پیام خراسان

آخرين مطالب

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

احداث مجتمع های بین راهی در خراسان جنوبی مورد توجه قرار گیرد اقتصادي

احداث مجتمع های بین راهی در خراسان جنوبی مورد توجه قرار گیرد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با توجه به کویری و طولانی بودن محورهای استان باید احداث مجتمع های بین راهی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد رحیم شهریاری ظهر سه شنبه در جمع داوطلبان شهرستان نهبندان بیان کرد: خراسان جنوبی به دلیل داشتن گسل های فعال، جزو استان های حادثه خیز بوده که به طور متوسط هر 12 سال زلزله ای به بزرگی بالای شش ریشتر رخ می دهد.
وی با اشاره به زلزله های مخرب خراسان جنوبی بیان کرد: این شرایط نیازمند هوشیاری و آموزش مردم بوده تا در ساخت و سازها باید ها و نباید ها را رعایت کنند.
شهریاری با بیان اینکه با توجه به مشکلات خشکسالی های چند ساله، هر بارندگی یک سیل به دنبال دارد، اظهار کرد: همچنین حوادث جاده ای از جمله مسائلی بوده که کشور و استان از آن رنج می برند.
وی با بیان اینکه این شرایط می طلبد که تمام آموزش ها به سمت آگاه سازی جامعه برود، افزود: 70 درصد از حوادث جاده ای ناشی از خطای انسانی بوده که تلاش ویژه ای در پیشگیری و آموزش را نیاز دارد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی امداد و نجات و رسیدن به موقع به صحنه های حوادث جاده ای را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: تمام تلاش هلال احمر توسعه زیرساخت ها و امکانات است تا امر رسیدن بر صحنه های تصادف و انتقال مصدومین سرعت عمل ویژه ای یابد.
وی با اشاره به پایگاه های جاده ای امداد و نجات در خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به جاده‌ های کویری و طولانی استان، نیاز است پیشگیری و احداث مجتمع های بین راهی مورد توجه دستگاه های متولی قرار گیرد.
شهریاری خواستار عضویت شهروندان به ویژه جوانان به عنوان داوطلب هلال احمر شد و افزود: نیروهای داوطلب با اقدامات بشردوستانه و انسان دوستانه کمک شایسته ای به کاهش تلفات حوادث طبیعی و غیر طبیعی می کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield