پیام خراسان

آخرين مطالب

45 درصد مخازن سدهای خراسان رضوی پرآب است اقتصادي

45 درصد مخازن سدهای خراسان رضوی پرآب است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- در حال حاضر 45 درصد مخازن سدهای استان خراسان رضوی پرآب است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه برابر افزایش دارد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: میزان آب ذخیره شده در پشت سدهای این استان طی مدت مشابه سال گذشته 15 درصد بود که به دنبال بارش‌های به نسبت خوب طی سال جاری شرایط مناسبی یافته است.
محمد علایی افزود: هم اکنون بیش از 714 میلیون متر مکعب آب در پشت سدهای خراسان رضوی ذخیره شده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 233 میلیون مترمکعب بوده است.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون افزون بر 838 میلیون متر مکعب آب به سدهای خراسان رضوی وارد شده که 175 میلیون متر مکعب آن در بخش شرب و کشاورزی به مصرف رسیده است.
وی توان ذخیره سازی سدهای بزرگ و در حال بهره‌برداری این استان را در مجموع یک میلیارد و 572 میلیون متر مکعب ذکر کرد و گفت: یک میلیارد و 211 میلیون متر مکعب از این مقدار مربوط به سد دوستی، مشترک بین ایران و ترکمنستان است.
علایی افزود: حجم کنونی آب جمع شده پشت سد دوستی بیش از 563 میلیون مترمکعب است که 46 درصد از ظرفیت این سد را شامل می‌شود و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32 درصد افزایش دارد.
وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون 582 میلیون متر مکعب آب به سد دوستی وارد شدهکه 12 میلیون متر مکعب آن از اول مهرماه امسال تاکنون بوده است.
خراسان رضوی دارای 32 سد در حال بهره‌برداری در تربت‌حیدریه، قوچان، مشهد، خواف، درگز، سبزوار، تایباد، تربت‌جام، چناران، سرخس، نیشابور، کلات و فریمان است.
برچسب‌ها
مشهد خراسان رضوی سدسازی وزارت نیرو


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield