پیام خراسان

آخرين مطالب

طلوع دوباره فجر انقلاب/ ارمغان 3698 میلیارد تومانی دولت مقالات

طلوع دوباره فجر انقلاب/ ارمغان 3698 میلیارد تومانی دولت
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- با نزدیک شدن به طلوع چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی مردم خراسان جنوبی آماده رونمایی از جدیدترین خدمات نظام در نقاط مختلف استان هستند تا کام مردم را شیرین کند.
 چهل سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گذشت و حالا ثانیه شمار تاریخ شمارش معکوس برای ورود به چهله دوم انقلاب آغاز شده است.
پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال 57 آغازگر راهی برای پیشرفت در همه حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، علمی و فناوری شد و امروز بذر نه تنها نهال انقلاب به درخت تنومندی تبدیل شده که دیگر در برابر هیچ طوفانی نمی لرزد بلکه بعد از گذشت چهل و یک سال شاهد پیشرفت در همه این حوزه‌ها هستیم و در بسیاری از این بخش‌ها نه تنها حرف اول را در منطقه بلکه در جهان می زنیم.
پیروزی انقلاب اسلامی جدا از همه پیشرفت‌های علمی، فناوری و اقتصادی سبب توسعه و عمران در کشور شد به گونه‌ای که قبل از انقلاب جمعیت 35 میلیونی کشور، که در روستاها زندگی می‌کردند، از حداقل‌های امکانات رفاهی محروم بوده و حتی شهرها نیز در زمینۀ خدمات عمومی و رفاهی دچار محرومیت بودند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی بسیاری از این زیرساخت‌ها به دورترین نقاط کشور نیز برده شده است.
در خراسان جنوبی نیز که پیش از انقلاب اسلامی در پستو مشکلات میان محرومیت‌ها دست و پا می‌زد، امروز شاهد رشد و توسعه در بسیاری از زمینه‌ها هستیم و حالا با نزدیک شدن به طلوع چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی مردم این استان آماده رونمایی از جدیدترین خدمات نظام در نقاط مختلف هستند.
بنا به گفته مسئولان استان در دهه فجر امسال بیش از هزار و 614 طرح و پروژه در خراسان جنوبی آماده افتتاح و کلنگ زنی است که نسبت به سال گذشته از لحاظ کمی و کیفی افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهند داشت و با بهره برداری از آنها شاهد جهش قابل ملاحظه در رشد و توسعه استان خواهیم بود.
همچنین امسال پروژه‌های اولویت دار و نیمه تمام در دستور کار استان قرار گرفته و با وجود همه شرایط نامناسب اقتصادی دولت، مسئولان استان تمام همت خود برای جذب اعتبارات ملی و همچنین جلب مشارکت بخش خصوصی برای اتمام این پروژه‌ها را در دستور کار خود قرار داده اند.
افتتاح و کلنگ زنی 1614 پروژه و طرح عمرانی
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از افتتاح و کلنگ زنی بیش از هزار و 614 پروژه و طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر سه هزار و 698 میلیارد تومان در استان خبر داد و گفت: از این تعداد هزار و 459 پروژه و طرح آماده افتتاح بوده که در ایام الله دهه فجر و یا تا پایان سال جاری با حضور مقامات کشوری و استانی به بهره برداری می‌رسد.
سید کمال الدین میرجعفریان، اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌ها را بالغ بر دو هزار و 540 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این میزان 9 هزار و 750 میلیارد تومان اعتبارات دولتی و 975 میلیارد تومان نیز تسهیلات دولتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی است.
وی با بیان اینکه همچنین در دهه فجر امسال 155 پروژه با اعتباری بالغ بر هزار و 158 میلیارد تومان کلنگ زنی می‌شود، بیان کرد: از این رقم نیز 636 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و 522 میلیارد تومان نیز تسهیلات دولتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی بوده است.
رشد کمی و کیفی پروژه‌های دهه فجر
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به افتتاح هزار و 31 پروژه عمرانی در دهه فجر سال گذشته، بیان کرد: تعداد پروژه‌های افتتاحی امسال نسبت به سال گذشته هم به لحاظ کیفی و هم کمی رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.
میرجعفریان به توجه ویژه دولت به روستاها اشاره کرد و گفت: بالغ بر 58 درصد جمعیت بهره مند از این پروژه‌ها جمعیت روستایی استان هستند که توجه ویژه دولت به این بخش را نشان می‌دهد.
معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با افتتاح این پروژه‌ها جهش قابل توجهی در شاخص‌های توسعه مرتبط با حوزه‌های گردشگری، کشاورزی و حمل و نقل، ارتباطات و امور زیربنایی ایجاد می‌شود.
بخش دولتی و خصوصی دست به دست هم برای توسعه
حمید جهانشاهی با اشاره به اینکه توجه و تأکید سازمان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و همچنین کمیته برنامه ریزی شهرستان‌ها بر توزیع اعتبارات و تخصیص آن با اولویت پروژه‌های نیمه تمامی که در سال جاری به اتمام می رسند، بوده است، بیان کرد: همچنین در توزیع این اعتبارات پروژه‌های نیمه تمام که به زیرساخت‌های توسعه و اشتغال استان کمک می‌کنند همانند حمل و نقل، کشاورزی، معدن و گردشگری بوده است.
معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی ادامه داد: علاوه بر این برای تأمین اعتبار مورد نیاز این پروژه‌ها معاونان و مدیران سازمان به همراه دستگاه‌های اجرایی به وزارتخانه‌ها مراجعه حضوری داشته اند تا بخشی از این پروژه‌ها را از طریق اعتبارات ملی به اتمام برسانیم.
جهانشاهی با اشاره به جذب مشارکت بخش خصوصی برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام و مهم استان، بیان کرد: در این راستا تلاش کردیم تا از طریق ارائه مشوق‌های سرمایه گذاری همانند یارانه سود و تسهیلات اشتغالزا در بخش کشاورزی و صنعت مشارکت خصوصی را در اجرای پروژه‌های نیمه تمام داشته باشیم.
وی همچنین به سفرهای مسئولان کشوری به استان اشاره کرد و گفت: در این سفرها نیز پروژه‌های کلیدی، مهم و اشتغالزای استان به ترتیب اولویت توسط معاونت برنامه ریزی و بودجه سازمان تعیین و به مسئولان کشوری برای تأمین اعتبار از محل اعتبارات ملی و متمرکز سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها ارائه شده است.
قول‌های مسئولان مرکز برای رفع محرومیت استان
معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی اضافه کرد: در همین راستا در سفر دکتر نوبخت به استان در سال جاری حدود سه هزار میلیارد ریال اعتبار با تخصیص 100 درصد محقق شد و همچنین قول تأمین اعتبار تا سقف 9 هزار میلیارد ریال در سال‌های آتی داده شده است.
جهانشاهی با اشاره به تعیین اولویت‌های سرمایه گذاری و توسعه در چهار شهرستان مرزی استان، بیان داشت: در این زمینه تفاهم نامه همکاری با دستگاه‌های معین کشوری از جمله ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کمیته امداد امام خمینی (ره) برای مشارکت در تأمین اعتبار و توسعه شهرستان‌های مرزی منعقد شده است.
وی با بیان اینکه در سال 99 نیز کماکان اولویت با پروژه‌های نیمه تمام و قابل بهره برداری در سال آینده خواهد بود، بیان کرد: در صورت تأمین اعتبار و تخصیص کامل بالغ بر 300 پروژه در سال آتی به بهره برداری خواهد رسید.
دهه فجر همواره برای ملت ایران یادآور روزهای شیرین و حماسی بوده است اما با وجود همه مشکلاتی که این روزها از داخل و کشور بر مردم تحمیل شده است، مردم در انتظار خبرهای خوش از سوی مسئولان هستند تا شاید شیرینی آن بتواند این روزهای تلخ را بر کام آنها شیرین کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجرای ضوابط طرح سلامت اجتماعی مجتمع‌های مسکونی پر جمعیت در کیش

تردد 24 ساعت گذشته در خراسان جنوبی 84 درصد کاهش یافت

تصادف در محور نهبندان - بیرجند 2 کشته و 5 مصدوم داشت

آغاز آموزش‌های الکترونیکی دانشجویان از هفته آینده

تولد نوزاد مادر کرونایی در اسفراین

ترددها در خراسان‌جنوبی 84 درصد کاهش داشته است

توزیع بیش از 3 میلیون ماسک در خراسان رضوی

رزم حسینی: خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز است

88 درصد خانوارهای خراسان جنوبی غربالگری شدند

اقدامات جوانان نیشابور در مقابله با کرونا

استانداردهای بالای خدمات در راستای کنترل ویروس کرونا در کیش

استاندار: وضعیت خراسان رضوی از نظر کرونا همچنان قرمز است

معاون استاندار خراسان رضوی درگذشت پیشکسوت صنعت این استان را تسلیت گفت

شهرداری مشهد از گروه‌های فعال در پویش مقابله با کرونا حمایت می‌کند

بیش از 3 میلیون ماسک در خراسان رضوی توزیع شده است

تعطیلی کارگاه تولید ژل ضدعفونی تقلبی در مشهد

خسارت 860 میلیارد ریالی تگرگ به کشاورزان کاشمر

بیش از 97 درصد صنوف خراسان جنوبی تعطیل هستند

پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم "

پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم " ؛ فاصله گذاری اجتماعی فرصتی برای درک جهان متفاوت معلولین عزیز برای همه ماست/ با شناخت جهان معلولین همه بدنبال بهبود وضعیت آن ها باشیم

تقدیر از اقدامات کیش در پیشگیری و درمان بیماری کووید 19

بازگشت سومین گروه از زائران بحرینی به وطنشان

استاندار: خراسان رضوی از نظر کرونا همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد

قدردانی وزیر کشور از استاندار و مسوولان خراسان جنوبی

برخورد قانونی با متخلفان مصوبات شورای سلامت کیش

پلمب 5 کارخانه خراسان شمالی به دلیل رعایت نکردن بهداشت

ورود خودروی غیربومی به مشهد در روز 13 فروردین انگشت شمار بود

گوشت در خراسان رضوی باید به صورت بسته‌بندی عرضه شود

وقوع وزش باد شدید و تگرگ در خراسان جنوبی

شناسایی 10 مورد جدید ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی

خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز

آغاز آموزش‌های الکترونیکی خراسان رضوی از هفته آینده

ضدعفونی خودروهای ورودی به مشهد/ راه‌اندازی جایگاه ضدعفونی افراد

خانه احزاب خراسان رضوی تمدید طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را خواستار شد

بسیج پزشکی خراسان رضوی سامانه ویزیت مطب برخط راه‌اندازی کرد

86 میلیون تومان برای پیشگیری از کرونا در خراسان‌جنوبی اختصاص یافت

شریعتمداری درگذشت برادر نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر را تسلیت گفت

تقدیر وزیر کشور از استاندار خراسان جنوبی برای اجرای موفقیت‌آمیز طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

قدردانی وزیر کشور از استاندار خراسان رضوی

توفان با سرعت 90 کیلومتر شهرستان جوین را درنوردید

300 هزار نفر در تربت‌حیدریه غربالگری کرونا شدند

تشویق کودکان به مطالعه نیازمند همت‌ جمعی است

کرونا سفرهای هوایی خراسان شمالی را کاهش داد

سیل گلستان به عشایر کوچرو خراسان شمالی آسیب نرساند

هشدار هواشناسی خراسان شمالی در مورد وقوع سیل

ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد تا 17 فروردین تعطیل است

13 هزار خودرو در جاده‌های خراسان رضوی بازگردانده شد

13 هزار خدمت روانشناسی مرتبط با کرونا در خراسان رضوی ارائه شد

مرز ریلی سرخس به طور موقت بسته شد

سامانه مشاوره سلامت روان در دانشگاه حکیم سبزواری راه‌اندازی شد