پیام خراسان

آخرين مطالب

افزایش 14 برابری تعداد بستری های مبتلا به کرونا در کاشمر اجتماعي

افزایش 14 برابری تعداد بستری های مبتلا به کرونا در کاشمر
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - فارس / فرماندار کاشمر از افزایش 14 برابری تعداد بستری های مبتلا به کرونا در بیمارستان شهید مدرس(ره) این شهرستان خبر داد.
مسلم ساقی، فرماندار کاشمر اظهار کرد: حساسیت ها نسبت به قبل در خصوص پیشگیری و رعایت اصول بهداشتی فوق العاده کم شده و فقط تعداد معدودی از مردم نسبت به رعایت مسائل و پروتکل های بهداشتی حساسیت دارند.
وی با بیان اینکه براساس آمار ارائه شده در هر 20 ثانیه یک نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا می شوند، گفت: کرونا در هر 9 دقیقه یک قربانی در کشور می گیرد.
فرماندار کاشمر با بیان اینکه وضعیت شهرستان کاشمر قرمز اعلام شده است، افزود: با توجه به شرایط نگران کننده در استان براساس هشدارهای روزهای اول هرکسی که در خصوص اجرای مصوبات ستاد کرونا قصور و کوتاهی داشته باشد قطعا بدون هیچ چشم پوشی موضوع پیگیری خواهد شد.
ساقی با تاکید براینکه در حال حاضر بهترین نوع پیشگیری ماسک زدن است، افزود: پیرو تاکید مقام معظم رهبری باید استفاده از ماسک در سطح جامعه به خصوص در تجمعات و مکان های عمومی نصب العین قرار گیرد و استفاده از ماسک هم باید الزامی شود.
وی تصریح کرد: همچون روزهای اول باید از ظرفیت مساجد، خیرین و به ویژه موسسات و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه بهداشت و سلامت، تولید ماسک و توزیع آن در سطح جامعه و اقشار مختلف در دستور کار قرار گیرد.
فرماندار تصریح کرد: در مورد برنامه های ایام محرم دغدغه داریم و تصمیمات در شهرستان مبتنی بر تصمیمات ستاد ملی و استانی کرونا خواهد بود.
ساقی گفت: با توجه به ضرورت تحقق اطلاع رسانی واحد اطلاع رسانی ها در خصوص تصمیمات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان باید از طریق مدیریت شبکه بهداشت و درمان صورت بگیرد.
وی با بیان اینکه به دنبال ایجاد محدودیت در سطح شهرستان برای هیچ صنف یا گروهی نیستیم، افزود: نسبت به دو هفته قبل تعداد بستری ها در بیمارستان شهید مدرس کاشمر 14 برابر افزایش داشته است و از این رو باید بازدیدها توسط کمیته بازرسی (صنعت معدن تجارت، اتاق اصناف بهداشت و درمان و اماکن و شهرداری) برای نیل به وضعیت مطلوب در سطح شهرستان تشدید شود.
فرماندار کاشمر با بیان اینکه یکی از کانون های شیوع و ابتلا به ویروس کرونا مراسم عروسی و ختم اعلام شده است، گفت: از همه مردم عزیز درخواست داریم حتی المقدور در این ایام از برگزاری مراسم جشن عروسی به ویژه در روستا پرهیز کنند و طبق مصوبه ستاد کرونا عدم تمکین صاحبان مراسم عروسی به عدم برگزاری مراسم در سطح روستاها با همکاری بخشداری، دهیاری ها و شبکه بهداشت و درمان از میزبان و متولی مراسم تعهد اخذ خواهد شد و هرگونه اتفاق ناگواری در زمینه ابتلا مدعوین به کرونا متوجه میزبان خواهد بود و از طریق دستگاه قضایی پیگرد قانونی خواهد داشت.
در ادامه مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر اظهار کرد: هر مسؤولی که در حوزه مسؤولیت خود بی احتیاطی کند به همان میزان در افزایش ابتلا به بیماری در سطح جامعه سهیم خواهد بود.
محمدجواد یزدانی خاطرنشان کرد: براساس آخرین وضعیت استان که قرمز است و نگران کننده شده احتمالا محدودیت های جدیدی اعمال خواهد شد و بر این اساس به تبع ما هم تصمیمات جدیدی خواهیم داشت.
وی گفت: باید ویروس را مدیریت کنیم و هرجا کوتاه بیاییم ضربه خواهیم خورد.
یزدانی افزود: تاکنون 1900 نمونه به استان ارسال شده که تست نمونه 430 نفر مثبت اعلام شده و شناسایی و تحت مراقبت قرار گرفته اند.
گفتنی است؛ استفاده از ظرفیت داوطلبان هلال احمر در آرامستان‌ها در امام زاده سید حمزه و زیارتگاه شهید مدرس برای ارائه آموزش ها و تذکرات لسانی و چهره به چهره در خصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، بررسی وضعیت بهداشتی و ارائه خدمات در بازار روز (گلها)، پیش بینی و استفاده از ظرفیت مساجد و گروه‌ها ی مردمی برای تولید ماسک و عرضه ماسک رایگان از مصوبات بیست و هشتمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا عنوان شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

عنوان: عمل جراحی بره قوچ مصدوم منطقه حفاظت شده هفتاد قله در بیمارستان دامپزشکی مرکزی

برداشت جو در بیش از 7 هزار هکتار مزارع بخش "رخ" تربت حیدریه

تجمع پرسنل شرکتی بیمارستان‌های مشهد مقابل استانداری

انهدام بزرگترین باند کلاهبرداری کشور با بیش از 30 هزار فقره چک برگشتی در مشهد

برخورد قانونی با فعالیت‌های زیرزمینی آرایشگاه‌های زنانه

تعیین تکلیف 30 واحد صنعتی راکد در شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی

واکنش ایران به اقدام شورای همکاری خلیج‌ فارس

هلال‌ احمر: 4 محموله جدید در راه لبنان است

ووشوی خراسان شمالی ظرفیت حضور در لیگ‌های برتر کشور را دارد

یک آموزشگاه زبان در مشهد مهر و موم شد

2 خانه جوان هفته دولت در خراسان شمالی افتتاح می‌شود

با هیئت‌های متخلف برخورد قضایی می‌شود

مشکلات امرار معاش هنرمندان / واکاوای نقش هنر در مبارزه با کرونا

افزایش 36 درصدی درآمد مالیاتی خراسان شمالی

مراسم عزاداری با حفظ همه پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود