پیام خراسان

آخرين مطالب

مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات در خراسان جنوبی فراهم است سياسي

مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات در خراسان جنوبی فراهم است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - استاندار خراسان جنوبی گفت: همه مقدمات لازم در استان برای برگزاری انتخابات باشکوه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند امسال فراهم شده است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان با اشاره به آغاز تبلیغات نامزدها اظهار داشت: وعده‌هایی که نامزدهای انتخاباتی در زمان تبلیغات می‌دهند، در اذهان مردم ثبت و ضبط می‌شود.
وی تاکید کرد: نامزدهای انتخاباتی بر اساس برنامه‌هایی که دارند، قول‌هایی به مردم می‌دهند که مطالبه ایجاد می‌کند لذا باید این نکته را در نظر داشته باشند که از دادن وعده‌های غیر قانونی که در چارچوب وظایف نماینده نیست، خودداری کنند.
وی گفت: از آن جایی نمایندگان باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند، لذا وعده‌هایی که می‌دهند باید قابلیت اجرا و تحقق داشته باشد.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پایان مهلت هفت روزه نامزدها برای تبلیغات در ساعت هشت صبح روز پنجشنبه یکم اسفند تصریح کرد: به همه نامزدها و هواداران‌شان توصیه می‌شود فصل ششم و هفتم قانون انتخابات را مطالعه و با رعایت اصول اخلاقی و اسلامی از تخریب یکدیگر خودداری کنند.
معتمدیان با اشاره به این که قانون شفافیت مالی و هزینه‌های انتخاباتی چند روز پیش از مجلس به دولت و از طریق دولت به استان‌ها ابلاغ شده است افزود: این قانون 12 ماده دارد و طبق مواد 7 و 8 این قانون؛ نامزدها باید پس از افتتاح حساب نزد یکی از بانک‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، مشخصات آن را به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه اعلام کنند، سپس فردی را به عنوان نماینده مالی خود تعیین کرده و مشخصات وی را تا پیش از شروع زمان تبلیغات به فرمانداری‌ها اعلام کنند.
وی ادامه داد: بر اساس این قانون، سقف هزینه‌کرد نامزدهای انتخاباتی برای هر منطقه به طور کامل مشخص می‌شود.
استاندار خراسان جنوبی به تشریح ماده 59 قانون انتخابات پرداخت و گفت: طبق قانون، انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی نامزدها برای نامزدهای نمایندگی مجلس از صدا و سیما، میز خطابه نمازجمعه یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد و فعالیت کارمندان در ساعات اداری و همچنین استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارتخانه‌ها، ادارات، شرکت‌های دولتی، مؤسسات وابسته به دولت، شهرداری‌ها و شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به آن‌ها و نهادها و مؤسساتی که از بودجۀ عمومی (به هر مقدار) استفاده می‌کنند و نیز دراختیارگذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب، مجرم شناخته می‌شود.
معتمدیان اظهار داشت: بر اساس2 تبصره ذیل این ماده قانونی، موسسات و نهادهایی که دارایی آنان از اموال عمومی است، همانند بنیادمستضعفان، مشمول این ماده بوده و همچنین نشریات و مطبوعات متعلق به سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، ادارات، نهادها و مؤسسات یاد شده در متن این ماده، حق تبلیغ برای نامزدهای انتخاباتی را ولو به‌صورت درج آگهی ندارند.
وی با تاکید بر این که همه نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنها ملزم به رعایت قانون و مقررات هستند، افزود: مردم هرگونه تخلفی را مشاهده می‌کنند، برای بررسی و ممانعت از ادامه آن، در اسرع وقت منعکس کنند.
وی یادآور شد: براساس ماده 25 قانون انتخابات، وزارت‌کشور، مأمور اجرای قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده و مسوول حسن جریان انتخابات است بدین‌منظور می‌تواند ‌مأمورانی برای بازرسی و کنترل جریان انتخابات به حوزه‌های انتخابیه، شعب ثبت‌نام و اخذ رأی اعزام کند.
وی گفت: علاوه بر این هیچ سازمان یا دستگاهی جز وزارت‌کشور و شورای نگهبان تحت عنوان اجرای قانون انتخابات یا نظارت، مجاز نیست در امر انتخابات‌ دخالت و یا مأموران و بازرسانی اعزام کند.
استاندار خراسان جنوبی از رقابت 70 نفر در استان برای چهار کرسی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: براساس آخرین آمار وزارت کشور، واجدین شرایط رأی دادن در استان 564 هزار و 9 نفر هستند.
معتمدیان افزود: در مرحله نخست نام‌نویسی متقاضیان، 127 نفر برای رقابت در این دوره انتخابات شرکت کردند و در نهایت 70 نفر در چهار حوزه انتخابیه اصلی و 22 حوزه فرعی استان تأیید صلاحیت شده‌اند.
وی با اشاره به این که ستاد انتخاباتی استان از دهم اردیبهشت‌ماه تشکیل شده تا فرآیند انتخابات را دنبال کند تصریح کرد: در این دوره از انتخابات، 677 شعبه اخذ رأی در استان فعال می‌شود که به نسبت دوره قبل، تعداد 71 شعبه بیشتر است.
وی اظهار داشت: علت افزایش تعداد شعب، ارائه خدمات بهتر به مردم، معطل نشدن مردم در زمان رأی‌گیری و کم شدن میزان خطاهای ناشی از خستگی عوامل اجرایی است.
استاندار خراسان جنوبی از فعالیت بیش از 11 هزار نفر از عوامل اجرایی برای برگزاری انتخابات سالم خبر داد و گفت: دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی، تدابیر لازم را برای امنیت انتخابات اندیشیده‌اند.
معتمدیان با اشاره به این که تعرفه انتخاباتی هم به اندازه کافی تأمین شده و در اختیار فرمانداری‌ها قرار می‌گیرد، افزود: در این دوره از انتخابات، احراز هویت به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: برای تأمین زیرساخت‌های لازم در این زمینه هم 798 دستگاه احراز هویت تأمین شده که در اختیار شعب اخذ رأی قرار می‌گیرد.
استان مرزی خراسان جنوبی 11 شهرستان و چهار حوزه انتخابیه دارد که چهار نماینده با رای مردم از این استان به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه می‌یابند.
127 داوطلب در چهار حوزه انتخابیه استان خراسان جنوبی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند که 70 نفر تایید صلاحیت شدند که از این تعداد پنج نفر زن هستند.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند امسال برگزار می‌شود.
برچسب‌ها
محمدصادق معتمدیان خراسان جنوبی انتخابات مجلس شورای اسلامی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

منتخب مردم شیروان در مجلس یازدهم مشخص شد

منتخب حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار اعلام شد

مشهد از تبلیغات انتخاباتی پاکسازی شد

کمک 15 میلیارد ریالی به صندوق‌های آبادانی شهرستان مانه و سلمقان

6 هزار اصله درخت و درختچه در بیرجند کاشته شد

قدردانی امام جمعه بیرجند از حضور حماسی مردم در انتخابات

نمایندگان منتخب مردم خراسان جنوبی در یازدهمین دوره مجلس مشخص شدند

منتخبین مردم مشخص شدند / اعلام فرصت 7 روزه برای شکایت

اقلام بهداشتی مورد نیاز مدارس خراسان شمالی تامین می‌شود

گازگرفتگی و فوت یک نفر در معدن آلبلاغ اسفراین

منتخب مردم اسفراین در مجلس یازدهم معرفی شد

نتایج انتخابات در حوزه انتخابیه کاشمر اعلام شد

اهدا و پیوند عضو در مشهد به رنج چهار بیمار پایان داد

معدن آلبلاغ کماکان تلفات می‌گیرد

پیکر جانباز شهید در بجنورد تشییع شد

نتایج انتخابات در حوزه تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات اعلام شد

نتایج شمارش آرا در حوزه انتخابیه تربت‌جام اعلام شد

منتخبان مردم خراسان جنوبی در مجلس یازدهم مشخص شدند

اعلام نماینده منتخب درگز در مجلس یازدهم

گشتهای ویژه در ارتباط با فروش ماسک طبی در مشهد فعال شدند

نتایج تقریبی شمارش آرا در خواف و رشتخوار اعلام شد

نتایج انتخابات در حوزه تربت‌حیدریه اعلام شد

علی جدی نماینده مردم شیروان در مجلس شد

نتایج رسمی شمارش آرا در حوزه‌های انتخابیه درگز و سبزوار

آخرین نتایج غیر رسمی انتخابات مجلس

مشارکت 61 درصدی مردم شیروان در انتخابات/علی جدی نماینده منتخب در این شهرستان

نماینده حوزه انتخابیه گناباد و بجستان در مجلس یازدهم مشخص شد

اعلام نتایج شمارش آراء مشهد تا امشب

نصیرایی؛ پیروز انتخابات فردوس

قدردانی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از حضور حماسی مردم در انتخابات

شکایت شهرداری بجنورد از نامزدهای مجلس

نتایج تقریبی شمارش آرا در نیشابور اعلام شد

نتایج رسمی انتخابات در بیرجند اعلام شد/ خسروی؛ پیروز رقابت

منتخب مردم در حوزه انتخابیه گناباد و بجستان مشخص شد

470 نفر نظارت نوروزی در بازار خراسان رضوی را برعهده دارند

نتایج برخی صندوق‌های اخذ رای در نیشابور اعلام شد

امام جمعه بیرجند: مردم اتحاد ملی را به نمایش درآوردند

آخرین شمارش آراء در مشهد/ گناباد و سرخس نمایندگان خود را شناختند

نتایج قطعی شمارش آرا در حوزه فردوس، طبس، بشرویه و سرایان اعلام شد

آرا در حوزه انتخابیه مشهد در حال تجمیع است

هوای مشهد سالم است

اسحقی؛ پیروز انتخابات قاین

نخعی؛ پیروز رقابت در نهبندان

عناوین روزنامه‌های خراسان رضوی در سوم اسفند

هفته شلوغ تئاتر مشهد

حسین خسروی پیروز رقابت انتخاباتی در بیرجند، خوسف و درمیان شد

نصیرایی پیروز رقابت انتخاباتی در طبس، فردوس، سرایان و بشرویه شد

نتایج رسمی انتخابات در بیرجند اعلام شد

سفر مسوولان کشوری به خراسان رضوی در هفته‌ای که گذشت

نتایج شمارش آرا در حوزه انتخابیه درگز اعلام شد