پیام خراسان

آخرين مطالب

جشنواره فرهنگ ملل در مشهد به کار خود پایان داد سياسي

جشنواره فرهنگ ملل در مشهد به کار خود پایان داد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- پنجمین جشنواره فرهنگ ملل با شعار دیپلماسی علمی و توسعه پایدار در روابط بین‌الملل سه‌شنبه شب با قدردانی از برگزیدگان علمی و ورزشی در دانشگاه فردوسی مشهد به کار خود پایان داد.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم خطاب به دانشجویان خارجی شرکت کننده در این جشنواره گفت: کشورهای شما اکنون در مسیر توسعه قرار گرفته‌ و به تخصص شما نیاز بسیار دارد.
محمد کافی افزود: امیدوارم که این دانشگاه بتواند رسم میهمان نوازی را به طور کامل نسبت به شما انجام داده باشد.
وی ادامه داد: در مراسمی حضور داریم که دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه با لباس‌های رنگارنگ و لبان خندان آمده‌اند تا فرهنگ ملل خود را با محبت به دیگر همنوعانشان نشان دهند.
معاون سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: این دانشگاه در طول 70 سال پیشرفت‌های بسیار داشته و اکنون وارد مرحله دیگری از تکامل خود شده است.
محمدمحسن مصحفی افزود: برگزاری این جشنواره در دانشگاه فردوسی موجب شناخت بیشتر این دانشگاه در بین مردم خواهد شد تا وجود آن به فراموشی سپرده نشود.
وی ادامه داد: دانشجویان خارجی این دانشگاه در بازگشت به کشور خود تصویر واقعی از این فرهنگ را به هموطنان خود ارایه خواهند داد.
رییس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد هم در این مراسم گفت: عظمت و ابهت این جشنواره مدیون تلاش تمام دانشجویان خارجی این دانشگاه است.
زینب موذن زاده افزود: تلاش این دانشجویان در جهت معرفی فرهنگ و رسوم کشور خود در طول برگزاری این جشنواره ستودنی بود.
وی ادامه داد: این دانشجویان سفیران صلح و دوستی خواهند بود تا بشریت در صلح و آرامش، تخصص و تعهد تا آسمان انسانیت به اوج خود برسد.
پنجمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ ملل 14 آذر ماه طی مراسمی با حضور رییس دفتر ریاست جمهوری و وزیر علوم در چارچوب جشن هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه فردوسی در مشهد آغاز شده بود.
در این جشنواره 2 هزار و 300 دانشجوی خارجی دانشگاه فردوسی از 30 کشور با برپایی 30 غرفه آثار مرتبط با کشورهای متبوعشان را ارائه کردند.
دانشگاه فردوسی مشهد هم‌اکنون رتبه نخست را در جذب دانشجویان خارجی در میان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ایران دارد.
این دانشگاه با 70 سال فعالیت به عنوان سومین مرکز آموزش عالی دیرقدمت ایران پس از دانشگاه‌های تهران و تبریز در گستره‌ 300 هکتاری با برخورداری از 13 خوابگاه دانشجویی، امکانات رفاهی و خدماتی 25 هزار دانشجوی مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در 13 دانشکده و هفت پژوهشکده دارد.
همچنین 810 عضو هیأت علمی در قالب 60 گروه آموزشی این دانشگاه مشغول تدریس هستند.
دانشگاه فردوسی مشهد رتبه 470 را در بین 500 دانشگاه برتر دنیا در چارچوب "نظام رتبه‌بندی لایدن 2019" کسب کرده است.
برچسب‌ها
محمد کافی جشنواره خراسان رضوی دانشگاه فردوسی مشهد


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield