پیام خراسان

آخرين مطالب

بانوی خراسانی، مربی برتر پزشکی کوهستان ایران شد سياسي

بانوی خراسانی، مربی برتر پزشکی کوهستان ایران شد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- نخستین مدرس پزشکی کوهستان خراسان شمالی به عنوان مربی برتر این رشته در کشور شناخته و تجلیل شد.

رییس هیات کوهنوردی خراسان شمالی روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: دکتر افسانه حسامی‌فرد، بانوی کوهنورد خراسان شمالی که نخستین مدرس پزشکی کوهستان است، موفق به کسب عنوان نخست این رشته در کشور شد.
صادق ایزدی افزود: کمیته آموزش فدراسیون کوهنوردی نیز اخیرا در آیینی از این بانوی کوهنورد، که به عنوان برترین مربی پزشکی کوهستان انتخاب شده، در همایش تجلیل از مربیان و مدرسان فدراسیون تجلیل کرد.
وی افزود: دکتر حسامی فرد، مسئول کمیته پزشکی هیات کوهنوردی خراسان شمالی، عضو کارگروه پزشکی فدراسیون کوهنوردی و مدرس پزشکی کوهستان است که چندین دوره آموزش پزشکی کوهستان در کشور برگزار کرده و به دلیل اقدامات و خدماتی که در این حیطه انجام داده، به عنوان مربی برتر این رشته انتخاب شده است.
پزشکی کوهستان به سلسله مباحثی گفته می شود که به بیماری ها و مشکلات بهداشتی، درمانی خاص کوهنوردان می پردازد.
در کنار گروه های کوهنوردی و در باشگاه های کوهنوردی، وجود یک پزشک ضرورت دارد و اکنون دوره های توجیهی آموزشی برای جذب مدرس جدید پزشکی کوهستان توسط کارگروه پزشکی، جست و جو و نجات فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی برگزار می شود.
اگرچه تعداد کوهنوردان خراسان شمالی متغیر است اما گفته می شود به طور میانگین هزار کوهنورد شناخته شده در این استان در رشته مزبور فعالیت دارند.
برچسب‌ها
بجنورد فدراسیون پزشکی ورزشی ورزش زنان خراسان شمالی حوادث کوهستان فدراسیون کوه نوردی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield