پیام خراسان

آخرين مطالب

نماینده مجلس دهم: استاندار از همه ما خراسان جنوبی‌تر است سياسي

نماینده مجلس دهم: استاندار از همه ما خراسان جنوبی‌تر است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس دهم گفت: استاندار خراسان جنوبی همچون پهلوان ورود پیدا کرده و از همه ما خراسان جنوبی‌تر است.

محمدرضا امیرحسنخانی روز شنبه در نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی افزود: تاسف می‌خورم که چرا 18 ماه فقط با آقای معتمدیان بودم و کاش استاندار از ابتدای دوره نمایندگی حضور ‌داشت.
وی گفت: آقای معتمدیان استاندار چهارمی است که در دوره مجلس دهم منصوب شد و با معاونان خود کارهای بزرگی را در این دوره انجام داده‌اند.
نماینده مردم چهار شهرستان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی از تلاش کادر بهداشت و درمان استان برای مهار کرونا نیز قدردانی کرد.
وی ادامه داد: شهرستان فردوس دارای یک بخش است که درخواست داریم 2 بخش دیگر را پیگیری کنید تا ایجاد شود.
امیرحسنخانی گفت: درخصوص آبخیزداری و قنوات پیگیری‌های خوبی شده اما علیرغم اینکه این موضوع پیگیری نمایندگان استان خراسان جنوبی بود، سال 1397 اعتبار خوبی به استان ندادند که لازم است پیگیری شود.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی به کارگاه عمرانی تبدیل شده است تصریح کرد: آیا می‌دانید قیمت زمین در فردوس و بشرویه چقدر است؟ قیمت زمین از قیمت ساخت بالاتر شده است.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس دهم گفت: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است و اینکه مردم برای زمین 250 میلیون تومان پول بدهند، قابل قبول نیست.
وی با تاکید بر اینکه مساله زمین باید در استان حل شود افزود: مشکلی که در ساخت واحدهای مسکونی کمیته امداد داشتیم، همین مساله زمین بود.
امیرحسنخانی با بیان اینکه معادن زغالسنگ طبس ارزشمند است تصریح کرد: اگر کک تبدیل به پی وی سی شود، حتما طبس عسلویه دوم کشور خواهد شد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی هم گفت: در دوران پنج استاندار خراسان جنوبی نماینده مردم بودم ولی هیچ استانداری همچون آقای معتمدیان پیگیر مسایل نبوده است.
حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی افزود: تشکر ویژه از پزشکان و پرستارانی داریم که در خط مقدم هستند، وزیر هم خوب مدیریت کرد و موجب سرافرازی جمهوری اسلامی در دنیا بود و بسیار از آمریکا و اروپا موفق‌تر عمل کردیم.
وی با اشاره به پیگیری‌هایی که در حوزه راه آهن استان انجام شده است گفت: در دوره قبل مجلس، وزارت راه و شهرسازی اعتقادی به راه آهن در خراسان جنوبی نداشت و بهانه‌هایی برای اجرایی نشدن آن می‌آورد و حتی می‌گفتند با پدافند غیرعامل مغایر است که ما با تهدید به استعفا تنها ردیف اجرایی را آن سال در کشور برای راه آهن خراسان جنوبی گرفتیم.
نماینده مردم سه شهرستان خراسان جنوبی در مجلس دهم، شروع نهضت آبخیزداری در کشور را از خراسان جنوبی یادآور شد و گفت: برای تعیین تکلیف باند دوم محور بیرجند - قاین نیز فشارهای رسانه‌ای به کمک استیضاح و سوال آمد.
وی انتقال آب، باروری ابرها و مجوز برداشت از صندوق توسعه ملی را از عملکرد نمایندگان مجلس دهم عنوان کرد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده وضعیت بهداشت و درمان استان از لحاظ ساخت بیمارستان نیز بهبود یافت.
عبادی مصوبه مجلس دهم برای شروع نهضت گازرسانی در برخی استان‌ها را یک اقدام مهم دیگر برشمرد که با 52 درصد آرای نمایندگان خراسان جنوبی نیز از آن سهم برد.
وی با بیان اینکه جزو امضاکنندگان موضوع تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان بوده است عنوان کرد: فشارهایی آن زمان بود و حتی تهدید شدیم در مجلس که چنین و چنان می‌کنیم اما امروز خوشحالیم مفسدین اقتصادی که اموال فرهنگیان را به غارت بردند، پشت میله‌های زندان هستند.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه نیز گفت: من عشایر بودم و به منطقه می‌رفتم اما عمق محرومیت را بعد از نمایندگی مجلس در بازدیدها احساس کردم و بابت وضعیت نوار مرزی تأسف می‌خوردم.
نظر افضلی افزود: در این دولت ابتدا موضوع برجام پیش آمد اما بعد از مدتی تحریم‌ها برگشت و رشد اقتصادی که به 48 درصد رسیده بود، منفی شد.
وی گفت: آثار اقدامات صورت گرفته در زمینه‌های بهداشت، راه و مسکن به روستاها رسیده و دستگاه سی تی اسکن نهبندان تحویل داده شد و آموزشکده سلامت تصویب شده است.
وی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به خراسان جنوبی افزود: گازرسانی به شهرستان نهبندان انجام نشده بود که امروز شهر نهبندان و 40 درصد روستاهای شهرستان از نعمت گاز برخوردارند.
افضلی بیان کرد: انتظار داریم شهرستان نهبندان شبیه شهرستان قلعه گنج در استان کرمان شود و تحول ایجاد کند همچنین ایجاد 2 منطقه ویژه اقتصادی در نهبندان و سربیشه به مجمع رفت و برای یک منطقه آزاد تجاری نیز نامه نگاری کردیم.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز از ابتکار عمل استاندار در دعوت همزمان نمایندگان مجلس دهم و یازدهم برای حضور در یک نشست مشترک قدردانی کرد و گفت: در این جلسه اقدامات انجام شده و کارهایی که باید برای توسعه استان پیگیری شود، مطرح شد.
فرهاد فلاحتی افزود: حضور نمایندگان مردم در این شورای اداری هم یک سنت حسنه است که حداقل قبلا به یاد ندارم محقق شده باشد.
وی عنوان کرد: چهار سالی که از مجلس دهم گذشت شرایط سختی بر کشور حاکم بود و اوضاع اقتصادی و تنش‌های سیاسی فضای ملتهبی را ایجاد کرده بود.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس دهم گفت: در استان هم به تبع این فضای مناسب اجتماعی و سیاسی شاهد نبودیم و مشکلات فراوانی پیش روی مجلس دهم بود.
وی گفت: اگرچه شرایط کشور به دلیل همدلی بین قوا به خوبی رشد کرده اما در استان شرایط بسیار متفاوت بود و به راحتی از گزارش مدیران مشخص است.
فلاحتی بیان کرد: همه اتفاقات خوبی که در استان رقم خورده هیچ کس از استاندار، فرمانداران یا نمایندگان مردم نمی‌توانند بگویند به تنهایی رخ داده است.
وی گفت: مجلس دهم در سال اول کارش مجوز انشعابات گاز، آب و برق به خانه‌های حاشیه شهر که فاقد پروانه بودند را صادر کرد که عمدتا مشکلات در کشور و استان حل شد.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی حق برداشت از صندوق توسعه ملی برای آبخیزداری و وزارت دفاع را از دیگر اقدامات مجلس دهم عنوان کرد و افزود: قانون برنامه ششم توسعه نیز ثمراتی داشت که همچنان باید پیگیر تحقق آن باشیم. 
استاندار خراسان جنوبی در نشست شورای اداری استان از تلاش‌های نمایندگان مردم خراسان جنوبی در چهار سال گذشته با اهدای لوح تقدیر کرد.
استان خراسان جنوبی چهار کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد و هیچ یک از نمایندگان مجلس دهم از این استان در مجلس یازدهم حضور ندارند.
برچسب‌ها
مجلس شورای اسلامی صندوق توسعه ملی محمدصادق معتمدیان خراسان جنوبی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: استفاده از شبکه‌های مجازی فرصت مغتنمی برای توسعه هستند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد: ارائه تسهیلات به روستاییان و عشایر آسیب دیده از کرونا

رییس اتاق بازرگانی ایران: برخی رویه‌ها مانع بهره‌وری در تولید است

استاندار خراسان رضوی: مشکلات سرمایه‌گذاران را به حداقل برسانیم

انتقاد شدید استاندار خراسان شمالی از برخی مدیران

کشف بیش از دو هزار احشام و طیور غیر مجاز در قاین

شناسایی 12 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی

توقیف تریلی حامل بار هندوانه با بیش از 200 کیلو تریاک در بیرجند

طرح انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی هرچه زودتر وارد فاز اجرایی و عملیاتی شود‌

چه تضمینی برای حفظ سلامتی بازیکنان و عوامل تیم‌ها وجود دارد؟

برخی از بهترین‌های «کوبریک»، کارگردان کمال‌گرای سینمای جهان

تصمیم‌گیری درباره نحوه برگزاری امتحانات دانشگاه آزاد بر اساس آخرین وضعیت هر شهر

برنامه‌ریزی برای مقابله با مخاطرات طبیعی تهدیدکننده تاسیسات برق

دمای هوای مشهد به 40 درجه می‌رسد

یک طرح جدید برای رهایی از اعتیاد

1090 نیروگاه کیلوواتی برق در کشور در دست ساخت است

211 کیلوگرم تریاک در دل هندوانه‌های شیرین

ساکنان 300 روستای خراسان شمالی با تنش آبی روبه‌رو هستند

روند کشت چغندر قند در خراسان شمالی طولانی شد

آیت‌الله علم‌الهدی: فضای مجازی می‌تواند گویای فعالیت ارگان‌ها باشد

وزیر بهداشت وارد مشهد شد

سدهای تغذیه‌ای در مناطق مرزی خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد

بهبودی و ترخیص 758 بیمار مبتلا به کووید 19 در خراسان شمالی

انتقاد شدید استاندار خراسان شمالی از برخی از مدیران

ظرفیت تریبون های نماز جمعه برای افزایش روحیه مطالبه گری فرهنگی

حداکثر تلاش خود را برای حل مشکلات سرمایه‌گذاران انجام خواهیم داد

در مبارزه با کرونا همچنان از مردم، همراهی بیشتر و اجرای کامل دستورالعمل‌های بهداشتی را می‌خواهیم /درب مساجد در سراسر کشور برای نمازهای یومیه با اجرای کامل دستورالعمل‌های بهداشتی باز می شود/محدودیت ساعت کار پاساژها برداشته می‌شود/ باید محدودیت‌ها را بپذیریم؛ نمی‌توانیم بزودی به شرایط قبل از کرونا برگردیم

علت مرگ ماهی های رودخانه قره سو کرمانشاه در دست بررسی است

مهار آتش سوزی در منطقه حفاظت شده مند استان بوشهر

تولد 3 راس گوزن زرد ایرانی در پارک وحش اراک

محدودیت شبانه حرم امام رضا را با کدام توجیه پزشکی و علمی قائل شدید؟

عملیات اجرایی احداث نیروگاه بادی 50 مگاواتی سربیشه آغاز شد

اماکن ورزشی در شهرهای سفید خراسان رضوی هنوز بازگشایی نشده اند

سانحه رانندگی در قوچان یک قربانی گرفت

وزش باد شدید در خراسان رضوی

نزاع در سبزوار 2 کشته بر جای گذاشت

ایجاد بندر خشک صادراتی به صورت شرکت تعاونی در زنجان

ثبت 129 شرکت تعاونی در گلستان

اعلام آغاز و شرایط پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به واحدهای آسیب دیده از شیوع کرونا در فارس

برگزاری رویداد مجازی "تعاون ایونت" در هرمزگان

اختصاص 408 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در هرمزگان

بیش از 3 هزار کرمانی از طریق کاریابی ها صاحب شغل شدند

شریعتمداری :آیین‌نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی بامردان غیر ایرانی تصویب شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام خبر داد: بهره مندی4477 طرح از تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در ایلام

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد:امکان دریافت آنلاین همه آگهی های ثبتی تشکل های کارگری و کارفرمایی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: انتقال درست اخبار، سرمایه اجتماعی را افزایش می دهد

شریعتمداری: روابط عمومی ها باید دوسویه ، گفت و گو محور با مردم و غیررسمی باشند+ فیلم

تهیه پروتئین از ضایعات هسته پرتقال

تاثیر بیماری کووید-19 بر روی سیستم عصبی مرکزی

واکسن کرونا چه زمانی تولید خواهد شد؟