پیام خراسان

آخرين مطالب

مقالات

زنان و جوانان در معرض احساس تنهایی ناشی از کرونا

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی بر اساس نتایج تحقیقات دانشکده بازرگانی کمبریج، افرادی که علائم بیماری کووید-۱۹ دارند و یا قبلا به این بیماری مبتلا شدند، احتمال دارد با اختلالات روانی عمومی و احساس تنهایی را بیش از سایرین تجربه کنند.

کلنگ‌هایی که بر زمین ماند/ اجرای مصوبات تا پایان سال

پیام خراسان - بجنورد- پس از گذشت یک سال از حضور حسن روحانی در خراسان شمالی، هنوز بالغ بر ۲۸ پروژه آغاز نشده اما استاندار خراسان شمالی از اجرای تمام مصوبات تا انتهای سال خبر می‌دهد.

تبعات دو دهه بحران آب در شهرستان کاشمر

پیام خراسان - مشهد- کشاورزی به عنوان پایه ۸۰ درصد فعالیت‌های اقتصادی کاشمر در جنوب غربی خراسان رضوی طی دو دهه اخیر به خاطر تداوم خشکسالی و کم‌آبی دچار چالش‌های فراوان شده که تاثیرات مخرب آن رفته رفته بر زندگی اجتماعی و محیط زیست این شهرستان در حال خودنمایی است.

زحمتش را خراسان جنوبی‌ها می‌کشند، پولش را خارجی‌ها می‌برند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی بخش زیادی از زعفران جهان در شرق کشور تولید می‌شود، اما هنوز مشکلاتی در حوزه برندسازی و صادرات دارد، مشکلی که باعث می‌شود زعفران ایران با نام و بسته‌بندی ایران صادر نشود.

معادن خراسان جنوبی روی لبه تیغ / عمق مشکلات بیشتر شد

پیام خراسان - بیرجند- معادن خراسان جنوبی در شرایط بحرانی قرار گرفته اند و بنا به گفته کارشناسان اگر به این بخش کمک نشود در سال آینده خبری از رونق معدن و فعالیت های معدنی در استان نخواهد بود.

کرونا در هوا معلق می‌ماند؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به نظریات جدید در رابطه با معلق ماندن ویروس کرونا در هوا، گفت: اکنون براساس یافته‌های جدید می‌دانیم این ویروس می‌تواند برای مدتی در هوا معلق بماند و این امر نشان دهنده ضرورت استفاده از ماسک است.

ماسک‌ها و باورها

پیام خراسان - بیرجند - استفاده فراگیر از ماسک در پی اوج‌گیری مجدد ابتلا به ویروس کرونا الزامی شده ولی این توصیه در کش و قوس باورهای گوناگون قرار گرفته است.

آنچه کودکان را پای کتاب‌های داستان میخکوب می‌کند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی ادبیات کودک و نوجوان در ایران هنوز راه زیادی برای طی کردن دارد، راهی که باید متناسب با نسل امروز و براساس نیازها و علائق آنان باشد، این دنیای بزرگ برای تربیت درست کودکان نیاز به قصه‌های اصیل متناسب با فرهنگمان دارد.

بی انگیزگی فعالان اقتصادی در سایه قوانین ناکارآمد/دلالی رونق یافت

پیام خراسان - بیرجند- تجار و هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به قوانین سخت گیرانه‌ای که انگیزه را از فعال اقتصادی می‌گیرد، بیان کردند که در شرایط فعلی اقتصادی دلالی رونق پیدا کرده است.

دردی که برای دیگران مرهم شد/ساخت پایگاه امدادی در «چاهداشی»

پیام خراسان - بیرجند- امیر مالدار نمونه ای از انسان های خیر و بزرگ بوده که از درد نهفته در قلبش برای دیگران مرهمی ساخته و در راستای ایجاد پایگاه امداد و نجات بین شهری چاهداشی گام برداشته است.

یاقوت سرخ خراسان جنوبی در انتظار مشتری

پیام خراسان - بیرجند - شیوع ویروس کرونا و در پی آن توقف صادرات و کاهش مصرف داخل بر بازار زرشک هم تاثیر منفی گذاشته و بیش از یک سوم این محصول روی دست کشاورزان مانده است.

دامداران کاشمر گرفتار در دام مشکلات

پیام خراسان - مشهد- دامپروری به عنوان یکی از فعالیتهای عمده اقتصادی تولیدی در شهرستان کاشمر واقع در خراسان رضوی با وجود سابقه دیرین و دامداران کاربلد و مجرب، این روزها گرفتار مشکلاتی شده که برطرف کردن آنها ضروری است.

باور کنید؛ خطر کرونا جدی است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی قزاقستان بعد از مدت‌ها مقابله با کروناویروس، اولین کشوری شده است که محدودیت‌های خانه‌نشینی را به دلیل افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ به طور گسترده اجرا می‌کند.

به بهانه روز قلم، خراسان دیار قلمداران نامدار

پیام خراسان - مشهد- خراسان دیار قلمداران نامدار، از دیرباز مهد هنرمندان، شعرا، علما، نویسندگان و افراد برجسته و تاثیرگذار در تاریخ ادب و هنر ایران زمین می‌باشد که "روز "قلم" فرصتی برای یادآوری آن و پاسداشت نویسندگان متعهد است.

ته سیگاری که به جان ۶۵ درخت افتاد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: درختان مزار شهدای بیرجند به دلیل بی‌احتیاطی افراد و به احتمال زیاد انداختن ته سیگار روشن در آتش سوخت.

خوشگذرانی ملخ‌ها در مزارع بی دفاع سبزوار

پیام خراسان - سبزوار- این روزها هجوم میلیون‌ها ملخ به مزارع سبزوار و شهرستانهای اطراف آن به چالشی جدی برای بهره برداران بخش کشاورزی این منطقه تبدیل و کمبود تجهیزات مبارزه با این آفت فراگیر موجب بروز خسارات فراوان به مزارع کشاورزان این ناحیه شده است.

کرونا و کودکان

پیام خراسان - مشهد- در دوران پاندمی کرونا اینکه کودکان ناقل ویروس کرونا هستند یا نه، یکی از ناشناخته‌های این همه‌گیری مرگ آفرین و پرخطر به شمار می‌رود.

لطفا غرق نشوید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی پویش ملی"غرق نشویم" با هدف آگاه‌سازی جامعه و جلوگیری از حوادث غرق شدگی همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی آغاز به کار کرد.

کانکریت عصاره مطلق گل محمدی

پیام خراسان - مشهد- گل محمدی یکی از زیرشاخه‌های مهم گیاهان دارویی در خراسان رضوی است که امسال با توجه به استفاده از دانش فنی و تکنولوژی تولید کانکریت در این استان شاهد چندین برابر شدن ارزش افزوده این گل هستیم.

از کشت گلخانه‌ای بدون خاک چه می‌دانید؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: این نوع کشت بدون استفاده از خاک صورت می‌گیرد و محلول‌های مغذی در آب به صورت چرخشی گیاه را تغذیه می‌کنند.

جاده‌ها قاتل خاموش حیوانات/ محورهای خراسان‌جنوبی قتلگاه شتر

پیام خراسان - بیرجند- گونه های مختلف جانوری همچنان در جاده‌ها بر اثر تصادف با اتومبیل جان خود را از دست می‌دهند و این مشکل در جاده‌های بیابانی خراسان‌جنوبی بیشتر در برخورد با شتر رخ می‌دهد.

سوگ بی آغوش

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی عضو هیأت علمی گروه روانشناسی دانشگاه فردوسی با اشاره به اینکه ویژگی و ابعاد شخصیتی افراد تاثیر بسزایی در مواجه‌ شدن با متغیرهای سهمگین زندگی دارد، گفت: ویژگی‌های شخصیتی در روند آسان شدن سوگ تاثیر زیادی دارد.

رانندگان بازنشسته بخوانند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از فراهم شدن امکان فعالیت مجدد رانندگان بازنشسته در بخش حمل و نقل جاده‌ای خبر داد.

آفت شیرین!

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیر جهاد کشاورزی سربیشه گفت: خسارت پوره‌های پسیل پسته روی درختان در دو زمان بیشتر از سایر مواقع سال است، یک زمان در خردادماه که باعث ریزش برگ‌ها، خوشه‌ها، جوانه‌ها شده و دیگری در مردادماه که باعث افزایش مقدار دهان بستگی می‌شود.

عید فطر آستان قدس رضوی در آیینه تاریخ

پیام خراسان - مشهد- بیش از چهار سده از برگزاری جشنها و آیین‌های ویژه عید فطر در حرم مطهر امام رضا(ع) می‌گذرد و متناسب با هر دوره خاصه در دوره جمهوری اسلامی بر شکوه و جلال این آیین‌ها افزوده شده است.

سناریوی بیرجندی بچه مهندس؛ خوب یا بد؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی سریال مناسبتی " بچه مهندس ۳"، به ضیافت شب‌های رمضانی صدا و سیما آمده و با اعتراضاتی از سوی مردم خراسان جنوبی همراه شده است.

این هنر ۳۰۰ ساله ...

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مسئول میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سرایان گفت: طبق بررسی‌های موجود بیش از ۳۰۰ سال است که خراطی به شکل سنتی در شهر سرایان انجام می‌شود و اکنون این هنر، به نام شهرستان سرایان با شماره ۱۳۱۸ در فهرست میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است.

فتح خرمشهر ناممکن‌ها را ممکن کرد

پیام خراسان - بیرجند - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: فتح خرمشهر به ملت‌های جهان جان داد و امیدی برای ناامیدان و ممکن برای ناممکن‌ها شد.

راز ماندگاری سوم خرداد

پیام خراسان - تربت‌حیدریه- در بین ورق‌های تقویم، گاه به روزهایی برمی‌خوریم که مشاهده آن یادآور خاطراتی است که ما را به لحظه‌ای درنگ در خصوص آن روز وا می‌دارد و سومین روز خرداد در تقویم ما ایرانیان، از این مزیت برخوردار است.

جنگلی با طعم فندق در شمال شرق کشور

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی "وی وی" یکی از مناطق جنگلی در خراسان شمالی است که در منطقه مرزی شهرستان مانه و سمقان قرار دارد.

چگونه از زهر مشکلات، پادزهر بسازیم؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی یک فوق دکترای روانشناسی بالینی با اشاره به اینکه در شرایط سخت باید خودمان را با یک انتخاب تغییر دهیم، گفت: رنج در زندگی انسان همیشه وجود داشته، اما گذرا است.

سنگ‌هایی پیش پای اشتغال

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی یکی از ظرفیت‌های غنی و کمتر دیده شده‌ای است که اگر به آن بها داده شود می‌تواند چرخ اقتصاد را به رونق درآورد، ظرفیتی که در خراسان جنوبی و در طی سال‌های اخیر به آن توجه شده است.

عود اختلالات اضطرابی و وسواس ها در شرایط شیوع کرونا

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی روانشناس بالینی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: عود اختلالات اضطرابی و وسواس ها را در شرایط شیوع کرونا به منظور عواقب جبران ناپذیر آن جدی بگیرید.

این کیسه‌های کوچک با کاربردهای مختلفی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سرایان از احیای چکن‌دوزی به عنوان یکی از هنرهای اصیل صنایع‌دستی شهرستان سرایان خبر داد.

ماسوله خراسان رضوی زخم‌خورده از دوگانگی‌ و بی‌مهری

پیام خراسان - مشهد- روستای تاریخی کنگ در ۲۹ کیلومتری مشهد که به لحاظ معماری و ساخت و ساز تشابه فراوانی با روستای ماسوله دارد و از همین رو به ماسوله خراسان معروف شده است این روزها زخمی ابهامات در خصوص اجرای طرح هادی یا طرح بهسازی و نیز قربانی دیدگاه‌های متناقض مسوولان محلی و نیز متولیان حافظ میراث فرهنگی شده است.

جریان تشیع و تمدن اسلامی محصول نقش برجسته امیرالمومنین(ع) است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیرگروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: تلاش‌ها و مجاهدت‌های حضرت علی(ع) تمدن اسلامی را برپا نگه داشته و جریان تشیع و پیروان اهل‌بیت(ع) که جریان حق اسلامی هستند محصول نقش برجسته امیرالمومنین(ع) بوده است.

رمضان؛ ماه نزول برکات و کرامات پروردگار

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رمضان ماهی است که با نیت و تلاش جدی می‌توان به نور رحمت الهی دست پیدا کرد و برای دریافت نعمت‌ها و رحمت‌های بیشتر پروردگار عالمیان آمادگی لازم را به دست آورد.

رزق حلال با عطر گل محمدی / نوآوری در فرآوری را به دست گیریم

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی اینجا خراسان جنوبی است، نه شاید کویر خراسان جنوبی نیست، بلکه قطعه‌ای بهشت با عطر دل‌انگیز و بهاری گل‌های محمدی است. عطری که تو را تا بهشت می‌کشاند.

رمضان؛ ماه بهره‌مندی از برکات وافر پروردگار

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رمضان ماه خداست؛ آفریدگاری که خود می‌گوید، مرا بخوان! مرا قسمم ده به خوبانم، تا ببخشم قصورت را؛ تا غرقِ من شوی و من تو را در دریای محبتم غوطه‌ور سازم.

کشمش خلیل آباد خراسان رضوی روی دست باغدار

پیام خراسان - مشهد- این روزها در حالی که باغات انگور خلیل آباد در استان خراسان رضوی سرسبز هستند و تا چند ماه دیگر محصول آنها به بار می‌نشیند و فصل برداشت محصول و تبدیل آن به کشمش فرا می‌رسد، هنوز بخشی از کشمش پارسال باغداران این شهرستان روی دست آنها مانده است.

گنج پر رنج آلبلاغ/ وقتی مصوبه رئیس‌جمهور نادیده گرفته می‌شود

پیام خراسان - معدن آلبلاغ اسفراین در ارتفاعات سخت گذر آلبلاغ و در محدوده پارک ملی ساریگل واقع در شمال شرق این شهرستان قرار دارد، برداشت غیرمجاز از این معدن سرب و روی حواشی گسترده‌ای را ایجاد کرد.

جست و جوی نان بر سر گذر

پیام خراسان - مشهد- میدان‌های اصلی شهر صبح خروس‌خوان محل تجمع کارگرانی است که دنبال یافتن کاری برای همان‌روز به منظور تامین هزینه امرار معاش خود و خانواده هستند. کارجویانی که این روش، ترس از بیکاری را همراه همیشگی آنان کرده است.

جهانی پایدار در پساکرونا

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی تاثیر کوتاه‌مدت همه‌گیری کووید-۱۹ بحرانی عظیم ایجاد کرده است و از دولت‌ها خواسته‌شده از این بحران تجربه کسب کرده و این تجربه را با سیاست‌های خود در سرتاسر جهان تطبیق دهند. در این دوران، دورکاری افزایش‌یافته، برخی مشاغل تعطیل شدند و برخی از شلوغ‌ترین شهرهای جهان خلوت شدند.

ناخوشی باغ اصیل ایرانی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی باغ امیرآباد بیرجند یکی از باغ‌های اصیل ایرانی است که دانشگاه بیرجند کمر به همت احیا و مرمت آن بسته است.

صنعت نوغانداری سودآوری در سکوت

پیام خراسان - مشهد- نوغانداری از جمله صنایع سنتی، سودآور و ارزشمند در ایران به شمار می‌رود که در سکوت زندگی و حیات کرم ابریشم، سود را به دامان فعالان این عرصه سرازیر می‌کند.

ساير مطالب

کودکان و تجربه سوگ

داغ کرونا بر خانواده زندانیان

برزخ کرونایی سینماداران خراسان رضوی

بورس تو بورسه؟

چرا نباید کمال‌گرا باشیم؟

کرونا هم آش چریش خراسان شمالی را از جوش نینداخت

صنوبر زادگاه ریواس تربت‌حیدریه

رمضان، فرصت اکرام، احسان و مهرورزی به یتیمان و درماندگان است

ماه رمضان فرصت دوری از گناهان و لغزش‌هاست

رنج معیشت بر دستان کارگران/ ضربه کرونا به 11هزار کارگر ساختمانی

گلستان‌های فاروج آمدن بهار را باور نکرده‌اند

ماجراهای دعانویسی و کسب درآمد از این راه

مسئله معیشت معلمان با سخنرانی حل نمی‌شود

معیشت و امنیت شغلی دغدغه همیشگی کارگران

کرکره‌هایی که کرونا هم آن را پایین نکشید

سونامی چاقی در نسل آینده/شب بیداری به سیستم ایمنی آسیب می‌زند

چگونه در روزهای کرونایی امنیت آنلاین برای کودکان فراهم کنیم؟

طبالان منادیان بی رقیب سحرخیزان/ طبل زنی آئینی با یک قرن قدمت

سهم وقف در مقابله با کرونا

ضایعات پلاستیکی؛ فاجعه پس از کرونا

نقاهتگاه‌ها در نقاهت

به وقت همدلی در ماه خدا

هدیه کرونا

رمضان کرامت و بخشش می‌آموزد

پای لرزان آموزش مجازی روی پوست لغزنده اینترنت

ماندن در خانه با تولید محتوای جذاب

جدال با کرونا زیر سقف بازارهای مشهد

محرومیت های خراسان جنوبی یقه تحصیل را گرفت

و زمین با کرونا نفس تازه کرد

نیم‌فاصله‌های اجتماعی حمل و نقل عمومی

نقش فضای مجازی در شکل‌دهی هویت ایرانی و اسلامی

جای خالی حیات وحش شهری در ایران

پمپ خطر برای کارگر و مشتری

بن بست کرونا برای هنرمندان تئاتر

کارکنان آزمایشگاه نوک پیکان مقابله با کرونا

تأثیر دورکاری بر زندگی افراد

چه افرادی خانه‌نشینی را رعایت نمی‌کنند؟

کرونا آزمایش الهی و بهانه‌ای برای پایداری انسان

دردسرهای کرونا زیر سقف خانه ها/روابط را مدیریت کنیم

جوجه‌ها در خراسان جنوبی زنده نمی‌میرند

فعالان آزمایشگاهی مجاهدان بی‌نام و نشان عرصه سلامت کشور

گلایه‌ دانشجویان ازکیفیت پایین کلاس‌های مجازی/پیگیرشهریه‌ها هستیم

سرخی سیلی کرونا بر صورت صنعت گردشگری

خانه‌نشین‌ها و روایت‌ 60 روز قرنطینه

اما و اگرهای فعالیت صنفی دیجیتال

سرگردانی ظرفیت‌های تفریحی در غفلت مسئولان مه‌ولاتی

بوم‌بازار برای دوران پسا کرونا

خوشحال از رحمت الهی و نگران سیلاب

فاصله‌گذاری هوشمند از ابهام تا اقدام

خوش و ناخوش بارشهای بهاری در شمال خراسان رضوی

درس‌های یک ویروس

آینده نامشخص کسب‌وکار با بحران کرونا

گستراندن مهر رضوی، سهم خادمان آستان قدس رضوی در مقابله با کرونا

کرونا و کنترل پرخاشگری

وقتی کرونا عیار انسانیت را نمایان می‌کند

زخم عمیق کرونا بر پیکر اقتصاد خُرد در خراسان رضوی

غسالان درگذشتگان کرونایی

20 ثانیه تا مرگ کرونا

کرونا و دوگانگی رفتار مردم با این بیماری

طبیبی که از درد بیماران سینه گداخت

کارگران و دوراهی بیماری و بیکاری

چراغ «برات» را در خانه نیازمندان روشن کنیم/خطر کرونا بیخ گوش مردم

کرونا و دگردیسی چاپ و تبلیغات

چالش آب در مقابل کرونا / مصرف آب مدیریت شود

نقش زنان در مقابله با کروناویروس

مرهمی بر تشنگی خراسان جنوبی

کرونا و مشاغلی که زیرزمینی شدند

داغ کرونا بر معیشت نیازمندان

نیشابور؛ نگین فیروزه‌ای ایران

سیزده را در خانه به در کنیم

طبیعت و فرصت زنده ماندن

خواندنی‌ها و دیدنی‌های طبیعت

از «آغل کرمن» تا «سنگ سنگ چلیپا»

پویش نذر سلامت، روشنایی چراغ امید در دل تاریکی کرونا

کرونا چه بر سر پمپ بنزین‌ها آورد؟

جهش تولید در مقابله با کرونا

همت گروه‌های جهادی برای مقابله با کرونا

ضرورت رعایت نگاه اعتدالی در زندگی

پشت پنجره، در روزهای کرونایی

مسوولیت‌پذیری دینی در مقابله با کرونا

موج همدلی جهادگران در کویر ایجاد شد/همتی بلند برای شکست کرونا

وسایل شخصی آلوده را در روزهای کرونایی بشناسید

از خروش ویرانگر سیل تا کرنای هول‌انگیز کرونا

سایه شایعات بر آرامگاه متوفیان کرونا

لباس رنگی من خط قرمز سلامتی توست

"در خانه ماندن" عمل به مسوولیت اجتماعی در مبارزه با کرونا است

کرونا و بازاندیشی در عرصه‌های مختلف زندگی

زباله گردی زیر سایه کرونا/دردسری بزرگ از گنج یابی کثیف

در کف شیر نر خونخواره‌ای، غیرتسلیم و همدلی کو چاره‌ای

عید واقعی پس از گذر از این روزها فراخواهد رسید

زباله گردی ممنوع

تلخ و شیرین کرونا در تربت‌حیدریه

قربانیان کرونا ویروس در سینما جهان

سلاح آرامش برای شکست کرونا

آیا پوشیدن ماسک برای تحویل‌دهندگان مواد غذایی ضروری است؟

فلسفه "خانه‌تکانی" چیست؟

زباله های ترسناک/مراقب دستکش و ماسک های آلوده در شهر باشیم

تجربه ابتلا به کرونا

چگونه تایوان در پیشگیری از شیوع کروناویروس موفق شد؟

استرس واکنشی برای دفاع در مقابل خطرات است