پیام خراسان

آخرين مطالب

معتمدیان:

هیچ شهری در خراسان جنوبی در وضعیت قرمز کرونا قرار ندارد/ ایجاد کمیته روان سازی ارائه خدمات اجتماعي

هیچ شهری در خراسان جنوبی در وضعیت قرمز کرونا قرار ندارد/ ایجاد کمیته روان سازی ارائه خدمات
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست نسبت به تشکیل کمیته روان سازی ارائه خدمات به مردم تدابیری اتخاذ کنند.

محمدصادق معتمدیان، امروز شنبه 3 خرداد در نخستین جلسه شورای اداری سال 99 گفت: در این کمیته، خدمات بی منت در حداقل زمان و با سرعت بالا به مردم ارائه شود و بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و قوانین مختلفی که در راستای حل مشکلات مردم است، احصا شود.
به گزارش ایسنا، وی با اشاره به نقش تأثیرگذار مدیران در رفع مشکلات مردم، خاطرنشان کرد: در شرایط سخت مالی فعلی با ارائه خدمات مطلوب می‌توانیم شاهد رضایتمندی مردم در سطح استان باشیم.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: حفظ کرامت و توجه به شئونات مردم، حداقل خدمتی است که می‌توان به جامعه ارائه کرد.
معتمدیان با اشاره به تلاش‌های جهادگونه مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان در سال 98 در راستای خدمت به مردم با وجود همه تنگناها، از زحمات کادر درمانی استان که فداکارانه به مردم خدمت می‌کنند، تقدیر کرد.
وی با اشاره به موارد مطرح شده در ستاد ملی کرونا تصریح کرد: در حال حاضر خراسان جنوبی جزو 10 استانی است که هیچ شهری در وضعیت قرمز قرار ندارد و به استناد آمار ما در مرحله تثبیت کرونا قرار گرفته‌ایم.
وی اظهار کرد: این موفقیت حاصل تلاش کادر درمانی و همراهی مردم در عمل به توصیه‌ها بوده، اما به معنای این نیست که بیماری به طور کامل مهار شده بلکه لازم است فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌ها همچنان با جدیت روزهای اول مدنظر باشد.
استاندار خراسان جنوبی از مصوبه ستاد ملی کرونا درخصوص برگشت ساعت کار اداری به روال قبلی گفت و خاطرنشان کرد: ضمن منتفی شدن طرح دورکاری و عدم حضور یک سوم نیروها در ادارات، از روز شنبه 10 خرداد حضور همه کارکنان به صورت کامل از ساعت 7.5 تا 14.5 در محل کار خود الزامی است.
معتمدیان در تشریح اقدامات ستاد مدیریت کرونای استان گفت: در ابتدای شیوع بیماری کرونا جزو معدود استان هایی بودیم که در تأمین اقلام مصرفی مشکل داشتیم اما با همراهی و مدیریت خوب، نیاز استان در این زمینه برطرف شد، به گونه ای که در شرایط فعلی وضعیت نسبتاً مطلوبی داریم و امیدواریم این روند همچنان استمرار داشته باشد.
وی وضعیت بودجه‌ای کشور را در سال جاری با همه سالها متفاوت خواند و اظهار کرد: امسال علاوه بر تشدید مشکلات ناشی از تحریم‌ها و کاهش قیمت نفت، قطعاً در تأمین منابع مالی مشکلاتی خواهد بود.
وی بیان کرد: یکی از مهمترین فرصت های قانون بودجه 99، کاهش اتکاء به درآمدهای حاصل از فروش نفت است.
استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر ظرفیت‌های لحاظ شده در بودجه سال جاری که می‌تواند بخش قابل توجهی از منابع مالی را تأمین کند، از مدیران خواست برای احصاء این موارد و استفاده هر چه بیشتر از این شرایط، وقت بیشتری برای مطالعه قانون بودجه بگذارند تا بتوانند بخش عمده‌ای از نیازهای دستگاه را از این طریق رفع کنند.
معتمدیان با اشاره به جلساتش با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، یادآور شد: با تدابیری که شده تخصیص اعتبارات به صورت کاملاً هدفمند و پروژه محور باید باشد و سیاست دولت بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است.
وی ادامه داد: از برنامه‌های سال 99، تکمیل و بهره برداری از 103 پروژه نیمه تمام استان در بخش‌های آموزشی، فرهنگی، بهداشتی، ورزشی و زیرساختی است.
وی تصریح کرد: این پروژه‌ها با تخصیص 100 درصدی اعتبارات و با همراهی و تلاش مدیران در دو مقطع هفته دولت و دهه فجر به ویژه در مناطق کمتر برخوردار استان به بهره برداری می‌رسد.
استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: در بحث توزان استانی و ملی جلسات کارشناسی متعدد گذاشتیم و کار هوشمندانه و دقیقی انجام دادیم تا ان شاء الله بتوانیم پروژه‌های زیرساختی و اولویت دار استان را که در همه بخش‌ها تأثیرگذارند به سرعت دنبال کنیم.
معتمدیان، بازار بورس و سهام را از دیگر ویژگی‌های بودجه عنوان کرد که با استقبال خوب مردم مواجه شده و این امید را رقم زده که در تخصیص های بعدی سازمان برنامه و بودجه به جای اسناد خزانه، نقدینگی داشته باشیم و با تزریق اعتبارات، پروژه‌6ا را با سرعت بیشتری پیش ببریم.
وی، تمرکز مدیران بر جذب اعتبارات ملی را از برنامه های سال 98 برشمرد و گفت: با توجه به نتایج خوب این برنامه، امسال هم تأکید بر متمرکز شدن مدیران بر اعتبارات ملی است و از آن جایی که 80 درصد اعتبارات در اختیار وزارتخانه هاست لذا استفاده از این ظرفیت می تواند بخش عمده‌ای از نیازهای دستگاه ها را برطرف کند.
وی تصریح کرد: از آن جایی که تخصیص اعتبارات استانی بر مبنای آمار جمعیتی اتفاق می‌افتد، با توجه جمعیت کم خراسان جنوبی، سهم ما از اعتبارات استانی بسیار اندک است لذا تمرکز مدیران بر جذب اعتبارات ملی و از ناحیه وزارتخانه‌ها می‌تواند این کمبود را جبران کند.
استاندار خراسان جنوبی، طرح‌های آبخیزداری و گازرسانی را از جمله پروژه‌های موفقی عنوان کرد که به واسطه اعتبارات ملی ، پیشرفت خوبی داشته‌اند.
معتمدیان افزود: تلاش شبانه روزی مدیران و کارشناسان استان سبب شد سال گذشته 300 روستا در استان گازرسانی شود و به این لحاظ برترین استان بودیم و ان شاء ا... تا پایان دولت، جشن اختتامیه گازرسانی به روستاها در خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به نقش مجلس و توان مدیران در تحقق پروژه های آبخیزداری گفت: این سرفصل در سال 97 تنها 16 میلیارد تومان اعتبار داشت اما با پیگیری های صورت گرفته و با تزریق 60 میلیارد تومان اعتبار به این حوزه، تعداد 200 پروژه آبخیزداری در سطح استان عملیاتی شد.
وی ادامه داد: با افزایش بارش‌ها، این بندهای خاکی آبگیری شد و خوشبختانه خیر و برکاتش به مناطق روستایی و کمتر برخوردار استان رسید.
استاندار خراسان جنوبی به ماده 56 قانون توسعه ششم و موضوع استقراض دولت از بانک‌ها اشاره کرد و گفت: از همین ظرفیت، مبلغ 50 میلیاردتومان برای مسیر بیرجند قاین جذب شده که تا روزهای آتی تخصیص می یابد و امیدواریم شاهد افتتاح این پروژه تا دهه فجر باشیم.
معتمدیان تکمیل مجتمع‌های آبرسانی را نیز از دغدغه‌های استان برشمرد و گفت: اجرای کامل این پروژه ها در سطح استان با استفاده از اعتبارات استانی بیش از 12 سال زمان نیاز داشت، اما با بهره گیری از ظرفیت های قانونی، به زودی حدود 500 میلیارد تومان اعتبار در اختیار حوزه آب استان قرار می‌گیرد تا در بازه زمانی دو سال 37 مجتمع موجود در سطح استان را تکمیل کند.
وی از 18 ماه دوره خدمتی خود در کنار نمایندگان استان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت و اظهار کرد: طی این مدت در هیچ موضوعی اختلافی نداشتیم و این همراهی نتایج بسیار خوبی هم برای استان به همراه داشت.
وی یادآور شد: دیدار با مدیران ارشد کشوری و وزرا با حضور مدیران دستگاه ها و نمایندگان در جذب اعتبارات و تحقق برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت بسیار مؤثر بوده است.
گفتنی است؛ در این جلسه، نمایندگان استان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیران کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و راه و شهرسازی به تشریح اقدامات و برنامه‌های خود در سال گذشته پرداختند و در پایان نیز استاندار با اهداء لوحی از تلاشهای نمایندگان در چهار ساله گذشته تقدیر کرد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شورای هماهنگی خدمات بهداشتی جامعه کار و تولید هرمزگان به عنوان برتر کشوری انتخاب شد

آموزش مجازی، چالشی با تاثیرات مثبت

اعلام برنامه‌های سی‌ویکمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) در خراسان رضوی

عامل گرانی گوشت، خروج دام از خراسان رضوی است

راه‌اندازی بخش جراحی قلب اطفال بیمارستان فوق تخصصی رضوی

زایشگاه یوز ایران محیط‌بان کم دارد

35 هزار خانوار روستایی خراسان شمالی هیچ نوع بیمه‌ای ندارند

معامله سکه در بازار مشهد رونق گرفت

فعالیت سامانه تلفنی 141 راهداری خراسان رضوی استانی شد

ششمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی «مدرسه» برگزار می شود

چهاردهمین رسته کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا تعیین و ابلاغ شد

تشدید نظارت بر شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در خراسان جنوبی

4820 بسته معیشتی ماه رمضان بین نیازمندان خراسان جنوبی توزیع شد

قصه ناشاد دانش‌آموزان کاشمری در استفاده از نرم افزار "شاد"

کیفیت هوای مشهد در وضعیت سالم قرار دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: اجرای برنامه مشترک پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار و تولید

تب بالا، مهم ترین علامت بیماری کاوازاکی

پلمب 117 مرکز در خراسان شمالی به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی

صندوق پژوهش و فناوری خراسان جنوبی افتتاح می‌شود

انبار کارخانه تولید مواد خوراکی در مشهد آتش گرفت

بناهای غیرمجاز در زمینهای کشاورزی مشهد تخریب شدند

عناوین روزنامه‌های دوازدهم خرداد خراسان رضوی

قصه ناشاد دانش‌آموزان کاشمری در استفاده از اپلیکیشن "شاد"

یک دهم از اراضی منطقه حفاظت شده خائیز در آتش سوخت

استعمال قلیان در کلانشهر مشهد همچنان پر طرفدار است

خراسان رضوی 13 هزار خودروی فرسوده حمل کالا و مسافر دارد

بازگشایی 24 ساعته صحن‌های حرم مطهر رضوی

یزدانا گیاه بومی محلی از تیره میخکیان

طرح‌های بزرگ خراسان رضوی از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی می‌شوند

راه‌اندازی بخش جراحی قلب اطفال در بیمارستان فوق تخصصی رضوی

غربالگری بیش از 50 هزار خانوار مشهدی در بسیج ملی مبارزه با کرونا

روح جمعی مشهد هنوز نفس می‌کشد

طرحهای بزرگ خراسان رضوی از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی می‌شوند

آزمایش موفق واکسن کرونا بر روی میمون در روسیه

با حکم استاندار: سرپرست روابط عمومی استانداری خراسان شمالی منصوب شد

وضعیت رودخانه اترک در خراسان شمالی خوب نیست

کاهش 26 درصدی بارندگی طی سال زراعی جاری در خراسان شمالی

40 میلیارد ریال برای بخش دُرح سربیشه تخصیص یافت

نظارت بر شرکت‌های بازاریابی در خراسان جنوبی افزایش می‌یابد

12 هزار و 296 بسته معیشتی در شهرستان قاینات توزیع شد

افزایش پرونده مدعیان قصور پزشکی در خراسان شمالی

مرمت آسباد‌های خیرآباد و منزل تاریخی در شهرستان درمیان

کشف 9 موتورسیکلت سرقتی در شهرستان درمیان

سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور فردا به خراسان جنوبی

شناسایی عامل شکار بی رحمانه در شهرستان طبس

مورد جدیدی از کرونا در خراسان جنوبی شناسایی نشد

تالارهای عروسی در استان خراسان جنوبی بازگشایی شد

محورهای خراسان‌جنوبی قتلگاه شتر

برخورد قطار با عابر پیاده در جوین حادثه آفرید

برخورد 3 دستگاه خودرو در محور بجنورد ـ آشخانه یک کشته برجای گذاشت