پیام خراسان

آخرين مطالب

فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی خبر داد؛

افزایش 60 درصدی سرقت خودرو/رشد نزاع‌های همراه با سلاح اجتماعي

افزایش 60 درصدی سرقت خودرو/رشد نزاع‌های همراه با سلاح
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی گفت: امسال سرقت خودروها نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته در استان 60 درصد افزایش داشته است.

سردار محمدکاظم تقوی امروز، 3 خرداد ماه، در مصاحبه خبری با موضوع تشریح پرونده‌های اخیر و کشفیات پلیس آگاهی خراسان رضوی که در محل پلیس آگاهی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در ماه گذشته از 20 تا 24 اردیبهشت ماه، سه پرونده اصلی داشتیم. یک پرونده قتل سه نفر در یک نزاع و درگیری مسلحانه و خانوادگی بوده که 4 نفر در ابتدا و 3 نفر در گلستان دستگیر شدند. این پرونده هم از بُعد روانی که از سلاح گرم استفاده شده بود و هم از بُعد مسائلی که در فضای مجازی پخش شد و همچنین اینکه متهمان دارای سوابقی بودند، اهمیت داشت.
وی افزود: دو مورد نیز سرقت طلا، هر دو با وزن 10 کیلوگرم و با فاصله 48 ساعت انجام شد، جرایم متنوعی از جمله سرقت خودرو، استفاده از سلاح و قاچاق نیز در این پرونده‌ها مطرح بود، بنابراین تیم‌های مختلفی به صورت ویژه تشکیل شدند و ماموریت پیدا کردند تا با حمایت مجموعه همکاران ما و دستگاه قضایی اقداماتی انجام دهند. کارها بسیار پیچیده بود، زیرا در یکی، دو موضوع، عنوان پلیس در سرقت مسلحانه استفاده شده بوده و جا داشت توجه بیشتری داشته باشیم. در پرونده طلای پل الغدیر 4 نفر سارق مسلح و در پرونده 9 کیلو طلا، 5 نفر دستگیر شدند.
تقوی بیان کرد: در موضوع قتل، قاتلان اصلی شناسایی شدند، مجرمان فنی و کارآزموده بودند و قبلا نیز پرونده داشتند، انواع شگردها را استفاده کردند، بنابراین توانستند در چندین شهرستان و استان جابه‌جا شده و رد گم کنند. در نهایت همکاران ما موفق شده و آنها دو شب پیش در یکی از جنگل‌های شمال دستگیر شدند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: دو پرونده کلان مسلحانه یکی انتقال طلا از استان‌های جنوب شرقی به مشهد و دیگری نیز سرقت مسلحانه در داخل مشهد بود که می‌توانست به فضای اقتصادی و کسب و کار افرادی که کار عمده طلا انجام می‌دهند، آسیب وارد کند. تیم‌هایی در آگاهی تشکیل شده و توانستند همه افراد مجرم چه پشت صحنه و چه در صحنه را دستگیر کنند. خوشبختانه امروز کلیه طلاهای هر دو محموله کشف شد.
وی با بیان اینکه در زمینه طلاجات افرادی که اقدام به نقل و انتقال طلا به صورت کیفی با چمدانی می‌کنند باید راهکارهای ابلاغی پلیس را رعایت کنند، عنوان کرد: در سال گذشته شاهد بودیم همین سرقت برای همین مالباخته اتفاق افتاد و انرژی زیادی گذاشتیم تا آن را به نتیجه برسانیم. یک‌سری جرایم خشن نیز وجود دارد که مردم را هم نگران کرده و این است که در برخی سرقت‌های منزل و فروشگاه اسلحه به کار می‌برند. این موضوع نیز از اولویت‌های ماموریت ما است.
تقوی با اشاره به اینکه در ابتدای سال با توجه به شرایطی و محدودیت‌هایی که در عملیات‌ها وجود داشت، سرقت‌ها نسبت به مدت زمان سال گذشته افزایش یافت، تصریح کرد: این افزایش سرقت مطلق نیست، قاعدتا ممکن است فراز و نشیب داشته باشیم. منحنی افزایش سرقت‌ها در ماه گذشته نسبتا رو به کاهش بوده، علتش هم این است که در سال گذشته تجمیع 110 را نداشتیم، اما امسال 110 تجمیع شده و انحراف عملی به حداقل رسیده است.
افزایش 60 درصدی سرقت خودرو
فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی افزود: بیشترین سرقت‌ها در زمینه خودرو بوده که بارها درخواست کردم تا حد امکان ضریب ایمنی خودرو خود را افزایش دهند و همچنین در مکان مناسبی پارک کنند. سرقت خودروها در امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 60 درصد افزایش داشته و سرقت منازل در رده‌های بعدی قرار دارد. قطعا اولویت ما برخورد با سارقین است.
وی در خصوص برخورد با هنجارشکنان، گفت: در موضوع هنجارشکنی اجتماعی آنچه باید توسط پلیس پیگیری شود، انجام می‌شود و این فعالیت‌ها در روزهای آتی شیب تندی خواهد گرفت. قطعا سایر سازمان‌ها و نهادهای مردمی نیز باید به کمک بیایند تا در این خصوص فضای مناسب را فراهم کنیم، به ویژه در مشهد که اهمیت خاصی دارد.
کشف 341 کیلو شیشه در گناباد در روز گذشته
تقوی با اشاره به قاچاق مواد مخدر، عنوان کرد: کشفیات قاچاق مواد مخدر ما در ماه اول و دوم صعودی بوده، اما در ماه رمضان مقداری با کاهش کشفیات مواجه شدیم. در مجموع همچون سال گذشته کشفیات خوبی داریم، تاکنون بیش از 4 تن و 500 کیلو مواد مخدر کشف کردیم. آخرین محموله که بسیار پراهمیت بوده و از بین بردن جوانان ما را هدف گرفته، کشفیات شیشه است. فرمانده انتظامی گناباد روز گذشته در ماموریت موفق شد از یک خودروی حامل بار بیش از 341 کیلو شیشه کشف کند که یک نفر متهم دستگیر و یک خودرو ضبط شد.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم در ادامه ماموریت خود نسبت به پاک‌سازی مناطق شهر مشهد و معتادین متجاهر، اقداماتی که شروع شده را ادامه دهیم. بعد از کرونا نتوانستیم معتادین متجاهر را به استناد نقطه نظرات ستاد کرونا جمع کنیم، زیرا امکان شیوع آنها وجود داشت. پیگیری جمع‌آوری آنها هستیم، همچنین پیگیر هستیم تا باندهای مواد مخدر را ردگیری کنیم.
افزایش 30 درصدی کشفیات سلاح
وی با اشاره به اینکه نزاع‌ها در سطح کلان نسبت به سال گذشته کاهش داشته، اما ممکن است خشونت بیشتری به کار گرفته شده باشد، تصریح کرد: آنچه در نزاع‌ها مهم بوده، به کارگیری سلاح‌ها است. ما طرح‌های جمع‌آوری سلاح را داریم. سال گذشته موفقیت‌های خوبی داشتیم، حدود 35 درصد کشفیات سلاح ما افزایش یافته، امسال نیز نمودار آماری ما نسبت به سال گذشته افزایش 30 درصدی نشان می‌دهد. هدف‌گذاری ما نیز برخورد با دارندگان سلاح غیر مجاز و افرادی است که از سلاح مجاز استفاده غیر مجاز کردند. در استان نزاع یک درصد کاهش داشته، اما نزاع‌هایی که سلاح به کار بردند نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شناسایی 12 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی

کشف بیش از دو هزار احشام و طیور غیر مجاز در قاین

توقیف تریلی حامل بار هندوانه با بیش از 200 کیلو تریاک در بیرجند

طرح انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی هرچه زودتر وارد فاز اجرایی و عملیاتی شود‌

چه تضمینی برای حفظ سلامتی بازیکنان و عوامل تیم‌ها وجود دارد؟

برخی از بهترین‌های «کوبریک»، کارگردان کمال‌گرای سینمای جهان

تصمیم‌گیری درباره نحوه برگزاری امتحانات دانشگاه آزاد بر اساس آخرین وضعیت هر شهر

برنامه‌ریزی برای مقابله با مخاطرات طبیعی تهدیدکننده تاسیسات برق

دمای هوای مشهد به 40 درجه می‌رسد

یک طرح جدید برای رهایی از اعتیاد

1090 نیروگاه کیلوواتی برق در کشور در دست ساخت است

211 کیلوگرم تریاک در دل هندوانه‌های شیرین

ساکنان 300 روستای خراسان شمالی با تنش آبی روبه‌رو هستند

روند کشت چغندر قند در خراسان شمالی طولانی شد

آیت‌الله علم‌الهدی: فضای مجازی می‌تواند گویای فعالیت ارگان‌ها باشد

وزیر بهداشت وارد مشهد شد

سدهای تغذیه‌ای در مناطق مرزی خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد

بهبودی و ترخیص 758 بیمار مبتلا به کووید 19 در خراسان شمالی

انتقاد شدید استاندار خراسان شمالی از برخی از مدیران

ظرفیت تریبون های نماز جمعه برای افزایش روحیه مطالبه گری فرهنگی

حداکثر تلاش خود را برای حل مشکلات سرمایه‌گذاران انجام خواهیم داد

در مبارزه با کرونا همچنان از مردم، همراهی بیشتر و اجرای کامل دستورالعمل‌های بهداشتی را می‌خواهیم /درب مساجد در سراسر کشور برای نمازهای یومیه با اجرای کامل دستورالعمل‌های بهداشتی باز می شود/محدودیت ساعت کار پاساژها برداشته می‌شود/ باید محدودیت‌ها را بپذیریم؛ نمی‌توانیم بزودی به شرایط قبل از کرونا برگردیم

علت مرگ ماهی های رودخانه قره سو کرمانشاه در دست بررسی است

مهار آتش سوزی در منطقه حفاظت شده مند استان بوشهر

تولد 3 راس گوزن زرد ایرانی در پارک وحش اراک

محدودیت شبانه حرم امام رضا را با کدام توجیه پزشکی و علمی قائل شدید؟

عملیات اجرایی احداث نیروگاه بادی 50 مگاواتی سربیشه آغاز شد

اماکن ورزشی در شهرهای سفید خراسان رضوی هنوز بازگشایی نشده اند

سانحه رانندگی در قوچان یک قربانی گرفت

وزش باد شدید در خراسان رضوی

نزاع در سبزوار 2 کشته بر جای گذاشت

ایجاد بندر خشک صادراتی به صورت شرکت تعاونی در زنجان

ثبت 129 شرکت تعاونی در گلستان

اعلام آغاز و شرایط پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به واحدهای آسیب دیده از شیوع کرونا در فارس

برگزاری رویداد مجازی "تعاون ایونت" در هرمزگان

اختصاص 408 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در هرمزگان

بیش از 3 هزار کرمانی از طریق کاریابی ها صاحب شغل شدند

شریعتمداری :آیین‌نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی بامردان غیر ایرانی تصویب شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام خبر داد: بهره مندی4477 طرح از تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در ایلام

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد:امکان دریافت آنلاین همه آگهی های ثبتی تشکل های کارگری و کارفرمایی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: انتقال درست اخبار، سرمایه اجتماعی را افزایش می دهد

شریعتمداری: روابط عمومی ها باید دوسویه ، گفت و گو محور با مردم و غیررسمی باشند+ فیلم

تهیه پروتئین از ضایعات هسته پرتقال

تاثیر بیماری کووید-19 بر روی سیستم عصبی مرکزی

واکسن کرونا چه زمانی تولید خواهد شد؟

بقاع متبرکه خراسان شمالی با محدودیت‌های ویژه بازگشایی شد

متقاضیان طرح اقدام ملی مدارک خود را براساس برنامه زمانبندی تکمیل کنند

غربالگری 77 درصد جمعیت خراسان شمالی

شکارچیان قوچ در مانه ‌و سملقان دستگیر شدند

کشت گلخانه‌ای خراسان شمالی 7 برابر شده است