پیام خراسان

آخرين مطالب

فرار بار در جاده‌های خراسان رضوی گفتگو

  بزرگنمايي:

پیام خراسان- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: طی 9 ماه امسال هشت میلیون و 164 هزار و 994 تن کالا به صورت درون استانی جابه‌جا شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال چهار درصد افزایش دارد.

ابراهیم نصری افزود: در این مدت چهار میلیون و 486 هزار و 679 تن کالای معدنی و ساختمانی نظیر سنگ آهن و شن توسط ناوگان جاده‌ای حمل بار در خراسان رضوی جابه‌جا شده است که نشان دهنده رشد 10 درصدی جابه‌جایی این اقلام است. همچنین طی این مدت یک میلیون و 293 هزار و 70 تن بار فلزی در جاده‌ها استان حمل شده که رشد هفت درصدی داشته است.

وی ادامه داد: کاهش فرار بار و ثبت بارنامه حمل کالا برای این اقلام در حوزه حمل و نقل برون شهری و همچنین نوسان بازار به علت پیش‌بینی افزایش قیمت ارز که باعث افزایش خرید و حمل و نقل بیشتر این محصولات شده از دلایل افزایش ثبت و جابه‌جایی محصولات معدنی و فلزی در استان است.

وی میزان جابه‌جایی محصولات کشاورزی و غذایی در استان طی این مدت را 2 میلیون و 188 هزار و 90 تن عنوان کرد و گفت: حمل محصولات کشاورزی و ماشین‌آلات و قطعات یدکی در استان به ترتیب هفت و 12 درصد کاهش داشته که مهمترین دلایل این کاهش، فرار بار، عدم جریمه ناوگان باری و وانت بار فاقد بارنامه توسط پلیس راه و تا حدودی نیز کاهش برداشت محصولات کشاورزی بوده است.

بی‌توجهی پلیس به فرار بار و اضافه بار 

از سوی دیگر رییس اداره روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی پیش از این اعلام کرده بود طی 9 ماه امسال با نصب و تجهیز چهار سامانه توزین در حال حرکت (WIM) بالغ بر 10 هزار تخلف اضافه بار ناوگان جاده‌ای در این استان ثبت شده است.

عادله علیپور افزود: سامانه‌های ثبت اضافه بار در کنار پایگاه‌های پلیس راه استان نصب شده و با ثبت تخلف اضافه بار و تهیه تصویر وسیله نقلیه، اطلاعات مربوطه برای اعمال قانون به پایگاه پلیس راه ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: با این حال تاکنون اطلاعات 10 هزار تخلف ثبت شده در این ارتباط از سوی پلیس راه پیگیری و اعمال قانون نشده است.

رییس اداره روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: برای راه‌اندازی چهار سامانه مکانیزه یاد شده 100 میلیارد ریال هزینه شده و به زودی 2 سامانه توزین متحرک نیز در استان راه‌اندازی می‌شود.

فرمانده پلیس راه خراسان رضوی نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: اولویت ما مقابله با تخلفات حادثه ساز و حفظ جان مردم است، اعمال قانون برای ناوگان حمل بار فاقد بارنامه مگر از حفظ جان مردم مهم‌تر است؟

سرهنگ هادی امیدوار افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز می‌تواند کنترل بارنامه را از پایانه‌های بار خود آغاز کند، راهداری به دنبال درآمد حاصل از بارنامه‌هاست ولی اولویت پلیس حفظ ایمنی سفر مردم است.

وی ادامه داد: ظرفیت نیروی پلیس راه به گونه‌ای است که باید تمام مقدورات خود را برای ایمنی ترافیک و تردد مردم و پیشگیری از تصادفات فوتی بکار گیرد البته نمی‌گوئیم با تخلفات بارنامه برخورد نمی‌کنیم اما همه توان خود را صرف برخورد با این تخلف نمی‌کنیم و به اولویت‌های خود از جمله حفظ ایمنی تردد در جاده‌ها می‌پردازیم.

49 هزار راننده در بخش حمل و نقل بار و مسافر جاده‌ای در قالب 631 شرکت در خراسان رضوی فعالیت دارند.

سالانه بیش از 30 میلیون تن کالای دارای بارنامه، 20 میلیون مسافر دارای صورت وضعیت و حدود چهار میلیون تن کالای ترانزیتی و صادراتی توسط ناوگان جاده‌ای استان جابه‌جا می‌شود.

خراسان رضوی 20 هزار و 575 کیلومتر راه دارد که 6 هزار و 422 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر راه روستایی است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استاندار خراسان شمالی: استاد محمدی چهره ماندگار موسیقی خراسان بود

هیچ تعارضی بین برپایی عزاداری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود ندارد

چرا برخی افراد به نوع شدید کرونا مبتلا می‌شوند؟

کرونا در خراسان جنوبی 122 قربانی گرفت

2 شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت قرمز

22 مرداد روز تشکل‌ها ومشارکت اجتماعی گرامی باد

دستگیری مالخران 71 دزدی و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

شهرستان‌های قرمز خراسان جنوبی کاهش یافت

کاهش 48 درصدی آمار مسافران ورودی به استان خراسان رضوی در تیرماه 99

جدول برگزاری آزمون سراسری 99 منتشر شد

ارزانی، دلیل خروج و کمیابی گوشت مرغ در بازار خراسان شمالی

ثبت نام 1100 نفر برای دریافت تسهیلات کرونا در کاشمر

فلسفه وجود جبهه مقاومت ریشه در محرم دارد

گلایه های سرمایه گذار پروژه هماگ از عدم همکاری بخش دولتی

شهرداری نیشابور از لیست فوق سیاه بانک مرکزی خارج می‌شود

آغاز پروژه های کوچک مقیاس «زرگنده» و «درب دوم»

اولویت اشتغال معدن آلبلاغ اسفراین مردم منطقه هستند

رییس شورای شهر مشهد: با تاسی به سیره نبوی باید از تفرقه بپرهیزیم