پیام خراسان

آخرين مطالب

ارائه آخرین گزارش‌ها از وضعیت استان در مقابله با ویروس کرونا سياسي

ارائه آخرین گزارش‌ها از وضعیت استان در مقابله با ویروس کرونا
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - جلسه ارتباط ویدئو کنفرانسی استاندار خراسان رضوی با رئیسان دانشکده‌های علوم پزشکی و شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های استان همزمان با روز جهانی بهداشت برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، جلسه ارتباط ویدئو کنفرانسی استاندار خراسان رضوی با رئیسان دانشکده‌های علوم پزشکی و شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های استان همزمان با روز جهانی بهداشت در سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری برگزار شد.
دکتر مهدی قلیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این جلسه اظهار کرد: روز جهانی بهداشت، روزی است که از عملکرد یکساله حوزه بهداشت یاد می‌کنیم و بر اساس ارزیابی که انجام می‌دهیم، نقشه راهی را برای سال آینده خود مشخص می‌کنیم.
وی افزود: سال 98 سال پر فراز و نشیبی بود، به طوری که ابتدای سال را با بارش باران‌های سیل آسا در برخی از نقاط کشور تجربه کردیم که طی آن نیروهای بهداشت خوش درخشیدند، همچنین مدتی بعد از آن طرح ملی غربالگری فشار خون برگزار شد که بالغ بر 70 درصد جمعیت گروه هدف استان که افراد بالای 30 سال بودند، غربالگری شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: سپس در انتهای شهریور سال 98 اپیدمی آنفولانزا را داشتیم که کلیه همکاران ما در نمونه‌گیری، رصد کردن و آموزش مردم خوش درخشیدند و بدین صورت با حداقل آسیب آن اپیدمی را در سطح جامعه پشت سر گذاشتیم.
دکتر قلیان عنوان کرد: سرانجام موضوع آخری که گریبان همه دنیا و خصوصا ایران را گرفت، شیوع ویروس منحوس کرونا بود که متاسفانه تمام جامعه را تحت تاثیر خود قرار داد، اما به ما آموخت که می‌توانیم در سایه همدلی خیلی از مشکلات را حل کنیم.
وی تاکید کرد: آرزو دارم و امیدوارم با ریشه کنی این ویروس منحوس، بزودی جشن بزرگی در سطح استان برگزار کنیم.
در ادامه دکتر جواد باذلی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در ارتباط ویدئو کنفرانسی با استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: در آمار اسمی جمعیتی تعداد حدود 130 هزار نفر را تحت پوشش داریم اما عملا 450 تا 500 هزار نفر جمعیت از خدمات سلامت ما بهره می‌برند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به بازدید معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی از نقاهتگاه‌های «مراکز تکمیل درمان» گناباد، ادامه داد: ان‌شاءلله امیدواریم آزمایشگاه تشخیصی کرونا را طی هفته آینده راه‌اندازی کنیم.
در ادامه دکتر سعیدرضا قنبری زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه هم در قالب ارتباط ویدئو کنفرانسی با استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: تاکنون 85 درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه غربالگری شده‌اند.
وی افزود: در حال حاظر 80 تخت برای بستری در نظر گرفته‌ایم که به صورت متوسط معمولا 70 تا 75 درصد این تخت‌ها پر است و روزانه هم 60 تا 65 بیمار بستری هستند.
در ادامه دکتر محسن عظیمی نژاد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور در ارتباط ویدئو کنفرانسی با استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: سن افراد مبتلا در حال کاهش است، لذا اگر محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای مدارس و دانشگاه‌ها کاهش پیدا کند، مشکل بسیار کلان‌تر خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور ادامه داد: در حال حاضر تعداد هزار و 122 نفر از افرادی که یا از بیمارستان مرخص شده‌اند و یا علائم مرتبط با کرونا داشته‌اند، در قرنطینه خانگی هستند و مراحل نقاهتگاهی خود را سپری می‌کنند.
دکتر عظیمی نژاد تاکید کرد: ماسک و مایع ضد عفونی کننده در حد توان خود در اختیار این افراد قرنطینه شده قرار داده‌ایم.
در ادامه، دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ارتباط ویدئو کنفرانسی با استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار 450 هزار نفر جمعیت مستقیم را تحت پوشش خود قرار دارد و با جمعیتی که از استان خراسان شمالی هم پوشش می‌دهیم حدود 600 هزار نفر شامل می‌شود.
وی افزود: تعداد آمار فوتی‌های ما 20 نفر و تعداد افراد مبتلای مثبت هم 159 نفر است، در حال حاضر 65 بیمار هم بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به اینکه جمعیت تحت پوشش خود را غربالگری کرده‌ایم، ادامه داد: از 450 هزار نفر، هزار و 206 نفر دارای علائم مشکوک بودند که بخشی از آن‌ها در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند و بخشی تحت مراقبت قرار دارند.
دکتر محمد افکار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت جام هم در ارتباط ویدئو کنفرانسی با استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: جمعیتی بالغ بر 400 هزار نفر را پوشش می‌دهیم، در این راستا میزان پذیرش ما از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون 432 نفر بوده است، همچنین 159 نفر دارای علائم مثبت و 23 نفر هم دارای علائم منفی بوده‌اند.
در ادامه داوود خوش شکن، سرپرست شبکه بهداشت و درمان قوچان در این ارتباط ویدئو کنفرانسی اظهار کرد: از مجموع جمعیت 200 هزار نفری شهرستان، نزدیک به 99 درصد در طرح بسیج ملی غربالگری شده‌اند و به واسطه این مهم نزدیک به دو هزار و 300 نفر بیمار مشکوک و علامت دار شناسایی شدند.
وی با اشاره به اینکه مشکلی در حوزه اقلام حفاظت فردی نداشته‌ایم، افزود: از مجموع این دو هزار و 300 نفر تعداد 215 نفر در بیمارستان‌های ما بستری شده‌اند و از این 215 نفر تعداد 190 نفر با حال عمومی خوب مرخص شده اند، همچنین 15 نفر در حال حاضر بستری هستند و 10 نفر هم متاسفانه فوت شده‌اند، با این نگرش 9 نفر از این فوتی‌ها دارای تست مثبت کرونا بوده‌اند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان قوچان تاکید کرد: در کنار مقابله با ویروس کرونا، سایر فرآیندهای بهداشت و درمان ما تعطیل نشده است.
در ادامه دکتر محمد جواد یزدانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر در این ارتباط ویدئو کنفرانسی با استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: تاکنون 208 نفر بستری داشته‌ایم و از مجموع این افراد 60 مورد کرونای مثبت داشته‌ایم، همچنین 11 نفر آمار فوتی ما در خود شهرستان و 5 مورد از شهرستان همجوار بوده است.
وی افزود: در بحث غربالگری 171 هزار نفر در سطح شهرستان کاشمر غربالگری شده‌اند که 96 درصد پوشش را شامل می‌شود، در این راستا از مجموع این افراد حدود هزار و 700 نفر مواردی بوده‌ است که نیاز به پیگیری داشته‌ اند و تحت مراقبت قرار گرفته‌اند.
دکتر ناصر امینی، رئیس مرکز بهداشت شماره یک مشهد هم در قالب ارتباط ویدئو کنفرانسی با استاندار خراسان رضوی اظهار کرد:در غربالگری که در سطح شهر مشهد برای کنترل بیماری کرونا صورت گرفت، بالغ بر 2 میلیون و 700 هزار نفر غربالگری شده‌اند که حدود 80 درصد جمعیت ما هستند و از این تعداد گروهی به عنوان گروه پرخطر شناسایی شده‌اند که بالغ بر 53 هزار نفر هستند.
وی افزود: حدود 94 درصد پیگیری‌ها در سطح شهر مشهد انجام شده است، همچنین با تمهیداتی که در سطح دانشگاه علوم پزشکی اندیشده شد، مراکز منتخبی در سطح شهر مشهد به عنوان مراکز 16 ساعته مشخص شد که وظیفه آنها مراقبت از افرادی هست که یکی از علائم ابتلا به کرونا یا بیماری را در خود دارند.
رئیس مرکز بهداشت شماره یک مشهد با اشاره به اینکه حدود 20 هزار نفر به مراکز 16 ساعته مراجعه کردند، ادامه داد: از این 20 هزار فقط 35 درصد آن‌ها نیازمند ویزیت پزشک بودند که بعد از غربالگری اولیه به پزشک مستقر در مراکز ارجاع داده شدند، همچنین تعداد 2 درصد مراجعین نیاز درمان سرپایی داشتند و 6 درصد هم که شامل هزار و 127 نفر می ‌شود، نیازمند مراجعه به مراکز سطح 2 بودند که بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های تخصصی را در بر می‌گیرد.
دکتر امینی افزود: حدود نیم درصد از مراجع کنندگان ما هم برای دریافت خدمات بیمارستانی ارجاع شده‌اند که این نشان‌ می‌دهد بار مراجعه به بیمارستان‌ها را کاهش داده‌ایم و از آلودگی افراد مراجع کننده به بیمارستان‌ها پیشگیری شده است.

پیام خراسان

پیام خراسان

پیام خراسان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قیام 15 خرداد، تبلور عدالتخواهی و استقلال طلبی یک ملت

امام خمینی و مقابله با تبعیض نژادی

4000 قلیان از ابتدای امسال در مشهد جمع‌آوری و معدوم‌سازی شد

شهروندان خراسان شمالی از مسکن ملی  استقبال کمتری کردند

مجری طرح ملی گندم: کشاورز نباید برای برداشت محصول مشکل داشته باشد

آتش سوزی یک میلیارد ریال به بانک ملت بجستان خسارت وارد کرد

اعدام قاتل پسرخاله در سپیده دم زندان مشهد

عینک‌های آفتابی غیراستاندارد، بلای جان چشم‌هایتان!

کودک 4 ساله شیروانی در آب خروجی سد بارزو غرق شد

کشتزارهای خراسان شمالی نیمی از شکر استان را تولید می‌کنند

صرفه‌جویی 8 میلیون لیتری در مصرف بنزین خراسان شمالی

حریق به جان ارتفاعات بلوار نماز مشهد افتاد

استاد دانشگاه: جنبش‌های دانشجویی پس از قیام خرداد 42 گرایش اسلامی یافتند

توزیع 9 هزار وعده غذایی در حاشیه شهر مشهد به مناسبت رحلت امام خمینی(ره)

مردی در ارتفاعات سبزوار جان باخت

راهی برای حفظ کله‌پاچه از باکتری‌ها

کودک 4 ساله شیروانی در آب خروجی سد بارزوی غرق شد

استفاده زیاد آنتی بیوتیک‌ها باعث افزایش مرگ‌ومیر می‌شود

نور آبی در شب، باعث افسردگی است

خودکشی سلول‌های بویایی مقابل کرونا

گشایش اعتبار اسنادی ریالی تا سقف پنج هزار میلیارد ریال در کیش به شرکت‌های معرفی شده از سوی سازمان منطقه آزاد کیش

آتش‌سوزی در ارتفاعات بلوار نماز مشهد

کودک 4 ساله شیروانی در آب خروجی سد غرق شد

آمادگی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای آغاز فعالیت آموزشی

استاندار خراسان جنوبی از چند مرکز خدماتی قاینات بازدید کرد

120 سال بعد از تولد امام خمینی (ره)

میانگین دمای هوا در خراسان رضوی 10 درجه کاهش می‌یابد

خانه استاد مشکاتیان در نیشابور تخریب شد

اعضای باند فروش سلاح جنگی در مشهد دستگیر شدند

مجوزی برای تردد موتورسیکلت‌های 250 سی.سی صادر نمی‌شود

بازداشت چند عضو اینستاگرام در مشهد توسط ناجا

برداشت پیله از سایت تولید برگ توت شهرداری بجنورد آغاز شد

الگوی راهبردی تحقق دانشگاه اسلامی از منظر امام خمینی(ره)

تداخل صنفی که برخی اصناف فاروج را از پای در می‌آورد

دریافت هرگونه وجه نقد برای کمک به حیات وحش خائیز کذب محض است

بهترین زمان نوشیدن قهوه برای پیشگیری از بی‌خوابی

شناسایی 25 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در خراسان شمالی

نماینده مجلس: شخصیت امام راحل مبتنی بر ایمان و اعتماد بود

آیین‌های سالگرد ارتحال با وجود محدودیت‌ها در خراسان رضوی برگزار شدند

تایباد رتبه اول اشتغال در خراسان رضوی را کسب کرد

آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به 700 نفر رسید

اعلام آمادگی سازمان نظام دامپزشکی برای نجات حیات وحش

شخصیت متمایز امام خمینی (ره) برگرفته از ایمان به خدا و اعتماد به مردم بود

امام خمینی(ره) اسوه‌ای باورپذیر که باید در جامعه تکثیر شود

آیین بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در بجنورد برگزار شد

سهمیه سوخت وانت‌بارهای بدون پروانه بجنورد حذف می‌شود

شرکت بازآفرینی شهری مکلف به ساخت 145 هزار واحد مسکونی در کشور شد

یک امت سیاه پوش پیر جماران شد/تداعی ایام ارتحال با شهادت سردار

خانه پرویز مشکاتیان در نیشابور تخریب شد

تردد در محورهای خراسان شمالی افزایش یافت