پیام خراسان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

کاپ در آموزش مجازی مدارس شمال تهران قرار گرفت

پیام خراسان - کاپ و نکات امور شهری با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ زیست محیطی و تفکیک پسماند از مبدا در کنار دروس آموزشی مدرسه، به صورت مجازی در مدارس شمال تهران آموزش داده می شود.

بهبود نگهداشت شهر

پیام خراسان - سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه مجموعه اقدامات حوزه خدمات شهری در شش ماه نخست سال در راستای اجرای طرح نگهداشت شهر را تشریح کرد.

۲۲ برنامه شاخص ورزشی در تهران برگزار می شود

پیام خراسان - نشست هم اندیشی فعالیت های هفته تربیت بدنی در تهران با حضور رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر، مدیرعامل سازمان ورزش و مدیران ورزش آقایان و بانوان مناطق ۲۲ گانه تهران برگزار شد.

نصب ۴۰ تابلوی یکسان اصناف در منطقه ۱۱

پیام خراسان - شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: به منظور پیرایش شهری و زیبا سازی منظر شهری در محله های جنوبی مرکز پایتخت، یکسان سازی تابلوهای اصناف آغاز شده و تا پایان سال جاری تابلوی ۴۰ مغازه طراحی و نصب خواهند شد.

طرح خادم منتظر

پیام خراسان - ستاد خادم منتظر به منظور ایجاد و راه اندازی فضایی مناسب، جهت تولید ماسک با استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه و ایجاد اشتغال برای بانوان، بویژه بانوان سرپرست خانوار تشکیل شده است. در این کارگاه بانوان سرپرست خانوار بصورت پاره وقت وساعتی، مشغول هستند.

گرامیداشت هفته ملی سالمندان در منطقه ۳

پیام خراسان - همزمان با روز جهانی و هفته ملی سالمند ویژه برنامه هایی به منظور ارتقاء سطح سلامت روان سالمندان به ویژه در دوره شیوع ویروس کرونا از سوی اداره سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه اجرایی می شود.

افتتاح نخستین مرکز توتیای کسب و کار شهرداری تهران

پیام خراسان - نخستین مرکز توتیای کسب و کار شهرداری تهران، نهم مهرماه، در منطقه ۹ به وسعت ۵۰۰ متر مربع و با حضور اعضای شورای شهر تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردارتهران ، رییس مرکز ملی بهبود فضای کسب و کار و مدیران شهرداری تهران افتتاح شد.

رونمایی از مکاتبات برزن در سال ۱۳۲۰

پیام خراسان - پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶، ضمن گرامیداشت هفته تهران بر لزوم شناخت تهران تاکید کرد و گفت: هویت فرهنگی و تاریخی شهر تهران بر کسی پوشیده نیست و شناخت تاریخی و فرهنگی تهران می بایست نسل به نسل منتقل گردد تا در آینده جایگاه اصلی فرهنگی و تاریخی تهران به خوبی نشان داده شود.

افزایش صددرصدی ظرفیت جابه‌جایی مسافر در خط ۳ مترو

پیام خراسان - مدیرعامل شرکت مترو از آغاز ساخت پایانه آزادگان در خط ۳ متروی تهران خبر داد و گفت: با اجرا این پایانه، امکان کاهش سرفاصله حرکتی قطارها در خط مذکور از ۶ به ۲ و نیم تا ۳ دقیقه فراهم شده و ظرفیت جابه‌جایی مسافر نیز دو برابر خواهد شد.

یاد و نام شهدا نباید فراموش شود

پیام خراسان - منطقه ۱۶ از مناطق موثر در هشت سال دفاع مقدس بود، این منطقه به اعتبار شرایط تأثیرگذاری که داشت و با حضور بزرگ شهدایی چون شهید داوود کریمی، شهید محمدرضا دستواره، شهید حسن شاطری، شهید سید محمد صنیع خانی، شهید نیکو خصال، شهید قائمی از همان ابتدای انقلاب اسلامی درگیر مسائل مختلف بود و این عزیزان را تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

نهایی شدن قرارداد خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان مهر

پیام خراسان - شهر: پس از آنکه به سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران برای خرید یک هزار دستگاه اتوبوس ماموریت داده شد، ۱۲ شرکت از طریق فرخوان عمومی اعلام آمادگی کردند و حالا قرار است در ماه جاری قرارداد این تعداد اتوبوس منعقد شود.

"موزه فرش"

پیام خراسان - "موزه فرش"

"موزه عبرت"

پیام خراسان - "موزه عبرت"

اجرای خط سبز خیابان دماوند تا آزادی تا دو ماه آینده

پیام خراسان - شهر: معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: مسیر بین خیابان های دماوند، انقلاب و آزادی مسیر خشکی به لحاظ برخورداری از فضای سبز است و طرح کاشت تک‌درخت در این مسیر با همکاری شهرداری مناطق اجرا می‌شود.

ورود تهران به بهار شهرنشینی

پیام خراسان - شهر: امروز ما به بهار شهرنشینی وارد شده‌ایم و مدنیت در حال غلبه کردن است. کوتاه‌شدن نرده‌های ساختمان‌ها، پرسه زنی در خیابان‌ها و توجه و رشد زندگی شبانه مصداق عینی این بهار شهرنشینی است.

ردیف بودجه ساخت میدانگاه ها افزایش می یابد

پیام خراسان - مدیرعامل سازمان نوسازی درباره ساخت میدانگاه های شهر تهران و جزییات این پروژه ها توضیحاتی ارائه کرد. او همچنین از مشارکت بخش خصوصی برای تجهیز و بهره برداری از فضاهای ورزشی و فرهنگی میدانگاه امیرکبیر خبر داد.

موزه جنگ (خانه تیمورتاش)

پیام خراسان - موزه جنگ؛ خانه "عبدالحسین تیمور تاش" وزیر دربار پهلوی اول بوده و حدود سال ۱۳۱۰ در دو طبقه ساخته شده است؛ این موزه ارزشمند برای نوروز امسال آماده بازدید علاقمندان است و شهروندان می‌توانند علاوه بر تماشای معماری زیبای بنا، آئینه کاری های نفیس که در سقف تالار اصلی کار شده است، گچبری های ظریف و استادانه در سر ستون ها و درها و پنجره‌های چوبی با فرم ها و اشکال زیبا؛ از ادوات جنگی و سلاح های قدیمی نیز بازدید کنند.موزه جنگ در میدان پاستور ،خیابان پاستور شرقی،میدان جنگ قرار دارد.

توانمندسازی اجتماع محور بانوان محله باغ آذری برای احیاء باغ زیتون

پیام خراسان - مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از ارتقاء کیفیت عملکردی – فضایی بوستان میثاق و احیای باغ زیتون در ضلع جنوب شرقی این بوستان در راستای توسعه اجتماع محور در منطقه ۱۶ خبر داد.

آیین کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه های منطقه ۴ برگزار شد

پیام خراسان - شهر: آیین کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه های منطقه ۴ (کلنگ زنی پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری- خیابان فرجام، بهره‌برداری از پروژه احداث و تجهیز ساختمان اسکان کارگری شهید کرد و بهره‌برداری از پروژه اصلاح هندسی و تقاطع همسطح خیابان شهیدان محمدی- بزرگراه شهید زین الدین ) با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران و سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ( به صورت مجازی) ،صفا صبوری دیلمی، معاون فنی و عمران شهرداری و محمد محمد دوست، شهردار منطقه ۴ برگزار شد.

حناچی: عبور خط ۱۰ مترو از منطقه ۴ تاثیرسنجی شود

پیام خراسان - شهر: خط ۱۰ مترو یکی از تاثیرگذارترین خطوط برای منطقه ۴ است و ضرورت دارد که شهردار منطقه با همکاری مترو تاثیر این خط بر منطقه را بررسی و مطالعه کند .

برگزاری برنامه‌های فرهنگی چهلمین بزرگداشت هفته دفاع مقدس در منطقه ۱۲

پیام خراسان - معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۲ درتشریح برنامه های فرهنگی برگزار شده در قلب تهران، به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: فعالیت های فرهنگی برای مناسبت‌هایی چون دفاع مقدس باید مردمی باشد و هر کاری که مردم عقبه آن باشند، استمرار خواهد داشت؛ چنان‌که تأکید مقام معظم رهبری هم در انجام فعالیت‌های فرهنگی این است که کار یکنواخت نباشد و فعالیت‌ها تازگی داشته و اثرگذار باشد.

تصویب یک سند راهگشا در جهت مناسب سازی معابر برای معلولان و جانبازان

پیام خراسان - دبیر شورای فنی شهرداری تهران، از تصویب "ضوابط الزامی استفاده از سنگ های کوبیک (سنگهای مکعب شکل) جهت مناسب سازی معابر شهر تهران (پیاده روها و پیاده راه ها)" در نشست اخیر این شورا خبر داد.

آتش نشانان مدافعان ایمنی جامعه هستند

پیام خراسان - رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هفته دفاع مقدس را پشت سرگذاشتیم ، باید توجه کنیم که دفاع فقط مختص نظامیان نیست، نظامیان مدافعین امنیت جامعه هستند و پزشکان و پرستاران مدافعین سلامت، محیط بانان مدافعین محیط زیست و آتش نشانان مدافعین ایمنی جامعه. لذا باید ارزش زحمات وخطراتی که همه این عزیزان برای صیانت از هموطنان خود به جان می خرند، تبیین و قدردانی شود.

هفته تهران با شعار مکتب تهران در قلب طهران

پیام خراسان - شهردار منطقه ۱۲ از برگزاری ‌برنامه‌هایی همچون تعزیه شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون و دوره‌های آموزشی بلدمحله برای اولین‌بار در هفته تهران خبر داد.

دوشان تپه دربند وحوش

پیام خراسان - گستره تهران به دلیل قرار گرفتن در میان رشته کوه های البرز , گونه های مختلف جانوری را در دل خود جای می داد و جالب آنکه نخستین بار تهران، این قریه گمنام به دلیل خاستگاه شکار، مورد توجه سلاطین صفوی بویژه شاه تهماسب صفوی قرار گرفت. او نخستین پادشاهی بود که تهران را ییلاقی برای شکار کردن انتخاب کرد البته شکارگاه سلطنتی که فقط خود و درباریانش اجازه شکار داشتند. شاید به جرات می توان گفت سابقه شکار حیوانات در تهران توسط انسان به پیشینه سکونت مردم در این محل باز می گردد.

برنامه های هفته تهران در مرکز پایتخت از هفته آینده اجرا می شوند

پیام خراسان - شهردار منطقه ۱۱ تهران در آستانه فرا رسیدن هفته تهران از بازگشایی نخستین موزه روانپزشکی کشور در بیمارستان روزبه و برنامه های گردشگری و فرهنگی در هفته آینده خبر داد.

از کاهش هزینه‌ها و فروش اموال تا دوری از مگاپروژه‌ها

پیام خراسان - شهر: تقویت رویکرد دولت محلی و بودجه‌های محله‌ای، پرهیز از تعریف و تصویب اعتباراتی که در وظایف شهرداری تهران نیست و صرف این اعتبارات در تسهیل حمل‌ونقل عمومی و استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های دولتی برخی از راهکارهای موثر در حل تنگنای مالی شهرداری است.

اجرای برنامه های هفته تهران با مشارکت کافه ها

پیام خراسان - طی تفاهمی که با اتحادیه کافه دارها در منطقه ۶ انجام شده ، از ۱۳ تا ۱۵ مهر در ۶ کافه منتخب این منطقه که در بناهای قدیمی و واجد ارزش دایر هستند، یک ساعت در روز نمایش فیلم مستند درباره تاریخ تهران و برنامه قصه گویی با محوریت قصه های شهر تهران برپا خواهد شد.

بازسازی ۶۰ مجموعه ورزشی شهر تهران با مشارکت بخش خصوصی

پیام خراسان - مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: ۶۰ مجموعه فرسوده شهر تهران را انتخاب کرده ایم تا بخش خصوصی نسبت به بازسازی آن اقدام کرده و برای ارتقا خدمات ارائه شده در آنها فعالیت کند.

اجرای طرح آزمایشی جریمه افراد بدون ماسک در تهران ممکن نیست

پیام خراسان - شهر: عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اجرای طرح آزمایشی جریمه افراد بدون ماسک در تهران را ناممکن دانست و گفت که زیر ساخت های چنین اقدامی در کشور وجود ندارد و در این مورد تنها باید فرهنگ سازی شود.

نقاشخانه تهران، نخستین گالری هنری ایران

پیام خراسان - در مورد این که نخستین گالری هنری در ایران و تهران کدام یکی است اتفاق نظری نیست. اما شاید رد پای نخستین گالری هنری را در مدرسه نقاشی صنیع‌الدوله باید یافت.

کاهش مبلغ قرارداد شارباغ از ۴۵۰ به ۱۸۰ میلیارد تومان

پیام خراسان - شهر: چند روز گذشته بیش از دو کلیومتر از طول ۹ کیلومتری پروژه شارباغ با پرداخت ۵۰ میلیارد تومان به پیمانکار راه آهن، دراختیار شهرداری تهران قرار گرفت. مبلغ کل پروژه در دوره مدیریت شهری پیشین برابر با ۴۵۰ میلیارد تومان بود که در حال حاضر به ۱۸۰ میلیارد تومان تقلیل پیدا کرده است.

۷ برنامه فرهنگی متنوع؛ جایگزین پیاده‌روی جاماندگان اربعین

پیام خراسان - معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از لغو پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع) خبر داد و برنامه‌های جایگزین این سازمان به مناسبت اربعین را تشریح کرد.

تجلیل از ققنوسهای فداکار

پیام خراسان - مراسم گرامیداشت روز ایمنی و اتش نشانی و تقدیر از مردان سرخ پوش با حضور شهردار منطقه ۶ در ایستگاه ۴۰ اتش نشانی برگزار شد

ساير مطالب

طرح حذف مخازن مکانیزه تر در منطقه 19 کلید خورد

منطقه ای به مثابه یک کلانشهر

عمارت کلاه فرنگی بیسیم، بنایی از

رانندگان تاکسی از سهمیه ناکافی بنزین دولتی ناراضی هستند

یک روز بدون خودرو در خیابان

بعد از جنگ، هیچ چیز برایمان تغییر نکرد

اجرای طرح کوچه دوستی در محله فرحزاد

باغ زیتون قابلیت کارآفرینی و گردشگری دارد

آیین اختتامیه نمایشگاه هفته دفاع مقدس در منطقه 8

رونمایی از تمثال شهیدان منطقه 3 تهران

اختصاص 15 میلیارد تومان برای ایمن سازی گودهای پر خطر

جمع آوری 253 قلاده سگ در منطقه 15

سرخه حصار، پارک جنگلی ایرانیان شود

رونمایی از سردیس شهیدان آوینی و فهمیده

آتش نشانی تهران؛ از پلاسکو تا سینا اطهر

کرونا بار دیگر شورای شهر را به تعطیلی کشاند

صندوق‌ سرمایه‌گذاری چگونه به کمک شهرداری می‌آید؟

تسهیل در تردد خودروها با حذف دوربرگردان های بزرگراه باقری

اقدامات شهرداری تهران برای پیشگیری از خطر سرریز شدن چاه‌های فاضلاب منطقه 22

به بهانه روز آتش‌نشانی و ایمنی

بررسی آخرین وضعیت ایستگاه‌های امیرکبیر و شهید رضایی در شبکه مترو

بازنگری طرح تفصیلی تا یک ماه آینده در کمیسیون ماده 5 تصویب می شود

آغاز مجدد عملیات اجرایی پروژه ساخت شارباغ

با تئاتر دفاع مقدس را زنده نگه داریم

ویژه برنامه هفته دفاه مقدس در منطقه 2

خیابان بنکدار؛ خیابان ورزش منطقه 10

جانمایی سومین پد بالگرد منطقه 19

افتتاح اولین دبستان تهران در سنگلج

مستندِ سوز سینا

ستارگان درخشان این مرز و بوم

رونمایی از کتاب پژوهشی شهدای محلات منطقه 2

میدان فردوسی تهران تغییر می کند

نصب 60 تابلوی جدید در پایانه های تاکسیرانی منطقه 19

استقبال شاعران از بخش «محرم بی‌سردار» و «مدافعان سلامت»

توسعه شمالی خط 3 مترو با همکاری شهرداری منطقه یک

بهسازی معابر منطقه 15 با اجرای پیاده رو سازی

راه اندازی مجدد تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس

تکه هشتم پایتخت؛ پیشرو در اجرای پروژه‌های کوچک‌مقیاس

برگزاری بیش از 200 برنامه در هفته تهران

آغاز کاشت گلهای پاییزه در شرق تهران

ارزیابی HSE از 41 مرکز درمانی منطقه 12

70 درصد بودجه شهرداری محقق شده است

بازنگری در طرح تفصیلی لازم است

اجرای 12 عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس

طرح تونل امیرکبیر 4 بار پیش از اجرا تغییر کرده بود

توزیع بیش از 205 هزار لیتر موادضدعفونی کننده میان سازمان‌های شهرداری

50 ناوگان نو برای حمل و جمع آوری پسماندهای پزشکی

خطر تردد سوخت رسان ها در شهران از مخازن سوخت بیشتر است

بازدید از موزه های منطقه 11 رایگان است

ساخت مجموعه تفریحی رفاهی وردآورد

دسترسی به سامانه 1888 از طریق اپلیکیشن تهران من

اطلاعیه معاونت حمل و نقل ترافیک درباره کارت بلیت خبرنگاران

محسن هاشمی: مالکیت 90 درصد فضای سرای محلات برای شهرداری است

مستندِ ارض ملکوت

اجرای شنبه های بدون پسماند در منطقه 4

آشفتگی در هزینه‌های درمان کرونا

قبور شهدای غواص در هفته دفاع مقدس

پیشنهاد نمایش ابتکارات مهندسی جنگ در باغ موزه

معیار انتخاب یا تعویض نام خیابان

نگاهی به معیار انتخاب یا تعویض نام خیابان

دانشگاه تهران؛مادر دانشگاه‌های ایران

ارزیابی ساختمان ها و اماکن شهرداری منطقه3 برای تردد معلولان آغاز شد

رونمایی از 14 جلد کتاب شهدای منطقه 17

تجلیل از رزمندگان و ایثارگران شاغل شهرداری منطقه 6

المان های میدان صنعت به رنگ پرچم جمهوری اسلامی درآمد

برپایی یادواره شهدا به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و شهادت حضرت رقیه (س)

نشست مشترک اعضای شورای شهر با روسای کارگروه‌های شورایاری محلات منطقه 8

میزبانی محله های تاریخی حصار ناصری از گردشگران و علاقمندان طهران قدیم

قدردانی از منطقه 18 برای توسعه تهران

لزوم ثبت نام در سامانه ثنا برای شرکت در مناقصه ها و مزایدات منطقه 19

«تهران من» چگونه به کمک شهروندان برای مقابله با کرونا آمد

یادمان «سرباز وطن» نصب می شود

یادمان «سرباز وطن» در اراضی عباس آباد نصب می شود

مفهوم حکمرانی خوب از شهرداری‌ها آغاز می‌شود

مدافعان سلامت ، تداعی کننده رشادت های دوران دفاع مقدس هستند

مهلت ارسال آثار مسابقه عکس محرم تمدید شد

تجهیز تهران به 22 ایستگاه شتاب نگاری زلزله

بازتعریف شهر و شهروند در هفته تهران

توانمندسازی و مهارت آموزی کودکان کار منطقه 15

برگزیدگان «تهران به روایت شفاف» معرفی شدند

شهدای منا بر دیواره های شهر

ورود همشهری و شهروند به بورس تا پایان سال 1399

صدور 2062 کارت بلیت خبرنگاری سال 1399

«املاک من» در «تهران من»

استفاده از ظرفیت های پژوهشگاه علوم انسانی برای حل مسائل شهری

تأمین نیاز آبی فضای سبز منطقه 21 با مسئولیت اجتماعی

امجدیه؛ اولین ورزشگاه تهران

روز جهانی بدون خودرو در منطقه 12

پارک هنرمندان

توجه ما روی اقشار آسیب پذیر بود

کانون‌های طغیان جمعیت موش شناسایی شوند

برخورد با توقف وانت‌بارهای دستفروش در حاشیه بزرگراه‌ها و معابر

ساماندهی بیش از 10 هزار دستفروش به دلیل شرایط کرونایی پایتخت

داستانِ عمو برات

تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس تعطیل نیست

طرح تاکسی‌های هوایی تا پایان سال در کشور اجرایی می‌شود

جمع آوری و توقیف 318 عامل اجرایی غیر مجاز در زمینه پسماند

هوای پایتخت امروز در محدوده قابل قبول

تهران، خودرو، پمپ بنزین

تدارک ناوگان اتوبوسرانی پایتخت برای فصل پاییز