پیام خراسان

آخرين مطالب

مقالات

پویش نذر سلامت، روشنایی چراغ امید در دل تاریکی کرونا

پیام خراسان - مشهد- پویش نذر سلامت که در روزگار کرونایی این روزها و با هدف حمایت از کارگران ساختمانی، فصلی و خانواده‌های نیازمند برای نخستین بار در خراسان رضوی راه‌اندازی شد به مثابه روشن کردن چراغ امید برای محرومان و زیان دیدگان ناشی از بیماری کرونا و تبعات اقتصادی ناشی از آن است.

کرونا چه بر سر پمپ بنزین‌ها آورد؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس اتحادیه جایگاه داران خراسان رضوی گفت:ما طرفدار تعطیلی نیستیم بلکه درخواست ما مورد توجه قرار گرفتن است و در صورتی که مورد توجه قرار نگیریم چاره‌ای جز تعطیلی نخواهیم داشت.

جهش تولید در مقابله با کرونا

پیام خراسان - مشهد- شیوع ویروس کرونا تامین ملزومات پزشکی مورد نیاز کادر درمانی و مردم را در ابتدا با کمبود و چالش‌هایی مواجه ساخت اما طولی نکشید که تولید کنندگان و دست‌اندرکاران این عرصه در خراسان رضوی با همت بلند و جهش در تولیدات خود، توانمندی و خوداتکایی را به منصه ظهور رساندند.

همت گروه‌های جهادی برای مقابله با کرونا

پیام خراسان - تربت‌حیدریه- از زمان شکل گیری انقلاب اسلامی تاکنون کشور با بحران‌های بسیار مواجه شده و هر بار اقشار مختلف مردم با هم متحد شدند توانستند از این بحران‌ها با موفقیت عبور کنند لذا در شرایطی که بحران کرونا تمام مناطق را درگیر کرده، وفاق، همدلی و استفاده از ظرفیت نیروهای مردمی، راهکار مقابله با این ویروس است.

ضرورت رعایت نگاه اعتدالی در زندگی

پیام خراسان - مشهد ـ یک مشاور خانواده بر ضرورت رعایت نگاه اعتدالی در زندگی تأکید کرد و گفت: اگر در بخش تفکرات تعادل و نظم ایجاد کنیم، یک نگاه اعتدالی ایجاد می‌شود.

پشت پنجره، در روزهای کرونایی

پیام خراسان - بجنورد- صدای باران مرا تا پشت پنجره می‌کشاند تا تماشایش کنم؛ این روزهای خانه‌نشینی، که عمده درها بسته است، کارکرد پنجره‌ها بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

مسوولیت‌پذیری دینی در مقابله با کرونا

پیام خراسان - مشهد- مسوولیت‌پذیری اعضای جامعه در قبال بحرانهای فراگیر همچون شیوع بیماری همه‌گیر که هم‌اینک کشورمان با آن درگیر می‌باشد یکی از موثرترین و بلکه موثرترین راه غلبه بر بحرانی است که دامن تک تک افراد را از هر طیف و طبقه‌ای گرفته است.

موج همدلی جهادگران در کویر ایجاد شد/همتی بلند برای شکست کرونا

پیام خراسان - بیرجند- با شیوع بیماری کرونا در خراسان جنوبی، گروه های مردمی و جهادگران زیادی با الگو برداری از ایثارگری های دفاع مقدس پای کار آمدند تا با موجی از همدلی این ویروس را برای همیشه از بین ببرند.

وسایل شخصی آلوده را در روزهای کرونایی بشناسید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی معاون بهداشت و درمان فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا بهتر است از ساعت و انگشتر استفاده نکرد.

سایه شایعات بر آرامگاه متوفیان کرونا

پیام خراسان - بیرجند - انتشار برخی اظهارات و ویدئوها منتسب به نحوه تدفین متوفیان مبتلا به کرونا در هفته‌های اخیر نه تنها خاطر بازماندگان را می‌آزارد بلکه این موضوع و آشفتگی ناشی از آن می‌تواند در شرایط حساس کنونی به امنیت روانی و آرامش جامعه لطمه بزند.

لباس رنگی من خط قرمز سلامتی توست

پیام خراسان - بیرجند - این روزها اضطراب و نگرانی همه وجود شهر را گرفته همه رفتارهای عادی روزانه به آرزو و حسرت تبدیل شده‌اند اما لباس رنگی من خط قرمز سلامتی توست.

"در خانه ماندن" عمل به مسوولیت اجتماعی در مبارزه با کرونا است

پیام خراسان - مشهد- "در خانه ماندن" برای قطع زنجیره انتقال و شیوع ویروس کووید 19 عامل بیماری کرونا، وقتی که واکسن یا دارویی برای درمان این بیماری نوپدید همه‌گیر وجود ندارد، تنها راه حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه در چارچوب "پویش اجتماعی سهم من از مبارزه با کرونا" و تمرینی مهم برای ایفای مسوولیت اجتماعی توسط تک‌تک افراد عضو جامعه ایرانی است.

کرونا و بازاندیشی در عرصه‌های مختلف زندگی

پیام خراسان - بیرجند - زمان زیادی از درگیری جهان با ویروس کرونا نمی‌گذرد هم‌اکنون تعداد زیادی از کشوهای جهان درگیر ویروس کرونا هستند اما هر بیماری و مشکل و معضل اجتماعی که بروز می‌کند ما را نسبت به رفتارهای اجتماعی و فردی زندگی‌مان دچار بازاندیشی و تفکر می‌کند.

زباله گردی زیر سایه کرونا/دردسری بزرگ از گنج یابی کثیف

پیام خراسان - بیرجند- فعالیت زباله گردها در شرایط کنونی جامعه خطری بزرگ‌ برای خودشان و دیگر شهروندان محسوب می شود چراکه می توانند ناقلی بزرگ برای ویروس کرونا باشند که می طلبد مورد توجه جدی قرار گیرند.

در کف شیر نر خونخواره‌ای، غیرتسلیم و همدلی کو چاره‌ای

پیام خراسان - مشهد- هنرمندان خطه ادب‌پرور خراسان در میانه بحران بیماری همه‌گیری که وطن و هموطنان را مورد تاخت و تاز قرار داده، با جملاتی نغز و دلنشین همگان را به واقع‌نگری در پذیرفتن خودمحدودی برای در خانه ماندن، همراهی و همدلی با مدیران کشور و حافظان بهداشت و سلامت ایران و ایرانیان برای شکست بمیاری کرونا فرامی‌خوانند.

عید واقعی پس از گذر از این روزها فراخواهد رسید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی روزهای پایانی سال 98 رنگی متفاوت با روزهای مشابهش در سال‌های دیگر دارد، با این تفاوت که تو دیگر در انتظار عید و نوروزی مشابه سال‌های قبل نیستی، بلکه می‌خواهی نوروزت را با نابودی ویروس ناخوانده این روزها جشن بگیری.

زباله گردی ممنوع

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیر امور پسماند شهرداری بیرجند گفت: گشت‌های طرح جمع‌آوری زباله گردها با هدف مقابله با بیماری کرونا در سطح شهر بیرجند با فعالیت چهار اکیپ خودرویی آغاز به کار کرده‌اند.

تلخ و شیرین کرونا در تربت‌حیدریه

پیام خراسان - تربت‌حیدریه- همچون دیگر شهرهای ایران، مردم تربت حیدریه نیز یک ماهی است میزبان مهمان ناخوانده ای به نام کرونا هستند که با وجودی که آرام و قرار را از همه گرفته اما از یک منظر حضور نا به هنگامش موجب واقع بینی و تحولات فکری زیادی در بین مردم و مسوولان این خطه شده‌ است.

قربانیان کرونا ویروس در سینما جهان

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی این روزها با فراگیر شدن ویروس کرونا و درگیری تمام کشورها، بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی در سراسر جهان به حالت تعلیق درآمده‌اند که صنعت سینما نیز از این داستان مبرا نیست؛ اکران و فیلم‌برداری بسیاری از پروژه‌های سینمایی در سراسر جهان برای مدتی تعطیل شده تا وضعیت به حالت عادی بازگردد.

سلاح آرامش برای شکست کرونا

پیام خراسان - بیرجند - اکنون که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرده و مردم هم به اشکال مختلف در حال مقابله با آن هستند، حفظ آرامش مهمترین راهکار در این زمینه به شمار می‌رود.

آیا پوشیدن ماسک برای تحویل‌دهندگان مواد غذایی ضروری است؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی با رونق خدمات تحویل غذا به دلیل شیوع کروناویروس جدید، رانندگانی که روزانه با افراد مختلفی ارتباط برقرار می‌کنند ، مجبور به پوشیدن ماسک‌های محافظ صورت هستند.

فلسفه "خانه‌تکانی" چیست؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی تمیز کردن، پاکسازی کامل گردوغبار و خاک و به‌هم‌ریختگی حس دوباره زنده شدن را القاء می‌کند و به همین دلیل است که ما به‌طور سنتی در فصل بهار با به‌هم‌ریختگی‌ها دست و پنجه نرم می‌کنیم و با شروع دوباره در فضایی کمتر به‌هم‌ریخته، استرس خود را کاهش می‌دهیم، روحیه خود را بهبود می‌بخشیم و انرژی بیشتری کسب می‌کنیم که به‌نوبه خود می‌تواند به ما نیرویی ببخشد که برای سالم خوردن، ورزش کردن و بیشتر خوابیدن به آن نیاز داریم و همه این موارد می‌تواند عمر ما را طولانی‌تر کند.

زباله های ترسناک/مراقب دستکش و ماسک های آلوده در شهر باشیم

پیام خراسان - بیرجند- علی‌رغم تأکیدات صورت گرفته در حوزه بهداشت عمومی برای پیشگیری از کرونا برخی از شهروندان ماسک‌ها و دستکش‌های استفاده شده را در محیط عمومی رها می‌کنند که خطرآفرین است.

تجربه ابتلا به کرونا

پیام خراسان - مشهد- همزمان با تایید مشاهده ابتلا به ویروس کووید 19 عامل بیماری کرونا در میان شهروندان ایرانی، ظرف روزهای اخیر تمرکز اصلی اذهان عمومی بر آگاهی از چیستی و نشانگان این بیماری، راههای مقابله با آن و اطلاعات پیرامون روند شیوع، آمار مبتلایان و حوزه‌های جغرافیایی درگیر در سطح کشور بود.

استرس واکنشی برای دفاع در مقابل خطرات است

پیام خراسان - مشهد- مدیر اجرایی پلی کلینیک تخصصی خدمات روانشناسی و مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد گفت: استرس واکنش طبیعی و یک عامل دفاع در انسان برای حفظ جان در مقابل خطرات است.

خانه و خانواده؛ فرصت با هم بودن

پیام خراسان - بیرجند - خانه و خانواده دو واژه نام‌آشنا که زندگی ماشینی باعث کمرنگ شدن این مفاهیم در جامعه شده است اما این روزها شاهد احیا و تقویت فرصت با هم بودن هستیم.

بسته شدن چتر فعالیت‌های اجتماعی در مبارزه با کرونا

پیام خراسان - مشهد- پویایی جامعه و فعالیت‌های اجتماعی همواره مورد توجه بوده‌ و هست اما طی دو هفته اخیر در پی ورود ویروس کرونا، برای مبارزه با آن فعالیت‌های اجتماع محور محدود و حتی تعطیل شده‌ است.

از کرونا برای کودکان هیولا نسازید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی یک روانشناس گفت: والدین در این شرایط حساس، نباید با رفتارهای استرس گونه و بدون اندیشه، به روح و روان کودک ضربه وارد کنند.

کنترل شایعه یا کرونا

پیام خراسان - بیرجند - همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، تب اطلاع رسانی و شایعات در فضای مجازی و حقیقی نیز بالا گرفت اما به نظر کارشناسان رسانه با مدیریت صحیح اخبار می‌توان شایعات را تمیز و اثرات منفی آنها را کاهش داد.

کرونا را جدی و بهداشت روانی را جدی‌تر بگیریم

پیام خراسان - مشهد- شیوع بیماری کرونا طی دو هفته اخیر علاوه بر اینکه دغدغه‌های جسمی و سلامتی را برای همه ما به ارمغان آورد، موجب ظهور و بروز نگرانی‌، ترس‌ و رفتارهای وسواس‌گونه‌ نیز شد، اوضاعی که بهداشت و سلامت روان ما را حتی پس از طی شدن این دوران نیز تهدید می‌کند.

هوای دلپذیر نیزار خور را از دست ندهید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی زیبایی نیزار خور در تمام طول سال مشهود است و در فصل بهار این نیزار همراه با محدوده تالابی آن نمای زیبایی را در دل کویر خلق کرده است.

آژیر قرمز در پایتخت معنوی کشور، جایی امنتر از خانه نیست

پیام خراسان - مشهد- در حالی متولیان امر بهترین شیوه پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا را که هم‌اینک فراگیرترین موضوع مورد توجه افکار عمومی است، ماندن در خانه و رعایت بهداشت فردی اعلام کرده‌اند که مسوولان شهری مشهد نیز از به صدا درآمدن آژیر قرمز در این کلانشهر خبر می‌دهند.

شوینده‌ها، خوره جان محیط زیست

پیام خراسان - بجنورد- این روزها که تب و تاب خانه تکانی‌ها با میدان‌داری ویروس کرونا همراه شده، استفاده از مواد شوینده نیز به اوج رسیده است، اما در لابه لای این پاکیزگی‌ها، تهدیدی خزنده برای طبیعت و محیط زیست در جریان است.

کرونا در کمین آرایشگاه‌ها

پیام خراسان - بیرجند - با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران و از طرفی بازار داغ سالن‌های آرایش در آستانه سال نو، با رعایت نکردن بهداشت فردی، کرونا در کمین این مکان‌ها است.

دفاع از میهن و هموطن این بار در لباس سپید پزشکی و پرستاری

پیام خراسان - گناباد- بیماری کرونا این روزها عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی را در سطح کشور ما تحت تاثیر قرار داده و موجب تعطیلی مدارس، دانشگاهها و اجتماعات و کاهش ساعتهای کاری در برخی استانها شده است اما در این میان این پزشکان و پرستاران سپید پوش هستند که به عنوان مدافعان سلامت جامعه در صف مقدم مقابله با بیماری کرونا قرار گرفته‌اند و با به خطر انداختن سلامتی‌شان، دِین خود را به میهن و هموطنانشان ادا می‌کنند.

یک هفته با کرونا در خراسان رضوی

پیام خراسان - مشهد- همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، بسیاری از فعالیت‌های جاری و روزمره تحت تاثیر این ویروس و اقدامات پیشگیرانه از شیوع آن قرار گرفت که خراسان رضوی نیز از تغییر در روند عادی فعالیت بی‌نصیب نماند.

استرس با سیستم ایمنی بدن چه می‌کند؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی کارشناس تغذیه و رژیم درمانی بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند گفت: استرس و فکر کردن به این مسئله که ممکن است به بیماری کرونا مبتلا شویم، بر سیستم ایمنی فرد اثر منفی می‌گذارد و او را مستعد بیماری و آسیب می‌کند.

کرونا؛ وقتی شایعه جای خبر می‌نشیند!

پیام خراسان - مشهد- کرونا قبل از آنکه خودش بیاید، داعش وار، هراسش را به عنوان پیشقراول فرستاده است. بیش از آنکه توان تخریب داشته باشد با هیاهویش بنای روحی و روانی جامعه را بمباران می‌کند.

خطرناک‌تر از کرونا برای همه مردم

پیام خراسان - بیرجند - روانشناسان معتقدند که جو روانی ایجاد شده ناشی از کرونا به مراتب خطرناک‌تر از ویروس آن است و توصیه آنها توجه به بهداشت روان در مقابله با کرونا است.

مشهد در آماده‌باش مقابله با کرونا

پیام خراسان - مشهد- این روزها که ویروس کرونا به نگرانی عمومی تبدیل شده و همه نهادها و سازمان‌های کشور برای مقابله با شیوع این ویروس بسیج شده‌اند، دستگاه‌های مختلف اجرایی در کلانشهر زائرپذیر مشهد نیز در راستای مقابله با این بیماری تمهیدات لازم را اندیشیده‌ و در آماده‌باش هستند.

مردم مشهد در انتظار ماسک و مواد ضد عفونی کننده

پیام خراسان - مسئولان اعلام کرده‌اند کمبود ماسک در کشور به سرعت در حال رفع شدن است و مردم مشهد نیز منتظر تحقق این وعده هستند؛ گزارش‌های میدانی خبرنگار ایسنا از کبود ماسک و مواد ضد عفونی کننده خبر می‌دهد.

رسم وفاداری در سرزمین خورشید

پیام خراسان - بیرجند - مشارکت حداکثری به عنوان اصل مهم انتخابات است که مردمان سرزمین خورشید با تحقق آن در کارزار انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بار دیگر رسم وفاداری به نظام و ولایت را به جا آوردند.

آغاز سفر از سرزمین خورشید

پیام خراسان - مشهد- مشهدالرضا (ع) قبله دل‌های عاشق، مامن جویندگان آرامش، میعادگاه دیدار یار و نقطه‌ای شیرین برای آغاز سفری خاطره انگیز در بهترین ایام سال نو است.

چرا برخی کشورها سیستم رأی‌گیری اجباری دارند؟

پیام خراسان - بسیاری از دولت‌های دموکراتیک شرکت در انتخابات ملی را حق شهروندی می‌دانند و به همین دلیل، معتقدند شرکت در انتخابات مسؤولیت مدنی شهروندان است. در بعضی از کشورها که رأی دادن وظیفه تلقی می‌شود، رأی‌گیری در انتخابات اجباری و در قانون اساسی ملی و قوانین انتخاباتی آنها ثبت‌شده است. برخی کشورها نیز سختگیری بیشتری دارند و برای افرادی که در رأی‌گیری شرکت نمی‌کنند تحریم‌هایی اعمال می‌کنند.

رزمایش تبلیغاتی برای ماراتن انتخابات در خطه خورشید

پیام خراسان - مشهد- حال و هوای این روزهای شهرها و روستاهای کشور رنگ و بوی انتخاباتی دارد و نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در فضای تبلیغاتی از طرق مختلف به معرفی خود می‌پردازند.

در هر شرایط مادر بودن

پیام خراسان - در دنیایی که بی معرفتی ذات بی تغییرش شده، مادرانی وجود دارند که روز و شب خود را در خانه‌ای به نام سالمندان می‌گذارنند، خانه‌ای که شاید آن‌ها را از خانه‌هایشان دور کرده، اما مهر مادریشان را از آنان نگرفته است.

ساير مطالب

عناوین روزنامه‌های 23 بهمن ماه خراسان رضوی

دریاچه چمشه سبز، ثروت طبیعی نهفته در گلمکان خراسان رضوی

سرو حاجت

اخلاق ایرانی و اسلامی

پیشگیری از سوء‌استفاده جنسی کودکان با آگاهی عمومی میسر است

هوشمندسازی، تحولی مهم در سیستم حمل و نقل آسیا

کدام گروه سنی بیشترین میزان خودکشی را دارند؟

تلاش عشایر خراسان رضوی نماد تحقق اقتصاد مقاومتی

طلوع دوباره فجر انقلاب/ ارمغان 3698 میلیارد تومانی دولت

عناوین روزنامه‌های خراسان رضوی در 15 بهمن

سرور انقلاب در مشهد الرضا (ع)

معدن‌هایی‌که در سوز سرما گرم نمی‌شوند/ضرورت اصلاح سهمیه سوخت معدن

داشته‌ها و بایسته‌های بادام خراسان

داشته‌ها و بایسته‌های خراسان رضوی در کشت بادام

چین یا ایالات متحده، اقتصاد برتر 2020 است؟

ناحیه هردنگ خوسف نیازمند توجه مسئولان

برندها چگونه رنگ‌های خود را انتخاب می‌کنند؟

صدای هوبره رو به خاموشی/اپیدمی سودجویی کثیف در زیرکوه

گسل‌های ناآرام در خراسان جنوبی

حاشیه نشینی؛ فرار از چاله، سقوط در چاه

نگاهی به فعالیت سامانه 194 شرکت گاز خراسان رضوی

سرمای کارتن‌سوز

میوه پاییزی اشتغال

نیشخند ریزگردها به لبخند آسمان بجنورد

عناوین روزنامه‌های 30 دی ماه خراسان رضوی

سرخط مطبوعات 29 دی خراسان جنوبی

تیشه استاد بر زمین افتاد

از فتنه نباید ترسید

تاب‌آوری، فرد را از گردنه‌های سخت زندگی عبور می‌دهد

چرا نرگس بی رمق شده است!؟

پرخوانی، آیینی در میان ترکمن‌های خراسان شمالی

دلالان و مخاطرات گردشگری سلامت در مشهد

آسمان هم شاهد رشادت‌های حاج قاسم بود

تکرار تراژدی آوار

هر جوان ایرانی یک سردار سلیمانی

چقدر برای زلزله آماده‌اید؟

مشهدالرضا (ع) آماده میزبانی از سردار اسلام

روزنامه لبنانی:ترور سردار سلیمانی نقض اصول دیپلماتیک است

افزایش کارآیی کودکان در مدرسه با مصرف کربوهیدرات در صبحانه

تازیانه سرما رخ نرگس ها را کبود کرد/ ظرفیتی که ناشناخته ماند

پنبه‌ خوش یُمن که ملی شد

نشاط اجتماعی گذرگاه مبارزه با اعتیاد

تولید زعفران در مه‌ولات خراسان و مشکلات پیش‌رو

لباسهای غیر متعارف و ذائقه مردم در مد و لباس

پرنده‌نگری، فرصتی برای رشد گردشگری در خراسان رضوی

قیمت‌ها بالا نیست/ توان خرید آجیل و خشکبار را نداریم

واقعیت وضعیت کنونی تغذیه در جهان

عشق موتور به قیمت جوانی

آیا کسب و کار هوشمند در نارضایتی کارکنان تاثیر دارد؟

مصوبه نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شد

لمس فقر از روز نخست زندگی/ کودکانی که با سوء تغذیه متولد می‌شوند

خداحافظ رفیق

پایانه مسافربری مشهد در انتظار متولی واحد

شاگردان دیروز؛ کارآفرینان امروز

فرسایش خاک تهدید خاموش اما جدی

«توبافی» از طلوع در خراشاد تا درخشش در جهان