پیام خراسان

آخرين مطالب

دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی 2 ساعت زودتر تعطیل می‌شوند سياسي

دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی 2 ساعت زودتر تعطیل می‌شوند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - استاندار خراسان جنوبی گفت: تمامی ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان از فردا (شنبه) به مدت یک هفته 2 ساعت زودتر تعطیل می‌شوند.

محمدصادق معتمدیان شامگاه جمعه در بازدید از بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند افزود: این تصمیم به منظور پیشگیری اتخاذ شده است و مدیران دستگاه‌های اجرایی به ویژه دستگاه‌هایی که وظیفه خدمت رسانی به مردم را دارند حتما تدابیری را اتخاذ می‌کنند که خللی در روند خدمت رسانی ایجاد نشود.
وی بیان کرد: با توجه به تاکید وزیر بهداشت مبنی بر اینکه هفته آینده پیک بیماری کرونا در سطح کشور است و کار ما سخت‌تر خواهد بود به جهت مدیریت تردد مردم به مراکز پرجمعیت، ادارات و سازمان‌ها، حتما تدابیر ما سختگیرانه‌تر باشد.
نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی گفت: از روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا در کشور، ستاد پیشگیری از بحران را در استان برگزار کردیم و تصمیماتی برای پیشگیری از ورود این ویروس به استان گرفته شد.
وی اظهار داشت: در چند روز گذشته هماهنگی و تعاملات بسیار خوبی بین دستگاه‌های ذیربط به ویژه حوزه بهداشت استان انجام شده و تدابیری خوبی صورت گرفته است.
معتمدیان افزود: یکی از کارهای خوبی که انجام گرفته در مرکز استان بیمارستان ولی عصر (عج) و سایر شهرستان‌های استان اتاق‌های ایزوله برای موارد احتمالی که علائم اولیه بالینی یا علائم احتمالی ویروس را دارند پیش بینی شده است که برخی بستری می‌شوند و از افراد مشکوک تست گرفته می‌شود و تا دریافت نتیجه آزمایش، تحت کنترل و مراقبت قرار می‌گیرند.
وی گفت: امروز هم در تهران ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا برگزار و تصمیمات لازم به استان ابلاغ شده که به تبع آن ستاد استانی را نیز با حضور مسوولان برگزار کردیم و چند تصمیم به دنبال تصمیمات گذشته در استان برای مدیریت و مهار ویروس کرونا در سطح استان اتخاذ شد.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: از فردا به مدت سه روز تمامی مدارس استان در مقاطع تحصیلی به تبع کشور تعطیل خواهد بود البته برای اینکه از عقب افتادگی تحصیلی دانش‌آموزان جلوگیری شود از طریق شبکه آموزش صدا و سیما، آموزش‌های از راه دور ارائه خواهد شد که بخشی از این عقب افتادگی تحصیلی برطرف شود.
وی اظهار داشت: تصمیم دیگری که گرفته شد از فردا به مدت یک هفته تمامی مراکز دانشگاهی استان البته کلاس‌های حضوری اعم از مراکز دولتی و غیردولتی تعطیل خواهد بود و کلاس‌ها به صورت غیرحضوری و مجازی با حضور اساتید دانشگاه برگزار خواهد شد.
معتمدیان افزود: براساس تصمیم دیگری، همه مراکز فرهنگی اعم از سینماها، مراکز ورزشی، مسابقات ورزشی و همایش‌هایی که برای هفته آینده برنامه‌ریزی شده بود، لغو و به زمان دیگری موکول می‌شود.
وی همچنین گفت: یکی از موضوعاتی که مردم دنبال می‌کنند اقلام بهداشتی است که طبیعی است به دلیل تقاضای بالایی که نه تنها در استان و کشور بلکه در سطح جهان است، با کمبود ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی مواجه شده است.
وی اضافه کرد: تدابیری در سطح کشور انجام شده و کارخانه‌های کشور در سه شیفیت در حال تولید هستند، در استان هم تدابیری داشتیم از جمله مانع مالی در اختیار یکی از کارخانه‌های مواد شوینده استان قرار گرفت و خط تولید خود را تغییر داد تا از این طریق نیازهای اولیه مردم تامین شود.
معتمدیان گفت: همانطور که تصمیم ملی گرفته شده در سطح استان هم همه اخبار مربوط به این موضوع از طریق رییس دانشگاه علوم پزشکی استان به اطلاع مردم می‌رسد و از طریق صدا و سیما هم اطلاع رسانی انجام می‌شود لذا تاکید داریم که مردم حتما اخبار و اطلاعات مربوط به ویروس کرونا را از طریق رییس دانشگاه علوم پزشکی و از طریق مراجع رسمی از جمله صدا و سیما دریافت کنند.
وی افزود: مردم به شایعات کانال‌ها و برخی اخبار شبکه‌های مجازی که باعث نگرانی و اضطراب آنها می‌شود، توجه نکنند.
وی به مردم توصیه کرد: به توصیه‌های بهداشتی که توسط مسوولان استان به ویژه سخنگوی ستاد مطرح می‌شود، توجه ویژه داشته باشند.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در این شرایط مهمترین عاملی که می‌تواند در پیشگیری، مدیریت و مهار این بیماری نقش داشته باشد، عدم تردد در مراکز جمعیتی و شلوغ است، از سفرهای غیرضروری در سطح استان به ویژه استان‌های درگیر خودداری کنند و در این ایام امن‌ترین مکان ماندن در منازل است تا با رعایت اصول بهداشتی که از ناحیه مسوولان بهداشتی اعلام می‌شود بتوانیم این مقطع حساس را هم پشت سر بگذاریم.
وی گفت: وظیفه خودم می‌دانم از زحمات و تلاش تمامی پرسنل حوزه سلامت به ویژه پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران، فوریت‌های پزشکی و کادر درمانی که شبانه‌روزی و ایثارگرانه در جهت حفاظت و صیانت از سلامت شهروندان تلاش می‌کنند، قدردانی کنم. حتما ما مردم و قدرشناس زحمات و فداکاری‌های این عزیزان خواهیم بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند هم گفت: تمامی بیمارانی که با علایم تنفسی به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند احتیاط لازم درخصوص آنها انجام می‌شود.
محمد دهقانی فیروزآبادی افزود: این افراد در صورتی که معیارهای اولیه را داشته باشند در بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند از سایر بیماران جدا و بستری می‌شوند، همچنین آزمایش‌های لازم انجام می‌شود و تا زمان دریافت نتیجه بستری هستند.
وی بیان کرد: تاکنون نمونه‌های مشکوک به کروناویروس دریافت و به مرکز ارسال شده است و چند مورد پاسخ منفی هم دریافت و پاسخ برخی نمونه‌ها هنوز دریافت نشده است که بلافاصله در صورت مثبت یا منفی بودن نتیج آزمایش به مردم اعلام خواهد شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (جمعه) درباره مصوبات پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا گفت: امروز با مستنداتی که در ستاد ارائه شد و با توجه به اینکه ممکن است در بیش از 22 استان مورد مثبت در روزهای آینده داشته باشیم، قرار شد مدارس کل کشور از این تصمیم تبعیت کنند و در یک دوره سه روزه از شنبه تا دوشنبه در سراسر کشور مدارس تعطیل اعلام شود.
سعید نمکی افزود: وزیر آموزش و پرورش با کمک صداوسیما و سایر دستگاه‌ها باید بتوانند آموزش مجازی و آموزش از راه دور را برای دانش‌آموزان فراهم کنند.
وی گفت: با بررسی اپیدمیولوژیک که از رصدهای بین المللی و ملی از بیماری انجام شده، روند به گونه‌ای دیده می‌شود که پیک بیماری در روزهای آینده است. این به معنای وحشت مردم نیست. با هوشمندی مردم و به صحنه آمدن همه دست اندرکاران و همه رسانه‌ها و خبررسانی دستگاه‌های مختلف و اشراف مدیران ما در همه عرصه‌ها، این خیز آتی بیماری را به خوبی تحت کنترل قرار خواهیم داد. به هر حال مردم باید در جریان روند آتی بیماری باشند.
وزیر بهداشت بیان کرد: تقاضای من از مردم این است که بیشتر همراهی کرده و از ترددها واقعا کم کنند. این اولین درخواست من به عنوان وزیر بهداشت از مردم است.
بنابر اعلام مسوولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تاکنون مورد مثبت از ابتلا به کرونا در استان خراسان جنوبی ثبت نشده است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز (جمعه) اعلام کرد: آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونای جدید در کشور با افزایش 143 مورد جدید به 388 نفر رسید.
کیانوش جهانپور افزود: 73 نفر در روزهای گذشته بهبود یافتند و 34 نفر تاکنون فوت کرده‌اند.
وی اظهار داشت: میانگین سن بستری بیش از 50 سال و میانگین سنی فوت شدگان بالای 60 سال گزارش شده است.
ویروس کرونا تاکنون 24 استان کشور را درگیر کرده است.
این بیماری قابل پیشگیری است و با رعایت بهداشت فردی و راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد.
بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند مرکز اصلی پذیرش و بستری بیماران مشکوک به کرونا انتخاب و تجهیز شده است.
برچسب‌ها
ویروس کرونا محمدصادق معتمدیان خراسان جنوبی
پروندهٔ خبری
کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تصمیمات مهم ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره زمان و شکل فعالیت کسب و کارها و ادارات

اعمال قانون 206خودرو درخراسان‌شمالی طی اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی/ پلمب193واحدمتخلف در استان

پسماندهای عفونی چگونه مدیریت می‌شوند؟

جریمه 88 میلیون ریالی حامل اقلام بهداشتی در فردوس

120 سازه غیرمجاز در خراسان شمالی تخریب شد

واکنش دانشگاه پزشکی سبزوار به انتشار یک کلیپ

نگاهی به تجلی رونق تولید در خراسان رضوی

آتش‌نشانی مشهد در آماده باش است

طرح صدقه سلامتی امام زمان(عج) ویژه برات اجرا می‌شود

مشارکت در طرح ملی غربالگری کرونا در خراسان شمالی به 90 درصد رسید

برخی از مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا در خراسان رضوی

پلمب 500 واحد صنفی در مشهد به دلیل رعایت نکردن مصوبه تعطیلی

آغاز توزیع بسته بهداشتی بین روستاییان اسفراین

کشف بیش از 12 هزار عدد ماسک غیربهداشتی در شیروان

شهرداری بجنورد برای مقابله با سیل به حالت آماده‌باش درآمد

اقدامات لازم برای پیشگیری از کرونا در زندان‌های خراسان جنوبی انجام شد

اهدای بیش از 140 هزار واحد خون در خراسان رضوی

توزیع 6000 بسته معیشتی و بهداشتی میان اتباع خارجی آسیب‌پذیر خراسان‌رضوی

کاهش 5 درصدی مراجعه به پایگاه‌های اهداء خون در خراسان رضوی

فرمول محلول ضدعفونی در خراسان رضوی بهینه شد

سه هزار خودرو در خراسان رضوی اعمال قانون شدند

پویش "برای مبارزه با کرونا چه کردیم" در خواف

100 هزار ماسک مصرف روزانه مراکز درمانی خراسان رضوی

140 هزار واحد خون در خراسان رضوی تولید شد

چگونه در کلاس‌های آنلاین آموزشی امنیت داشته باشیم؟

شورای محرومیت‌زدایی در خراسان جنوبی تشکیل می‌شود

3462 مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی صاحب شغل شدند

چالش آب در مقابل کرونا / مصرف آب مدیریت شود

جریمه 88 میلیونی حمل‌کننده غیر مجاز اقلام بهداشتی در فردوس

ابراز تالم مسئولان فرهنگی نسبت به درگذشت مرحوم اکبرزاده،مدیحه‌سرای اهل بیت(ع)

تولید ماسک‌های راحت برای کادر پزشکی

زلزله 3 ریشتری درح سربیشه را لرزاند

باشگاه‌های ورزشی قوچان تا 31 فروردین تعطیل است

شهرداری تهران به جمع آوری معتادان متجاهر کمک می کند

زمان صید ماهی از سد شیرین دره به بعد از پایان تخم ریزی موکول شد

«چراغی برافروز» موجب تقویت حس نوع‌دوستی میان مردم می‌شود

تقدیر معاون استاندار خراسان رضوی از راه‌اندازی پویش‌ها برای مقابله با کرونا

نقش زنان در مقابله با کروناویروس

اطلاع‌رسانی به سه هزار خانوار مانه و سملقان در خصوص وقوع سیل

بارندگی بهاره موجب جبران عقب‌ماندگی رشد غلات شیروان شد

ورود مسافر نوروزی به مشهد کاهش چشمگیر داشت

طرح صدقه سلامتی امام زمان(عج) ویژه روز برات اجرا می‌شود

پروژه ناتمام 13 کیلومتری با عمر بیش از یک دهه در سبزوار

تامین نیازهای دارویی و محافظتی تایباد با همکاری ستاد مردمی

حجم آب‌گیری سازه های خراسان‌جنوبی به 45 میلیون متر مکعب رسید

لزوم تطبیق کاری ومالی شهرداری با بحران کرونا

سامانه استعلام اصالت پروانه اشتغال مهندسی راه‌انداری شد

مردم از حضور در آرامستان‌ها در روز برات بپرهیزند

مه تردد خودروها را در گردنه‌های خراسان شمالی کند کرد

مدرسه مجازی، فرصت شناسایی کمبودها و تمرکز بر نقاط قوت