پیام خراسان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

کاپ در آموزش مجازی مدارس شمال تهران قرار گرفت

پیام خراسان - کاپ و نکات امور شهری با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ زیست محیطی و تفکیک پسماند از مبدا در کنار دروس آموزشی مدرسه، به صورت مجازی در مدارس شمال تهران آموزش داده می شود.

بهبود نگهداشت شهر

پیام خراسان - سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه مجموعه اقدامات حوزه خدمات شهری در شش ماه نخست سال در راستای اجرای طرح نگهداشت شهر را تشریح کرد.

۲۲ برنامه شاخص ورزشی در تهران برگزار می شود

پیام خراسان - نشست هم اندیشی فعالیت های هفته تربیت بدنی در تهران با حضور رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر، مدیرعامل سازمان ورزش و مدیران ورزش آقایان و بانوان مناطق ۲۲ گانه تهران برگزار شد.

نصب ۴۰ تابلوی یکسان اصناف در منطقه ۱۱

پیام خراسان - شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: به منظور پیرایش شهری و زیبا سازی منظر شهری در محله های جنوبی مرکز پایتخت، یکسان سازی تابلوهای اصناف آغاز شده و تا پایان سال جاری تابلوی ۴۰ مغازه طراحی و نصب خواهند شد.

طرح خادم منتظر

پیام خراسان - ستاد خادم منتظر به منظور ایجاد و راه اندازی فضایی مناسب، جهت تولید ماسک با استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه و ایجاد اشتغال برای بانوان، بویژه بانوان سرپرست خانوار تشکیل شده است. در این کارگاه بانوان سرپرست خانوار بصورت پاره وقت وساعتی، مشغول هستند.

گرامیداشت هفته ملی سالمندان در منطقه ۳

پیام خراسان - همزمان با روز جهانی و هفته ملی سالمند ویژه برنامه هایی به منظور ارتقاء سطح سلامت روان سالمندان به ویژه در دوره شیوع ویروس کرونا از سوی اداره سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه اجرایی می شود.

افتتاح نخستین مرکز توتیای کسب و کار شهرداری تهران

پیام خراسان - نخستین مرکز توتیای کسب و کار شهرداری تهران، نهم مهرماه، در منطقه ۹ به وسعت ۵۰۰ متر مربع و با حضور اعضای شورای شهر تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردارتهران ، رییس مرکز ملی بهبود فضای کسب و کار و مدیران شهرداری تهران افتتاح شد.

رونمایی از مکاتبات برزن در سال ۱۳۲۰

پیام خراسان - پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶، ضمن گرامیداشت هفته تهران بر لزوم شناخت تهران تاکید کرد و گفت: هویت فرهنگی و تاریخی شهر تهران بر کسی پوشیده نیست و شناخت تاریخی و فرهنگی تهران می بایست نسل به نسل منتقل گردد تا در آینده جایگاه اصلی فرهنگی و تاریخی تهران به خوبی نشان داده شود.

افزایش صددرصدی ظرفیت جابه‌جایی مسافر در خط ۳ مترو

پیام خراسان - مدیرعامل شرکت مترو از آغاز ساخت پایانه آزادگان در خط ۳ متروی تهران خبر داد و گفت: با اجرا این پایانه، امکان کاهش سرفاصله حرکتی قطارها در خط مذکور از ۶ به ۲ و نیم تا ۳ دقیقه فراهم شده و ظرفیت جابه‌جایی مسافر نیز دو برابر خواهد شد.

یاد و نام شهدا نباید فراموش شود

پیام خراسان - منطقه ۱۶ از مناطق موثر در هشت سال دفاع مقدس بود، این منطقه به اعتبار شرایط تأثیرگذاری که داشت و با حضور بزرگ شهدایی چون شهید داوود کریمی، شهید محمدرضا دستواره، شهید حسن شاطری، شهید سید محمد صنیع خانی، شهید نیکو خصال، شهید قائمی از همان ابتدای انقلاب اسلامی درگیر مسائل مختلف بود و این عزیزان را تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

نهایی شدن قرارداد خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان مهر

پیام خراسان - شهر: پس از آنکه به سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران برای خرید یک هزار دستگاه اتوبوس ماموریت داده شد، ۱۲ شرکت از طریق فرخوان عمومی اعلام آمادگی کردند و حالا قرار است در ماه جاری قرارداد این تعداد اتوبوس منعقد شود.

"موزه فرش"

پیام خراسان - "موزه فرش"

"موزه عبرت"

پیام خراسان - "موزه عبرت"

اجرای خط سبز خیابان دماوند تا آزادی تا دو ماه آینده

پیام خراسان - شهر: معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: مسیر بین خیابان های دماوند، انقلاب و آزادی مسیر خشکی به لحاظ برخورداری از فضای سبز است و طرح کاشت تک‌درخت در این مسیر با همکاری شهرداری مناطق اجرا می‌شود.

ورود تهران به بهار شهرنشینی

پیام خراسان - شهر: امروز ما به بهار شهرنشینی وارد شده‌ایم و مدنیت در حال غلبه کردن است. کوتاه‌شدن نرده‌های ساختمان‌ها، پرسه زنی در خیابان‌ها و توجه و رشد زندگی شبانه مصداق عینی این بهار شهرنشینی است.

ردیف بودجه ساخت میدانگاه ها افزایش می یابد

پیام خراسان - مدیرعامل سازمان نوسازی درباره ساخت میدانگاه های شهر تهران و جزییات این پروژه ها توضیحاتی ارائه کرد. او همچنین از مشارکت بخش خصوصی برای تجهیز و بهره برداری از فضاهای ورزشی و فرهنگی میدانگاه امیرکبیر خبر داد.

موزه جنگ (خانه تیمورتاش)

پیام خراسان - موزه جنگ؛ خانه "عبدالحسین تیمور تاش" وزیر دربار پهلوی اول بوده و حدود سال ۱۳۱۰ در دو طبقه ساخته شده است؛ این موزه ارزشمند برای نوروز امسال آماده بازدید علاقمندان است و شهروندان می‌توانند علاوه بر تماشای معماری زیبای بنا، آئینه کاری های نفیس که در سقف تالار اصلی کار شده است، گچبری های ظریف و استادانه در سر ستون ها و درها و پنجره‌های چوبی با فرم ها و اشکال زیبا؛ از ادوات جنگی و سلاح های قدیمی نیز بازدید کنند.موزه جنگ در میدان پاستور ،خیابان پاستور شرقی،میدان جنگ قرار دارد.

توانمندسازی اجتماع محور بانوان محله باغ آذری برای احیاء باغ زیتون

پیام خراسان - مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از ارتقاء کیفیت عملکردی – فضایی بوستان میثاق و احیای باغ زیتون در ضلع جنوب شرقی این بوستان در راستای توسعه اجتماع محور در منطقه ۱۶ خبر داد.

آیین کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه های منطقه ۴ برگزار شد

پیام خراسان - شهر: آیین کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه های منطقه ۴ (کلنگ زنی پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری- خیابان فرجام، بهره‌برداری از پروژه احداث و تجهیز ساختمان اسکان کارگری شهید کرد و بهره‌برداری از پروژه اصلاح هندسی و تقاطع همسطح خیابان شهیدان محمدی- بزرگراه شهید زین الدین ) با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران و سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ( به صورت مجازی) ،صفا صبوری دیلمی، معاون فنی و عمران شهرداری و محمد محمد دوست، شهردار منطقه ۴ برگزار شد.

حناچی: عبور خط ۱۰ مترو از منطقه ۴ تاثیرسنجی شود

پیام خراسان - شهر: خط ۱۰ مترو یکی از تاثیرگذارترین خطوط برای منطقه ۴ است و ضرورت دارد که شهردار منطقه با همکاری مترو تاثیر این خط بر منطقه را بررسی و مطالعه کند .

برگزاری برنامه‌های فرهنگی چهلمین بزرگداشت هفته دفاع مقدس در منطقه ۱۲

پیام خراسان - معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۲ درتشریح برنامه های فرهنگی برگزار شده در قلب تهران، به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: فعالیت های فرهنگی برای مناسبت‌هایی چون دفاع مقدس باید مردمی باشد و هر کاری که مردم عقبه آن باشند، استمرار خواهد داشت؛ چنان‌که تأکید مقام معظم رهبری هم در انجام فعالیت‌های فرهنگی این است که کار یکنواخت نباشد و فعالیت‌ها تازگی داشته و اثرگذار باشد.

تصویب یک سند راهگشا در جهت مناسب سازی معابر برای معلولان و جانبازان

پیام خراسان - دبیر شورای فنی شهرداری تهران، از تصویب "ضوابط الزامی استفاده از سنگ های کوبیک (سنگهای مکعب شکل) جهت مناسب سازی معابر شهر تهران (پیاده روها و پیاده راه ها)" در نشست اخیر این شورا خبر داد.

آتش نشانان مدافعان ایمنی جامعه هستند

پیام خراسان - رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هفته دفاع مقدس را پشت سرگذاشتیم ، باید توجه کنیم که دفاع فقط مختص نظامیان نیست، نظامیان مدافعین امنیت جامعه هستند و پزشکان و پرستاران مدافعین سلامت، محیط بانان مدافعین محیط زیست و آتش نشانان مدافعین ایمنی جامعه. لذا باید ارزش زحمات وخطراتی که همه این عزیزان برای صیانت از هموطنان خود به جان می خرند، تبیین و قدردانی شود.

هفته تهران با شعار مکتب تهران در قلب طهران

پیام خراسان - شهردار منطقه ۱۲ از برگزاری ‌برنامه‌هایی همچون تعزیه شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون و دوره‌های آموزشی بلدمحله برای اولین‌بار در هفته تهران خبر داد.

دوشان تپه دربند وحوش

پیام خراسان - گستره تهران به دلیل قرار گرفتن در میان رشته کوه های البرز , گونه های مختلف جانوری را در دل خود جای می داد و جالب آنکه نخستین بار تهران، این قریه گمنام به دلیل خاستگاه شکار، مورد توجه سلاطین صفوی بویژه شاه تهماسب صفوی قرار گرفت. او نخستین پادشاهی بود که تهران را ییلاقی برای شکار کردن انتخاب کرد البته شکارگاه سلطنتی که فقط خود و درباریانش اجازه شکار داشتند. شاید به جرات می توان گفت سابقه شکار حیوانات در تهران توسط انسان به پیشینه سکونت مردم در این محل باز می گردد.

برنامه های هفته تهران در مرکز پایتخت از هفته آینده اجرا می شوند

پیام خراسان - شهردار منطقه ۱۱ تهران در آستانه فرا رسیدن هفته تهران از بازگشایی نخستین موزه روانپزشکی کشور در بیمارستان روزبه و برنامه های گردشگری و فرهنگی در هفته آینده خبر داد.

از کاهش هزینه‌ها و فروش اموال تا دوری از مگاپروژه‌ها

پیام خراسان - شهر: تقویت رویکرد دولت محلی و بودجه‌های محله‌ای، پرهیز از تعریف و تصویب اعتباراتی که در وظایف شهرداری تهران نیست و صرف این اعتبارات در تسهیل حمل‌ونقل عمومی و استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های دولتی برخی از راهکارهای موثر در حل تنگنای مالی شهرداری است.

اجرای برنامه های هفته تهران با مشارکت کافه ها

پیام خراسان - طی تفاهمی که با اتحادیه کافه دارها در منطقه ۶ انجام شده ، از ۱۳ تا ۱۵ مهر در ۶ کافه منتخب این منطقه که در بناهای قدیمی و واجد ارزش دایر هستند، یک ساعت در روز نمایش فیلم مستند درباره تاریخ تهران و برنامه قصه گویی با محوریت قصه های شهر تهران برپا خواهد شد.

بازسازی ۶۰ مجموعه ورزشی شهر تهران با مشارکت بخش خصوصی

پیام خراسان - مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: ۶۰ مجموعه فرسوده شهر تهران را انتخاب کرده ایم تا بخش خصوصی نسبت به بازسازی آن اقدام کرده و برای ارتقا خدمات ارائه شده در آنها فعالیت کند.

اجرای طرح آزمایشی جریمه افراد بدون ماسک در تهران ممکن نیست

پیام خراسان - شهر: عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اجرای طرح آزمایشی جریمه افراد بدون ماسک در تهران را ناممکن دانست و گفت که زیر ساخت های چنین اقدامی در کشور وجود ندارد و در این مورد تنها باید فرهنگ سازی شود.

نقاشخانه تهران، نخستین گالری هنری ایران

پیام خراسان - در مورد این که نخستین گالری هنری در ایران و تهران کدام یکی است اتفاق نظری نیست. اما شاید رد پای نخستین گالری هنری را در مدرسه نقاشی صنیع‌الدوله باید یافت.

کاهش مبلغ قرارداد شارباغ از ۴۵۰ به ۱۸۰ میلیارد تومان

پیام خراسان - شهر: چند روز گذشته بیش از دو کلیومتر از طول ۹ کیلومتری پروژه شارباغ با پرداخت ۵۰ میلیارد تومان به پیمانکار راه آهن، دراختیار شهرداری تهران قرار گرفت. مبلغ کل پروژه در دوره مدیریت شهری پیشین برابر با ۴۵۰ میلیارد تومان بود که در حال حاضر به ۱۸۰ میلیارد تومان تقلیل پیدا کرده است.

۷ برنامه فرهنگی متنوع؛ جایگزین پیاده‌روی جاماندگان اربعین

پیام خراسان - معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از لغو پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع) خبر داد و برنامه‌های جایگزین این سازمان به مناسبت اربعین را تشریح کرد.

تجلیل از ققنوسهای فداکار

پیام خراسان - مراسم گرامیداشت روز ایمنی و اتش نشانی و تقدیر از مردان سرخ پوش با حضور شهردار منطقه ۶ در ایستگاه ۴۰ اتش نشانی برگزار شد

ساير مطالب

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 6 مهر 99

430 میلیون دلار تراز بازرگانی خارجی گمرکات خراسان رضوی

قیمت راناپلاس مشخص شد

454 میلیارد ریال تسهیلات کرونا در خراسان جنوبی پرداخت شد

هشدار درباره خسارت‌های احتمالی یخبندان شبانه در خراسان جنوبی

نمودار معاملات مسکن در آینده چگونه خواهد بود؟

شرکت برق خراسان رضوی 990 میلیارد ریال کمبود نقدینگی را تامین کرد

سطح کشت کلزا در خراسان رضوی 2 برابر افزایش یافت

سرمایه‌گذاری صنعتی در خراسان رضوی افزایش یافت

شکوفایی اقتصادی با رونق صنعت توریسم

آغاز توزیع تخم‌ مرغ با نرخ مصوب در کشور

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 5 مهر 99

وجود نگرانی از عرضه زودتر از موعد دام کشتاری به بازار توسط عشایر خراسان شمالی

خرید و فروش ارز مشروط شد

یارانه میلیاردی برای استخر‌های لاکچری تهران

ماجرای بلیط 64 میلیونی تهران - استانبول!

رویترز: افزایش بی‌ سابقه فروش نفت ایران

باغات قهرمانی که بر صورت سوخته باغداران خراسان شمالی لبخند نمی زنند

افزایش حقوق تا 90 درصد شاغلان هم تراز

روزانه 350 تا 400 تانکر فاضلاب خام در کشف‌رود تخلیه می‌شود

طرح بهبود جوجه‌ریزی در خراسان رضوی آغاز شد

ریل باس فعلا به جای قطاربرقی مشهد ـ گلبهار

ضرر 11 میلیارد ریالی اقامتگاه‌های بوم گردی اسفراین در سال جاری

شرکت‌های بیمه‌ای خسارات سیل را در خراسان جنوبی جبران می‌کنند

116 میلیارد ریال به اصلاح خطوط آبرسانی تربت‌حیدریه تخصیص یافت

معدن فیروزه خراسان رضوی مزیت گردشگری دارد

11 طرح راهبردی صنعتی خراسان شمالی در حال اجرا است

قوانین فعالیت معادن سختگیرانه‌تر شده/85 درصد سرمایه‌گذاری خارجی استان در صنایع معدنی است

85 درصد سرمایه‌گذاری خارجی خراسان‌ رضوی در صنایع معدنی است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 3 مهر 99

صادرات سیگار تقریبا 2 برابر شد

زعفران به صورت قاچاق از تمام مرزهای کشور خارج می‌شود

دسترنج زعفرانکاران در جیب سوداگر خارجی

دسترنج کشاورزان در جیب سوداگر خارجی

خراسان جنوبی؛ در ردیف استان‌های موفق در جلب رضایت فعالان اقتصادی

گلابی از آمریکا و چین قاچاقی وارد ایران می‌ شود!

همسان‌ سازی 90 درصدی حقوق بازنشستگان

ویترین زرشک در سفارتخانه‌های ایران راه‌اندازی می‌شود؟

سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان برای محرومیت زدایی در خراسان جنوبی

چرخ تولید 64 واحد صنعتی راکد گناباد دوباره به گردش افتاد

جلوگیری از تعطیلی 60 واحد تولیدی در خراسان رضوی

تولید پسته در شهرستان جغتای خراسان رضوی افزایش یافت

52 میلیارد ریال در حوزه گردشگری خراسان شمالی سرمایه‌گذاری شد

خراسان جنوبی بیشترین میزان رضایت فعالان اقتصادی را جلب کرد

آستان قدس محصول هفت هزار هکتار کلزای خراسان شمالی را خریداری می‌کند

ریل‌گذاری صندوق توسعه ملی برای پروژه راه‌آهن بیرجند

استفاده از ظرفیت‌های داخلی و پوشش بازار 600 میلیون نفری در منطقه

مشکلات صنعتگران قوچان در پیچ‌ و تاب سیستم‌های اداری

پروژه راه‌آهن بیرجند با تسهیلات صندوق توسعه ملی شتاب می‌گیرد

آبرسانی به شهرک گلیان شیروان 30 میلیارد ریال اعتبار می‌طلبد

افزایش قیمت ماشین‌آلات مشکل عمده معدن کاران خراسان رضوی است

تامین نهاده دامی در خراسان رضوی بیش از میانگین کشوری است

1800 واحد مسکن مهر در شهر جدید بینالود ناتمام مانده است

1250 نفر در خراسان جنوبی مشمول دریافت وام ودیعه مسکن شدند

14 میلیون لیتر سوخت کشت پاییزه در خراسان شمالی تامین شد

تخم‌مرغ در صدر افزایش قیمت کالا‌ها

وزیر اقتصاد: برخی دنبال بُزخری سهام مردم هستند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 2 مهر 99

بیم و امید معرفی استاندار خراسان رضوی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت

کسری 80 هزار واحدی مسکن در خراسان رضوی

خودرو یکساله چقدر گران شد؟

استقبال از سرمایه‌گذاری برای ایجاد کشتارگاه‌های صنعتی و فرآوری

خرید گندم تولیدی کشاورزان خراسان شمالی ازسرگرفته شد

خرید توافقی زرشک از کشاورزان خراسان جنوبی آغاز شد

جنگ امروز در عرصه اقتصاد است / باید این سنگر حفظ شود

روستاها چه چالش‌های مهمی دارند؟

تخم‌ مرغ ارزان چه زمان به بازار می‌ آید؟

هزار و 250 نفر در خراسان جنوبی مشمول دریافت وام ودیعه مسکن شدند

تعیین قیمت خرید تضمینی گندم با نظر کشاورز/ انحصار از دولت خارج شد

عزم بنیاد مستضعفان برای مشارکت 450 میلیارد ریالی در پروژه‌های عمرانی خراسان جنوبی

مواردی از گوشتخوار شدن مرغ‌ها در خراسان رضوی گزارش نشده است

مشارکت 450 میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان در پروژه‌های عمرانی درمیان

9 هزار تن گوجه فرنگی در جوین خراسان رضوی تولید شد

380 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی در نهبندان ثبت شد

نرخ جدید هر کیلو تخم‌ مرغ مشخص شد

عقب‌ نشینی شاخص بورس در آخرین روز تابستان

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1 مهر 99

آغاز ساخت گلخانه 100 هکتاری شیروان تا دو هفته آینده

خط فقر 10 میلیون تومان شد

فاصله 20 میلیونی قیمت پرواز‌ تهران - استانبول!

معرفی صادرکنندگان برگزیده خراسان رضوی در آبان ماه 99

53 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در شیروان جذب شد

آستان قدس کلزاکاران خراسان شمالی را حمایت می‌کند

جزئیات پرداخت وام به «بازنشستگان»

درآمد عمومی خراسان جنوبی بیش از عدد مصوب تحقق یافت

بخشودگی اجاره‌بهای اماکن تجاری موقوفات خراسان رضوی

42 هزار تن گوشت قرمز در خراسان رضوی تولید شده است

حل مشکلات کشف‌رود تا یک سال و نیم آینده

آغاز خرید توافقی زرشک‌های انبار شده در خراسان جنوبی

قیمت تعیین‌ شده برای خرید تضمینی گندم کم نیست

8500 میلیارد ریال تفاهمنامه با معینهای اقتصادی گناباد منعقد شد

تولید تخم مرغ در تایباد افزایش یافت

کرونا 110 میلیارد ریال خسارت به گردشگری داورزن وارد کرد

رهاسازی بچه ماهی در باخرز افزایش یافت

70 هزار مترمکعب آب بین عشایر خراسان شمالی توزیع شد

سهم 12 درصدی خراسان رضوی در تولید ناخالص کشور

جزئیات طرح مجلس برای تنظیم بازار خودرو

شاخص کل بورس باز هم کاهشی شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 31 شهریور 99

کاهش 16 درصدی صادرات کالا از خراسان شمالی