پیام خراسان

آخرين مطالب

مقالات

روستاها در اشغال معماری غیربومی

پیام خراسان - روزنامه خراسان شمالی در شماره 20122 خود در روز یکشنبه 26 خردادماه 98 با انتشار گزارشی با عنوان «روستاها در اشغال معماری غیربومی» به نقد وضعیت ساخت و سازهای ناهمگن در بافت های روستایی استان خراسان شمالی پرداخته است.

«ام. اس» بیماری هزار چهره قرن کنونی

پیام خراسان - مشهد- پزشکان ام. اس را شایع‌ترین بیماری التهاب سیستم عصبی می‌دانند. این بیماری که در بین زنان شایع‌تر از مردان است به علت علائم مرموز و عجیبش به بیماری هزار چهره معروف و در دهه های گذشته رشد فزاینده ای در کشورمان داشته است.

کودکان کار و «تراژدی شهری»

پیام خراسان - از پدیده کودکان خیابانی یا بچه‌های خیابانی به عنوان «تراژدی شهری» یاد می‌شود. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، کارکردن کودکان در کشورهای در حال ...

گل جالیز را بیشتر بشناسید

پیام خراسان - پژوهشگر گیاهان دارویی در خراسان جنوبی گفت: گل جالیز التهاب کلیه را از بین می‌برد و برای رفع تشنج در گیاه درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ...

مراقب قرص های شب امتحان باشید

پیام خراسان - بیرجند - رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی با توجه به شروع امتحانات از دانشجویان و دانش‌آموزان خواست مراقب سایت‌ ها و وبگاه‌های فروش داروی شب امتحان باشند و فریب این گونه کلاهبرداری‌ها را نخورند.

علت سرگیجه در بارداری چیست؟

پیام خراسان - یک کارشناس مامایی در خراسان‌ جنوبی گفت: سرگیجه در زمان بارداری علل مختفی دارد که فرد با دانستن علت آن می‌تواند از بروز آن پیشگیری و یا از ...

نگرانم نگرانی‌هایم بیش‌تر از این شود

پیام خراسان - «من نمی‌دانم چرا صدایم دارد تغییر می‌کند و چرا این‌قدر قدّم دارد بلندتر می‌شود و اما چرا پدر و مادرم بعضی از حرف‌هایم را گوش نمی‌دهند» ...

«شب قدر» در سوره مبارکه دخان

پیام خراسان - از جمله آیات قرآن کریم که به موضوع شب قدر و نزول قرآن در آن پرداخته است، آیات ابتدایی سوره مبارکه دخان در جزء 25 قرآن کریم است. به گزارش ...

ایذاء و بهتان نسبت به دیگران در نگاه قرآن کریم

پیام خراسان - در میان موضوعات و مباحث قرآن کریم، آیات بسیاری موجود است که به نکات مختلف اخلاقی پرداخته‌ و در این میان، طرح موضوع ایذاء یا آزار مومن و ...

همه‌چیز از 40 سالگی شروع می‌شود

پیام خراسان - بحران میانسالی با دیگر بحران‌ها و تغییراتی که در زندگی رخ می‌دهند تفاوت دارد؛ چون قلب این بحران را نگاه به ناامیدی‌ها و شکست‌های گذشته تشکیل ...

اهمیت و فضیلت «شب قدر» در کلام قرآن

پیام خراسان- قرآن کریم در آیاتی به توصیف و بیان اهمیت شب قدر و نزول این کتاب آسمانی در این شب پرداخته است. از جمله این آیات می‌توان به آیات سوره مبارکه قدر اشاره کرد که به طور مستقیم به بیان اهمیت این شب و نزول قرآن در آن می‌پردازد.

رنج استان از مدیرانی که آش دهن سوزی نیستند!

پیام خراسان - روزنامه زعفران روز چهارشنبه اول خرداد سرمقاله ای را به قلم ابوالفضل زاهدی پور مدیرمسئول و سردبیر این روزنامه درباره تغییرات مدیریتی در خراسان جنوبی منتشر کرد.

رمضوخوانی، رسمی کهن و پابرجا

پیام خراسان - بیرجند - رمضان خوانی یا همان « رمضوخوانی» به گویش مردم خراسان جنوبی رسمی کهن در این خطه از مرز و بوم است که با توجه به قدمت دیرینه آن هنوز در بسیاری از مناطق این استان رواج دارد.

پلاستیکها، تهدیدی برای زندگی زمین

پیام خراسان - مشهد- پلاستیک و مواد پلاستیکی بلای جان طبیعت و عامل نابودی پرندگان، آبزیان و حیات وحش هستند و استفاده بی حد و اندازه از مواد پلاستیکی از جدی ترین چالشهای کره زمین است که نه تنها خشکیها بلکه دریاها را نیز به خطر انداخته است.

آقای وزیر، استان را نگاه ویژه ای باید

پیام خراسان - روزنامه خراسان جنوبی روز دوشنبه 30 اردیبهشت یادداشت صفحه اول خود را با عنوان «آقای وزیر، استان را نگاه ویژه ای باید» به قلم مجتبی نوریان منتشر کرد.

گرسنگی که صد دوا دارد

پیام خراسان - یک محقق طب اسلامی در خراسان‌ جنوبی گفت: اثرات مثبت روزه داری بر بیماری‌ها طی تحقیقات مختلف به اثبات رسیده است. محمد خداشناس در گفت‌وگو با ...

ازبکستان در رمضان

پیام خراسان- ماه رمضان فرصتی طلایی و ظرفیت‌ساز برای انسان است؛ این ماه، ماهی مبارک و پرفضیلت در میان مسلمانان بوده و روزه‌داری در رمضان از جانب خداوند بر مسلمانان واجب شده است

سامانه های نوین آبیاری ضرورت کشاورزی در اقلیم خشک خراسان رضوی

پیام خراسان- اگرچه امسال شاهد بارش خوب نعمات الهی از آسمان بوده ایم و سرریز شدن سدها و پر آبی چشمه ها و منابع آبی خبرساز شده است اما این امر ذره ای از ضرورت مدیریت مصرف آب نمی کاهد و همچنان باید با هدف حفظ منابع آبی و جلوگیری از هدررفت آن اقدامات لازم را انجام داد

تنهایی نواب

پیام خراسان- یادگار بی بی نواب که بیش از 400 سال در پس کوچه ای از محله چهاردرخت با هیاهوی کودکان یا سوز و نوای تعزیه خوانان سر کرده اکنون در تنهایی و سکوت چشم به راه تدبیری است که او را از ویرانی برهاند.

سفر به شیراز در ماه بندگی

پیام خراسان- مردم ایران در مناسبت‌های متفاوت از آداب و رسوم خاصی پیروی می‌کنند. ماه رمضان نیز از جمله مناسبت‌های دینی است که در سراسر ایران از جمله استان فارس با آداب و رسوم خاصی همراه است که برای گردشگران داخلی و خارجی جذابیت خاصی دارد.

رمضان در کشور فانوس‌ها

پیام خراسان- امروزه مصری‌ها با روشن کردن فانوس‌های سنتی آمدن رمضان را به یک‌دیگر نوید می‌دهند. مصری‌ها نخستین افرادی بودند که با روشن کردن فانوس در رمضان آن را به یکی از سنت‌های دیرینه در این کشور تبدیل کردند که جذابیت بالایی برای گردشگران دارد

ورزش به افق رمضان

پیام خراسان-روزنامه خراسان جنوبی روز شنبه 21 اردیبهشت در گزارشی با عنوان «ورزش به افق رمضان» به فواید و روش صحیح تمرینات بدنی در این ماه مبارک پرداخت.

رمضان در ایالات متحده آمریکا

پیام خراسان- رمضان در آمریکا احساس مسئولیت مسلمانان را با احساس اشتراک و مباهات درهم می‌آموزد. رمضان در آمریکا هم مانند دیگر کشورها منحصر به فرد بوده و باعث می‌شود که دل‌های مردم در این زمان به هم نزدیک‌تر شود.

سفره های خراسان شمالی رنگ طبیعت گرفته است

پیام خراسان - بجنورد- این روزها که بارش باران و سخاوت آسمان دشت ها و مراتع خراسان شمالی را سرسبز کرده است، سفره های مردم هم رنگ و بوی طبیعت به خود گرفته است.

تور خبری در روستای جهانی« توبافی»

پیام خراسان- بعد از گذشت پنج ماه از معرفی روستای «خُراشاد» به عنوان روستای جهانی « توبافی» (حوله بافی) علاوه بر فروش پر رونق حوله ها در بازار های داخلی، مشتریان زیادی از کشورهای اروپایی در صف خرید این هنر دستی هستند.

پیوندی سیاه که سفیدی سنت حسنه ازدواج را لکه دار می کند

پیام خراسان- پدیده ای که به غلط `ازدواج سفید` نام گرفته، بر خلاف ظاهرش بطنی سیاه دارد زیرا در واقع امر یک ناهنجاری و آسیب اجتماعی می باشد که پیامدش چیزی جز به سخره گرفتن و نابودی سنت حسنه ازدواج و انحراف ویرانگر اخلاقیات فردی و اجتماعی نیست.

تهدیدهای پنجمین رود کشور در خراسان شمالی

پیام خراسان- رود اترک، به عنوان پنجمین رود بلند در کشور، هر چند در سیلاب اخیر، خروشان تر از گذشته است اما دوست داران محیط زیست از برخی تهدید ها برای آن نگران هستند.

شوراها از قانون تا عمل

پیام خراسان- فرمان تاریخی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تثبیت حاکمیت ملت ایران بر سرنوشت خویش و تشکیل شوراهای شهر و روستا در نهم اردیبهشت ماه سال 1358 صادر شد اما این فرمان با تاخیری 20 ساله در کشور به اجرا درآمد.

قربانیان همخونی

پیام خراسان- مادر، پاهای بی رمق ستاره را روی ویلچر جابه جا می کند، دستی روی سرش می کشد و به فکر فرو می رود؛ فرزندش قربانی همخونی فامیلی است

هوای مشهد برای ششمین روز متوالی پاک است

پیام خراسان- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با ادامه بارندگی در مشهد کیفیت هوای این کلانشهر امروز شنبه هفتم اردیبهشت ماه برای ششمین روز متوالی در وضعیت پاک قرار دارد.

تاریخچه دسته گل عروس در بعضی کشورها

پیام خراسان - گیاهان و ادویه‌های خاص زیادی در مراسم عروسی استفاده می‌شوند، اما کاربرد آنها در گذشته نسبت به امروز تغییر کرده است. امروزه از گل‌ها برای ...

روایت یک غار پس از زلزله

پیام خراسان- پس از زلزله مهیب سال 1347 در خراسان بزرگ سقف گنبدی شکل غار پارسیان در دامنه کوه روستای ثغور فروریخته و قسمتی از آن به‌ صورت یک تاق عظیم با تعادلی شکننده باقی‌ مانده که امروزه به اسم پل خضری شناخته می‌شود.

ورود پژوهشکده سوانح طبیعی به موضوع رانش روستاهای استان

پیام خراسان- روزنامه محلی خراسان شمالی در شماره 20081 روز چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 خود با درج مطلبی به نقل از معاون بنیاد مسکن استان خراسان شمالی به وضعیت رانش در روستاهای این استان پرداخت.

«بارنجگان» در گذر از رنج ها

پیام خراسان- «بارنجگان» روستایی مرزی از توابع شهرستان زیرکوه است که 24 سال قبل با تجمیع سه روستا قد علم کرد اما تاکنون رنج های زیادی را با وجود بیش از یکهزار و 800 نفر جمعیت به دوش کشیده است.

سیل، نقمت در اوج نعمت!

پیام خراسان- هرچند اشاره رسانه های خارجی در بارش های سیل آسای فروردین ماه امسال بر کلید واژه هایی چون `سیل در ایران` و `سیل در دروازه قرآن شیراز` و عواقب ناخوشایند و منفی آن متمرکز بود اما به نظر کارشناسان این بارندگی ها نتایج مثبتی نیز داشت که از چشم آنها دورافتاده است.

آخرین وضعیت دستگردان پس از سیل

پیام خراسان- سیل هفته گذشته در مناطق عشایری و روستایی بخش دستگردان شهرستان طبس به منازل و مزارع کشاورزی خسارت وارد کرد و خدمات رسانی به ساکنان این مناطق ادامه دارد.

سربیشه پس از سیلاب

پیام خراسان- شدت بارندگی اخیر در خراسان جنوبی به ویژه در شهرستان سربیشه به گونه ای بود که با تدبیر مسئولان برخی ساکنان محلی به مکان امن منتقل شدند و سیلاب نیز به راه های روستایی و زمین های کشاورزی خسارت وارد کرده است

درباره‌ اقتصاد اخلاق

پیام خراسان- محمدحسن اشرف؛ روان‌شناس و درمان‌گر وجودی در یادداشتی با عنوان «اقتصاد اخلاق» به توضیح مقرون به صرفه و اقتصادی بودن رفتار و کنش اخلاقی در موقعیت‌ها پرداخته است.

«زاهدان کهنه» شهری خفته در تاریخ

پیام خراسان- شهر تاریخی «زاهدان کهنه» در روزگار حیات و آبادانی یکی از شهرهای بزرگ ایران به شمار می‌رفت و در طول سده‌های چهار الی نه هجری قمری مرکزیت سیستان را بر عهده داشت.

زمین خواران سیری ندارند

پیام خراسان- تعرض به اراضی ملی و زمین خواری از پدیده های تخریبی و رو به گسترش در قرن حاضر است و طعم تخریب اراضی ملی و طبیعی به مذاق زمین خواران به قدری شیرین آمده است که هر روز عطش آنها برای زمین خواری شدیدتر می شود.

درسهایی از سیلی سیلاب

پیام خراسان- روزنامه زعفران روز دوشنبه 26 فروردین سرمقاله ای را به قلم مهدی کاظمی فرد با عنوان «درسهایی از سیلی سیلاب!» منتشر کرد.

ارمغان رونق مشاغل خانگی

پیام خراسان- توسعه مشاغل خانگی به عنوان جایگزین معیشت از دست رفته ناشی از خشکسالی های چندین ساله باید مورد توجه ویژه قرار گیرد تا ضمن ایجاد اشتغال از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهر جلوگیری شود.

عناوین روزنامه های خراسان رضوی در 21 فروردین

پیام خراسان- روزنامه های خراسان رضوی روز چهارشنبه بیست و یکم فروردین ماه 1398 مطالب متنوعی منتشر کردند که عنوانهای برجسته آنها مرور می شود.

صنایع دستی خراسان شمالی که مرزها را در نوردیده است

پیام خراسان- تولیدات صنایع دستی از سوی اقوام گوناگون ساکن در خراسان شمالی روایتگر هویت تاریخی و فرهنگی این خطه است که مرزها را درنوریده، هدیه ای دلنشین و ماندنی برای گردشگران است.

عناوین روزنامه های خراسان رضوی در 20 فروردین

پیام خراسان- روزنامه های خراسان رضوی روز سه شنبه بیستم فروردین ماه 1398 مطالب متنوعی منتشر کردند که عنوانهای برجسته آنها مرور می شود.

چشم روشنی در تاریکی معدن

پیام خراسان- معدن گردی تجربه ای متفاوت از سفرهای ماجراجویانه است که دیدن ثروت های خدادادی می تواند چشم روشنی در تاریکی یک معدن باشد.

برکات باران در سدها

پیام خراسان- امسال نزول باران رحمت و برکت الهی نجات بخش سدهای سراسر کشور شد و موجی از امید را در دلهای مردم ایجاد کرد.

بهشتی از رنگ‌ها در قلب کویر

پیام خراسان- روستای چنشت به لحاظ پوشش محلی به سرزمین رنگ‌های ایران معروف است در گذشته به دلیل خوش آب و هوا بودن و شباهت این منطقه به بهشت نام این منطقه را بهشت می‌گذارند.

هنگام مواجهه با سیل باید چه کنیم؟

پیام خراسان- درباره نقش آگاهی عمومی در مورد مخاطرات و حوادث قبلا نوشته‌ام. امروز در اخبار اعلام شد بیش از 40 نفر بر اثر سیل کشته و چندین نفر مفقود شده اند

قنات رازها

پیام خراسان- بزرگ‌ترین، طولانی‌ترین و قدیمی‌ترین قنات جهان و یکی از رمزآلودهای ایران که با دالان‌های تاریک و سیاه هنوز هم آب شهر را تامین می‌کند. قنات «قصبه گناباد» در نوع خود بی‌نظیر است و مسیرهایش بسیار هوشمندانه در شهر پیشروی کرده‌اند.

جَنگ و جُنگ، دو روی سکه چهارشنبه سوری

پیام خراسان- فلسفه وجودی چهارشنبه سوری به عنوان یکی از از کهنترین سنتهای ایران زمین شادی آفرینی است اما در دهه های اخیر این آیین فرهنگی با برخی بی احتیاطیها و افراطی گریها موجب بیم و اضطراب برای خانواده ها شده است.

داستان سه باور در یک بنا

پیام خراسان- معمار و معماری، در دنیا جزو حرفه و مشاغلی هستند که می‌توانند زمینه‌ساز پیوندهای فرهنگی، نژادی و... شوند حتی اگر یک قاره بین‌ آن کشورها نیز فاصله باشد، بازهم از تاثیر و تاثر اثرِ بنا شده در امان نخواهند بود.

کویر مزینان، مقصد نوظهور گردشگری خراسان رضوی

پیام خراسان - سبزوار- کویر مزینان واقع در شهرستان داورزن، در حاشیه جنوبی جاده سراسری تهران - مشهد یکی از مناطق کویری ایران است که با چشم اندازهای طبیعی، تنوع زیستی و جاذبه های اکوتوریستی فراوان، مقصدی دلنشین برای گردشگران و علاقه مندان به طبیعت است.

عناوین روزنامه های خراسان رضوی در21 اسفند

پیام خراسان- روزنامه های خراسان رضوی روز سه شنبه بیست و یکم اسفند ماه 1397 مطالب متنوعی منتشر کردند که عنوانهای برجسته آنها مرور می شود.

راه آهن بجنورد- گرگان در آستانه یک دور باطل

پیام خراسان- روزنامه محلی خراسان شمالی در شماره 20058 روز دوشنبه 20 اسفندماه 97 خود در مطلبی با عنوان «راه آهن بجنورد- گرگان در آستانه یک دور باطل» به طرح پرحرف و حدیث پرداخته است.

عناوین روزنامه های خراسان رضوی در 20 اسفند

پیام خراسان- روزنامه های خراسان رضوی روز دوشنبه بیستم اسفند ماه 1397 مطالب متنوعی منتشر کردند که عنوانهای برجسته آنها مرور می شود.

مشهد شهر من می‌شود؟

پیام خراسان - ادامه روند بازگرداندن هویت از دست رفته شهر می‌تواند روزی را برساند که مشهدی‌ها با افتخار بگویند «اینجا شهر من است».

سیم‌ریپ؛ شهری در قلب افسانه‌ها

پیام خراسان- «سیم‌ریب» یکی از شهرهای کامبوج در آسیای جنوب شرقی است. «سیم‌ریپ» دروازه‌ ورودی منطقه «انگکور» با معابد و مجسمه‌های تاریخی بود که بر اساس افسانه‌‎های هندو طراحی و ساخته شده است.

سفر تا اعماق عطر نارنج

پیام خراسان- باغ «نارنجستان قوام» از عمارت‌های دوره قاجاریه واقع در استان فارس و شهر شیراز است.

چرا هیچ‌جا برای فرزند، آغوش مادر نمی‌شود؟

پیام خراسان - عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: فرزندان به واسطه آغوش مادر می‌توانند فضای دیگری را تجربه کنند.اگر مادر اضطراب را در خود داشته باشد ...

انصاف یعنی انسان بودن!

پیام خراسان- سرمقاله روز شنبه 11 اسفند روزنامه آوای خراسان جنوبی با عنوان «انصاف یعنی انسان بودن!» به قلم هرم پور منتشر شد

فساد و تبعیض، مهلک اما قابل پیشگیری - امیرشاهین نایبی فر*

پیام خراسان - بیرجند - استکبار جهانی و در راس آن ایالات متحده آمریکا همواره به دنبال ضربه زدن به ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده اند، اما هوشیاری و عشق مردم به انقلاب و رهبری، این دشمنی ها و دسیسه ها را با اقتدار نقش بر آب کرده و خطری که اکنون کشور را تهدید می کند، نه قدرت های فاسد که فساد و تبعیض است

رسانه‌ می‌تواند تمایل به‌ خودکشی را تقویت کند

پیام خراسان - رئیس گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: رسانه‌ها از این قدرت برخوردارند تا تردید افراد متمایل به خودکشی را به یقین تبدیل کنند. به ...

درد اعتیاد یا طرد از خانواده/ رفتار قهرآمیز با معتاد بهبود یافته اشتباهی بزرگ

پیام خراسان - اعتیاد این بلای خانمان‌ سوز سال‌ هاست که بلای جان خانواده‌ های بسیاری شده است، خانواده ‌های ازهم‌ پاشیده، بچه‌ های یتیم و بی‌خانمان، سرقت و ...

زعفران بر بال توسعه

پیام خراسان- روزنامه زعفران روز شنبه چهارم اسفند سرمقاله ای را به قلم مهدی کاظمی فرد با عنوان «زعفران بر بال توسعه» به مناسبت دوسالگی این روزنامه منتشر کرد.

قلعه فورگ؛ روایتگر تاریخ کهن

پیام خراسان- قلعه تاریخی فورگ شهرستان درمیان یکی از زیباترین قلعه های خراسان جنوبی به شمار می رود و از لحاظ جایگاه قرارگیری و ساختار معماری در شرق کشور منحصر به فرد است.

سموم موجود در کف و مبلمان در بدن کودکان بیشتر مشاهده می‌شود

پیام خراسان- بر اساس نتایج تحقیق جدید کفپوش‌های وینیل و مواد شیمیایی مقاوم در برابر شعله در مبلمان که حاوی ترکیبات آلی نیمه فرار (SVOC) هستند در خون و یا ادرار کودکانی که در منازلی با این مواد زندگی می‌کنند نسبت به همتایان خود بیشتر است.

مرد سال خراسان جنوبی کیست؟

پیام خراسان- روزنامه امروز خراسان جنوبی با تیتر یک «مرد سال خراسان جنوبی کیست؟» در شماره روز دوشنبه 29 بهمن به پیشخوان مطبوعات رفت.

عقیق خزه‌ای، بوی خاک و خزه

پیام خراسان- سنگ عقیق خزه‌ای، اشعه‌های خورشیدی را به یاد فرد می‌آورد که از لابه‌لای برگ درختان به درون جنگل نفوذ کرده و بوی خاک و خزه را برای او به ارمغان می‌آورد

مصائب دومین استان بیابانی کشور/ هزینه‌های میلیاردی پوچ شد

پیام خراسان - محروم شدن خراسان جنوبی به‌عنوان دومین استان بیابانی کشور از اعتبارات ملی بیابان‌زدایی نه‌تنها بحران را پیش روی استان قرار داده بلکه هزینه‌های میلیاردی پروژه‌های سال گذشته را کم اثر کرده است.

شوره زار شیرین

پیام خراسان- بیابان کجی و تالابی که در آن واقع شده با اینکه به عنوان یک نمکزار معروف است اما جاذبه های شیرینی دارد که می تواند مورد توجه گردشگران و طبیعت گردان قرار گیرد

در آغوش باران

پیام خراسان-باران این اتفاق زیبای آسمانی بهانه ای است که باید بی پروا به آغوشش رفت و با خاطره های بارانی دیداری تازه کرد حتی اگر کفش ها در چاله های پر آب فرو روند

تحول در ذخیره اطلاعات به کمک آهنربای جدید

پیام خراسان- محققان دانشگاه نیویورک برای اولین‌بار موفق به کشف خواص جدید مغناطیسی شدند که در آینده نزدیک در افزایش ظرفیت و کاهش مصرف سیستم‌های ذخیره اطلاعات موثر خواهد بود.

میرزا حسن رشدیه؛ یک عمر فداکاری در راه فرهنگ

پیام خراسان- «یاد بعضی نفرات، روشنم می‌دارد/ اعتصام، یوسف/ حسن رشدیه...» و چنین نیما یوشیج از پدر فرهنگ جدید ایران یاد می‌کند و او را الگوی خویش در جهت اصلاح کهنگی‌های جامعه خویش می‌دارد؛ مردی که از دام ترور با دینامیت و اتهام بابی‌گری گریخت و شیوه نوین آموزش را در سراسر ایران‌‎زمین پراکند.

40 سال آبادانی در درمیان

پیام خراسان- خدمات نظام جمهوری اسلامی در شهرستان مرزی درمیان نمود عینی دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در حوزه محرومیت زدایی و آبادانی است که همچنان ادامه دارد.

سرمایه روان‌شناختی؛ موهبتی ناشناخته در فرزندپروری

پیام خراسان- فوق‌تخصص روان‌پزشکی کودکان و نوجوانان گفت: در روش فرزندپروری آنچه که به آن توجه نمی‌شود، مفهومی به نام سرمایه ‌روانشناختی است. در روش فرزند‌پروری رایج، بیشتر بر روی افزایش دانش یا سرمایه انسانی کار می‌شود و به سرمایه روان‌شناختی آن‌ها توجهی نمی‌شود.

ساير مطالب

«ریگ یلان»؛ وادی هیبت و حیرت

سحر و جادویی که اعتقادات را نشانه می‌گیرد

مشهد 1357 در آینه تاریخ انقلاب اسلامی

نسبت خراسان جنوبی و انقلاب

خیابان‌هایی که فقط عابران از آن عبور می‌کنند

دلهره آورترین واژه قرن

ناکجاآباد مجازی

«الکساندریت»؛ سنگ آفتاب پرست

توسعه کتابخانه ها برگ زرینی در کارنامه فرهنگی انقلاب اسلامی

خریدی از نوع دوستدار طبیعت بودن

صعود شاخصهای سلامت در خراسان رضوی در کوران چهل سال تلاش انقلابی

ارزان به قیمت جان

لبنیات در حصار گرانی

چرا بعضی‌ها همیشه سردشان است؟

کاهش اعتماد به نفس در دختران از چه سنی آغاز می‌شود؟‎

تاملی بر حیوان آزاری - عصمت برزجی*

راز بقای چاپلوسی

چرا مسئولان خراسان جنوبی در معرفی ابن حسام دست به عصا هستند؟

قرآن آموزی به سبک حجره

تاثیر تغییر مد بر محیط زیست

چشم ببر؛ سنگی با رگه‌های طلایی

کاهش ناگهانی جمعیت چین در اواسط قرن

سرطان و ارتباط آن با خودکشی

چرا بعضی‌ها همیشه سردشان است؟

کاوش در هویت پنهان

تیول‌داری، سلطان بزرگ و سلاطین کوچک

در آینده، بزرگترین سازه‌های بشری در فضا ساخته خواهند شد

فرصت سوزی ممنوع

ردپای مفهوم زمان مکتب اگزیستانسیالیسم در «همه می‌دانندِ» فرهادی

پرنده‌ای اعجاب انگیز متعهد به زناشویی

پیشواز چله انقلاب

از کلنی تا ماسک‌های خانگی

ازدواج گران

حتی زیر بمباران هم می‌شود گفت‌وگو کرد

لرزه های پنهان و سقف های لرزان

خطر پنهان اسباب‌بازی‌های هوشمند

آیا ترک یک رابطه همراه با خشونت به معنای پایان آزار است؟

نوشداروی دیرهنگام نباشیم

سمفونی برک بافی در جهان می‌پیچد

نگاهی به سنت‌های متفاوت سال نو در بعضی کشورها

زنگار فراموشی بر چهره صنایع دستی

آیا هوشمندسازی شهرها با کاهش انتشار آلاینده‌ها همراه است؟

"شو چله"خراسان جنوبی‌ها چگونه است؟

هاری را بیشتر بشناسیم

افزایش قیمت بنزین شایعه است

آیا انرژی‌های پاک به طبیعت آسیب می‌رسانند؟

ازدواج‌های خاکستری/ بیماران تالاسمی بخوانند

زنان قربانی موج سوم ایدز

نگهداری 6 هزار معلول در مراکز بهزیستی/ برای بیماران اوتیسم جا نداریم

بارندگی خوب بود اما کافی نیست

ویژگی‌های شخصیتی سالم کدامند؟

گبه‌، دست بافتی که در گریز از تکرار جان می‌گیرد

آیا کشتن سگ توسط شهرداری‌ها قانونی‌ست؟/حیوان‌آزاری مقدمه انسان‌آزاری‌ست

سکته مغزی قابل درمان است

میاندشت جاجرم، تنها زیستگاه مولد یوز ایرانی

پنبه کاران مانه و سملقانی از مشکلات خود می گویند

دولت در حوزه مسکن اقدام کنترلی انجام نداده است

چرا حرف حق تلخ است؟

مراقب باشید، تب مالت در کمین است!

علایم مسمومیت با گاز co چیست؟

نحوه استفاده صحیح از دستگاه های کارتخوان(POS)

برد-برد، اما طرفین همچنان ناراضی

پرفشاری خون قاتل خاموش

کشورهای با حمل‌ونقل شهری مناسب برای معلولان

اسطوره چیست؟

بایدها و نبایدهای انجام ورزش در دوران بارداری

چوب‌هایی لای چرخ تولید/ مسئولان چه می‌کنند؟!

تهماسب؛ شاه نامهربان با اهل هنر

/گزارش/ گلستانی که با نبود بازار گل پژمرده می شود

حل چالش کسب مدارک‌ درجه اول در بریتانیا

«کال‌جنی» از چله‌نشینان یکتاپرست تا گردشگران

«پل سزان» و نقاشی به مثابه هارمونی متناسب با طبیعت

مشهد در تکاپوی اربعین و دهه پایانی ماه صفر

پایبندی به اخلاق شرط توسعه کارآفرینی

ایل راه های زخمی و عشایر دل خون شده

روستائیان قلب تپنده روستا

روزگار شبانی

مراقب دنیای زیبای کودکان باشیم

ماتِ زندگی...

ماجرای پساب تصفیه شده ای که روانه کشف رود می شود

باز آمد بوی ماه مهر، بوی ماه مدرسه

«لهوف»؛ روایت جنگ و اسارت کاروان کربلا

تجارت سم عقرب از رویا تا واقعیت

چالش های دولت الکترونیک

الیت گران‌تر می‌شود؟

کاوش فقط در 5 درصد محوطه های تاریخی استان

آب به آبادی رسید

پسته دهن بسته

زمان ارسال مقالات به دوره «مسجد تمدن ساز» تمدید شد

تشکلهای محیط زیستی خواستار توقف پروژه کمربند جنوبی مشهد شدند

توسعه فرودگاه مشروط شد

درباره عروسی کُرمانجی

زائرانی بی بازگشت

چند صفحه «قانون» در تبعید...

پلاستیکهایتان را به آب بسپارید

به چپ، چپ!

درباره طبیعت‌گردی...

بررسی مشکل انتقال صنوف آلاینده در روزنامه خراسان شمالی

ریزگردها پشت دروازه های خراسان رضوی/ مهمان ناخوانده جنوب در شرق

آقایان دیپلمات، لطفا گلوگاه‌های اقتصادی کشور را آزاد کنید

دشواریها و سختی های کار خبرنگاری - کامیار اسماعیل پور*

بازوی توانمند شرق کشور پنجه در پنجه چالش ها

بیراهه

تاثیر تغییرات آب‌وهوایی بر پرجمعیت‌ترین مناطق جهان

گزارش اتفاقیه خراسان شمالی از کاهش قدرت خرید کارگران

آیا مقابله با تغییرات آب‌وهوایی، آلودگی هوا را کاهش می‌دهد؟

آیا کشور مسئولی ندارد که با خرابکاران کلان اقتصاد برخورد کند؟

گرم­ شدن هوا، هنجار قرن

خزان باغ ها در تابستان

نوید خراسان با رنگ و لعابی چالشی منتشر شد

بهلول گنابادی، طلایه دار دفاع از ارزشهای اسلامی

درد بی‌درمان بانک مرکزی

خوره کمبود اعتبار بر جان بناهای تاریخی

بررسی مشکلات یک پروژه ریلی در روزنامه خراسان شمالی

لبخند جوانی بر چهره قدیمی ترین بوستان کشور

مشهد قبله‌گاه زائران شمس الشموس(ع)؛دل‌هایی که به ضریح گره می‌خورد

توقف 30 درصد از اتوبوس‌های بیرجند در ایستگاه کهنسالی

دل‌هایی که دخیل مهربانی شد

تاریخ شفاهی لحاف دوزی در تربت حیدریه

منشی هایی که زیرمیزی می گیرند

از این تنور نانی گرم نمی‌شود...

چگونه دعواهای کودکان را مدیریت کنیم؟

اهمیت توجه به مرزهای همسر برای کسب زندگی موفق

حاشیه به متن می آید-

جزایر حرارتی، معضل مدرن کلانشهرها

خشکسالی، ریشه عشایر خراسان جنوبی را می‌خشکاند

گرانی در بازار مسکن خانه کرد

ترافیک اولین مواجه زائران با مشهد/طرح زوج و فرد پاسخگو نیست

شکفتن گل لبخند، جلوه دیدار

زنده باد برای این «سه ایرانی»

آناتومی مغز هر انسان کاملا شخصی است

گرد غفلت بر اوقات فراغت/وقتی پای اطلاع رسانی لنگ می زند

وقتی خاموشی، چاشنی گرمای خراسان جنوبی می‌شود

خشم در خشکسالی

فراموشی، فراموشی... تنها تو را به یاد می‌آورم

اقامتگاههای بوم گردی پیوندی نو با آرامش بومی

گزارش اتفاقیه خراسان شمالی از مضرات مکمل های ورزشی

اسماعیل ات را به مسلخ ببر

طلای سرگردان در کویر

نرخ خرید و اجاره مسکن در کشورهای مختلف

خواجه نظام الملک توسی، نماد سیاست ورزی ایرانی

اینجا مدرسه رفتن به قیمت جان تمام می شود

سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد در ایستگاه پایانی

سنگینی گرد و غبار بر آسمان آبی مشهد

معرفی روستاهای سبز در خراسان شمالی؛ حفاظت از تنوع زیستی و اقتصاد پایدار روستاییان

کام زنبورداران تلخ شد/ به خطر افتادن برند عسل زرشک و عناب

ریشه بحران قارچ‌های سمی در چیست؟

یارانه ها کمر اقتصاد را شکسته است

ارتباط وضعیت اجتماعی و اقتصادی با ابتلا به زوال عقل

شاهنامه فردوسی، میراثی جاودانه برای ایرانیان