پیام خراسان

آخرين مطالب

سعادتمند: مهردلان شانس بالایی برای المپیکی شدن دارد ورزشي

سعادتمند: مهردلان شانس بالایی برای المپیکی شدن دارد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رییس هیات دوومیدانی خراسانی رضوی گفت: شاهین مهردلان 90 درصد شانس کسب سهمیه المپیکی دارد. برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای او تدارک دیده‌ایم.

امیرعلی سعادتمند در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص عملکرد هیات دوومیدانی خراسان رضوی در سال 98، اظهار کرد: کسب سهمیه المپیک حسن تفتیان، جابجایی رکورد آسیا در پرتاب وزنه توسط شاهین مهردلان و ملی‌پوش شدن تعدادی از قهرمانان استان در رده‌های مختلف تیم ملی در دو بخش بانوان و آقایان از جمله اتفاقات خوبی بود که در سال 98 برای دوومیدانی استان رخ داد.
وی افزود: در سال جاری، تارتان پیست دوومیدانی سالن باغبان‌باشی را به کمک اداره کل ورزش‌وجوانان استان تعویض کردیم. تارتان پیست استاد صابری مجموعه ورزشی کوثر تا حدی که کار هیات را راه ‌بیندازد، افتتاح شده و امیدوارم مابقی آن مطابق قولی که مدیر کل ورزش‌وجوانان استان داده به زودی به بهره‌برداری کامل برسد.
رییس هیات دوومیدانی خراسان رضوی یادآور شد: در زمینه ورزش بانوان توانستیم پس از پنج سال با هزینه‌ای بالغ بر 350 میلیون تومان تیم لیگ برتری داشته باشیم. شهرداری مشهد قول کمک داده، اما هنوز مبلغی به حساب هیات دوومیدانی استان واریز نشده است. طی صحبت‌هایی که با شهردار و اعضاء شورای شهر مشهد داشتیم قول مساعدت داده‌اند. تیم بانوان هیات دوومیدانی خراسان رضوی در حضور 12 تیم، به مقام چهارمی لیگ برتر دست پیدا کرد. همین تیم در مسابقات بین‌المللی دهه فجر نیز عنوان دومی را از آن خود کرد. در این مسابقات تمام تیم‌های لیگ برتری به اضافه سه تیم خارجی حضور داشتند. دستاورد این مسابقات حضور ورزشکاران نوجوان خراسانی در لیگ برتر بزرگسالان بود. تکتم دستاربندان که در 800 متر نوجوانان، جوانان و بزرگسالان رکوردداراست، به عنوان ستاره این مسابقات معرفی شد. با اینکه دستاربندان، کماکان در رده سنی جوانان قراردارد، ابتدای سال جاری در مسابقات قهرمانی آسیا که در قطر برگزار شد، به عضویت تیم ملی بزرگسالان درآمد، حتی برای مسابقات داخل سالن چین نیز انتخاب شد، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا این مسابقات لغو شد.
سعادتمند در خصوص شرایط شاهین مهردلان خاطرنشان کرد: فدراسیون دوومیدانی تا این لحظه برای شاهین مهردلان هیچ کاری انجام نداده و مهردلان با حمایت کامل هیات دوومیدانی خراسان رضوی توانسته به این جایگاه دست یابد و رکورد آسیا را جابجا کند. گرچه در زمان سرپرستی ایرج عرب، فدراسیون قول حمایت از این ورزشکار خراسانی را داد اما حالا با ریاست افشین داوری در حال حاضر خیال‌مان از این بابت آسوده شده است و مطمئنیم که اتفاقات خوبی برای دوومیدانی ایران رخ خواهدداد. از این ورزشکار در آینده خبرهای خیلی خوبی خواهیدشنید. یکی از کسانی که 90 درصد احتمال می‌دهم بتواند سهمیه المپیک کسب کند، مهردلان است. در حال حاضر از ایران فقط احسان حدادی و حسن تفتیان توانسته‌اند برای المپیک 2020 توکیو کسب سهمیه کنند.
وی افزود: کسب سهیمه المپیک در حال حاضر امتیازی شده است. شاهین مهردلان باید در چند مسابقه شرکت و امتیاز جمع‌ کند تا بر اساس جدولی که فدراسیون جهانی دوومیدانی منتشر کرده بتواند سهمیه المپیک کسب کند. امیدوارم خراسان رضوی برای نخستین‌بار دو نماینده در رشته دوومیدانی در المپیک داشته باشد. مهردلان در صورت کمرنگ شدن ویروس کرونا باید از اواخر اردیبهشت ماه سال آتی در ایران وارد مسابقات شود. برنامه‌ای که برای مهردلان تدارک و در اختیار فدراسیون نیز قرار داده شده، شرکت در چند مسابقه معتبر بین‌المللی و اروپایی است تا با حضور در این مسابقات بتواند امتیاز ورودی المپیک 2020 توکیو را کسب کند.
نگاه هیات دوومیدانی فراتر از مسابقات کشوری است
رییس هیات دوومیدانی خراسان رضوی در مورد اقداماتش در زمینه استعدادیابی در سال جاری گفت: در سال 98 به طور دائم در حال استعدادیابی بودیم. به کمک آموزش‎‌وپرورش طرح مدرسه به مدرسه را برنامه‌ریزی کردیم تا افراد مستعد جذب شوند. به کسب مقام‌های فراتر از کشور فکر می‌کنیم. حضور بیش از 10 ورزشکار خراسانی در رده‌های مختلف تیم ملی در بخش بانوان یکی از نتایج این طرز فکر است. در بخش آقایان نیز دو ورزشکار شاخص ایران، خراسانی هستند. در سال آتی نیز این رویه ادامه خواهدیافت. جشنواره‌هایی را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که بتوانیم در رده‌ سنی کودکان، در قالب بازی در مکان‌های مختلف استعدادیابی کنیم. البته این جشنواره‌ها در سال جاری به صورت مسابقه برای بانوان در پنج نقطه از شهر برگزار شد که از داخل آن‌ها مستعدین خوبی کشف کرده و تحویل مربیان دادیم.
کرونا، مخل در جذب اسپانسر
سعادتمند ادامه داد: بزرگترین مشکلی که تمام هیات‌های ورزشی درگیر آن هستند، کمبود بودجه است. هرچقدر سطح ورزشکاران ارتقا می‌یابد، نیازهای مالی‌ هم بزرگتر می‌شود. کمیته بازاریابی هیات دوومیدانی را به یکی از قهرمانان سابق این رشته واگذار کردیم. برای جذب اسپانسر با کارخانه‌های زیادی ارتباط برقرار کردیم. در ماه گذشته بیش از 15 جلسه با شرکت‌های مختلف برگزار کرده و به نتایج خوبی هم رسیدیم که متاسفانه ویروس کرونا در روند فعالیت جذب اسپانسرینگ ما اختلال ایجاد کرد.
وی در خصوص مهمترین برنامه هیات دوومیدانی خراسان رضوی در سال 99، بیان کرد: مهمترین کاری که همیشه باید در دستور کار قرار بگیرد و تا کنون کمرنگ بوده، پرورش مربی است. مربیان، کارخانه‌های ورزشکارسازی هستند. مربیان را باید تحت آموزش مستمر قرار دهیم. یک مربی ممکن است همه چیز را بداند، اما اطلاعات موردنظر همیشه در دسترسش نباشد. مرورکردن این اطلاعات با گذراندن دوره‌های آموزشی انجام می‌شود. باید ساز و کاری بچینیم تا بتواینم مربیانی با علم روز تربیت کرده و تحویل جامعه دهیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مردم فهیم استان با "ماندن در خانه" رویدادی تاریخی را رقم زدند

خنده، شادی و امید مهمترین راه‌های ارتقاء سیستم ایمنی بدن

استاندار خراسان جنوبی: رفتار مردم مسوولانه بود

کاهش تماس‌ها با اورژانس اجتماعی در خراسان رضوی

پیام قدردانی استاندار خراسان‌رضوی از مردم به‌خاطر همراهی در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

ادامه محدودیت‌ها با تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی

قدردانی شهردار و رئیس شورای شهر مشهد از مردم

قدردانی استاندار خراسان جنوبی از رفتار مسئولانه مردم در روز طبیعت

روز طبیعت بدون تخلف در خراسان شمالی

13 فروردین در چهاردیواری خانه‌ها

پیام تسلیت وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، در پی درگذشت پدر شهیدان محمدحسین و داود فهمیده

شهر خلوت مشهد در روز طبیعت امسال

هدایت 6 هزار و 112 دستگاه خودرو در مسیرهای خراسان جنوبی

70 درصد مرغ‌ تولیدی خراسان شمالی قابل ذخیره‌سازی نیست

تاجداری 13 فروردین در خانه‌ها

مشارکت مطلوب مردم در فاصله‌گذاری اجتماعی روز طبیعت

140 خودرو در خلیل‎آباد اعمال قانون شد

نزاع مسلحانه در سبزوار یک کشته داشت

تولید روزانه 25 هزار ماسک توسط تولید کنندگان خراسان جنوبی

آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به 295 نفر رسید

پنج واحد صنفی متخلف خراسان جنوبی پلمب شد/کاهش 67 درصدی مصرف سوخت

روز طبیعت نمادی از انسجام کیشوندان در مبارزه با ویروس کرونا

کرونا بهانه‌ای برای دوستی با طبیعت

محدودیت‌ها در خراسان جنوبی ادامه دارد

97 درصد مشاغل غیرضروری در خراسان جنوبی تعطیل شده اند

3 متخلف زیست محیطی در شیروان دستگیر شدند

154 واحد تولیدی خراسان شمالی فعالیت خود را تعطیل کردند

توزیع بسته‌های بهداشتی برای بیماران خاص در خراسان رضوی

کاهش ورود مسافر نوروزی به مشهد

فرهنگ تعامل با طبیعت از کودکی آغاز می‌شود

همکاری بخش خصوصی برای مقابله با کرونا کم نظیر است

سامانه خودارزیابی روانشناختی در خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

شهردار مشهد از شهروندان این شهر قدردانی کرد

یک میلیون مسافر در مبادی ورودی خراسان رضوی تب‌سنجی شدند

قدردان همراهی مردم سبزوار در روز طبیعت هستیم

سفرهای درون شهری مشهد 95 درصد کاهش یافت

سلامی به امام رئوف (ع) در دومین روز زیارتی سال 99

قدردانی رییس شورای اسلامی مشهد از شهروندان مسوولیت‌پذیر

132 خودرو در جاده‌های خراسان رضوی روز طبیعت اعمال قانون شد

روز خلوت مشهد در روز طبیعت امسال

دانشگاه فردوسی تا 20 فروردین ماه تعطیل است

قدردانی از کادر درمانی با ماندن در خانه

نیشابور؛ نگین فیروزه‌ای ایران

ممانعت از ورود 667 خودرو به شهرهای خراسان جنوبی

مشارکت 75 درصدی اسفراینی‌ها در غربالگری کرونا

52 واحد صنفی در خوشاب مهر و موم شد

10 واحد صنفی متخلف در تایباد مهر و موم شد

کاهش 70 درصدی تردد در ورودی و خروجی‌های خراسان جنوبی

بازدید هوایی استاندار خراسان رضوی از محورهای مهم شهر مشهد همزمان با روز طبیعت

خراسان شمالی در روز طبیعت گل کاشت