پیام خراسان

آخرين مطالب

مدیران برای کاهش گرد و غبار زمان را از دست ندهند سياسي

مدیران برای کاهش گرد و غبار زمان را از دست ندهند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: مدیران در جذب اعتبارات کاهش گرد و غبار نباید زمان را از دست بدهند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی سید کمال‌ الدین میرجعفریان با اشاره به این که مدیران باید به دنبال جذب کامل اعتبارات بیابانزدایی و کاهش گرد و غبار باشند افزود: برای انجام هر گونه اقدام عملی در راستای کاهش گرد و غبار در استان، زمان را باید مغتنم شمرد.
وی اظهار داشت: بحث اساسی در این موضوع ارتباط مستقیم گرد و غبار با سلامت مردم است لذا مدیران باید با لحاظ حفظ بهداشت و سلامت مردم تمام تلاش خود را برای کاهش گرد و غبار به کار گیرند.
رییس کارگروه مقابله با پدیده گرد و غبار در استان با اشاره به برنامه‌های عملیاتی تعریف شده برای دستگاه‌های مرتبط در این زمینه تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل منابع طبیعی با اجرای طرح توسعه پوشش گیاهی، کشت حفاظتی و اجرای طرح‌های آبخیزداری به دنبال کاهش سطح تماس خاک با باد هستند.
وی بیان کرد: اقدامات دستگاه‌ها در راستای جلوگیری از فرسایش خاک، باید برنامه محور باشد.
میرجعفریان بر پیگیری دستگاه‌ها در جذب اعتبارات این حوزه تاکید کرد و گفت: تخصیص قطعی اعتبارات اختصاص یافته به استان در فاز اول اجرای این طرح و پیگیری برای تخصیص باقیمانده اعتبارات از مهمترین دستورکارهای این جلسه است.
وی برگزاری بدون وقفه کارگروه مقابله با پدیده گرد و غبار در استان و ارایه گزارش عملکرد مدیران درخصوص میزان اعتبارات جذب شده و نحوه هزینه کرد آن را خواستار شد.
براساس این گزارش در سال جاری از محل صندوق توسعه ملی مبلغ 40 میلیارد تومان اعتبار به سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور (برای تثبیت کانون‌های فرسایش خاک) و 40 میلیارد تومان اعتبار نیز به سازمان حفاظت محیط زیست (در بحث مقابله با پدیده گرد و غبار) اختصاص یافته تا دستگاه‌های مرتبط، اداره کل منابع طبیعی، سازمان جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان زمین شناسی به تناسب وظایف خود، اقداماتی را در زمینه کاهش گرد و غبار در استان انجام دهند.
 
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield