پیام خراسان

آخرين مطالب

مشکلات تعهد ارزی صادرکنندگان خراسان جنوبی رفع می‌شود اقتصادي

مشکلات تعهد ارزی صادرکنندگان خراسان جنوبی رفع می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: تمهیدات لازم برای رفع تعهد ارزی آن دسته از صادرکنندگانی که به کشورهای عراق و افغانستان صادرات داشته‌اند و موفق به ثبت اطلاعات صادرات ریالی در سامانه جامع تجارت نشدند، فراهم شده است.

داود شهرکی، امروز دوشنبه 18 آذر اظهار کرد: این افراد باید جهت درج اطلاعات صادراتی خود به این سامانه مراجعه کنند تا مشمول رفع تعهد ارزی شوند.
وی افزود: باتوجه به اینکه گروهی از صادرکنندگان به عراق و افغانستان، تاکنون در مهلت‌های قبلی اطلاعات را در سامانه ثبت نکرده و موفق به ثبت اظهارنامه‌های خود در سامانه یاد شده و متعاقباً رفع تعهد ارزی مربوطه نشده‌اند، مجدداً امکان ثبت اطلاعات مربوط توسط این افراد تا 22 آذر جاری در سامانه جامع تجارت به آدرس WWW.nstsw.ir (بخش درگاه ثبت اطلاعات پروانه‌های صادراتی افغانستان و عراق) فراهم شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار کرد: صادرکنندگانی که در بازه زمانی 22 فروردین ماه لغایت 16 مردادماه سال گذشته از بازارچه‌های مرزی به کشورهای افغانستان و عراق صادرات داشته‌اند صرفاً تا تاریخ 22 آذرماه سال جاری مهلت دارند در سامانه جامع تجارت نسبت به درج اظهار نامه‌های صادراتی خود اقدام کنند.
شهرکی یادآور شد: در این صورت بانک مرکزی پس از تایید اصالت اظهارنامه نسبت به رفع تعهد ارزی آنان اقدام می‌کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield