پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت:

هزار و 113 نفر در خراسان رضوی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند سياسي

هزار و 113 نفر در خراسان رضوی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: هزار و 113 نفر در استان برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسن جعفری ظهر امروز در نشست خبری ستاد انتخابات مجلس شورای اسلامی استان که در دفتر وی برگزار شده بود، با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام داوطلبان انتخابات روز گذشته به پایان رسید، اظهار کرد: مراحل ثبت‌نام با همکاری و هم‌افزایی همه هیئت‌های اجرایی و نظارت به خوبی به پایان رسید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به آمار ثبت‌نام کنندگان نهایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان، افزود: هزار و 113 نفر در استان برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند.
جعفری با بیان اینکه این آمار نسبت به آمار دوره دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی حدود نیم درصد رشد داشته است، تصریح کرد: حدود 855 نفر در دوره دهم انتخابات در استان ثبت‌نام کردند، همچنین در دوره نهم نیز حدود 377 نفر ثبت‌نام داشتند که نسبت به این دوره حدود سه برابر افزایش را در حوزه ثبت‌نام نامزدهای انتخابات شاهد بوده‌ایم.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی در خصوص جنسیت ثبت‌نام کنندگان، ابراز کرد: از مجموع ثبت‌نام کنندگان 983 نفر مرد با 88 درصد و 130 نفر زن با 12 درصد تشکیل دهنده نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به مدرک تحصیلی داوطلبان، ادامه داد: 53 نفر دارای مدرک لیسانس، 143 نفر فوق‌لیسانس، 143 نفر دکتری و 63 نفر حوزوی هستند.
جعفری با بیان اینکه 297 نفر از داوطلبان ایثارگر و 818 نفر غیر ایثارگر هستند، گفت: 33 نفر از کاندیداها نیز سابقه نمایندگی ادواری و فعلی مجلس شورای اسلامی را دارند که شامل 17 نفر نماینده فعلی و 16 نفر نماینده ادواری بوده‌اند و هزار و 80 نفر نیز سابقه‌ای در نمایندگی مجلس نداشته‌اند.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی اظهار کرد: 247 نفر از داوطلبان سابقه ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی د دوره‌های قبلی را داشته‌اند، همچنین حدود 866 نفر نیز برای اولین بار در انتخابات مجلس شرکت می‌کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه گروه‌های سنی متفاوتی برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند، ابراز کرد: متوسط سن داوطلبان بین 30 تا 45 سال است که در مجموع آمار حدود 176 نفر بین 30 تا 35 سال، 234 نفر بین 36 تا 40 سال، 208 نفر بین 41 تا 45 سال، 205 نفر بین 46 تا 50 سال، 151 نفر بین 51 تا 55 سال، 87 نفر بین 56 تا 60 سال، 44 نفر بین 61 تا 65 سال، شش نفر بین 66 تا 70 سال و دو نفر بین 71 تا 75 سال در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با بیان اینکه بر اساس شغل داوطلبان، کارمندان با 302 نفر رتبه اول را کسب کردند، ادامه داد: فرهنگیان با 217 نفر، مشاغل آزاد با 17 نفر، اساتید دانشگاه‌ها 118 نفر، پزشکان 99، روحانیون 23 نفر و سایر مشاغل نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به آمار ثبت‌نام کنندگان در شهرستان‌ها، ابراز کرد: شهرستان درگز 43 نفر، کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد 34 نفر، تربت‌حیدریه، مه ولات و زاوه 37 نفر، مشهد و کلات 536 نفر، قوچان و فاروج 37 نفر، فریمان و سرخس و بخش‌های احمدآباد و رضویه 41 نفر، چناران، بینالود 51 نفر، تربت‌جام، تایباد و باخرز 79 نفر، گناباد و بجستان 28 نفر، نیشابور، فیروزه 85 نفر، سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن 85 نفر، خواف و رشتخوار 57 و در مجموع هزار و 113 نفر در استان ثبت‌نام کرده‌اند.
جعفری با اشاره به اینکه بعد از دستور وزیر کشور هیئت‌های اجرایی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان تشکیل شد، ادامه داد: در ستاد انتخاباتی استان 75 هیئت اجرایی با 825 نفر مشغول فعالیت برای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: 225 نفر اعضای هیئت اداری و حدود 600 نفر معتمدین هیئت اجرایی هستند. تعداد حوزه‌های انتخابیه مشهد 75 حوزه که شامل 12 حوزه اصلی و 63 حوزه فرعی که شامل 18 فرمانداری و 45 بخشداری است.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با بیان اینکه افراد با تفکرات متفاوت در هیئت‌های اجرایی حضور دارند، گفت: 193 نفر از اصولگرایان، 291 نفر از اصلاح‌طلبان و 378 نفر از مستقلین عضو هیئت‌های اجرایی استان هستند. با توجه به ماده 28 قانون انتخابات استعلام کاندیداها از چهار مرجع وزارت کشور، دادستانی کل، سازمان ثبت و احوال کشور و اداره تشخیص هویت و پلیس بین‌الملل صورت خواهد گرفت لذا در حال حاضر هیئت‌های اجرایی منتظر پاسخ این چهار مرجع برای احراز صلاحیت‌ها هستند.
وی ادامه داد: پس از پاسخ وزارت کشور در مورد استعلام صلاحیت‌ها، به فرمانداران و بخشداران اعلام خواهد شد لذا با توجه به ماده 50 قانون انتخابات هیئت‌های اجرایی هفت روز فرصت دارند تا صلاحیت‌ها تعیین تکلیف شود.
جعفری ابراز کرد: با توجه به ماده 65 قانون انتخابات با تبلیغات پیش از موعد در فضای مجازی و حقیقی برخورد خواهد شد. از جمعه نیز 15 آذرماه نیز ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان نیز در استان آغاز شده و تا 21 این ماه ادامه دارد. کاندیداهای خبرگان برای دوره هشت ساله انتخاب خواهند شد.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با بیان اینکه تا به امروز پنج نفر برای انتخابات مجلس خبرگان ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: در حوزه انتخابات مجلس خبرگان ستاد اصلی با شهرستان مشهد خواهد بود. هیئت‌های اجرایی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان مشترک خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: هر کاندیدا می‌تواند یک بار تا 15 روز قبل از اخذ رأی محل حوزه انتخابیه خود را تغییر بدهند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استارتاپ ویکند، فرصت کارآفرینی یا غفلت از ایده‌های نو

کمیته مشترک ایران و پاکستان تشکیل می شود

تشکیل کمیته ملی برای تامین مالی پروژه‌های مهم خراسان رضوی

طرح توسعه بخش درح سربیشه وارد فاز اجرا شد

نگرانی کشاورزان شیروان از نبود بارش‌های موثر پاییزه

امکان پخش زنده بازی شهرخودرو و السیلیه قطر فراهم شد

جوان مرگ مغزی در مشهد جان 6 بیمار را نجات داد

مبادلات تجاری خراسان جنوبی با پاکستان توسعه می‌یابد

خلیل‎آباد رتبه اول خراسان رضوی را در تولید انگور دارد

تیم بسکتبال شیمیدر تیم آویژه صنعت را شکست داد

ارایه لیست انتخاباتی توسط اصلاح طلبان خراسان رضوی بعید است

تشکیل کمیته ملی برای تامین مالی پروژه های مهم سرمایه گذاری خراسان رضوی

اختصاص 832 میلیون ریال برای روستاهای بدون دهیار فاروج

برخی مشکلات واحدهای تولیدی به قوانین و مقررات مربوط است

اختصاص بیش از 3.6 میلیارد ریال برای کاوش شهر کهن بلقیس

دشمن شناسی باید در سیستم آموزشی برجسته شود

تیم دو صحرانوردی نوجوانان روستایی خراسان رضوی مقام نخست کشور را کسب کرد

آتش زدن کتاب مرجع پزشکی ارتباطی به اسلام و حوزه‌های علمیه ندارد

13 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی انجام شد

110 میلیارد ریال در روستاهای مه‌ولات در خراسان رضوی هزینه شد

70 درصد بودجه امسال شهرداری مشهد محقق شد

مجوز خرید 90 دستگاه اتوبوس به شهرداری مشهد داده شد

بازدید سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی از روزنامه قدس و دفتر‌ خبرگزاری فارس

اجازه هیچ تعرضی را به دشمنان نخواهیم داد

تذکر انتخاباتی دادگستری خراسان شمالی به 13 نفر

350 برنامه ورزشی در خراسان رضوی برای دهه فجر تدارک دیده شده است

70 راس قوچ و میش در حیات وحش فردوس و سرایان تلف شد

بیشترین سفر زائران به مشهد در فصل بهار/ تهران در رتبه اول است

سرمایه‌های سرگردان به سمت تولید هدایت شود

898 کیلوگرم مواد مخدر از ابتدای سال در فردوس کشف شده است

جزیره‌ای عمل ‌کردن به رونق تولید آسیب می‌زند

پایداری فعالیت‌های آب و خاک نیازمند مشارکت مردم است

جشنواره نقاشی کودکان در سبزوار برگزار شد

پرچم گنبد حرم رضوی به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) تعویض شد

نفوذ 90درصدی اینترنت بین جوانان بیرجندی/بحران مدیریت درفضای مجازی

حرم مطهر رضوی سیاه پوش شد

تمام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در خوابگاه ساکن می‌شوند

فعالیت 410 مبلغ دینی در دهه فاطمیه خراسان شمالی

لایحه بودجه سال 99 شهرداری مشهد به شورای شهر تقدیم شد

3500 جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی تایباد اهدا شد

100 پوستر محتوایی دهه فجر در فضای مجازی منتشر می‌شود

رونق تولید نیازمند اصلاح برخی ساختارهای قانونی‌است

برگزاری 2779 برنامه توسط رده های مختلف بسیج در خراسان جنوبی

زمین لرزه 3.6 ریشتری شوسف را لرزاند

مرکز درمانی بیماری‌های خاص در شیروان راه اندازی می‌شود

خراسان شمالی از پیشتازان گازگرفتگی در کشور

طول فیبر نوری شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی به 52 کیلومتر می‌رسد

دشمن به دنبال ایجاد گسل بین مردم و نظام است

2 هزار و 779 برنامه سپاه خراسان جنوبی در دهه فجر برگزار می‌شود

مدیرکل حوزه استاندار منصوب شد