پیام خراسان

آخرين مطالب

نمایشگاه کتاب‌های تخصصی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد سياسي

نمایشگاه کتاب‌های تخصصی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- مسوول واحد سفارشات کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: شانزدهمین نمایشگاه کتاب‌های انگلیسی، عربی و فارسی به مناسبت هفته پژوهش از امروز تا 27 آذر ماه در دانشگاه فردوسی مشهد برپاست.

پریوش ایمان طلب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افرود: کتاب‌های ارائه شده در این نمایشگاه، از جدیدترین کتاب‌های منتشر شده از سال 2017 به بعد و توسط انتشارات تخصصی از جمله Blackwell، Wiley و CRC press است.
وی ادامه داد: بازدید و خرید از شانزدهمین نمایشگاه کتاب‌های انگلیسی، عربی و فارسی برای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگران و علاقه مندان آزاد است.
مسوول واحد سفارشات کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در این نمایشگاه 850 عنوان کتاب به زبان عربی، هزار و 100 عنوان کتاب به زبان فارسی و 6 هزار و 770 عنوان کتاب به زبان انگلیسی شامل موضوعات فنی و مهندسی، علوم پایه، دامپزشکی، علوم انسانی و روانشناسی عرضه شده است.
ایمان طلب افزود: کتاب‌های خارجی با ارز آزاد محاسبه شده است و بر همین اساس تخفیف در نظر گرفته شده برای کتاب‌های انگلیسی و عربی 40 درصد و برای کتاب‌های فارسی 20 درصد است.
دانشگاه فردوسی مشهد که جشن 70 سالگی اش چند روز پیش برگزار شد سومین مرکز آموزش عالی دیرقدمت ایران پس از دانشگاه‌های تهران و تبریز است. این دانشگاه گستره‌ای 300 هکتاری دارد و از 13 خوابگاه دانشجویی و سایر امکانات رفاهی و خدماتی برخوردار است و 25 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در 13 دانشکده و هفت پژوهشکده آن به درس و تحقیق مشغولند.
همچنین تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه 810 عضو است که در قالب 60 گروه آموزشی در این دانشگاه مشغول تدریس هستند.
دانشگاه فردوسی مشهد رتبه 470 را در بین 500 دانشگاه برتر دنیا در چارچوب نظام رتبه‌بندی لایدن 2019 کسب کرده است.
برچسب‌ها
مشهد تبریز دانشجو تهران نمایشگاه کتاب خراسان رضوی دانشگاه فردوسی مشهد کتابخانه


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield