود: سهم بخش‌های مختلف از پروژه‌های سرمایه‌گذاری در مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان شامل صنعت 36 درصد، خدمات و سلامت 24 درصد، کشاورزی 36 درصد و معدن چهار درصد است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: موانع و مشکلاتی که معین‌های اقتصادی در مسیر توسعه روستاها و اجرای پروژه‌ها با آن مواجه شده‌اند شامل 21 درصد مربوط به صدور مجوزها، 63 درصد مربوط به تأمین مالی و 17 درصد مربوط به امور زیربنایی است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قهرمانی نمایندگان ایران در رقابت‌های چرخ چمنی و سنگ زورخانه‌ای جهان

حدود نیمی از ورزشکاران زورخانه‌ای کشور بیمه هستند

برف و کولاک جاده مشهد - کلات را مسدود کرد

سرطان معده شایع‌ترین عامل مرگ و میر در تربت‌حیدریه است

مهرعلیزاده: میزبانی از مسابقات جهانی زورخانه‌ای، تبلیغات استکبار را خنثی کرد

قهرمانی نماینده ایران در رقابت‌های سنگ زورخانه‌ای جهان

پیشرفت فیزیکی 70 درصدی گود کشتی باچوخه شیروان

میزبانی از مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای، تبلیغات استکبار را خنثی کرد

76 درصد واحدهای صنعتی خراسان رضوی به تصفیه‌خانه فاضلاب مجهز هستند

بانوان فاطمی مشهد گردهم آمدند

تیم فوتسال فرش آرای مشهد بر سن ایچ ساوه غلبه کرد

انتخاب اعضای هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های خراسان رضوی

هیچ پرونده‌ بررسی نشده‌ای در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی باقی نمانده است

تیم بسکتبال آویژه صنعت مشهد تیم پدافند هوایی را شکست داد

9 میراث طبیعی خراسان شمالی در راه ثبت ملی

ورزشکاران خراسان رضوی مدال‌های قهرمانی خود را به شهید سلیمانی اهدا کردند

معاون استاندار خراسان رضوی: بیانیه گام دوم انقلاب باید برای مردم تشریح شود

سخنگوی وزارت خارجه: ظریف به داووس نمی‌ رود

موکب امام رضا (ع) گناباد عازم منطقه سیلزده سیستان و بلوچستان شد

پرداخت بیش از 6 هزار میلیارد ریال به مسکن مهر در خراسان شمالی

لایحه بودجه سال 99 شهرداری مشهد تا 10 روز آینده ارائه می‌شود

خراسان رضوی رتبه دوم پوشش بیمه روستائیان را در کشور دارد

طرح یارانه دستمزد در 11 شهرستان‌ خراسان جنوبی اجرا شد

جزئیات 3مصوبه در کارگروه امورزیربنایی خراسان رضوی

پرداخت نقدی مودیان به شهرداری مشهد مشمول تخفیف می‌شود

رییس شورای شهر: حمایت از کارآفرینان تربت‌حیدریه ناکافی است

خراسان‌ رضوی میزبان مسابقات کشتی آزاد و فرنگی دانش‌آموزان کشور شد

احداث آرامگاه برای استاد موسیقی مقامی نیازمند تخصیص اعتبار است

دانشنامه دفاع مقدس تایباد تدوین خواهد شد

ملاقات مردمی فرماندار شهرستان نهبندان

فرماندار نهبندان در جلسه گروه کاری اشتغال عنوان کرد : با آغاز اجرای طرح های صنعتی، تولیدی و ایجاد زیر ساخت‌های لازم در حوزه معادن، کشاورزی، راهسازی و... سال آینده شاهد رونق اقتصادی مناسبی در شهرستان نهبندان خواهیم بود.

ورزش‌های زورخانه‌ای؛ قدرت‌نمایی با ابزار معنویت

برف و باران خراسان رضوی را فرا گرفت

شهرداری مشهد 133 هزار میلیارد ریال طلبکار است

پیوند عضو جان چهار بیمار را نجات داد

84 میلیون نفرشب اقامت در خراسان رضوی ثبت شد

17 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان جغتای پرداخت شد

بودجه شهرداری مشهد باید نگاه ویژه‌ای به اعتبارات هنری داشته باشد

پذیرش گردشگر سلامت در مطب منوط به دریافت مجوز شد

تدبیر امیدبخش در خراسان جنوبی

مهندس بیکی فرماندار شهرستان نهبندان در اولین گردهمایی شوراهای آموزش و پرورش مناطق مرزی استان خراسان جنوبی در شهرستان نهبندان مطرح کرد : با جذب و بکارگیری و اولویت نیروهای بومی؛ شرایط ماندگاری افراد در شهرستان که شرایط خاص می باشد فراهم نمائیم.

استاندار: میزبانی مسابقات ورزشی اقتصاد خراسان شمالی را متحول می‌کند

ایران، قهرمان تیمی ورزش‌های زورخانه‌ای جهان شد

فوت ناشی از آنفلوآنزا در گناباد تکذیب شد

جلسه بررسی مشکلات عشایر شهرستان زیرکوه برگزار گردید.

در جلسه بهبود وضعیت اشتغال بانوان شهرستان مطرح گردید

اولین واکنش به ترک نماز جمعه توسط روحانی

اسفند ماه اصولگرایان با خودشان رقابت خواهند کرد

تشکیل جلسه ستاد برنامه ریزی دهه فجر شهرستان سربیشه

حضور مهندس محمدی فرماندار شهرستان سربیشه در اولین گردهمایی شورای آموزش و پرورش مناطق مرزی استان خراسان جنوبی در شهرستان نهبندان