پیام خراسان

آخرين مطالب

حمایت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی از پژوهش‌های فناورانه اقتصادي

حمایت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی از پژوهش‌های فناورانه
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی خراسان شمالی گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی از پژوهش‌های فناورانه با محوریت رفع نیاز صنایع کوچک در استان حمایت می‌کند.

سیاوش وحدت روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هرسال با توجه به رویکرد سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی 5 تا 10 درصد بودجه جاری این شرکت صرف حمایت از صنایع کوچک، فناوری و پژوهش با محوریت رفع نیازهای فناورانه می شود.
وی اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون برای حمایت مالی از چهار پروژه پژوهشی استان 4 میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار ملی هزینه شده است.
وی، ماندگاری آبنبات و تغییر فرمول خوشه پلاستیک را از جمله این طرح ها دانست و اظهار داشت: 2 میلیارد ریال از این رقم در سال جاری برای خوشه های صنعتی استان و مطالعه و مشاوره اخذ ایزو 17025 صرف شد تا با دریافت این ایزو، که برای صادرات لوله های پلی اتیلن لازم است، زمینه صادرات آن فراهم شده و قدرت رقابت آن با نمونه های مشابه افزایش پیدا کند.
وی اضافه کرد: با پارک علم و فناوری و دانشگاه های استان نیز طرح های پژوهشی و عارضه یابی اجرا کرده ایم تا بتوانیم از پژوهش های مرتبط با واحدهای کوچک استفاده کنیم که البته نتایج خوبی نیز گرفته ایم.
خراسان شمالی دارای 15 شهرک و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی است.
مجموع سرمایه‌گذاری واحدهای کوچک در این استان 2 هزار و 816 میلیارد ریال و میزان اشتغالزایی این بخش چهار هزار و 385 نفر است.
برچسب‌ها
بجنورد رونق تولید شهرک های صنعتی خراسان شمالی طرح پژوهشی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield