پیام خراسان

آخرين مطالب

عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی خبر داد:

افزایش 25 درصدی ارزش ریالی کالاهای ممنوعه کشف‌شده در استان اقتصادي

افزایش 25 درصدی ارزش ریالی کالاهای ممنوعه کشف‌شده در استان
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی عضو کمیسیون برنامه‌ ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: ارزش ریالی کالاهای ممنوعه مکشوفه 157 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه 25 درصد افزایش داشته است..

سعید سبزه محمدی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص میزان کشفیات مظنون به قاچاق در هشت ماهه اخیر در استان اظهار کرد: در هشت ماهه اخیر در استان دو هزار و 704 میلیارد ریال کشفیات مظنون به قاچاق داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: دو هزار و 794 پرونده به ارزش 469 میلیارد ریال در سازمان تعزیرات استان تشکیل شده که از این تعداد دو هزار و 295 پرونده محکوم شده است و جریمه تعیین شده برای آن 287 میلیارد ریال است، همچنین مبلغ وصول‌شده 89 میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.
عضو کمیسیون برنامه‌ ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی در خصوص سهم دستگاه‌های کاشف بیان کرد: پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز 79 درصد، سازمان صنعت، معدن و تجارت 12 درصد، گمرکات شش درصد و مرزبانی سه درصد در این زمینه سهم داشته‌اند.
محمدی خاطرنشان کرد: ارزش ریالی کالاهای ممنوعه مکشوفه 157 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه 25 درصد افزایش داشته است.
وی در خصوص جزئیات کالاهای ممنوعه تصریح کرد: 97 هزار و 702 بطری و قوطی مشروبات الکلی داخلی و خارجی به ارزش 74 میلیارد ریال، 17 هزار و 573 عدد تجهیزات دریافت از ماهواره به ارزش 14 میلیارد ریال، 15 هزار و 362 عدد آثار سمعی و بصری مبتذل و مستهجن به ارزش یک میلیارد ریال، 735 عدد اموال تاریخ و فرهنگی به ارزش 67 میلیارد ریال و 240 عدد آلات و وسایل قمار به ارزش 514 میلیون ریال از جمله مکشوفات کالاهای ممنوعه است.
عضو کمیسیون برنامه‌ ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی عنوان کرد: پنج هزار و 110 متهم در حوزه قاچاق کالا و ارز دستگیر و 35 باند متلاشی شده‌اند که تعدا باندهای متلاشی‌شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد افزایش داشته است زیرا تمرکز اصلی ما بر متلاشی‌شدن باندهاست.
محمدی گفت: میزان کالاهای منهدم‌شده 19 تن و به ارزش هشت میلیارد ریال است. کالاهای هدف شامل 16 قلم کالاست که میزان فراوانی کشفیات در آن بیشتر از سایر کالاهاست و مجموع ارزش ریالی آن هزار و 69 میلیارد ریال بوده که از نظر ارزش مواد غدایی 355 میلیارد ریال، برنج 197 میلیارد ریال، لوازم خانگی 174 میلیارد ریال، منسوجات 130 میلیارد ریال و مواد و لوازم آرایشی 59 میلیارد ریال است.
وی اضافه کرد: جدیدترین کشفیات استان نیز شامل کشف 430 کیلوگرم زعفران تقلبی قاچاق در فردوگاه شهید هاشمی نژاد است که در این راستا یک باند سازمان‌یافته شناسایی و منهدم شدند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield