پیام خراسان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

رسانه ها به مدافعان محیط زیست تبدیل شده اند

پیام خراسان - مدیر کل محیط زیست استان قزوین گفت: در سال های اخیر با تخصصی شدن حوزه محیط زیست در برخی رسانه ها، از بسیاری از تخلفات و آسیب های محیط زیستی جلوگیری شده و در واقع رسانه‌ها به مدافعان محیط زیست تبدیل شده اند

تنظیم لایحه‌ای برای واریز بخشی از عوارض آلایندگی به حساب صندوق محیط زیست

پیام خراسان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از تنظیم لایحه‌ای برای پرداخت ۲۰ درصد از عوارض آلایندگی صنایع به صندوق ملی محیط زیست خبر داد و گفت: این لایحه اکنون در اختیار شورای نگهبان است و امیدواریم از سال ۱۴۰۰ به بعد ۲۰ درصد از عوارض آلایندگی به حساب صندوق ملی محیط زیست واریز شود.

تجلیل از همراهی شبکه سمن های محیط زیستی خراسان رضوی

پیام خراسان - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ضمن دیدار و گفتگو با رئیس شبکه سمن های محیط زیستی استان به مناسبت روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی ،از تلاش و همراهی شبکه با محیط زیست استان تجلیل کرد.

استفاده از تجربیات کشورهای در حال توسعه با مشارکت پارک علم و فناوری

پیام خراسان - وحیدپورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: پارک و علم وفن آوری استان با توجه به دانش بومی و بهره مندی از تخصص های روز دنیا در بسیاری از مسائل محیط زیستی می توانند چاره اندیشی و گره گشا باشند.

تجلیل از مقام شامخ جانباخته مدافع طبیعت فارس زنده یاد محمد جواد مختاری

پیام خراسان - حمید ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در چهلمین روز درگذشت جوان زاگرس نشینی که در مهار آتش سوزی جنگل های بلوط منطقه پل فهلیان در نورآباد ممسنی جان خود را از دست داده بود. از رشادت های این مرد بزرگ و از جان گذشته تجلیل کرد.

اهمیت مقوله محیط زیست در توسعه شهرها

پیام خراسان - ساختارهای زیست محیطی و محیط زیست شهرها نیازمند رویکرد برنامه ریزی در تمام سطوح شهری برای دستیابی به توسعه پایدار هستند و ویژگی های جوامع شهری امروز سبب ناپایداری انسان و محیط زیست شده است.

نجات پرنده مهاجر گرفتار شده در فاضلاب شهرستان بویراحمد توسط تیم آتش نشانی

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: تیم امداد رسانی بدون هیچ گونه آسیبی پرنده را بیرون کشیدند. پرنده پس از تائید سلامتی آن توسط دامپزشک به دامان طبیعت برگشت.

مشارکت اجتماعی رُکن اساسی توسعه پایدار است

پیام خراسان - ۲۲ مرداد روز ملی تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی فرصتی برای تقدیر از زحمات دست اندرکاران و اعضای تاثیرگذار تشکل های مردم نهاد برای اعتلای فرهنگ محیط زیستی و پر رنگ ‌تر شدن نقش این سازمان‌ها در کمک به خانواده محیط زیست ایران اسلامی است.

معرفی۱۳نفر از عاملین سوزاندن بقایای کشاورزی به دادگاه  در قزوین

پیام خراسان - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین در این خصوص بیان کرد: سوزاندن بقایای کشاورزی چون کاه و کلش بر اساس عادتی قدیمی و ناصحیح موجب آلودگی محیط زیست شده که به سبب همین زیان های زیست محیطی جرم محسوب می شود.

۲۲ مرداد روز تشکل‌ها ومشارکت اجتماعی گرامی باد

پیام خراسان - مدیر کل دفتر مشارکت مردمی و مسئولیت اجتماعی به مناسبت روزتشکل هاو مشارکت اجتماعی ، گفت: این روز فرصتی مغتنم است برای قدردانی از حضور و اثرگذاری تشکل ها و سازمان های اجتماع محور و ثمرات مطلوب نقش‌آفرینی آنها در تقویت انسجام و هم‌افزایی اجتماعی برای حصول به گام‌های مؤثری برای رفع و یا کاهش معضلات اجتماعی، فرهنگی، محیط زیستی و... است .

باران در ارم باقی می‌ماند

پیام خراسان - جلسه تصمیم گیری درباره تعیین وضعیت «باران»، شامپانزه ای که سه سال پیش در باغ وحش ارم به دنیا آمد، در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

مشارکت در عرصه فرهنگ چرا و چگونه؟

پیام خراسان - مفهوم مشارکت در حفظ محیط زیست می تواند یکی از راهکارهای اصلی برون رفت از معضلات بیش و کم دشوار محیط زیستی کشور باشد، چراکه کشور ایران با اقلیم متنوع و زیست بوم گسترده و با تنوع زیستی چشمگیری روبروست که جهت شناخت معضلات هر منطقه، استفاده از دانش بومی و محلی زیست بوم آن منطقه نیاز مبرمی است.

۲۲ مرداد روز تشکل‌ها ومشارکت اجتماعی ؛ تشکل‌ها با تکیه بر اعتماد و ارتباط مردمی، حلقه ارتباطی مستحکمی برای تعامل دولت با مردم

پیام خراسان - مدیر کل دفتر مشارکت مردمی و مسئولیت اجتماعی به مناسبت روزتشکل هاو مشارکت اجتماعی ، گفت: این روز فرصتی مغتنم است برای قدردانی از حضور و اثرگذاری تشکل ها و سازمان های اجتماع محور و ثمرات مطلوب نقش‌آفرینی آنها در تقویت انسجام و هم‌افزایی اجتماعی برای حصول به گام‌های مؤثری برای رفع و یا کاهش معضلات اجتماعی، فرهنگی، محیط زیستی و... است .

نگرشی راهبردی بر زیست پذیری شهری با تاکید برتعاملات جدید اجتماعی سازگار با کرونا

پیام خراسان - عماد مطالبی، دانشجوی دکترای تخصصی جغرافیا و برنامه ریزی شهری ، عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان و کارشناس پایش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت در یاداشتی زیست پذیری شهری با تاکید برتعاملات جدید اجتماعی سازگار با کرونا با مورد بررسی قرار داد.

هدف ما دریای خزر عاری از مواد آلوده کننده است

پیام خراسان - معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست از برنامه پیشنهادی ایران به کشورهای عضو کنوانسیون تهران برای داشتن دریای خزر عاری از مواد آلوده کننده خبر داد.

تنوع زیستی ایران یک ثروت ملی و خدادادی است

پیام خراسان - مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست، تنوع زیستی ایران را یک ثروت ملی و خدادادی ارزیابی کرد که حفاظت از آن بر عهده آحاد ملت ایران است.

هیچ محیط بانی در سه سال گذشته قصاص نشده است

پیام خراسان - فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست کشور گفت: «در سه سال گذشته برغم افزایش عملیات های یگان حفاظت محیط زیست، هیچ محیط بانی قصاص نشده و همچنین در دو سال گذشته محیط بانان هیچ تلفات جانی در درگیری با قاچاقچیان نداشته اند»

خزر، فرصتی برای برون رفت کشور از خشکسالی

پیام خراسان - در هزاره سوم میلادی زمانی که در فرایند خشکسالی بسیار بزرگ قرار داریم و کمبود آب یکی از مشکلات مهم استراتژیک کشور شده، برون رفت از این چالش و تامین آب مناسب در بخش کشاورزی، شرب و آبادانی مبتنی بر مدیریت صحیح منابع آب دریای خزر است چون این دریا ظرفیت نجات کشور را از خشکسالی دارد پس از این حوضه آبی ارزشمند از انواع آلودگی‌ها محافظت کنیم.

مشاهده حشره خوار کوتوله در استان قزوین

پیام خراسان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین از مشاهده حشره خوار کوتوله به عنوان کوچکترین پستاندار ایران در شهرستان تاکستان خبر داد.

عنوان: عمل جراحی بره قوچ مصدوم منطقه حفاظت شده هفتاد قله در بیمارستان دامپزشکی مرکزی

پیام خراسان - مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش افزود:پس از بررسی های تکمیلی مشخص گردید که بره قوچ در هر دو ران دچار شکستگی جدی شده است و پس از مدیریت درد وتثبیت شرایط عمومی در تاریخ ۱۵ /۵ و ۱۶/۵ توسط آقای دکتر مرادی و تیم جراحی بیمارستان دامپزشکی مرکزی مورد عمل جراحی دشوار ارتوپدی قرار گرفت .

پیشنهاد آیین‌نامه اجرایی پیشگیری و مدیریت گرد و غبار به هئیت دولت ارائه شد

پیام خراسان - سازمان حفاظت محیط زیست، آیین نامه اجرایی پیشگیری و مدیریت گرد و غبار را برای سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت ارائه کرد.

توقف احداث صنایع سنگین جدید در محور مهریز عقدا / بررسی وضعیت صنایع آلاینده استان یزد توسط تیم‌های پایش

پیام خراسان - پورملایی با اشاره به اینکه احداث صنایع سنگین جدید در محور مهریز عقدا متوقف شده است افزود: وضعیت صنایع آلاینده استان توسط تیم‌های پایش در طول سال بررسی می‌شود.

حراست و حفاظت از باغستان سنتی قزوین به دستور رئیس جمهور

پیام خراسان - پس از ارائه گزارش مرکز بررسی‌های استراتژیک از روند تخریبی باغات قزوین، رئیس جمهور خطاب به رییس سازمان حفاظت محیط زیست، وزیر جهادکشاورزی و وزیران کشور، نیرو، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، و استاندار قزوین دستور دادند تا از باغات قزوین حراست شود.

تشکل های زیست محیطی مصداق مشارکت اجتماعی

پیام خراسان - حسن اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی به مناسبت گرامیداشت هفته مشاکتهای اجتماعی(۱۸ الی ۲۳ مردادماه) در مصاحبه با روابط عمومی این اداره کل به تشریح اهمیت مشارکت اجتماعی در حفظ محیط زیست پرداخت.

محیط بانان به تجهیزات نوین مجهز می شوند

پیام خراسان - فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که محیط بانان کشور برای حفاظت از گونه های جانوری به امکانات و تجهیزات نوین پایش مجهز می شوند.

جانی دوباره برای بره‌قوچ هفتاد قله اراک

پیام خراسان - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: بره قوچی وحشی که بر اثر سقوط از ارتفاع دچار شکستگی استخوان ران شده بود، در بیمارستان دامپزشکی تهران درمان شد.

فیلم همزیستی یوزپلنگ‌ها و جنگلبان مربوط به مازندران نیست

پیام خراسان - اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران اعلام کرد که فیلم همزیستی یک جنگلبان با چند یوزپلنگ که طی ۲۴ ساعت اخیر در برخی صفحه‌های اجتماعی فضای مجازی به نام مازندران منتشر شده است، مربوط به این استان نیست.

همکاری حفاظت محیط زیست استان قزوین بادانشگاه بین المللی امام خمینی ره جهت رفع معضلات زیست محیطی با استفاده از توان علمی و ایده های نوین دانشگاهها و مراکز علمی

پیام خراسان - نشست مشترک حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و نایینی رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی ره و بررسی راه های گسترش همکاری های آموزشی ، پژوهشی و فعالیت های فرهنگی فیمابین برگزارشد.

تأکید بر اجرای قانون هوای پاک در خراسان رضوی / همه سازمان ها موظف به معاینه فنی موتورخانه های خود هستند

پیام خراسان - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از ابلاغ لزوم اجرای آئین نامه ماده ۱۷قانون هوای پاک به تمامی ادارات و نهاد های دولتی استان خبر داد و گفت: طبق این آئین نامه تمامی سازمان ها موظف شده اند از طریق شرکت های بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد نسبت به معاینه فنی موتور خانه های مستقر در واحدهای اداری خود برابر مقررات اقدام کنند.

پیام تسلیت سازمان حفاظت محیط زیست، به مناسبت درگذشت استاد هنریک مجنونیان

پیام خراسان - با نهایت تاسف و تاثر، درگذشت روانشاد مهندس هنریک مجنونیان، از پیشکسوتان سازمان حفاظت محیط زیست و عضو هیات علمی دانشگاه تهران، را به عموم فعالان و علاقمندان محیط زیست کشور، تسلیت عرض می کنیم.

ممانعت از ورود پسماندهای مشکین دشت و برخی از واحدهای صنعتی استان البرز به تهران/ضرورت اجرای کامل الزامات محیط زیستی در سایت دفع پسماند گندک

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: مرکز دفن زباله های گندک در شهرستان دماوند به دلیل همجواری با حوزه آبریز سد ماملو دارای حساسیت های خاص محیط زیستی است که در صورت عدم انجام کامل تعهدات و دفع صحیح، فعالیت این مرکز متوقف و پیگیری های قانونی مربوطه هم انجام می شود.

تمامی شهرکهای صنعتی استان قزوین مجهز به تصفیه خانه فاضلاب خواهند شد

پیام خراسان - حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در نشست تخصصی با خانپور مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین و مدیران عامل شرکت‌های خدماتی شهرک‌ها و نواحی صنعتی تابعه ضمن تقدیر و تشکر از تعامل و همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی افزود: رعایت ضوابط زیست محیطی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تعامل و همکاری بیشتر را می‌طلبد تا واحدهای تولیدی بدون هیچ دغدغه‌ای به تولید مشغول باشند.

روند ساماندهی مرکز دفن گندک رو به بهبود است/ سیستم تصفیه فاضلاب برای شیرابه ها باید تا پایان سال احداث شود

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند در تماس تصویری با برنامه امروز پیگیری شبکه خبردر خصوص مهلت ۲۰ روزه محیط زیست به مرکز دفن زباله گندک این شهرستان گفت: پیش از این به ۷ شهردار مربوطه بصورت مشترک اخطاریه محیط زیستی ابلاغ شد تا ظرف مدت ۲۰ روز وضعیت این مرکز را ساماندهی کنند.

ساير مطالب

تسهیلات کرونایی در درگز 560 متقاضی دارد

احتمال عدم تکمیل پروژه محور بجنورد به جنگل گلستان تا پایان سال

دوگانه‌سوزکردن رایگان خودروهای عمومی در تربت‌حیدریه آغاز شد

1900 شغل در روستاهای سبزوار ایجاد شد

آیا لغو پذیره‌نویسی دارا دوم قانونی است؟

آخرین وضعیت حضور خراسان رضوی در نمایشگاه اکسپو دبی

هشدار دامپزشکی خراسان شمالی به دامداران درباره تب سه روزه

تازه‌ ترین قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 20 مرداد 99

برداشت جو در بیش از 7 هزار هکتار مزارع بخش "رخ" تربت حیدریه

تعیین تکلیف 30 واحد صنعتی راکد در شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی

52 درصد از اصناف خراسان شمالی مشمول پرداخت مالیات نمی شوند

افزایش 36 درصدی درآمد مالیاتی خراسان شمالی

راه‌اندازی دو بازار گوهرسنگ در خراسان رضوی

صادارات 4 محموله کالای قاچاق از خراسان جنوبی به خارج از کشور

روزانه 36 تن مواد ضدعفونی کننده در خراسان جنوبی تولید می‌شود

خبر خوش رئیس جمهور چه‌قدر بازار را تکان می‌دهد؟

قیمت حبوبات و پروتئین در بیرجند یکشنبه 19 مردادماه

اعلام جزئیات احتمالی گشایش اقتصادی روحانی

ایجاد 7 هزار پنل خورشیدی در خراسان جنوبی زمینه‌ساز توسعه است

توزیع الکترونیکی گاز مایع در خراسان شمالی آغاز شد

مالیات قطعی مودیان خراسان شمالی منوط به تسلیم اظهارنامه‌های توافقی

صدور 131 تاییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور در خراسان شمالی

13 میلیون دلار کالا از بازارچه ماهیرود صادر شد

کروناویروس رکود اقتصادی در انگلیس را رقم زد

نماینده لاهیجان: کالا‌ها دقیقه‌ ای گرانی می‌ شوند

صادرات خراسان رضوی به آسیای میانه نسبت به سال قبل منفی بوده ‌است

راه اندازی دو بازار گوهرسنگ در خراسان رضوی

پیش‌بینی برداشت 23 هزار تن جو از مزارع تربت‌حیدریه

حجم خرید گندم و کلزا در خراسان رضوی به 112 هزار تن رسید

طلای سبز خراسان رضوی یکه‌تاز در کیفیت و کمیت

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 19 مرداد 99

قالیباف: مسائل اقتصادی یک هفته‌ ای حل نمی‌ شود

طرح جدید نمایندگان برای تغییر سهمیه‌ بندی بنزین

املاک مازاد دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی به وزارت اقتصاد اعلام شد

33 میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی در سبزوار پرداخت شد

ایجاد بیش از 2000 شغل در حوزه اصناف خراسان جنوبی

240 هزار تن علوفه مرتع در طبس تولید می‌شود

72 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در خراسان جنوبی پرداخت شد

کرونا، مسافران هوایی خراسان شمالی را 23 درصد کاهش داد

تاثیر عرضه و تقاضا بر بازار مسکن

علل و دلایل گرانی مسکن در مشهد

دیوانه‌ بازار

دلایل افزایش مجدد قیمت تایر

استقبال 90 درصدی ایرانی‌ ها از تعمیر لوازم خانگی!

سپاه سه پروژه آبرسانی را در روستاهای رازوجرگلان اجرا کرد

آغاز برداشت گوجه فرنگی از کشتزارهای غرب خراسان شمالی

بازگشت کوپن؛ واریز یارانه غیرنقدی به حساب‌ ها

سازو کار اخذ مالیات از خانه‌ های خالی تعیین شد

تهران پنجمین شهر گران دنیا در مسکن

پرداخت 95.5 درصد بهای گندم کشاورزان خراسان شمالی

25 میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل متضرر از کرونا در سبزوار پرداخت شد

75 واحد مسکن روستایی در تایباد و باخرز در حال ساخت است

خیران هشت دستگاه ضدعفونی دست به بیمارستان امید مشهد اهدا کردند

افغانستان 15 هزار تن کالا از مرز دوغارون ایران ترانزیت کرد

کرونا مصرف آب خراسان شمالی را 20 درصد بیشتر کرد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 16 مرداد 99

هیچ ماده اولیه و ماشین‌آلاتی نباید در گمرک معطل بماند

99 درصد از وجوه کلزاکاران خراسان شمالی پرداخت شد

شاهد کاهش قیمت گوشت در روزهای آینده خواهیم بود

تشکیل 106 پرونده گران‌فروشی مرغ از ابتدای تیرماه

طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع در خراسان رضوی چگونه انجام می‌شود؟

یکه‌تازی خراسان رضوی در پرورش و تولید دام

تجهیز هزا رو 645 هکتار اراضی کشاورزی رازوجرگلان به آبیاری نوین

طرح بهبود تامین آب شرب در ١٠ شهرستان خراسان رضوی اجرایی شد

هفت میلیون قطعه جوجه‌ریزی در تربت‌جام انجام شد

سطح زیر کشت پسته در جوین افزایش یافت

تامین برق طرح آبگیر سطحی سد شیرین‌دره تا 2 هفته دیگر

از عدم آشنایی صنایع با آخرین تکنولوژی‌های روز تا تلاش برای راه‌اندازی واحدهای راکد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 15 مرداد 99

خراسان شمالی دارای 24 پروژه گردشگری در حال ساخت است

تاکید معاون استاندار خراسان شمالی بر افتتاح متمرکز طرح‌های هفته دولت

علت افزایش قیمت مصالح ساختمانی چیست؟

133 هزار نفر در خراسان شمالی سهام عدالت ندارند

310 سازه آبخیزداری مانع سیل‌های مخرب در نهبندان شد

صادرات بیش از 500 تُن محصولات لبنی نیشابور به کشورهای اوراسیا و روسیه

مرکز نوآوری طلا و جواهر کشور در مشهد افتتاح می‌شود

300 سازه آبخیزداری مانع سیل های مخرب در نهبندان

کار دست عشایر خراسان شمالی داده شد

از سرگیری آموزش های هوانوردی در فرودگاه بین المللی بجنورد

فرماندار: دلالی و کمبود زمین عامل گرانی مسکن در بجستان است

اشتغال بیش از 30 هزار نفر در کارخانجات صنایع تبدیلی کشاورزی خراسان رضوی

936 میلیارد ریال تسهیلات حمایتی دولت در خراسان رضوی پرداخت شد

پیش‌بینی کاهش تولید آلو در خراسان رضوی

صنایع بسته‌بندی حلقه مفقوده در رونق اقتصادی گناباد

غنی‌سازی 182 هکتار از جنگل‌های هیرکانی خراسان شمالی

افزایش 5 برابری اعتبارات پیشگیری از سیلاب در خراسان جنوبی

برگزاری نمایشگاه هفته دولت در خراسان شمالی به صورت مجازی

تورم 45 درصدی قیمت برنج در یک سال

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 14 مرداد 99

کلنگ‌زنی طرح انتقال آب دریای عمان به استان‌های شرقی کشور در هفته دولت

جزئیات طرح جدید مجلس درباره یارانه بنزین

تورم روند اجرای پروژه های آبیاری را در خراسان شمالی کند کرده است

واگذاری اختیارات موجب تسهیل امور جهاد کشاورزی خراسان رضوی می‌شود

افزایش 11 درصدی توزیع کود بین کشاورزان خراسان شمالی

تلاش برای روشن کردن دستگاه آیلس در فرودگاه بین المللی بجنورد

سهم تربت‌حیدریه از تسهیلات کرونا 174 میلیارد ریال است

13 هزار تن گندم از کشاورزان خراسان‌جنوبی خریداری شد

ارزآوری 2 میلیون دلاری صادرات طیور از خراسان جنوبی

57 درصد کلزا خراسان شمالی در مانه وسملقان تولید می‌شود