پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت:

هزار و 113 نفر در خراسان رضوی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند سياسي

هزار و 113 نفر در خراسان رضوی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: هزار و 113 نفر در استان برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسن جعفری ظهر امروز در نشست خبری ستاد انتخابات مجلس شورای اسلامی استان که در دفتر وی برگزار شده بود، با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام داوطلبان انتخابات روز گذشته به پایان رسید، اظهار کرد: مراحل ثبت‌نام با همکاری و هم‌افزایی همه هیئت‌های اجرایی و نظارت به خوبی به پایان رسید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به آمار ثبت‌نام کنندگان نهایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان، افزود: هزار و 113 نفر در استان برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند.
جعفری با بیان اینکه این آمار نسبت به آمار دوره دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی حدود نیم درصد رشد داشته است، تصریح کرد: حدود 855 نفر در دوره دهم انتخابات در استان ثبت‌نام کردند، همچنین در دوره نهم نیز حدود 377 نفر ثبت‌نام داشتند که نسبت به این دوره حدود سه برابر افزایش را در حوزه ثبت‌نام نامزدهای انتخابات شاهد بوده‌ایم.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی در خصوص جنسیت ثبت‌نام کنندگان، ابراز کرد: از مجموع ثبت‌نام کنندگان 983 نفر مرد با 88 درصد و 130 نفر زن با 12 درصد تشکیل دهنده نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به مدرک تحصیلی داوطلبان، ادامه داد: 53 نفر دارای مدرک لیسانس، 143 نفر فوق‌لیسانس، 143 نفر دکتری و 63 نفر حوزوی هستند.
جعفری با بیان اینکه 297 نفر از داوطلبان ایثارگر و 818 نفر غیر ایثارگر هستند، گفت: 33 نفر از کاندیداها نیز سابقه نمایندگی ادواری و فعلی مجلس شورای اسلامی را دارند که شامل 17 نفر نماینده فعلی و 16 نفر نماینده ادواری بوده‌اند و هزار و 80 نفر نیز سابقه‌ای در نمایندگی مجلس نداشته‌اند.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی اظهار کرد: 247 نفر از داوطلبان سابقه ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی د دوره‌های قبلی را داشته‌اند، همچنین حدود 866 نفر نیز برای اولین بار در انتخابات مجلس شرکت می‌کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه گروه‌های سنی متفاوتی برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند، ابراز کرد: متوسط سن داوطلبان بین 30 تا 45 سال است که در مجموع آمار حدود 176 نفر بین 30 تا 35 سال، 234 نفر بین 36 تا 40 سال، 208 نفر بین 41 تا 45 سال، 205 نفر بین 46 تا 50 سال، 151 نفر بین 51 تا 55 سال، 87 نفر بین 56 تا 60 سال، 44 نفر بین 61 تا 65 سال، شش نفر بین 66 تا 70 سال و دو نفر بین 71 تا 75 سال در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با بیان اینکه بر اساس شغل داوطلبان، کارمندان با 302 نفر رتبه اول را کسب کردند، ادامه داد: فرهنگیان با 217 نفر، مشاغل آزاد با 17 نفر، اساتید دانشگاه‌ها 118 نفر، پزشکان 99، روحانیون 23 نفر و سایر مشاغل نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به آمار ثبت‌نام کنندگان در شهرستان‌ها، ابراز کرد: شهرستان درگز 43 نفر، کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد 34 نفر، تربت‌حیدریه، مه ولات و زاوه 37 نفر، مشهد و کلات 536 نفر، قوچان و فاروج 37 نفر، فریمان و سرخس و بخش‌های احمدآباد و رضویه 41 نفر، چناران، بینالود 51 نفر، تربت‌جام، تایباد و باخرز 79 نفر، گناباد و بجستان 28 نفر، نیشابور، فیروزه 85 نفر، سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن 85 نفر، خواف و رشتخوار 57 و در مجموع هزار و 113 نفر در استان ثبت‌نام کرده‌اند.
جعفری با اشاره به اینکه بعد از دستور وزیر کشور هیئت‌های اجرایی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان تشکیل شد، ادامه داد: در ستاد انتخاباتی استان 75 هیئت اجرایی با 825 نفر مشغول فعالیت برای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: 225 نفر اعضای هیئت اداری و حدود 600 نفر معتمدین هیئت اجرایی هستند. تعداد حوزه‌های انتخابیه مشهد 75 حوزه که شامل 12 حوزه اصلی و 63 حوزه فرعی که شامل 18 فرمانداری و 45 بخشداری است.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با بیان اینکه افراد با تفکرات متفاوت در هیئت‌های اجرایی حضور دارند، گفت: 193 نفر از اصولگرایان، 291 نفر از اصلاح‌طلبان و 378 نفر از مستقلین عضو هیئت‌های اجرایی استان هستند. با توجه به ماده 28 قانون انتخابات استعلام کاندیداها از چهار مرجع وزارت کشور، دادستانی کل، سازمان ثبت و احوال کشور و اداره تشخیص هویت و پلیس بین‌الملل صورت خواهد گرفت لذا در حال حاضر هیئت‌های اجرایی منتظر پاسخ این چهار مرجع برای احراز صلاحیت‌ها هستند.
وی ادامه داد: پس از پاسخ وزارت کشور در مورد استعلام صلاحیت‌ها، به فرمانداران و بخشداران اعلام خواهد شد لذا با توجه به ماده 50 قانون انتخابات هیئت‌های اجرایی هفت روز فرصت دارند تا صلاحیت‌ها تعیین تکلیف شود.
جعفری ابراز کرد: با توجه به ماده 65 قانون انتخابات با تبلیغات پیش از موعد در فضای مجازی و حقیقی برخورد خواهد شد. از جمعه نیز 15 آذرماه نیز ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان نیز در استان آغاز شده و تا 21 این ماه ادامه دارد. کاندیداهای خبرگان برای دوره هشت ساله انتخاب خواهند شد.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با بیان اینکه تا به امروز پنج نفر برای انتخابات مجلس خبرگان ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: در حوزه انتخابات مجلس خبرگان ستاد اصلی با شهرستان مشهد خواهد بود. هیئت‌های اجرایی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان مشترک خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: هر کاندیدا می‌تواند یک بار تا 15 روز قبل از اخذ رأی محل حوزه انتخابیه خود را تغییر بدهند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ظریف: شرمنده و بدهکار مردم هستیم

دشمن به دنبال تهی کردن نظام اسلامی است

متخصص عفونی: موارد شدید بیماری کرونا در حال افزایش است

شهید هاشمی نژاد روحانی مبارز و با بصیرت و آگاه به مقضیات زمان بود

واکنش رئیس شورای شهر مشهد به نامه مربوط به تخلفات در منطقه ثامن

آیین اختتامیه نمایشگاه هفته دفاع مقدس در منطقه 8

رونمایی از تمثال شهیدان منطقه 3 تهران

کشف سلاح غیرمجاز و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

بهای خدمات آرامستان‌های مشهد برای متوفیان زیر هفت سال نصف می‌شود

توزیع گوشت با تاریخ انقضای نزدیک در حاشیه شهر مشهد

تراز تجاری خراسان شمالی مثبت 7.7 میلیون دلار شد

اسپری بینی رشد ویروس کرونا را کاهش می‌دهد

پرتاب مواد آتش‌زا مقابل دادگاه انقلاب شیراز

حمایت سازمان بهداشت جهانی از چین

اطعام فرهنگی نیاز به فرهنگ‌سازی دارد / به طعام روح توجه شود

مشهد بعد از تهران پیشروترین آتش‌نشانی را دارد

سینماهای خراسان شمالی بازگشایی شد

اختصاص 15 میلیارد تومان برای ایمن سازی گودهای پر خطر

طرح مرتعداری برای بیش از 6 هزار هکتار اراضی شیروان تهیه می‌شود

نظارت بر چگونگی توزیع گاز مایع در خراسان شمالی

شبی با ستاره ها در مزار شهدای بیرجند

کودکان قطعه کامل کننده زنجیره انتقال ویروس کرونا در میان افراد

جمع آوری 253 قلاده سگ در منطقه 15

815 بیمار غیرایرانی مبتلا به کووید 19 در مشهد درمان شدند

3 هزار و177 نفر در خراسان جنوبی به کرونا مبتلا شده‌اند

کاهش 10 درجه ای دمای هوا در خراسان شمالی

کشف 101 کیلو و 750 گرم تریاک در سربیشه

اینفوگرافیک/ جدیدترین وضعیت استان های درگیر با کرونا

دستگیری سرکرده باند گوشـی قاپـی درخراسان رضوی

مشاغل آرامستان‌ها در رده مشاغل سخت قرار گرفتند

بیش از 3 هزار نفر در نیمه نخست امسال در خراسان شمالی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند

حضور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس(اقتدار40)

نقش مهم رسانه ها در آگاهی بخشی برای کنترل شیوع کرونا

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال آینده

واکنش به اصابت راکت در درگیری قره‌باغ به ایران

طرح تنفس جنگل ها، فرصتی برای توسعه زراعت چوب در خراسان شمالی

شورای شهر مشهد از فرمانده ارتش در عملیات شکست حصر آبادان تجلیل کرد

شورای شهر مشهد از فرمانده عملیات شکست حصر آبادان تقدیر کرد

سرخه حصار، پارک جنگلی ایرانیان شود

رونمایی از سردیس شهیدان آوینی و فهمیده

پنجاه و دومین ایستگاه آتش‌نشانی در مشهد فعال شد

آتش نشانی تهران؛ از پلاسکو تا سینا اطهر

شهرداری مشهد در ساخت اردوگاه معتادان متجاهر مشارکت می‌کند

معامله با خدا در کلام فرشته‌های گمنام دفاع مقدس/بر همان عهد هستیم

عضو شورای شهر مشهد: این نهاد گامهای مهمی برای شفافیت برداشته است

19 درصد کانون‌های گرد و غبار خراسان جنوبی در وضعیت شدید هستند

تاکید اعضای شورای شهر مشهد بر ایمن سازی اماکن عمومی

تاکید شورای شهر مشهد بر ایمن‌سازی اماکن عمومی

آموزش پیش ‌دبستانی در خراسان جنوبی غیرحضوری است

وزارت مسکن‌وشهرسازی قصد خارج شدن از طرح بازسازی اطراف حرم رضوی را دارد