پیام خراسان

آخرين مطالب

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره):

170 هزار شغل در کمیته امداد ایجاد می‌شود اجتماعي

170 هزار شغل در کمیته امداد ایجاد می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال به‌طور قطع 170 هزار فرصت شغلی در کمیته امداد ایجاد شود.

مرتضی بختیاری، در همایش شبکه بانکی یاور توانمندسازی اقتصادی نیازمندان در سالن همایش اردوگاه ثامن الائمه، اظهار کرد: هدف این جلسه تشکر از همکاران و به تعبیری مددکاران اجتماعی خراسان رضوی است که در عرصه اشتغال ما را یاری کردند. یقیناً حضور آقای همتی در سطح استان و کشور برای همکاران بانکی که ما را یاری می‌کنند، بسیار موثر است.
وی افزود: وام‌هایی که توسط بانک‌ها پرداخت می‌شود دارای سه ویژگی است؛ اولاً این وام‌ها قرض‌الحسنه است و برای ایجاد اشتغال برای محرومین مورد استفاده قرار می‌گیرد، به همین جهت کار شما بسیار ارزشمند است و با این تسهلات زندگی افراد زیادی احیا شده و هزاران یتیم زنده شده‌اند.
مدیرکل کمیته امام خمینی(ره) بیان کرد: در حال حاضر 70 هزار دانشجو و 375 هزار دانش‌آموز زیر نظر پوشش کمیته امداد هستند. همچنین در شرایط کنونی باید به تولید خانگی و مشاغل خُرد توجه شود تا در عرضه تولید بیشترین بهره‌برداری را داشته‌باشیم.
بختیاری بیان کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه باید سالانه 100 هزار شغل ایجاد شود که از این مقدار 70 هزار سهم کمیته امداد و 30 هزار سهم بهزیستی است. همچنین براساس تبصره 16 حدود پنج هزار میلیارد تسهیلات تخصیص می‌یابد که سه هزار و 500 میلیارد سهم کمیته امداد و هزار و 500 میلیارد سهم بهزیستی است.
وی اضافه کرد: در این سه سال گذشته، در سال 96 حدود 170 هزار و در سال 97 حدود 148 هزار شغل ایجاد شده است که از این نظر یک‌سوم اشتغال کشور در آن سال توسط این نهاد ایجاد شده است. همچنین در سال جاری تا کنون از اعتبارات تبصره 16، حدود 92 هزار شغل با پرداخت 22 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات ایجاد شده است. همچنین از محل اشتغال روستایی نیز در سال گذشته دو هزار و 500 تومان تخصیص یافته و از این مقدار 30 هزار شغل ایجاد شده است.
مدیرکل کمیته امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: همچنین در سال جاری از محل اشتغال روستایی 300 میلیارد تومان پرداخت و 30 هزار شغل ایجاد شده است. در حال حاضر، دو هزار و 650 میلیارد طرح در بانک‌ها وجود دارد که در صورت تخصیص 75 هزار شغل ایجاد خواهد شد.
بختیاری تصریح کرد: به طور کلی مجموعاً 5800 میلیارد تسهلات از محل اشتغال روستایی و تبصره 16 پرداخت شده است و پیش‌بینی می‌شود امسال 205 هزار شغل ایجاد خواهد شد. سهم امسال 70 هزار اشتغال است اما ما 98 هزار شغل ایجاد کرده‌ایم و ریل‌گذاری خوبی شده است و از فناوری غافل نمانده‌ایم و در این قسمت کارهای ارزشمندی انجام شده است. پیش‌بینی می‌شود امسال به طور قطع 170 هزار اشتغال در کمیته امداد ایجاد شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield