پیام خراسان

آخرين مطالب

خراسان جنوبی شهر قرمز از نظر کرونا ندارد سياسي

خراسان جنوبی شهر قرمز از نظر کرونا ندارد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - استاندار خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر خراسان جنوبی جزو 10 استانی است که هیچ شهر در وضعیت قرمز (پرخطر) ندارد و به استناد آمار در مرحله تثبیت کرونا قرار گرفته‌ایم.

محمدصادق معتمدیان روز شنبه در نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی که با حضور نمایندگان مردم استان در مجلس دهم برگزار شد، با اشاره به موارد مطرح شده در ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: این موفقیت حاصل تلاش کادر درمانی و همراهی مردم در عمل به توصیه‌ها بوده اما به معنای این نیست که بیماری به طور کامل مهار شده بلکه لازم است فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌ها همچنان با جدیت روزهای اول مدنظر باشد.
وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا درخصوص برگشت ساعت کار ادارات به روال قبلی عنوان کرد: ضمن منتفی شدن طرح دورکاری و عدم حضور یک سوم نیروها در ادارات، از روز شنبه 10 خرداد حضور همه کارکنان به صورت کامل از ساعت 7:30 تا 14:30 در محل کار خود الزامی است.
استاندار خراسان جنوبی در تشریح اقدامات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: در ابتدای شیوع بیماری کرونا جزو معدود استان‌هایی بودیم که در تأمین اقلام مصرفی مشکل داشتیم اما با همراهی و مدیریت خوب، نیاز استان در این زمینه برطرف شد، به گونه‌ای که در شرایط فعلی وضعیت نسبتا مطلوبی داریم و امیدواریم این روند همچنان استمرار داشته باشد.
کمیته روان‌سازی ارائه خدمات به مردم تشکیل شود
وی ادامه داد: مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به تشکیل کمیته روان سازی ارائه خدمات به مردم اقدام کنند تا شاهد رضایتمندی بیشتر در استان باشیم. 
معتمدیان گفت: در این کمیته، خدمات بی‌منت در حداقل زمان و با سرعت بالا به مردم ارایه و بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و قوانین مختلفی که برای حل مشکلات مردم است، احصا شود.
وی با اشاره به نقش تاثیرگذار مدیران در رفع مشکلات مردم افزود: در شرایط سخت مالی فعلی با ارائه خدمات مطلوب می‌توانیم شاهد رضایتمندی مردم در سطح استان باشیم.
نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی بر حفظ کرامت و توجه به شئونات مردم تاکید کرد و گفت: این مهم حداقل خدمتی است که می‌توان به جامعه ارایه کرد.
وی با اشاره به تلاش‌های جهادگونه مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان عنوان کرد: این تلاش‌ها سال گذشته در راستای خدمت به مردم با وجود همه تنگناها رقم خورد و لازم است از زحمات کادر درمانی استان که فداکارانه به مردم خدمت می‌کنند هم تقدیر کرد.
معتمدیان با تاکید بر متفاوت بودن وضعیت بودجه‌ای کشور در سال جاری اظهار داشت: امسال علاوه بر تشدید مشکلات ناشی از تحریم‌ها و کاهش قیمت نفت، قطعا در تأمین منابع مالی مشکلاتی خواهد بود.
کاهش اتکا به درآمدهای نفتی در بودجه 99
وی افزود: یکی از مهمترین فرصت‌های قانون بودجه 99، کاهش اتکا به درآمدهای حاصل از فروش نفت است.
استاندار خراسان جنوبی گفت: قوانین خوبی در بودجه 99 لحاظ شده که بخش قابل توجهی از کسری بودجه تامین می‌شود لذا انتظار می‌رود مدیران وقت بیشتری برای مطالعه قانون بودجه بگذارند.
وی افزود: فروش املاک و دارایی‌های مازاد دستگاه‌های اجرایی یکی از ظرفیت‌های قانون بودجه 99 است که اختیار آن به استاندار داده شده تا بخشی از نیازهای مالی دستگاه‌ها تامین شود. 
معتمدیان با تاکید بر اینکه تخصیص بودجه باید هدفمند و پروژه محور باشد گفت: تکمیل و پروژه‌های نیمه تمام در اولویت است که بر همین اساس 103 پروژه در بخش‌های آموزشی، بهداشتی، ورزشی و زیرساختی تا پایان امسال در استان به اتمام می‌رسد. 
وی بیان کرد: در مبحث توزان استانی و ملی نیز جلسات کارشناسی متعدد گذاشتیم تا پروژه‌های زیرساختی که در همه بخش‌ها تاثیرگذار هستند را دنبال کنیم.
معتمدیان با بیان اینکه بازار بورس و سهام نیز با استقبال خوب مردم مواجه شد گفت: امید است با استفاده از این ظرفیت در تخصیص‌های بعدی نقدینگی خوبی داشته باشیم.
مدیران استانی برای جذب اعتبارات ملی تلاش کنند
وی با اشاره به اینکه 80 درصد اعتبارات متمرکز در اختیار وزارتخانه‌ها است، بر جذب بیشتر این گونه اعتبارات از سوی دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: از آن جا که تخصیص اعتبارات استانی بر مبنای آمار جمعیتی اتفاق می‌افتد، با توجه جمعیت کم خراسان جنوبی، سهم ما از اعتبارات استانی بسیار اندک است لذا تمرکز مدیران بر جذب اعتبارات ملی و از ناحیه وزارتخانه‌ها می‌تواند این کمبود را جبران کند. 
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه سال گذشته چند برابر بودجه استان، اعتبار ملی جذب شد ادامه داد: البته قوانین مجلس هم به افزایش نقدینگی کمک کرد و آثار آن را در بخش آبخیزداری و گازرسانی در استان مشاهده می‌کنیم. 
وی گفت: با تلاش شبانه‌روزی سال گذشته 300 روستا در استان گازرسانی شد و با توجه به اینکه امسال هم 400 روستا در برنامه است امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم جشن اتمام گازرسانی در استان برگزار شود. 
معتمدیان با یادآوری اینکه توان دستگاه‌های اجرایی در جذب اعتبارات اهمیت دارد گفت: یکی از نمونه‌های افزایش جذب اعتبارات در آبخیزداری نمود پیدا کرد که با ایجاد سازه‌های خاکی امسال شاهد آبگیری آن در اکثر نقاط روستایی هستیم. 
وی به وجود ماده 56 در قانون برنامه توسعه ششم اشاره کرد و گفت: این ماده قانونی ظرفیت مهمی است که 50 میلیارد تومان از آن محل تاکنون برای دوبانده شدن محور بیرجند - قاین جذب کردیم و تا روزهای آتی تخصیص می‌یابد لذا امیدواریم تا دهه فجر شاهد افتتاح این مسیر باشیم.
استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: ساخت مجتمع‌های آبرسانی نیز یک پروژه زمان‌بر بود که با استفاده از ظرفیت‌های قانونی حدود 500 میلیارد تومان در اختیار حوزه آب قرار می‌گیرد و تا 2 سال آینده 37 مجتمع آبرسانی در استان تکمیل می‌شود.
فضای همدلی در استان وجود دارد
وی در بخش دیگری از سخنانش برگزاری رزمایش همدلی در استان را یک اقدام مهم و گسترده توصیف کرد که خدمت‌رسانی به مردم آسیب دیده از کرونا را سبب شد. 
معتمدیان با اشاره به ایجاد فضای همدلی در استان گفت: نمایندگان مجلس نیز در چنین فضایی رایزنی‌هایی در سطح کلان کشور داشتند که نتایج بسیار خوبی را به همراه داشت لذا در رابطه با هیچ موضوعی اختلاف نظر در استان نداشتیم. 
وی با بیان اینکه در این مدت همواره از استان حرف واحد شنیده شده است گفت: این مهم باعت برکت کار بود زیرا در شرایطی که همه استان‌ها کاهش جذب اعتبارات داشتند، ولی ما شاهد تحقق برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت در سال گذشته بودیم.
استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: برنامه‌های راهبردی استان نیز سال گذشته ریل‌گذاری شد و مصوباتی که درخصوص این برنامه‌ها هیات دولت داشت نشان از افق بلندمدت بود.
وی به نقش نماینده ولی فقیه در استان برای حمایت از برنامه‌ها اشاره کرد و گفت: در چنین فضای همدلی همه مدیران بدون هیچ دغدغه تلاش کردند و وظیفه خدمت رسانی را انجام دادند.
استاندار خراسان جنوبی در این نشست با اهدای لوح از تلاش‌های چهار نماینده استان در مجلس دهم تقدیر کرد.
استان خراسان جنوبی 11 شهرستان دارد که براساس آخرین آمار از نظر شیوع کرونا 2 شهرستان در وضعیت سفید (کم خطر) و بقیه در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.
روند ابتلا به ویروس کرونا طی یک ماه اخیر در این استان کاهشی بوده و بیشتر موارد مثبت شناسایی شده از نمونه‌های سرپایی است.
برچسب‌ها
ویروس کرونا محمدصادق معتمدیان سازمان برنامه و بودجه خراسان جنوبی ستاد ملی مقابله با کرونا اعتبارات فاصله گذاری اجتماعی
پروندهٔ خبری
کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مراکز جامع درمان اعتیاد استان البرز آماده بهره برداری شد

باید از بازار بورس برای واحدهای تولیدی و اقتصادی خراسان رضوی استفاده کنیم

برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در خراسان رضوی مجازی برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت 14 و 15 خرداد در مساجد خراسان جنوبی برگزار می‌شود

شورای هماهنگی خدمات بهداشتی جامعه کار و تولید هرمزگان به عنوان برتر کشوری انتخاب شد

آموزش مجازی، چالشی با تاثیرات مثبت

عامل گرانی گوشت، خروج دام از خراسان رضوی است

راه‌اندازی بخش جراحی قلب اطفال بیمارستان فوق تخصصی رضوی

زایشگاه یوز ایران محیط‌بان کم دارد

35 هزار خانوار روستایی خراسان شمالی هیچ نوع بیمه‌ای ندارند

معامله سکه در بازار مشهد رونق گرفت

فعالیت سامانه تلفنی 141 راهداری خراسان رضوی استانی شد

ششمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی «مدرسه» برگزار می شود

چهاردهمین رسته کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا تعیین و ابلاغ شد

تشدید نظارت بر شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در خراسان جنوبی

4820 بسته معیشتی ماه رمضان بین نیازمندان خراسان جنوبی توزیع شد

قصه ناشاد دانش‌آموزان کاشمری در استفاده از نرم افزار "شاد"

کیفیت هوای مشهد در وضعیت سالم قرار دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: اجرای برنامه مشترک پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار و تولید

تب بالا، مهم ترین علامت بیماری کاوازاکی

پلمب 117 مرکز در خراسان شمالی به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی

صندوق پژوهش و فناوری خراسان جنوبی افتتاح می‌شود

بناهای غیرمجاز در زمینهای کشاورزی مشهد تخریب شدند

انبار کارخانه تولید مواد خوراکی در مشهد آتش گرفت

عناوین روزنامه‌های دوازدهم خرداد خراسان رضوی

یک دهم از اراضی منطقه حفاظت شده خائیز در آتش سوخت

استعمال قلیان در کلانشهر مشهد همچنان پر طرفدار است

خراسان رضوی 13 هزار خودروی فرسوده حمل کالا و مسافر دارد

بازگشایی 24 ساعته صحن‌های حرم مطهر رضوی

یزدانا گیاه بومی محلی از تیره میخکیان

طرح‌های بزرگ خراسان رضوی از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی می‌شوند

راه‌اندازی بخش جراحی قلب اطفال در بیمارستان فوق تخصصی رضوی

غربالگری بیش از 50 هزار خانوار مشهدی در بسیج ملی مبارزه با کرونا

طرحهای بزرگ خراسان رضوی از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی می‌شوند

روح جمعی مشهد هنوز نفس می‌کشد

آزمایش موفق واکسن کرونا بر روی میمون در روسیه

با حکم استاندار: سرپرست روابط عمومی استانداری خراسان شمالی منصوب شد

وضعیت رودخانه اترک در خراسان شمالی خوب نیست

کاهش 26 درصدی بارندگی طی سال زراعی جاری در خراسان شمالی

40 میلیارد ریال برای بخش دُرح سربیشه تخصیص یافت

نظارت بر شرکت‌های بازاریابی در خراسان جنوبی افزایش می‌یابد

12 هزار و 296 بسته معیشتی در شهرستان قاینات توزیع شد

افزایش پرونده مدعیان قصور پزشکی در خراسان شمالی

مرمت آسباد‌های خیرآباد و منزل تاریخی در شهرستان درمیان

کشف 9 موتورسیکلت سرقتی در شهرستان درمیان

سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور فردا به خراسان جنوبی

شناسایی عامل شکار بی رحمانه در شهرستان طبس

مورد جدیدی از کرونا در خراسان جنوبی شناسایی نشد

تالارهای عروسی در استان خراسان جنوبی بازگشایی شد

محورهای خراسان‌جنوبی قتلگاه شتر