پیام خراسان

آخرين مطالب

هیات مدیره جدید خانه مطبوعات خراسان رضوی معارفه شدند سياسي

هیات مدیره جدید خانه مطبوعات خراسان رضوی معارفه شدند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- مراسم تودیع و معارفه هیات مدیره و بازرسان جدید و قدیم خانه مطبوعات خراسان رضوی برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی خراسان رضوی روز پنجشنبه در این مراسم گفت: انتخابات خانه مطبوعات، انتخاباتی محلی بود اما دغدغه ملی و بین المللی داشت، چرا که ما در مشهد الرضا(ع) و بر سر خوان نعمت امامی هستیم که کرامت و عدالت از ویژگی‌های ایشان است و این آرمان‌های جهانی و این پیشینه و میراث غنی، مسوولیت را برای اصحاب رسانه، دوچندان می‌کند.
جعفر مروارید افزود: از رسانه‌ها انتظار داریم در کنار مطالبات صنفی، رسانه‌هایی در تراز آموزه‌های اهل بیت (ع) باشند. همچنین هیات مدیره خانه مطبوعات، نه تنها پیگیر مطالبات صنفی کسانی که به آنها رای دادند باشد بلکه مطالبات صنفی تمام رسانه‌های استان را پیگیری کند.
وی با بیان این که خانه مطبوعات با نگاه‌های نو و سلیقه روزآمد و ارتباطات گسترده، نیازمند تحول است که این تحولات ناظر به مخاطب خواهد بود ادامه داد: باید تلاش کنیم مخاطبان رسانه‌ها را توسعه دهیم و برای گفت و گو با نسل جوان و مخاطبی که بی‌تفاوت محسوب می‌شود هم برنامه ریزی کنیم و یکی از تحولاتی که در خراسان رضوی به عنوان یک الگو مطرح است دیدن مطالبات این نسل و ایجاد ظرفیت برای گفت و گو با این نسل خاکستری است.
وی ادامه داد: ما نیازمند تحول در محتوا هستیم و رسانه‌های استان، مخاطبان رسانه را در یک دیالوگ و گفتگو، تعالی می‌بخشند و رسانه‌ها، مخاطب خاموش و خاکستری را به مخاطبی که نگاه همدلانه و مطالبه گری دارند، تبدیل می‌کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: خانه مطبوعات، یک تشکل صنفی است و در عین حال، اعضای آن، هر یک، سیاست‌گذاری، صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی و مطالبات اجتماعی را پیگیری می‌کنند. 
مروارید با بیان این که دهه آینده رسانه‌ها، دهه فضای مجازی است و نیازمند یک حکمرانی کارآمد در فضای مجازی و رسانه های مجازی هستیم افزود: حکمرانی کارآمد در فضای مجازی، مبتنی بر آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی، معجزه قلم و مبتنی بر فضای گفت و گویی است که حاصل آن، عقلانیت جمعی خواهد بود.
انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی روز 27 خرداد ماه امسال برگزار شد و از بین 34 نفر نامزد اعضای خانه مطبوعات، محمد سعید احدیان، محمد جمال رستم زاده خراسانی و به عنوان نماینده مدیران مسوول، غلامرضا بنی اسدی، مجتبی نوریان و محمد جواد رنجبر به عنوان نماینده خبرنگاران، مجتبی مهماندوست سفلی به عنوان نماینده نمایندگیهای روزنامه های سراسری، توحید آرش نیا به عنوان نماینده خبرگزاری ها و زهرا رنگ آمیز توسی همراه با عقیل رحمانی به عنوان بازرسان و عضو اصلی در هیات مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی برای مدت سه سال انتخاب شدند.
علاوه بر فعالیت 247 نشریه چاپی، 87 نشریه برخط، 21 رسانه الکترونیک غیر برخط و پنج روزنامه در خراسان رضوی، خبرگزاریهای داخلی و خارجی و 17 سرپرستی روزنامه‌های ملی در این استان فعالیت دارند.
در این چارچوب دو هزار خبرنگار فعال در سطح رسانه‌های خراسان رضوی اشتغال دارند که 600 نفر آنها در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت نام کرده و 150 نفر نیز از حمایت بیمه آن وزارتخانه بهره‌مند هستند.
برچسب‌ها
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطبوعات و خبرگزاری های داخلی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

​تصویب افزایش حق مسکن کارگری در کمیسیون اقتصادی دولت

امکان تجزیه پلاستیک و تولید سوخت با کاتالیست نانواسفنجی

شاید باور نکنید، اما این دردانه خلیج فارس، اکنون پذیرای 750 راس آهو است که در مناطق تحت حفاظت زندگی می کنند.

تحولات ورزشی پسا کرونا، استراتژی اصلی سازمان منطقه آزاد کیش

مهار آتش در بیمارستان نفت در خیابان حافظ + عکس

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 20 مرداد 99

هم‌افزایی و همدلی بین رسانه‌های خراسان جنوبی وجود دارد

نیمی از پزشکان متخصص گروه عفونی در مشهد به کرونا مبتلا شدند

دستگیری بزرگ‌ترین باند کلاهبرداری شبکه‌ای فعال در ایران

امضاء تفاهم نامه تولید 105 دستگاه واگن ملی امضا شد

تشکیل شورای راهبردی مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی در مشهد

تحقق 53 درصدی درآمدهای شهرداری تهران در فصل بهار

مدارس دولتی حق دریافت شهریه را ندارند

آموزش و پرورش خراسان رضوی با کمبود 19 هزار معلم مواجه است

دولت برای انعقاد قرارداد تولید قطار ملی تأمین اعتبار کند

مطالبه‌گری با هدف حفظ حقوق شهروندان صورت گیرد

فعالیت 15 تشکل زیست محیطی در خراسان جنوبی