پیام خراسان

آخرين مطالب

مجموعه چندمنظوره خدمات شهری در مشهد بهره‌برداری شد اجتماعي

مجموعه چندمنظوره خدمات شهری در مشهد بهره‌برداری شد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- مجموعه چندمنظوره خدمات شهری با نام شهید مدافع حرم "حسین محرابی" مشتمل بر ایستگاه آتش‌نشانی شماره 51 به نام آتش‌نشان فداکار "امیر محمد زارع"، پایگاه مدیریت بحران و سالن ورزشی در مشهد به بهره برداری رسید.

شهردار مشهد روز پنجشنبه در این مراسم گفت: با افتتاح مجموعه های خدماتی به وظیفه خود در خدمت‌رسانی به شهروندان عمل کرده‌ایم. 
محمد رضا کلایی با اشاره به نام‌گذاری این مجموعه چند منظوره به نام شهید محرابی افزود: روحیه و فداکاری این شهید مدافع حرم و اخلاص در رفتار او در مقابل منیتهای برخی برای ما انرژی بخش است.
وی در خصوص افتتاح ایستگاه ٥١ آتش نشانی مشهد به نام آتش نشان فداکار، مرحوم امیر زارع نیز گفت: آتش‌نشانی شغلی پرخطر است و سرمایه انسانی در این سازمان، تمام دارایی این سازمان است.
کلایی افزود: آتش‌نشان فداکار امیر زارع حین تمرینات عملیاتی دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد و این نام‌گذاری هر چند ذره‌ای از داغ دل خانواده این آتش نشان را کم نمی‌کند اما ادای احترامی به تک تک آتش‌نشانان شهرمان است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: ایستگاه آتش‌نشانی "امیر محمد زارع" در فاصله 6 ماه و در موقعیتی راهبردی افتتاح شد.
آتشپاد دوم امیر عزیزی افزود: با بهره‌برداری از این ایستگاه میانگین رسیدن آتش‌نشانان به محل حریق و حادثه در منطقه یک کاهش می‌یابد.
وی اضافه کرد: تا پایان سال هر ماه توان افتتاح یک طرح را داریم.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: بحث بحران و امنیت یک موضوع چند وجهی است و ما در طرح‌های نا ایمن شهر مشهد به صورت جدی ورود کرده‌ایم و امیدواریم تا پایان شهریور پرونده ساختمان‌های ناایمن را ببندیم.
عزیزی افزود: امسال علاوه بر افتتاح این ایستگاه، عملیات ساخت سه ایستگاه دیگر غدیر، رسالت و رازی با پیشرفت بیش از 60 درصد در حال اجراست و توسعه و بهسازی ایستگاه‌های مفتح و عسکریه نیز در حال انجام است.
او ادامه داد: امیدواریم با بهره‌برداری از این ایستگاه‌ها در سال جاری، شهر مشهد از لحاظ تعداد ایستگاههای آتش نشانی به نسبت جمعیت به شرایط استاندارد نزدیک‌تر شود.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد نیز در حاشیه این مراسم گفت:پنجاه و یکمین ایستگاه آتش نشانی مشهد در گروه ایستگاه‌هـای دارای کاربری اطفای حریق و امداد و نجات سبک سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری و یـکی از ایـستگاه‌های استاندارد و مجهز است.
مهدی یعقوبی افزود: ضرورت احداث این ایستگاه با توجه به بافت متراکم تجاری، اداری و مسکونی در محدوده این ایستگاه، بسیار مهم بود و با بهره‌برداری از این ایستگاه، چتر ایمنی در محدوده بلوار شهید قرنی، بلوار مجد، بولوار حرعاملی ،بلوار کلاهدوز و بولوارمطهری جنوبی تکمیل‌تر و پشتیبانی برای ایستگاه‌های شماره سه در خیابان فلسطین، ایستگاه شماره 10 در بلوار حر عاملی و ایستگاه شماره یک واقع در میدان شهدای مشهد نیز مطلوب‌تر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه با افتتاح هر ایستگاه آتش نشانی سه ثانیه سرفاصله‌ها کاهش می یابد ادامه داد: برای ساخت ایـن ایـستگاه در عرصه‌ای به مساحت 230 مترمربع و زیر بنای 320 متر مربع به غیر از هزینه‌های تملک، حدود 17 میلیارد ریال هزینه شده‌ است.
برچسب‌ها
آتش‌نشانی شهرداری مشهد مشهد شورای اسلامی شهر مشهد


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مهار آتش در بیمارستان نفت در خیابان حافظ + عکس

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 20 مرداد 99

هم‌افزایی و همدلی بین رسانه‌های خراسان جنوبی وجود دارد

نیمی از پزشکان متخصص گروه عفونی در مشهد به کرونا مبتلا شدند

دستگیری بزرگ‌ترین باند کلاهبرداری شبکه‌ای فعال در ایران

تشکیل شورای راهبردی مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی در مشهد

مدارس دولتی حق دریافت شهریه را ندارند

آموزش و پرورش خراسان رضوی با کمبود 19 هزار معلم مواجه است

مطالبه‌گری با هدف حفظ حقوق شهروندان صورت گیرد

فعالیت 15 تشکل زیست محیطی در خراسان جنوبی

عنوان: عمل جراحی بره قوچ مصدوم منطقه حفاظت شده هفتاد قله در بیمارستان دامپزشکی مرکزی

برداشت جو در بیش از 7 هزار هکتار مزارع بخش "رخ" تربت حیدریه

تجمع پرسنل شرکتی بیمارستان‌های مشهد مقابل استانداری

انهدام بزرگترین باند کلاهبرداری کشور با بیش از 30 هزار فقره چک برگشتی در مشهد

برخورد قانونی با فعالیت‌های زیرزمینی آرایشگاه‌های زنانه

پاک شدن تمامی بخش‌های کرونایی بیمارستان قائم(عج)