پیام خراسان

آخرين مطالب

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:

رونق سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی با تلاش رسانه‌ها اجتماعي

رونق سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی با تلاش رسانه‌ها
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: از مهم‌ترین حقوق رسانه‌ها، مطالبه گری و شفاف سازی است و تمام سعی ما طی این مدت، بر این بوده که علاوه بر رسانه‌ها، روحیه مطالبه گری را در مردم نیز افزایش دهیم.

محمدصادق معتمدیان، امروز دوشنبه 20 مرداد در دیدار اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان، اظهار کرد: قطعاً مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز موظفند در این زمینه همراهی کنند و پاسخگوی مطالبات رسانه‌ها و مردم باشند.
به گزارش ایسنا، وی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌ها و همکاری‌های مجموعه فعالان رسانه‌ای به ویژه اعضای خانه مطبوعات در 21 ماه حضورش در استان، تصریح کرد: طی این مدت در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در حوزه رسانه‌ای استان اتفاقات خوبی رخ داده و نقش رسانه‌ها در تبیین و انعکاس خدمات و اقدامات دولت، کاملاً برجسته و بی بدیل بوده است.
معتمدیان با اشاره به اولین جلسه خود با سردبیران و صاحبان امتیاز نشریات گفت: در آن نشست موضوع تدوین منشور اخلاقی رسانه پیشنهاد شد تا فعالیت‌های رسانه‌ای در این چارچوب به فعالیت خود ادامه دهند.
وی افزود: نکته‌ای که جای تقدیر دارد فعالیت آزادانه و نقادانه مطبوعات است که ضمن این که به انعکاس اقدامات دولت می پردازند، از نقد عملکردها هم غافل نمی شوند، اما این که برخی گروه‌های رسانه‌ای با مطالبه سازی‌های نا به حق در زمین دشمن بازی می‌کنند و ناآگاهانه با ایجاد فضای غبارآلود به اشاعه یأس و ناامیدی در جامعه دامن می‌زنند، قابل قبول نیست و اجازه نمی‌دهیم چنین فعالیت هایی ادامه پیدا کنند.
استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: تجربه 41 ساله انقلاب نشان داده که دشمن نتوانسته است تاکنون از هیچ حربه‌ای برای ضربه زدن به نظام استفاده کند به همین دلیل آن چه به نظر آنها در شرایط فعلی می‌تواند کارساز باشد، فاصله انداختن بین مردم و مسئولین است، بنابراین در این موقعیت، دروغ گفتن و ندیده گرفتن خدمات و زیرسؤال بردن مشروعیت و مقبولیت دولت و تخریب ارکان نظام اصلاً درست نیست.
معتمدیان با تأکید بر اینکه در هیچ برهه‌ای از زمان به این اندازه سختی بر کشور تحمیل نشده، گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه، پایین آمدن قیمت نفت، بروز حوادث و بلایای طبیعی متعدد از جمله سیل و زلزله و گردوغبار، با بهره گیری از راهبری‌های مقام معظم رهبری و برنامه ریزی دولت و با همدلی و همراهی مسئولان، شرایط به گونه‌ای مدیریت می‌شود که حتی در همین بحث شیوع بیماری کرونا از خیلی از کشورهای مدعی شرایط بهتری داریم.
وی ادامه داد: در شرایط موجود، بهترین کار، ایجاد امید در مردم است و مردم باید امید داشته باشند که این شرایط سخت به پایان می‌رسد و آینده‌ای روشن را پیش رو داریم.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه همه تلاش ما بر ایجاد امیدواری است، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم وضعیت موجود را ارزیابی کنیم، جزو استان های موفقی هستیم که مردم اعتماد کرده‌اند و به فرآیندهای توسعه‌ای استان امید دارند.
معتمدیان تصریح کرد: این اتفاق، با تلاش همه دستگاه ها و فعالان رسانه ای استان که با عشق و علاقه به توسعه استان به میدان آمده اند، حاصل شد.
وی ادامه داد: اولویت ما در یک سال باقیمانده در وهله اول ایجاد فضای صمیمی همراه با آرامش است تا به ادامه اقدامات خود در استان بپردازیم و و وظایفی که به عهده گرفته‌ایم را در بحث تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در حوزه عمرانی، اتمام طرح‌های اشتغالزا در حوزه اقتصادی و به ثمر رساندن برنامه در ریل گذاری هایی که برای توسعه استان داشته ایم، به خوبی دنبال کنیم.
وی بیان کرد: عمده طرح‌هایی که در زمینه اشتغالزایی در استان اجرایی شده، هیچ کدام طرح ملی نبوده بلکه منحصر بفرد است و بر اساس مطالبات استان و شناسایی ظرفیت های موجود تعیین شده و چون به عبارتی طرح های بومی مطرح گشته اند، مورد اقبال مردم واقع شده است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر برخی از پروژه‌ها تمام شده، تعدادی از آنها در نیمه راهند و برای بعضی از طرح‌ها هم ریل گذاری‌هایی صورت گرفته که به امید خدا پیش می‌بریم، گفت: آثار و برکات طرح هایی که دولت در این مدت در استان انجام داده، کاملاً مشخص است و در بحث رضایتمندی اجتماعی در روستاها، بخش ها و شهرها پیامدهای خوبی به همراه داشته است.
معتمدیان در تشریح اقدامات دولت در استان از پروژه‌هایی همچون راه آهن، آبخیزداری، سیستمهای های نوین آبیاری ، مسکن شهری و روستایی نام برد که هر کدام از آنها منابع بیشماری را در اسرعاستان تزریق کرده است.
وی گفت: اعتبارات تملک درایی استان در سال 97 به میزان 85 میلیارد تومان بوده و ما تنها در بخش مسکن روستایی 850 میلیارد تومان اعتبارات به استان آورده ایم که 10 برابر کل اعتبارات تملک دارایی استان است و مبلغ 250 میلیارد تومان آن بلاعوض است.
وی بیان کرد: تنها در بحث مسکن شهری و روستایی مبلغ 1350 میلیارد تومان اعتبار به استان تزریق شده است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به 140 میلیارد تومان اعتباری که در حوزه آبخیزداری وارد استان شده، خاطرنشان کرد: این اعتبارات در نوع خود در کشور و در استان بی سابقه است.
معتمدیان با تأکید بر این که قدر مدیران توانمند استان را باید دانست، یادآور شد: زمانی استان خراسان جنوبی، مصداقی از نداشته‌ها بود، اما اکنون با سیاست گذاری هایی که انجام شده و به همت رسانه‌ها به جهت گزارش‌های منحصر بفردی که در سطح ملی منتشر می‌شود، قطب‌های اقتصادی بزرگ کشور به سرمایه گذاری بزرگ در استان رغبت پیدا کرده‌اند.
وی ادامه داد: سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی ایمیدرو، هزار و 800 میلیارد تومانی شستا و موارد مشابه آن به واسطه همین اتفاق رقم خورده؛ لذا باید تلاش کنیم اقدامات نظام دیده شود و امیدواری و رضایتمندی در مردم افزایش یابد.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر از دغدغه‌های بنده این است که علاوه بر ایجاد اشتغال، درآمد مردم را از طریق توانمند سازی آن‌ها و عملیاتی کردن طرح های سرمایه گذاری ارتقاء دهیم.
معتمدیان خاطرنشان کرد: ما نقادی‌های منصفانه را می‌پذیریم و تمام تلاش مان هم بر این است که در راستای توسعه خراسان جنوبی با قدرت کارها را پیش ببریم.
گفتنی است به مناسبت روز خبرنگار، استاندار خراسان جنوبی در تماس تلفنی با سردبیر خبرگزاری ایسنا از تلاش‌های این مجموعه در مسیر توسعه استان قدردانی کرد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شناسایی و ثبت یک گونه جدید از پرندگان در خراسان رضوی

شناسایی 180 گونه پرنده در نخستین سایت پرنده نگری کشور

حمایت از طبیعت و ارتقای معیشت جوامع بومی در اولویت صنعت گردشگری قرار گیرد

مخالفت صریح نظام پزشکی مشهد با حضور دانش‌آموزان در مدارس

انصراف نماینده خراسان شمالی از لیگ برتر کشتی آزاد

کشف بیش از 3 تن تخم مرغ بدون مجوز در بجنورد

اعطای کالابرگ به خانوار ایرانی از مهر تا اسفند 99 اجرا می‌شود

دادگاه تجاوز به دختر دانشجو توسط هنرمند جوان

نامه محرمانه رئیس کمیسیون بهداشت به روحانی

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل السد قطر

اجرای 12 عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس

اعمال قانون 6600 تخلف آلوده‌ساز در مشهد

327 میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل متضرر از کرونا در سبزوار پرداخت شد

"آوای همسایگی" ورزش را در جامعه گسترش می‌دهد

کدام فیلم‌ها در صف اکران جهانی هستند؟

شناسایی زیرگونه جدید پرنده در خراسان رضوی

کشاورزی خراسان‌جنوبی گرفتار آفات/ بیماری‌های نوظهور در محصولات

طرح تونل امیرکبیر 4 بار پیش از اجرا تغییر کرده بود

ممنوعیت اعلام آمار دانش‌آموزان مبتلا به کرونا/نظارت کامل بر مدارس

توزیع بیش از 205 هزار لیتر موادضدعفونی کننده میان سازمان‌های شهرداری

لزوم جلوگیری از افزایش قیمتها/تمامی مدیران استانی پای کار بیایند

چهاردهمین مجموعه آثار تاریخی خراسان رضوی پروانه فعالیت دریافت کرد

50 ناوگان نو برای حمل و جمع آوری پسماندهای پزشکی

کرونا مهارت‌آموزی خراسان شمالی را 41 درصد کاهش داد

استاد دانشگاه: سرمایه‌گذاری خوبی در زیرساخت‌های معدنی انجام شد

خطر تردد سوخت رسان ها در شهران از مخازن سوخت بیشتر است

فرماندار گناباد: مشارکت مردم در عمران شهری ضروری است

3 نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای رازوجرگلان ایمن شد

بازدید از موزه های منطقه 11 رایگان است

ساخت مجموعه تفریحی رفاهی وردآورد

دسترسی به سامانه 1888 از طریق اپلیکیشن تهران من

توزیع واکسن آنفلوآنزا در خراسان رضوی آغاز شد

15 هزار واکسن آنفولانزا وارد خراسان جنوبی شد؛ توزیع در مراکز بهداشتی درمانی

کشف 40 تن و 756 کیلوگرم مواد مخدر در خراسان جنوبی

هوای خراسان رضوی 8 درجه سردتر می‌شود

واکنش امارات به عادی سازی روابطش با اسرئیل

قیمت راناپلاس مشخص شد

واکنش میرسلیم به ماجرای اهدای دناپلاس به نمایندگان

بهترین بازیکن دیدار استقلال - پاختاکور انتخاب شد

بخش‌های خدماتی به‌زودی در منطقه گردشگری بند دره بیرجند مستقر می‌شود

بخش‌های خدماتی در منطقه گردشگری بند دره بیرجند مستقر می‌شود

"نشاط" ابزاری ارزشمند در توسعه سازمانی

حکایت سالها مجاهدت یک مادر شهید/ از امدادگری در جنگ تا روایت‌گری

هیچ مدرسه‌ای از پرداخت قبض معاف نشده است/15 میلیارد بدهی داریم

533 خانواده در خراسان رضوی بیش از یک شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در 87 درصد مدارس خراسان رضوی

نظارت ها افزایش یابد/جلوگیری از ولنگاری ها و شرایط بیکاری

رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی باعث شکوفایی استعداد دانشجویان می‌شود

454 میلیارد ریال تسهیلات کرونا در خراسان جنوبی پرداخت شد

پیوند خراسان شمالی به راه‌آهن، معطل آزادسازی زمین است