پیام خراسان

آخرين مطالب

همه مردم باید در مبارزه با شیوع بیماری مشارکت داشته باشند/ هیچ مشکلی در حوزه تامین کالاهای اساسی نداریم و انبارها و ذخایر کاملا مهیا است/ همه بخش های کشور پای کار مبارزه با ویروس کرونا هستند اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - وزیر کشور با تاکید بر اینکه همه بخش های کشور در مسیر مبارزه با ویروس کرونا هستند، گفت: اگر در جایی لازم باشد که اعمال حاکمیت شده و مقررات و قوانین سختگیرانه تری اعمال شود از ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خواستیم که مجوز این کار داده شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست ویژه بررسی گام های جدید در ابعاد اجتماعی، انتظامی مدیریت بیماری کرونا که در وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: به دستور رییس جمهور و مصوبه امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا، کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد در خصوص پیشنهاداتی که وزارت بهداشت برای شرایط کنونی کشور به ستاد ارایه داده است، تشکیل جلسه داد. 
وی ادامه داد: بر اساس جمع بندی جلسه امروز که باید به تصویب ستاد ملی برسد، در مسیری که پیش رو داریم باید همه ظرفیت های کشور از منظر امکانات، سازمان ها، ‌تجهیزات، قوانین و مقررات، با جدیت و با پیگیری و دقت لازم پای کار بیایند تا بتوانیم دوره شیوع این ویروس را کاهش دهیم.
وزیر کشور با تاکید بر این که مثل همیشه محور اصلی این کار به دوش مردم خواهد بود گفت: این که ما چقدر موفق به کوتاه کردن این دوران هستیم و چقدر موفق می شویم جلوی هزینه های انسانی را بگیریم، سه مولفه مهم دارد؛ اولین مؤلفه خود مردم هستند مولفه دیگر نیروى انسانى متخصص و آموزش دیده و تجهیزات درمانی و مولفه سوم شرایط عمومی از نظر تامین کالاها و امکانات و نیازهاى عمومى است.
رحمانی فضلی با تاکید بر این که در حوزه تأمین امکانات و کالاهای مورد نیاز عموم مردم، تا الان هیچ مشکلی نداشته ایم گفت: در حوزه نیروی انسانی و تجهیزات و خدمات لازم هم هیچ مشکلی نداریم و تمام نیروهای متخصص و تمام مجموعه های مرتبط در حوزه بهداشتی و درمانی اعم از نیروهای نظامی و نیروهای وزارت بهداشت و بهزیستی و هلال احمر پای کار هستند. خوشبختانه از طرف مردم هم، تمام ظرفیت های لازم در این حوزه بسیج شده است بنابراین تا کنون مشکل ویژه ای در روند مدیریت و مبارزه با بیماری نداریم.
وی در همین زمینه افزود: حتی از نظر تخت های درمانی و امکانات، شرایط موجود، بیش از نیازهای فعلی است، و از طرف دیگر ارتش و سپاه همه پای کار آمدند و مراکز نقاهتگاهی و استراحتگاهی را درست کردند.
وزیر کشور با بیان این که در کنار همه آمادگی های موجود، نقش مولفه اول یعنی مردم بسیار مهم است، گفت: میزان همکاری و نقش آفرینی مردم؛ بسیار مهم است و چگونگی همکاری مردم با دولت، نیروهای تخصصی و وزارت بهداشت درمان، نیروی انتظامی و با فضای کلی جامعه می تواند هم تعداد بیماران و میزان هزینه های مادى و معنوى را کم کند و هم می تواند طول دوره شیوع بیماری در کشور را کاهش دهد؛ چرا که هر چقدر طول دوره شیوع افزایش پیدا کند، هزینه ها و خسارت های ما زیادتر می شود و از طرف دیگر خطرات جانی ما هم زیاد خواهد شد.
رحمانی فضلی با بیان اینکه در جلسه امروز کما فی السابق بر اصل مشارکت مردم تاکید شد، گفت: مثل همیشه از مردم می خواهیم که نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.
وزیر کشور افزود: بعلاوه بر اساس تصمیمات امروز، اگر در جایی لازم باشد که اعمال حاکمیت شود و مقررات و قوانین سختگیرانه تری اعمال شود از ستاد خواستیم که مجوز این کار داده شود؛ چرا که خواست اکثریت مردم یعنی حتی بیش از 80 درصد از مردم، این است و از ستاد و دولت این را می خواهند که شرایط باید به گونه ای باشد که همه مردم در آن مشارکت داشته باشند.
وی با بیان این که عده زیادی از مردم ما حدود یکماه است که در منزل خود هستند و توصیه ها را رعایت کرده اند گفت: با این وجود، بخشی هم توصیه ها را رعایت نکردند و هر چند که تعداد کمتری هستند اما همان تعداد هم باید همکاری کنند.
رحمانی فضلی افزود: مساله بعد تامین مواد اولیه و کالای اساسی است که بنا بر گزارشی که وزارت صمت ارائه کرد، کاملا اطمینان بخش است. و هیچ مشکلی در حوزه تامین کالاهای اساسی نداریم و انبارها و ذخایر کاملا مهیا است و همینطور که تا الان مشکلی نداشتیم این روند دنبال خواهد شد.
وزیر کشور ادامه داد: در این جلسه همچنین از قوه قضاییه درخواست کردیم که در تحقق ضمانت های اجرایی شرایط جدید ما را کمک کنند. بعلاوه مقرر شد، وزارت ارشاد الزامات متناسب رسانه ای و همچنین تقسیم کار لازم برای روند تولید محتوا از سوی صدا و سیما و بقیه رسانه هایی که باید همکاری کنند تا مشارکت عمومی مردم را داشته باشیم، تدوین کند.
وی گفت: امیدواریم پس از نهایی شدن تصمیمات جلسه امروز کمیته در ستاد مسیر کار مدیریت بیماری را کوتاه تر کنیم و سرعت بهبودی و مشارکت عمومی را افزایش دهیم و کشور در مسیری قرار بگیرد که مردم با اطمینان خاطر جمعی به کارهای خود برسند.
رحمانی فضلی تاکید کرد: لازم است که از همه کسانی که در این مدت در حوزه های مختلف همکاری کردند تشکر کنم؛ امروز هم در این جلسه همه بخش ها از جمله؛ نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی، وزارت بهداشت؛ وزارت صمت، صدا و سیما و سایر دستگاه های عضو، همه پای کار بودند و قول دادند که به صورت شبانه روزی در اجرای طرح مواظبت داشته باشند تا به امید خدا بتوانیم در این زمینه موفق باشیم.
وی درباره این که برخی مراکز و صاحبان کسب و کارها نسبت به مقررات تمکین نکرده و تعطیل نکردند گفت: بر اساس گزارش هایی که از اتاق اصناف داشتیم، رسما به ما اعلام شده است که 80 درصد فروشگاه ها و واحد های صنفی که خارج از روند تامین کالاها و مایحتاج ضروری هستند، با اتاق اصناف همکاری کردند. امروز هم مصوب کردیم که این همکاری تداوم داشته باشد و اگر لازم باشد جاهایی اعمال قانون شود حتما این کار انجام خواهد شد. اما مثل گذشته انتظار ما این است که با مشارکت صنوف مختلف، مسیر کار با همکارى و موفقیت دنبال شود.
وزیر کشور درباره ممنوعیت رفت و‌آمد به مناطق با شیوع بیشتر بیماری گفت: در این عرصه هم جمع بندی هایی ارائه شده است که باید ستاد نسبت به آن تصمیم گیرى نهایى را انجام دهد اما درخواست ما از کسانی که به مسافرت رفتند، این است که کمترین تجمع و ارتباط را با دیگران داشته باشند و در کوتاه ترین زمان به استانها و شهرستان های خود برگردند.
وی افزود: افرادی که به مسافرت رفته اند، حتما سفر خود را مدیریت کنند چرا که در اجرای این طرح، خروجی های همه شهرها کنترل خواهد شد. البته کنترل به نفع خود مردم است به گونه ای که اطمینان خاطر به همه بدهیم که با کنترل های بهداشتی که انجام خواهیم داد آنها در سلامت کامل هستند.
رحمانی فضلی در همین زمینه خاطر نشان کرد: اگر همه کسانی که بر خلاف توصیه ها عازم سفر شده اند؛ بخواهند در روزهای آخر تعطیلات برگردند با توجه به کنترل خروجی ها از نظر بهداشتی حتما با صفهای طولانی مواجه خواهند شد. در این صورت مسافران گلایه مند نشوند که چرا در این صف های طولانی ایستاده اند. لذا برای این که این مشکلات واقع نشود، توصیه جدی ما این است که مسافران، سفر خود را مدیریت کنند و برگشت به روزهای آخر موکول نشود.
وى تاکید کرد: البته جزئیات الزامات بازگشت و پروتکل های مرتبط بعد از تصویب در ستاد اعلام می شود.

پیام خراسان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دلایل پایین بودن نرخ بیکاری در خراسان جنوبی چیست؟

318 دستگاه خودرو در خراسان شمالی اعمال قانون شد

کرونا جلو تخریب منابع طبیعی خراسان شمالی را گرفت

جلوگیری کرونا از تخریب و تصرف منابع طبیعی خراسان شمالی

تشکیل 105 پرونده تخلف در طرح نظارتی ویژه نوروز 99 در خراسان جنوبی

از آغاز 40 پروژه بهداشت و درمان تا افزایش تخت‌های بیمارستانی در خراسان جنوبی

7 هزار اشتغال در بخش مسکن روستایی خراسان جنوبی ایجاد شد

اجرای 462 پروژه آبیاری نوین در خراسان جنوبی

28 تن عسل در باخرز تولید شد

بوم‌گردی‌های خراسان جنوبی به 100 واحد افزایش یافت

اختصاص 120میلیارد تومان برای تامین زیرساخت های معادن خراسان جنوبی

شهروندان حق آگاهی از عوامل تهدیدکننده سلامتی را دارند

105 پرونده تخلف صنفی در خراسان جنوبی تشکیل شد

مرغداران خراسان شمالی در آستانه ورشکستگی

سرمایه‌گذاری 1000 میلیارد تومانی در راه‌های خراسان جنوبی

مقابله با مشکلات اقتصادی ناشی از کروناویروس در اسلواکی

اعمال قانون 1011 دستگاه خودرو در مشهد در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

16 هزار و 800 خانوار خراسان شمالی بسته حمایت کرونایی گرفتند

هزار و 232 فرصت شغلی در بخش تعاون خراسان جنوبی ایجاد شد

تشکیل 105 پرونده تخلف در طرح نظارتی ویژه نوروز 99 در خراسان‌جنوبی

بخش خدمات؛ در صدر میزان اشتغالزایی در خراسان جنوبی

با انسجام ملی و هم‌افزایی دستگاه‌ها از شرایط سخت کشور عبور می‌کنیم

100 هزار عدد ماسک در تایباد تولید شد

ورود به بوستان‌های مشهد ممنوع است

خراسان جنوبی رتبه اول کاهش نرخ بیکاری را در کشور کسب کرد

توزیع 1500 پرس غذای متبرک در چهار شهرستان خراسان رضوی

300 روستای خراسان‌جنوبی در سال جاری گاز رسانی می‌شود

شریعتمداری اعلام کرد: 90 درصد افزایش سود آوری در هلدینگ دارویی تامین/ شاهد جوانگرایی نخبگان هستیم

تشکیل شورای مدیریت بازگشت کیشوندان در ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد کیش

کرونا ویروس، عامل سندرم حاد تنفسی خاورمیانه

الکترونیکی شدن تمام شهرداری‌های مناطق مشهد تا پایان سال

برپایی ایستگاه‌های سیار شستن دست در رومانی

چراغی برای رفتگان در روزهای خانه نشینی کرونایی

سیلاب 65 میلیارد ریال خسارت در بردسکن به بارآورد

عوامل پنهان شهرنشینی، عاملی مؤثر در افزایش سیل

شهریه مدارس غیردولتی برای برنامه‌های غیرآموزشی باید بازگردانده شود

محدویت‌های ورودی به خراسان‌رضوی پابرجاست

48 هزار پرس غذای متبرک در بیمارستان‌های خراسان رضوی توزیع شد

رونمایی از دستاوردهای تازه گروه دارویی تامین (تیپیکو) با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی +فیلم

دانشجویان در کلاس‌های مجازی تمرکز بیشتری دارند

چهار میلیون دلار کالا از بازارچه مرزی باجگیران صادر شد

رییس جمهوری بر درمان رایگان اتباع افغانستان تاکید کرد

بخش خدمات بیشترین سهم اشتغال را در خراسان‌جنوبی به خود اختصاص داد

2 میلیارد تومان صنایع دستی خراسان جنوبی به فروش رفت

2 هزار و 400 کیلو گرم گوشت مرغ بین نیازمندان سبزوار توزیع شد

اعتبارات حوزه بیابان در خراسان جنوبی 15 برابر افزایش یافت

اصناف غیرضروری سبزوار تا 23 فروردین تعطیل هستند

کاهش شدید دما و بارش برف و باران در خراسان رضوی

افزایش غیرقانونی قیمت شن و ماسه در خراسان شمالی

تولد نوزاد از مادر کرونایی در سبزوار