پیام خراسان

آخرين مطالب

مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات در خراسان جنوبی فراهم است سياسي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - استاندار خراسان جنوبی گفت: همه مقدمات لازم در استان برای برگزاری انتخابات باشکوه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند امسال فراهم شده است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان با اشاره به آغاز تبلیغات نامزدها اظهار داشت: وعده‌هایی که نامزدهای انتخاباتی در زمان تبلیغات می‌دهند، در اذهان مردم ثبت و ضبط می‌شود.
وی تاکید کرد: نامزدهای انتخاباتی بر اساس برنامه‌هایی که دارند، قول‌هایی به مردم می‌دهند که مطالبه ایجاد می‌کند لذا باید این نکته را در نظر داشته باشند که از دادن وعده‌های غیر قانونی که در چارچوب وظایف نماینده نیست، خودداری کنند.
وی گفت: از آن جایی نمایندگان باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند، لذا وعده‌هایی که می‌دهند باید قابلیت اجرا و تحقق داشته باشد.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پایان مهلت هفت روزه نامزدها برای تبلیغات در ساعت هشت صبح روز پنجشنبه یکم اسفند تصریح کرد: به همه نامزدها و هواداران‌شان توصیه می‌شود فصل ششم و هفتم قانون انتخابات را مطالعه و با رعایت اصول اخلاقی و اسلامی از تخریب یکدیگر خودداری کنند.
معتمدیان با اشاره به این که قانون شفافیت مالی و هزینه‌های انتخاباتی چند روز پیش از مجلس به دولت و از طریق دولت به استان‌ها ابلاغ شده است افزود: این قانون 12 ماده دارد و طبق مواد 7 و 8 این قانون؛ نامزدها باید پس از افتتاح حساب نزد یکی از بانک‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، مشخصات آن را به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه اعلام کنند، سپس فردی را به عنوان نماینده مالی خود تعیین کرده و مشخصات وی را تا پیش از شروع زمان تبلیغات به فرمانداری‌ها اعلام کنند.
وی ادامه داد: بر اساس این قانون، سقف هزینه‌کرد نامزدهای انتخاباتی برای هر منطقه به طور کامل مشخص می‌شود.
استاندار خراسان جنوبی به تشریح ماده 59 قانون انتخابات پرداخت و گفت: طبق قانون، انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی نامزدها برای نامزدهای نمایندگی مجلس از صدا و سیما، میز خطابه نمازجمعه یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد و فعالیت کارمندان در ساعات اداری و همچنین استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارتخانه‌ها، ادارات، شرکت‌های دولتی، مؤسسات وابسته به دولت، شهرداری‌ها و شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به آن‌ها و نهادها و مؤسساتی که از بودجۀ عمومی (به هر مقدار) استفاده می‌کنند و نیز دراختیارگذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب، مجرم شناخته می‌شود.
معتمدیان اظهار داشت: بر اساس2 تبصره ذیل این ماده قانونی، موسسات و نهادهایی که دارایی آنان از اموال عمومی است، همانند بنیادمستضعفان، مشمول این ماده بوده و همچنین نشریات و مطبوعات متعلق به سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، ادارات، نهادها و مؤسسات یاد شده در متن این ماده، حق تبلیغ برای نامزدهای انتخاباتی را ولو به‌صورت درج آگهی ندارند.
وی با تاکید بر این که همه نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنها ملزم به رعایت قانون و مقررات هستند، افزود: مردم هرگونه تخلفی را مشاهده می‌کنند، برای بررسی و ممانعت از ادامه آن، در اسرع وقت منعکس کنند.
وی یادآور شد: براساس ماده 25 قانون انتخابات، وزارت‌کشور، مأمور اجرای قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده و مسوول حسن جریان انتخابات است بدین‌منظور می‌تواند ‌مأمورانی برای بازرسی و کنترل جریان انتخابات به حوزه‌های انتخابیه، شعب ثبت‌نام و اخذ رأی اعزام کند.
وی گفت: علاوه بر این هیچ سازمان یا دستگاهی جز وزارت‌کشور و شورای نگهبان تحت عنوان اجرای قانون انتخابات یا نظارت، مجاز نیست در امر انتخابات‌ دخالت و یا مأموران و بازرسانی اعزام کند.
استاندار خراسان جنوبی از رقابت 70 نفر در استان برای چهار کرسی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: براساس آخرین آمار وزارت کشور، واجدین شرایط رأی دادن در استان 564 هزار و 9 نفر هستند.
معتمدیان افزود: در مرحله نخست نام‌نویسی متقاضیان، 127 نفر برای رقابت در این دوره انتخابات شرکت کردند و در نهایت 70 نفر در چهار حوزه انتخابیه اصلی و 22 حوزه فرعی استان تأیید صلاحیت شده‌اند.
وی با اشاره به این که ستاد انتخاباتی استان از دهم اردیبهشت‌ماه تشکیل شده تا فرآیند انتخابات را دنبال کند تصریح کرد: در این دوره از انتخابات، 677 شعبه اخذ رأی در استان فعال می‌شود که به نسبت دوره قبل، تعداد 71 شعبه بیشتر است.
وی اظهار داشت: علت افزایش تعداد شعب، ارائه خدمات بهتر به مردم، معطل نشدن مردم در زمان رأی‌گیری و کم شدن میزان خطاهای ناشی از خستگی عوامل اجرایی است.
استاندار خراسان جنوبی از فعالیت بیش از 11 هزار نفر از عوامل اجرایی برای برگزاری انتخابات سالم خبر داد و گفت: دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی، تدابیر لازم را برای امنیت انتخابات اندیشیده‌اند.
معتمدیان با اشاره به این که تعرفه انتخاباتی هم به اندازه کافی تأمین شده و در اختیار فرمانداری‌ها قرار می‌گیرد، افزود: در این دوره از انتخابات، احراز هویت به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: برای تأمین زیرساخت‌های لازم در این زمینه هم 798 دستگاه احراز هویت تأمین شده که در اختیار شعب اخذ رأی قرار می‌گیرد.
استان مرزی خراسان جنوبی 11 شهرستان و چهار حوزه انتخابیه دارد که چهار نماینده با رای مردم از این استان به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه می‌یابند.
127 داوطلب در چهار حوزه انتخابیه استان خراسان جنوبی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند که 70 نفر تایید صلاحیت شدند که از این تعداد پنج نفر زن هستند.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند امسال برگزار می‌شود.
برچسب‌ها
محمدصادق معتمدیان خراسان جنوبی انتخابات مجلس شورای اسلامی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

امضاء تفاهم‌نامه ساماندهی کارگران ساختمانی

جلسه شورای «همتا» خراسان رضوی برگزار شد

پنج هزار فرصت شغلی در روستاهای خراسان رضوی تثبیت شد

صدور تولیدات کشاورزی خراسان شمالی حدود 277 درصد افزایش یافت

80 درصد رانندگان خودرو‌ های عمومی بیرجند موفق به دریافت تسهیلات کرونا شدند

خراسان جنوبی کمبود کود شیمیایی ندارد

وزیر جهاد کشاورزی به خراسان جنوبی سفر می‌کند

59 شکارچی غیرمجاز در خراسان جنوبی دستگیر شدند

«طبس» شهری بدون جرائم خشن است

ثبت دمای زیر صفر در خراسان جنوبی

دستگیری باند اخلالگر بازار طلا در بیرجند

آخرین آمار بیماری کرونا در خراسان جنوبی

اینفوگرافیک/ جدیدترین وضعیت استان های درگیر با کرونا

یارانه معیشتی مهرماه فردا شب واریز می‌ شود

زیستگاه‌های سمنان، مامنی برای گونه‌های در معرض انقراض

بی دفاع شدن شهرها در مقابل آلاینده ها و پسماندها در صورت تصویب طرح عدم پرداخت درآمد عوارض آلایندگی به صندوق ملی محیط زیست

گره مشکلات صنایع غرب مشهد بر اجرای یک مصوبه

ماجرای سرنوشت سیاه دختر 20ساله

معادن راکد خراسان جنوبی تعیین تکلیف می‌شوند

مجهزترین تماشاخانه شرق کشور در نیشابور راه اندازی شد

انعقاد تفاهم نامه مشترک ساماندهی کارگران ساختمانی در مشهد

15 میلیارد تومان بدهی مدارس خراسان رضوی؛ نتیجه تعریف یک الگوی مصرف نامناسب

کشف 538 میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان رضوی

توزیع 54 هزار دوز واکسن آنفلوآنزا در مشهد

بازگشایی مرز سرخس تمدید شد

بانوی خراسانی با 81 نوبت اهدای خون رکورددار است

خراسان رضوی گرم می‌شود

ابتلای 232 دانش‌آموز و 244 معلم به کرونا در خراسان رضوی

گام های بلند شستا و صندوق بازنشستگی کشوری در اصلاح ساختار

شریعتمداری: مجموعه دولت مدیون زحمات روحانیت است

کمبود ویتامین دی موجب چاقی و توقف رشد می‌شود

خراسان شمالی رتبه چهارم گاز گرفتگی در کشور را دارد

توزیع 13 هزار بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند خراسان شمالی

کاهش 25 درصدی مصرف بنزین در خراسان شمالی

کلاهبرداری دختر کردستانی از نوجوان آشخانه‌ای

افت 10 درجه‌ای دمای هوای خراسان شمالی تا پنجشنبه

پرواز در فرودگاه بین‌المللی بجنورد به روال عادی بازگشت

کشف زمین خواری 20 میلیارد ریالی در اسفراین

980 میلیارد ریال برای ساخت راه‌آهن جوین ـ اسفراین هزینه شد

یارانه معیشتی مهرماه فردا شب واریز می‌شود

سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی پروژه فرودگاه کیش با حمایت های ملی

حمله خرس قهوه‌ ای به یکی از اهالی ورزقان

جزئیات دام دکتر قلابی برای دختر مقیم سوئد

نواف آل‌ احمد الصباح، امیر جدید کویت شد

لحظه جنجالی مناظره؛ بایدن به ترامپ: خفه شو!

قیمت‌ های عجیب و غریب در بازار خودرو

تخم‌ مرغ 3 نرخی شد

لزوم افزایش دستمزد کارگران در سال آینده

متوسط قیمت مسکن در 26 استان کشور

یارانه معیشتی فردا شب واریز می‌شود