پیام خراسان

آخرين مطالب

ابراز خرسندی مردم خراسان شمالی از حضور در عرصه تعیین سرنوشت سياسي

ابراز خرسندی مردم خراسان شمالی از حضور در عرصه تعیین سرنوشت
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- مردم خراسان شمالی از قشرهای مختلف امروز با وجود بارش برف و باران از همان ساعت ابتدایی شروع انتخابات در پای صندوق‌های رای حاضر شدند تا ضمن تجدید بیعت دوباره با آرمان‌های انقلاب از حضور خود در تعیین سرنوشت کشور ابراز خرسندی می‌کنند.

امروز دوم اسفند همزمان با یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری مردم این استان در حالی پای صندوق های رای حاضر شدند که بیشتر نقاط استان را برف و باران فرا گرفته بود.
مردم استان از قشرهای مختلف اعم از زن و مرد، روستایی و شهری، پیر و جوان، تحصیل کرده و بی سواد، بیکار و شاغل همگی در حالی پای صندوق های رای حاضر شدند که حضور در این دوره از انتخابات را با توجه به شرایط حاضر کشور و توطئه های بی حد و حصر دشمنان برای پاشیدن بذر ناامیدی در جامعه و بیان ناکارآمدی نظام امری واجب می دانند تا با حضور خود نشان دهند که این توطئه ها نمی تواند خللی در حمایت آنها از نظام ایجاد کند.
بر اساس آمار رسمی کشور استان خراسان شمالی در بین سایر استان ها از نظر مشارکت در انتخابات در سال های گذشته بیش از میانگین کشوری بوده است.
مردم این خطه سالیان سال است که با پراکنش متفاوت با گویش‌های ترکی، فارسی، تاتی، بلوچی، کردی کرمانجی، ترکمنی و فارسی دری با هم ارتباط داشته و دارند و در زمان لازم با حضور منسجم و هماهنگ خود در صحنه های مختلف انقلاب، حمایت خود را از نظام و رهبری نشان داده اند.
این بار نیز همین مردم از قشرهای مختلف در پای صندوق های رای حاضر شده اند و توقع دارند تا نمایندگان آنها نیز لیاقت خود را برای رای هایی که به آنها داده شده نشان دهند و به دنبال تحقق وعده های داده شده و حل مشکلات آنها در بخش های مختلف باشند.
یکی از اساتید دانشگاه حاضر در پای صندوق های رای با اشاره به اهمیت حضور مردم در این مقطع از انقلاب پای صندوق های رای، اظهار داشت: کسی نیست در بین ما که نداند فقط با حضور پرشور در انتخابات دوم اسفند است که میتوان برای آینده مدیریتی کشور تصمیم جدی و پررنگ گرفت.
کوروش عباسی با بیان اینکه در مجلس شورای اسلامی مردم می توانند با رای خود به صورت کاملا آزادانه مدیریت کشور را بسازند، افزود: مطمئنا حضور اقشار مردم می تواند به ورود افراد واجد شرایط و اصلح در بهارستان کمک کند تا یک مجلس توانمند و کارآمد و متعهد داشته باشیم.
وی یادآور شد: در این راستا جدا از تمام مشکلات فعلی کشور همین مردم بودند که مقابل همه تحریم های دشمنان با صبوری و اعتقاد و حمایت ایستادگی کردند و اجازه هیچ گونه دست درازی را به دشمنان ندادند.
این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه هر کدام از ما برای حفظ استقلال و کیان کشور باید رای دهیم، خاطرنشان کرد: مردم از مسئولان انتظار دارند که در مسایل مهم ملی اختلافات را کنار بگذارند و بیش از پیش به منافع ملی پایبند باشند و اجازه ندهند که اعتماد مردم از انقلاب و روندهای جاری آن از بین برود.
وی اظهار داشت: مردم ما در گذشته ثابت کرده اند که به اهمیت انتخابات پی برده اند و می دانند که انتخابات دریچه ای به سوی فردای روشن و عاری از دروغ و تقلب است.
یکی از معلمان حاضر در شعب نیز اهمیت حضور حداکثری را در شرایط حاضر کشور مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر بی میلی و دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات از بین برده نشود و انتخابات مجلس با حضور کمرنگ مردم برگزار شود نتیجه ای جز شادی دشمنان ندارد.
آمنه عابدی افزود: جمهوری اسلامی ایران با توجه به شرایط و مقتضیات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و توطئه های بی حد و اندازه دشمنان نیاز دارد تا پروسه انتخابات با شور و شوق برگزار شده و مردم در این پروسه حضور آگاهانه و گسترده داشته باشند.
وی افزود: اقشار مردم ایران هم با حضور شکوهمندشان در انتخابات دوم اسفند، این پروسه را از دستبرد عده ای سودجو و منفعت طلب نجات می دهند و به جهانیان اقتدار خود را با فرستادن نمایندگان اصلح بدون توجه به حزب و جریان سیاسی به مجلس شورای اسلامی نشان می دهند.
قهرمان کوراش جهان در خراسان شمالی نیز حضور در پای صندوق های رای را نشانه حمایت قاطع از نظام و رهبری و نه محکم به دشمنان نظام دانست و گفت: همه ما باید وظیفه اسلامی و انسانی خود را انجام بدهیم و مردم را تشویق کنیم تا در انتخابات شرکت کنند.
وحید معظمی فر با دعوت از همه ورزشکاران و مدال آوران جهانی برای حضور در انتخابات، اظهار داشت: باید با انتخاب دقیق و آگاهانه و انتخاب نماینده اصلح سرنوشت کشورمان را به دست خودمان رقم بزنیم و اجازه ندهیم نااهلان و فشارهای دشمنان ذره ای باعث کمرنگ تر شدن این حضور شود.
وی حضور در انتخابات دوم اسفند و دیگر عرصه های حمایت از نظام را وظیفه شرعی هر ایرانی دانست و گفت: یک ایرانی واقعی به دستور رهبری عمل کرده و در این رویداد سیاسی حضور می‌یابد.
وی همچنین اظهار داشت: نماینده منتخب مردم باید سعی کند به وعده های خود عمل کند و مردمی را که به وی رای داده اند فراموش نکند زیرا که تلاش برای تحقق وعده ها باعث اطمینان مردم به اثرگذاری رای خود و سعی در انتخاب اصلح ترین فرد برای دفاع از حقوق آنها در میدان مجلس بهارستان و دیگر انتخابات ها می شود.
یکی از جوانان بجنوردی نیز حل مشکلات مردم را اولویت کار یک نماینده دانست و گفت: با وجود مشکلات بسیار موجود از قبیل بیکاری و گرانی و غیره مردم ما برای دفاع از نظام و رهبری پای صندوق های رای می روند تا با رای قاطع خود فردی را برای پیگیری مشکلاتشان در مجلس برگزینند و بنابراین این فرد نباید بعد از انتخاب مردم را فراموش کند.
مهتاب افتخاری افزود: همگی ما وظیفه داریم در انتخابات شرکت کنیم تا دشمنان ایران اسلامی و در راس آنها آمریکای جنایتکار بداند که ملت ایران هیچگاه تحت تاثیر تبلیغات منفی علیه رهبری و نظام جمهوری اسلامی قرار نمی‌گیرند و پا در رکاب می ماند.
وی رای تک تک مردم را در انتخابات را سرنوشت‌ساز خواند و از ملت ایران دعوت کرد با حضور پرشور خود در انتخابات دوم اسفند افراد لایق را بر صندلی‌های مجلس شورای اسلامی بنشانند.
یکی از بانوان خراسان شمالی نیز خواستار پیگیری مشکلات این قشر در مجلس شد و گفت: با توجه به اینکه حدود نیمی از جمعیت استان را بانوان تشکیل می دهند که نقش تعیین کننده ای در سرنوشت انتخابات دارند از نماینده برگزیده مردم انتظار می رود حتما پیگیر امور این قشر باشد.
اعظم قشلاقی از زنان به عنوان رکن اصلی هر خانواده یاد کرد که از نقش موثری در رشد و پیشرفت و بالندگی کشور اسلامی برخوردار هستند و افزود: انتخابات فرصت خوبی است که زنان بتوانند توسط آن آرمان‌ها و خواسته‌های حقوقی و سیاسی خویش را بروز دهند و با حضور در پای صندوق‌های رأی نقش‌آفرینی بانوان را در نظام اسلامی به رخ جهانیان بکشند.
وی اظهار داشت: ما مادران و دختران امروز آیینه فرزندان خود هستیم و بنابراین فرزندان با الگوگیری از ما حضور خود را در انتخابات آینده به منصه ظهور خواهند گذاشت.
قشلاقی گفت: در این راستا لازم است مادران با فرزندان و کودکان خود در پای صندوق های رای حاضر شوند تا کودکان حضور در انتخابات را به عنوان یک تکلیف شرعی از هم اکنون تمرین کرده و فراگیرند.
وی خاطرنشان کرد: بی شک شرکت در انتخابات فقط انداختن رأی در صندوق نیست بلکه حضور گسترده مردم نشانه اقتدار، وفاداری، اهتمام و توجه آنان به سرنوشت کشور و پاسخی محکم به توطئه‌های دشمنان است.
بیش از 49 درصد جمعیت خراسان شمالی را روستاییان تشکیل می دهند.
سیف الله افتخاری یکی از روستاییان بجنورد نیز با اشاره به اهمیت رای هر فرد در انتخابات، گفت: هر فرد اعم از زن و مرد و پیر و جوان و روستایی و شهری می تواند با رای خود به نماینده اصلح فرد موثری را برای نمایندگی و پیگیری امور مردم در مجلس انتخاب کند.
وی با اشاره به مشکلات بسیار روستاییان، افزود: با توجه به اینکه یکی از وعده های مهم تبلیغاتی کاندیداها در مورد توجه به قشر روستایی است از نماینده برگزیده توقع می رود بعد از انتخاب حتما پیگیر آنها باشد و به فراموشی نسپارد.
افتخاری اظهار داشت: مردم روستا، حضور در پای صندوق رای را وظیفه و تکلیف خود می دانند و البته با شور و نشاط از ساعات اولیه، برای مشارکت در انتخابات، در محل شعبه اخذ رای در مسجد روستا حضور یافته اند.
بر اساس گزارش خبرنگاران ایرنا، در شهرستان های مختلف خراسان شمالی، حضور مردم در همان ساعات اولیه، پرشور بوده است و مردم ترجیح داده اند تا اول وقت، در شعبه های اخذ رای حاضر شده و در انتخابات مشارکت کنند.
آرای مردم خراسان شمالی در 840 شعبه، جمع آوری می شود.
بر اساس این گزارش حدود 18 هزار نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی و امنیتی برگزاری این دوره از انتخابات را در استان برعهده دارند.
یک میلیون و 600 هزار برگه تعرفه رای نیز برای این انتخابات در استان که 658 هزار و 342 نفر واجد شرایط رای دادن دارد تامین شده است.
استان خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.
این استان دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است و با توجه به درگذشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده چهار دوره این استان در مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت پارسال، جایگزین وی در انتخابات امروز برگزیده می‌شود.
برچسب‌ها
شورای نگهبان انتخابات مجلس شورای اسلامی خراسان شمالی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کرونا و روشهای تشخیص آن توسط پزشک + ویدیو

نحوه حضور اعضاء غیر هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد از 23 فروردین

اجرایی شدن برنامه‌های حوزه صنعت از اولویت‌های اصلی اقتصادی استان است

رییس شورای شهر مشهد: خطر کرونا همچنان در کمین است

31 هزار و 700 لیتر الکل از ترکمنستان وارد خراسان شمالی شد

مهلت دو هفته‌ای برای رفع مشکلات خیرین مسکن ساز خراسان جنوبی

مهدیه قوچان امسال در نیمه شعبان متفاوت درخشید

بسته‌ حمایتی در اختیار اقشار نیازمند خراسان جنوبی قرار می‌گیرد

بررسی اطرافیان بیمار در خراسان جنوبی باعث افزایش موارد کرونا شد

پیشتازی شهرنشینان اسفراین در ابتلا به کرونا

25 مورد جدید ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی شناسایی شد

بیش از 150 محور برف‌گرفته خراسان شمالی باز شد

مردم و رسانه ها به شایعات توجه نکنند/به اعتبار منابع اطلاع رسانی توجه شود

هیات‌های مذهبی مشهد سه هزار بسته معیشتی توزیع کردند

74 تیم امدادی در خراسان جنوبی آماده باش هستند

56 میلیارد ریال از اعتبارات بخش مکانیزاسیون کشاورزی شیروان جذب شد

قدردانی رهبری وظیفه متولیان پویش هر محله یک قربانی سبزوار را سخت‌تر کرد

برف‌روبی و نمک‌پاشی محور قوچان به درگز در پی بارش برف بهاری

هدف همه مسئولان استان کاهش نرخ مرگ‌ومیر کروناست

نماز جمعه 22 فروردین هم در خراسان رضوی اقامه نمی شود

هشدار هواشناسی درباره شدت بارندگی در خراسان جنوبی

هشدار نارنجی هواشناسی خراسان شمالی نسبت به بارش و سیلاب

شورای شهر مشهد مصیبت وارده بر تولیت آستان قدس رضوی را تسلیت گفت

تاکید استاندار خراسان رضوی بر حمایت کامل از بخش درمان

توزیع 5 هزار بسته عیدانه میان کادر درمانی و مبتلایان به کرونا

مردم هیچ‌گاه تلاش خادمان سلامت را فراموش نخواهند کرد/پروتکل‌های بهداشتی با قوت اجرا شود

500 بسته معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان شیروان توزیع شد

نگاه صادرات محور راه حل مقابله با تحریم‌ها در روزهای کرونایی است

هفت هزار بسته بهداشتی بین محرومان سبزوار توزیع شد

پویش«هر محله یک قربانی»درسبزوار/اقدامی که تحسین رهبری را برانگیخت

حدود 118 هزار خودرو در جاده‌های خراسان‌رضوی به مبدا بازگردانده شد

کرونا و توصیه‌های دندانپزشکی+ ویدیو

مهارت در خدمت سلامت

بسیج مهندسی کشاورزی خراسان شمالی 20 هزار ماسک توزیع کرد

بسیاری از تلقی‌ها در مورد انتظار اشتباه است

دستگیری اعضای باند سرقت‌های خشن از سوپرمارکت‌های مشهد

از بسته‌های حمایتی ویژه برای فعالان صنایع دستی تا صادرات 7 میلیاردی در سال گذشته

دمای هوا در کوسه شیروان به 11 درجه زیر صفر رسید

استاندار خراسان رضوی درگذشت خواهر تولیت آستان قدس رضوی را تسلیت گفت

آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در اسفراین ایجاد می‌شود

117 هزار و 663 خودرو در جاده‌های خراسان‌رضوی بازگردانده شد

آرامش انسان در اطاعت از دستورات خدا و اهل بیت(ع) است

مردم قوچان دمای 11 درجه زیر صفر را تجربه کردند

نذورات جشن میلاد امام زمان (عج) در سبزوار صرف کمک به نیازمندان شد

توزیع نان رایگان در 313 نانوایی حاشیه شهر مشهد

سارقان چاقو به دست سوپرمارکت‌های مشهد دستگیر شدند

ساختمان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جغتای به بهره‌برداری رسید

جشن‌های نیمه شعبان در خراسان جنوبی مجازی برگزار شد

اعلام ساعت کاری موسسات بیمه‌ای در کیش

اجرای پانزده پروتکل با نگرش بومی برای کنترل محیطی کرونا در کیش