پیام خراسان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

ماجرای خانه های ۲۵ متری به شورا نرسید

پیام خراسان - شهرداری تهران طرح احداث خانه های ۲۵ متری را پیشنهاد داد و این طرح را به ۲ وزارتخانه ارسال کرد. برخی از اعضای شورا گفتند که این موضوع فقط در حد پیشنهاد بوده و به شورا طرحی در این زمینه ارسال نشده است.

سه اتفاق در موج جدید کرونا

پیام خراسان - مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام پزشکی، به بیان خصوصیات متفاوت موج مجدد رجوع، بستری و فوت بیماران مبتلا به کرونا پرداخت.

وضعیت قرنطینه سوالات آزمونهای سراسری

پیام خراسان - رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: قرنطینه آزمون های سراسری باز نشده است و افراد و طراحان سوال تا پایان برگزاری آزمون ها در قرنطینه باقی می مانند.

شهرداری در اعلام محدودیت تهران به تعهدات قانونی عمل کرده است

پیام خراسان - شهر: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر اساس ابلاغیه استانداری و با هدف انجام تعهدات شهرداری تهران در موعد مقرر محدودیت های یک هفته ای در شهر تهران را اعلام کرده است.

اختلاف نظرها ناشی از فقدان گفتگو و تعامل است

پیام خراسان - شهر: در عصر جدید با وجود اینکه وسایل ارتباطی پیشرفت زیادی کرده‌اند، اما این پیشرفت سبب تفاهم و دوستی انسان ها با یکدیگر نشده و در واقع این همه اختلاف و درگیری بیش از آنکه ناشی از نقطه نظرات متفاوت باشد از فقدان گفتگو و تعامل سازنده میان افراد نشات می‌گیرد.

تصمیم گیران نیاز به گفتگو و تعامل را حس نمی کنند

پیام خراسان - شهر: رئیس دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در ایران مشکل جامعه جهانی امروز را این دانست که تصمیم گیران لزوما نیاز به گفتگو و تعامل را حس نمی کنند.

سرمایه اجتماعی در ایران بسیار بالاست

پیام خراسان - شهر: در ایران هیچ خللی در آموزش متخصصان یا نیروی کار وجود ندارد و سرمایه اجتماعی در این کشور بر عکس سایر کشورهای آسیا و اقیانوسیه بسیار بالاست.

باید میزان تاب آوری شهرها را افزایش داد

پیام خراسان - شهر: نماینده مقیم برنامه توسعه عمران ملل متحد معتقد است: برای مقابله با بحران‌هایی مانند کووید- ۱۹ باید میزان تاب‌آوری شهری را افزایش داد و تقویت کرد و نوعی قرارداد اجتماعی جدید برای جلب اطمینان شهروندان ایجاد کرد.

مشارکت شهرداری تهران با UNDP* در پروژه های شهری

پیام خراسان - شهرداری تهران با بهره‌گیری از ظرفیت دیپلماسی شهری به دنبال ایجاد شهری مناسب برای همه شهروندان است و اعتقاد دارد نیازمند به شنیدن صدای گروه های مختلف اجتماعی و جوامع دیگر هستیم.

ایران همواره به دنبال گفتگوی سازنده بوده است

پیام خراسان - شهر: مذاکرات همیشه همراه بشر بوده و هیچ اصلی به اندازه اصل گفتگو و مذاکره در مسیر صلح موفقیت‌آمیز نبوده، ایران هم همواره به دنبال گفتگوی سازنده بوده است.

کنترل کرونا نیازمند سرمایه گذاری اجتماعی است

پیام خراسان - شهر: شهردار تهران با تاکید بر لزوم بهره مندی دولت های محلی از تجارب و همکاری سازمان‌های بین‌المللی در مواجه با کرونا گفت: همچنین نیازمند سرمایه‌گذاری اجتماعی برای کنترل بیشتر این ویروس هستیم.

ضدعفونی تمامی اتوبوس‌ها پیش از مسافرگیری

پیام خراسان - شهر: عملیات ضدعفونی در تمام اتوبوس‌ها پیش از مسافرگیری انجام می‌شود. همچنین تاکنون ۴۴ نفر از مجموعه شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

تهران از این طرف/موسیقی پیاده رو

پیام خراسان - قسمت پنجم پادکست «تهران از این طرف»، به موسیقی خیابانی پرداخته است. راویان این قسمت عبارتند از: پیروز ارجمند: پژوهشگر موسیقی و آهنگ‌سازاو مدیرکل سابق دفتر موسیقی وزارت ارشاد است،نسرین خنجری: نمایشنامه‌نویس و معمار، آرش اشعریون: نوازنده‌ی خیابانی، سیتا اسکندری: پیانیست و بازیگر تئاتر، آریا لطیف‌پور: نوازنده‌ی تار و فارغ‌التحصیل موسیقی، امید داستان‌پور: فارغ‌التحصیل کارگردانی تئاتر و نوازنده.

چرا هفته بدون پلاستیک؟

پیام خراسان - به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک، با مدیران شهری گفتگو کردیم . شینا انصاری؛ مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مورد برنامه های شهرداری توضیح می دهد.

استمرار فعالیت خطوط شبانه اتوبوسرانی تهران

پیام خراسان - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مورد چگونگی فعالیت خطوط شبانه اتوبوسرانی پایتخت گفت: فعالیت این خطوط، کمافی‌السابق استمرار خواهد داشت و با توجه به اینکه تعداد مسافران در ساعات شب به مراتب کمتر از ساعات روز است، اتوبوس‌های تک‌کابین به جای اتوبوس‌های دوکابین در خطوط شبانه به کار گرفته می‌شوند.

اصل شورایاری زیر سوال نرفته است

پیام خراسان - شهر: اصل شورایاری به عنوان نهاد مردمی که در سطح شهر کار داوطلبانه انجام می‌دهد و کاملا یک انجمن غیر سیاسی و غیرانتفاعی است، زیر سوال نرفته است.

از دپوی هفتگی کپسول های اکسیژن تا هشدار همسایه

پیام خراسان - شهر: چند روز پس از آتش سوزی، هنوز هم که وارد ساختمان سوخته و بی جان کلینیک سینا اطهر شوید، حضور توامان بوی دود و رنگ غم را می توانید حس کنید. ساختمانی که سوختنش، جان ۱۹ نفر از شهروندان را گرفت. چوب ها، آهن ها، کپسول ها، گل ها و گیاهانی که آنها هم پا به پای این افراد سوختند تا شاهد زنده ای برای پر کشیدن این افراد بی گناه نباشند.

پویش «شهر تراز» وارد مرحله اجرایی شد

پیام خراسان - با حضور جمعی از فعالان اجتماعی و اعضای کمپین معلولان و الهام فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران و مجید صالحی شهردار و مدیران شهری ناحیه ۵ منطقه یک، فاز عملیاتی پویش ‘’شهر تراز ‘’با هدف رسیدن به شیوه‌ای کاربردی و ارزیابی راهکارهای مناسب پایش محله به محله شهر تهران از محله کاشانک آغاز شد.

تلاش فراکسیون شوراها و مدیریت شهری برای حل چالش درآمدهای پایدار

پیام خراسان - فراکسیون شوراها و مدیریت شهری و روستایی مجلس تلاش می‌کند تا با سرعت بخشیدن به بررسی لوایح و یا طرح‌ها در حوزه شهری گامی در جهت حل مشکلات شهرها و بویژه کلانشهری مانند تهران بردارد؛ چرا که هم اکنون یکی از چالش‌های جدی شهرهای بزرگ، مسایل مربوط به درآمدهای پایدار است.

ساختار سازمانی ۶ شهرداری تازه تأسیس با رویکرد جدید ابلاغ شد

پیام خراسان - مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ساختار سازمانی شش شهرداری تازه تأسیس زاووت، جولکی، انبر، سلطان آباد، شهیون‌ در استان خوزستان و بخ در استان یزد ابلاغ شد.

کاهش ۷۰ درصدی مسافران تاکسی

پیام خراسان - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: تاکنون ۴۵۰ نفر از رانندگان تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۳۵ نفر فوت کرده‌اند.

شهرداری تهران محدودیت های یک هفته ای در پایتخت را اعلام کرد

پیام خراسان - شهر: در پی مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، شهرداری تهران اعمال محدودیت های یک هفته ای برای شهر تهران به دنبال اوج گیری کرونا در پایتخت و قرار گرفتن تهران در وضعیت هشدار را اعلام کرد.

تصمیم شهرداری در خصوص شورایاری‌ها منوط به ابلاغ دادنامه از دیوان عدالت اداری است

پیام خراسان - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: تصمیم شهرداری در خصوص شورایاری‌ها منوط به ابلاغ دادنامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری و نظر شورای شهر تهران است.

نیاز کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا

پیام خراسان - سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به وضعیت اهدای پلاسما از سوی بهبود یافتگان کووید_۱۹، گفت: درخواست‌ها برای پلاسمای بهبود یافتگان کرونا در استان‌های تهران، اصفهان، گیلان، مازندران، البرز و فارس زیادتر است.

ابعاد اقتصادی جریمه‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ اولویت نخست شهرداری نیست

پیام خراسان - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به اینکه ابعاد اقتصادی رسیدگی به جرایم پرونده‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ اولویت نخست شهرداری نیست بیان کرد: تقابل طرح تفصیلی قدیم و بازنگری جدید آن سبب شده که تعیین تکلیف برخی پرونده‌ها نیاز به بازنگری داشته باشد.

پژوهش اداره شهر را بهبود می بخشد

پیام خراسان - به اعتقاد نماینده مردم تهران در مجلس استفاده از نتایج مطالعات انجام شده در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در تصویب لوایح و قوانین حوزه شهر تهران تاثیرگذار خواهد بود.

ساماندهی ساختمان‌های ناایمن ورای وظایف و توان شهرداری است

پیام خراسان - معضل ساختمان های ناایمن با گذر زمان پیچیده‌تر می‌شود. بسیاری از حوادث ناشی از ساختمان‌های فاقد ایمنی با اندکی همکاری بین دستگاهی قابل پیشگیری هستند اما باید توجه کرد که شهرداری به تنهایی نه توان قانونی مقابله با این ساختمان‌ها را دارد و نه نهاد سیاست‌گذار برای مقابله قانونی در این زمینه است.

۷ فروردین ۱۱۹ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در بهشت زهرا به خاک سپرده شدند

پیام خراسان - شهر: رئیس سازمان بهشت زهرا می گوید که تلخ ترین سال بهشت زهرا در ۵۰ سال گذشته سال ۱۳۹۸ است و بحران کرونا سخت ترین و طولانی ترین بحرانی است که این سازمان تا به حال با آن روبرو شده است.

روزانه ۵۰ تا ۷۰ هزار نفر به بهشت زهرا تردد می کنند

پیام خراسان - شهر: رئیس سازمان بهشت زهرا می گوید که تلخ ترین سال بهشت زهرا در ۵۰ سال گذشته سال ۱۳۹۸ است و بحران کرونا سخت ترین و طولانی ترین بحرانی است که این سازمان تا به حال با آن روبرو شده است.

«تا پلاک ۱۴۰» معرفی شد

پیام خراسان - نشست معرفی کتاب «تا پلاک ۱۴۰» یکشنبه ۲۲ تیر ماه با حضور نویسنده کتاب و سرپرست مدیریت امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

شهرداری تهران با سفارت اتریش همکاری می کند

پیام خراسان - شهر: تفاهمنامه همکاری بین المللی شهرداری تهران با سفارت اتریش در حوزه فرهنگی و اجتماعی در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران امضا شد.

بکارگیری نیروی انسانی متخصص، حس تعلق سازمانی را افزایش می دهد

پیام خراسان - اسحاق بهادری مدیر کل منابع انسانی شهرداری تهران و هیئت همراه، با حضور در منطقه ۱۶، ضمن دیدار و گفتگو با همکاران شاغل در این منطقه، در جلسه بررسی و ارائه گزارش عملکرد حوزه ها و ادارات معاونت توسعه منابع انسانی این منطقه با حضور پیمان پورنصر شهردار منطقه شرکت کردند.

مجمع سالانه مترو به ریاست شهردار تهران برگزار شد

پیام خراسان - تبدیل شرکت مترو به هلدینگ، تمدید پروانه مجتمع‌های ایستگاهی که پروانه آن‌ها از اعتبار ساقط‌ شده بود، تاییدیه‌ها و بدهی‌های بانکی و نیز فروش زمین دردشت ازجمله موارد مطرح‌شده در مجمع سالانه شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) است.

احداث ۲ مسیر دوچرخه سواری در منطقه ۱۵

پیام خراسان - شهردار منطقه ۱۵ از احداث ۲ مسیر دوچرخه سواری در راستای اجرای پروژه های توسعه‌ی محله ای در منطقه ۱۵ خبر داد.

جوادی یگانه: منتظر ابلاغ دادنامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری هستیم

پیام خراسان - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران درباره ابلاغیه دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال انتخابات شورایاری‌ها افزود: تا مشخص شدن کیفیت و جزئیات این ابلاغیه، شورایاری ها همچون گذشته به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

‌ ‌ تست سلامت کارکنان شهرداری منطقه ۶

پیام خراسان - سید مجتبی کساییان معاون توسعه منابع انسانی شهرداری منطقه۶، از اجرای طرح غربالگری کارکنان منطقه برای جلوگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا خبر داد

ساير مطالب

120 هکتار از زمینهای محیط زیست خراسان رضوی طعمه آتش شد

خدمت پیله‌وری در کارت الکترونیکی مبادلات مرزی فعال شد

خبوشان، روستای نمونه فاروج برای اجرای طرح فراز تاکستان‌ها

خرید کلزا در شیروان 58 درصد افزایش یافت

راه اندازی کمیته گوهر سنگ ها در خراسان جنوبی

توزیع 29 میلیون لیتر مواد سوختی بین روستاییان خراسان رضوی

خودرو و خانه می‌فروشند تا وارد بورس شوند!

تسهیلات با محوریت جهش تولید در خوشاب پرداخت شد

پرداخت تسهیلات کرونایی خراسان رضوی تا قبل از 10 مرداد

افزون بر 500 تن زیره در خوشاب تولید شد

برداشت عسل در باخرز افزایش یافت

بدون افزایش قیمت نمی‌توانیم کار کنیم

13 هزار واحد تولیدی خراسان رضوی تسهیلات می‌گیرند

کشتارگاه‌های خراسان رضوی مجهز به پیش‌سردکن هستند

توسعه صنعتی مناطق کم‌برخوردار با وجود تحریم

اعتبارات نهبندان برای تکمیل 113 پروژه هزینه می‌شود

اجرای 2 هزار طرح راهبری برای مددجویان خراسان شمالی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/21

طرح مجلس برای بازگرداندن دوباره «کوپن»

آغاز عرضه گوشت مرغ با قیمت مصوب در خراسان شمالی

توزیع 138 هزار ماسک در خراسان شمالی در یک هفته

خسارت آتش به کوه‌بهار گرمه بیش از 53 میلیارد ریال اعلام شد

برداشت خربزه از کشتزارهای تایباد آغاز شد

موانع قانونی پیش روی معادن خراسان جنوبی/ انباشت مشکلات زیرساختی

قیمت جدید گوشت قرمز در میادین میوه و تره‌ بار

افزایش 50 درصدی آب تحویلی به شرکت‌های آب‌بر شیروان

لغو 2 پرواز هواپیمایی ماهان در مسیر بجنورد

جزئیات ممنوعیت واردات موبایل لوکس

خرید تضمینی گندم در خراسان رضوی از 70 هزار تن گذشت

ضرورت اقدامات حفاظتی کشاورزان در برابر بادهای 120 روزه

عرضه گوشت مرغ با قیمت مصوب در خراسان شمالی آغاز ‌شد

ابلاغ 375 میلیارد ریال به واحد اصلاح نژاد دام خراسان شمالی

نشست تبیین اقدامات معین‌های اقتصادی و فرهنگی خراسان رضوی در ایسنا برگزار شد

جمعیت دام سبک عشایر سبزوار سه برابر شد

کمبود واکسن تب برفکی در قوچان وجود ندارد

17 هزار تن گندم در غرب خراسان رضوی خریداری شد

فصل نو بهره‌برداری از معادن خراسان جنوبی

تحلیل یک کارشناس اقتصادی از وضعیت بازار

3500 شرکت کننده در آزمون استخدامی خراسان رضوی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/19

رکوردشکنی جدید فوتی‌ های کرونا در ایران: 221 نفر/تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 99/04/19

هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار به خراسان جنوبی تخصیص می‌یابد

حداقل افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد

تقاضا برای خرید لاستیک خودرو در مشهد کم نشده است

رشد 5 برابری قراردادهای تامین زمین در شهرک‌های صنعتی سطح کشور

افزایش هفت برابری اعتبارات سازمان آموزش و پرورش استثنایی

تصمیمات تازه دولت درباره سهام عدالت

6 هکتار از گندمزارهای اسفراین در آتش سوخت

کرونا همچنان بر اقتصاد کشاورزی خراسان جنوبی می‌تازد

تکمیل طرح‌های صنایع کشاورزی خراسان جنوبی 305 میلیارد ریال نیاز دارد

تعاونی‌های خراسان جنوبی چقدر اشتغالزایی داشته‌اند؟

اعتبار تولید شمش منیزیوم خراسان شمالی نهایی و ابلاغ شد

تخصیص 1200 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل 75 طرح در خراسان جنوبی

شهریه مدارس غیردولتی خراسان شمالی تا 30 درصد افزایش یافت

2 هزار تن کلزا در غرب خراسان رضوی خریداری شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/18

10 هزار میلیارد ریال طرح عمرانی در شهر مشهد در حال اجراست

مدیرعامل جدید شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی معرفی شد

ضررهای چندصد میلیونی تولیدکنندگان گل/ آسیب ارز بیش از کرونا بود

یارانه نقدی تیرمـاه زودتر واریز می‌شود

راه اندازی اولین واحد تولیدی هیدرات ویژه ریزدانه در کشور وارد مرحله مناقصه شد

آب موجود در مخازن سدهای خراسان شمالی 3 درصد کاهش یافت

هدف‌گذاری افزایش 15 درصدی تولیدات کشاورزی در خراسان جنوبی

کاهش 33 درصدی ورودی آب به سدهای خراسان شمالی

میزان مصرف آب شرب برای فضای سبز در خراسان شمالی به 116 اشتراک رسید

حاشیه سازی گران شد/ یکه تازی سوداگران در روستاهای بیرجند

1600 متر از اراضی ملی شهرستان درمیان خلع ید شد

قیمت مرغ 15 هزار و 500 تومان تعیین شد

64 پنل خورشیدی بین مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی توزیع شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: بخش تعاون یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است

رکورد بالاترین ذخیره نفت ایران در ساحل و دریا

ایجاد 12 هزار و 500 فرصت شغلی توسط اصناف خراسان رضوی

اشتغال‌آفرینی اصناف خراسان رضوی در سال جهش تولید

شیوه‌نامه بانک مرکزی مقابله با دلالان ارز را دشوار کرده است

صندوق امید خراسان رضوی چهار هزار اشتغال روستایی ایجاد کرد

150 تن گل‌محمدی در جلگه‌رخ خراسان رضوی برداشت شد

سرمایه‌گذاری صنعتی سبزوار جهش دو برابری یافت

صدور 11 فقره موافقت اصولی صنایع تبدیلی در خراسان شمالی

بدهی دولت به بانک مرکزی هر روز پول ما را بی‌ارزش‌تر می‌کند

افزایش 30 درصدی قیمت موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت واردات

قیمت مرغ خراسان شمالی تعیین شد

الزام شهرداری‌های استان به جداسازی 50 درصد آب فضای سبز از آب شرب تا دو ماه آینده

رقابت ناپذیری قیمت برنج با سایر محصولات کشاورزی در خراسان شمالی از علل تمایل به کشت آن

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/17

سرمایه گذاری 1800 میلیارد تومانی شستا در خراسان جنوبی

محدودیت 300 یورویی واردات گوشی لغو شد؟

16 مجتمع بارگاه زرشک در خراسان جنوبی مکان‌یابی شد

پرداخت 760 میلیارد ریال به گندم‌کاران خراسان شمالی

22 هزار تن گندم در سبزوار تولید شد

تولید سه هزار و 300 تن گیاهان دارویی در خراسان جنوبی

نیاز خراسان‌جنوبی تحقیقات در صنایع تبدیلی و دارویی عناب و زرشک

انتقاد از کم‌کاری جهادکشاورزی خراسان شمالی در مدیریت بازار مرغ

خرید توافقی 74 تن زعفران/ مشکلات همچنان حل نشده است

پنل‌های خورشیدی؛ راهی برای کاهش مصرف انرژی در روزهای گرم

تولید پودر آلومینیا با بوکسیت کم عیار در جاجرم

افزایش هزینه های برداشت و دلسردی گندم کاران خراسان شمالی از دروی محصول

افتتاح پروژه شرکت برق خراسان شمالی با حضور وزیر نیرو

سهمیه اسفراین در طرح اقدام مسکن ملی 160 واحد است

جزئیات طرح رایگان گاز سوز کردن خودرو‌های عمومی در خراسان جنوبی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات به واحدهای کسب و کار بیمه نشده و آسیب دیده از کرونا