پیام خراسان

آخرين مطالب

گفتگو

مهارت در خدمت سلامت

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی گفت: به منظور همکاری با دستگاه‌های متولی و کادر درمانی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از ابتدای این طرح تاکنون بیش از 214 هزار عدد ماسک و 506 دست گان در کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای استان تولید شده ‌است.

مردم قوچان دمای 11 درجه زیر صفر را تجربه کردند

پیام خراسان - مشهد- کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: شب گذشته و در 20 فروردین ماه، دمای منفی 11 درجه سانتیگراد در قوچان به ثبت رسید و این شهر طی 24 ساعت گذشته عنوان سردترین شهر استان را به خود اختصاص داد.

ذخیره آب در بندهای تایباد افزایش یافت

پیام خراسان - مشهد- در پی بارندگی‌های سال زراعی جاری یک میلیون و 950 هزار متر مکعب آب پشت سدهای خاکی، سنگی و ملاتی تایباد ذخیره شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 30 درصد افزایش داشته است.

برف و باران 10 شهر خراسان رضوی را فرا گرفت

پیام خراسان - مشهد- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: بارش برف و باران از دیشب تاکنون در 10 شهر این استان جریان دارد که تاکنون بیشترین میزان آن از قوچان گزارش شده است.

کیفیت هوای مشهد در شرایط پاک قرار دارد

پیام خراسان - مشهد - مقایسه غلظت آلاینده‌ها در مشهد حاکی از آن است که به غیر از آلاینده دی اکسید نیتروژن از غلظت سایر آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته در همین ساعت کاسته شده است.

شناسایی 624 واحد صنعتی آلاینده در خراسان رضوی

پیام خراسان - مشهد- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: طی سال گذشته 624 واحد صنعتی آلاینده در این استان شناسایی و برخورد لازم در این زمینه صورت گرفت.

برخی جاده‌های خراسان رضوی مه گرفته و بارانی است

پیام خراسان - مشهد- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: برخی جاده‌های این استان مه گرفته و سطح برخی دیگر از آنها بر اثر ریزش باران لغزنده است.

هشدار هواشناسی درباره سرما و یخبندان در خراسان جنوبی

پیام خراسان - بیرجند - کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به کاهش محسوس دما، وقوع سرما و یخبندان شبانه برای امروز (سه‌شنبه) با ورود سامانه بارشی هشدار سطح زرد و برای چهارشنبه و پنجشنبه در بخش کشاورزی هشدار قرمز صادر شده است.

هوای مشهد همچنان پاک است

پیام خراسان- شاخص کیفیت هوای مشهد روز 19 فروردین ماه برای دومین روز متوالی در وضعیت پاک قرار دارد.

پویش "برای مبارزه با کرونا چه کردیم" در خواف

پیام خراسان - گناباد- بخشدار سنگان خواف گفت: با هدف ترغیب مردم به پیشگیری از شیوع کرونا پویش "برای مبارزه با کرونا چه کردیم" در این بخش راه‌اندازی شد.

کیفیت هوای مشهد سالم است

پیام خراسان - مشهد- شاخص کیفیت هوای مشهد روز یکشنبه 17 فروردین ماه در وضعیت سالم است.

بارندگی در خراسان رضوی افزایش می‌یابد

پیام خراسان - مشهد- کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میزان بارندگی در این استان امروز (شنبه) و فردا افزایش می‌یابد.

مراقبت‌های پیشگیرانه در کودکان برای مقابله با کرونا ضروری است

پیام خراسان - بجنورد- مدیرگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: اقدامات درمانی برای کودکان بسیار سخت‌تر از بزرگسالان است، بنابراین باید در زمینه پیشگیری از کرونا در کودکان، بیشتر احتیاط کرد.

کرونا، حداقل برای یک سوم جمعیت حاشیه مشهد شرایط سختی ایجاد کرده است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه کرونا، حداقل برای یک سوم جمعیت مشهد که در مناطق حاشیه ساکن هستند، شرایط سختی را ایجاد کرده است، گفت: از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها تقاضا دارم که به ترویج کمپین "چراغی برافروز" کمک کنند تا مشارکت حداکثری مردم را داشته باشیم.

جاده‌های خراسان رضوی لغزنده است

پیام خراسان - مشهد- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: جاده‌های این استان بر اثر ریزش باران لغزنده است.

بارش‌های بهاری در خراسان رضوی

پیام خراسان - مشهد- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی از وقوع بارش‌های بهاری و احتمال جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌های این استان طی سه روز آینده خبر داد.

کاهش تماس‌ها با اورژانس اجتماعی در خراسان رضوی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون اموراجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: تماس‌ها به اورژانس اجتماعی در این مدت که مردم در خانه نشینی بسر می برند کاهش داشته و بیشتر تماس‌ها در خصوص نگرانی‌ها درباره بیماری کرونا است.

خروجی‌های اصلی شهر بیرجند بسته شد

پیام خراسان - بیرجند - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان جنوبی گفت: تمامی محورهای خروجی شهر بیرجند مرکز استان از ساعتی قبل بسته شد و در صورت تردد خودرو از مسیرهای فرعی اعمال قانون خواهد شد.

غیبت خودروهای شخصی در جاده‌های خراسان شمالی

پیام خراسان - بجنورد- رییس پلیس راه خراسان شمالی اعلام کرد: اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و توجه مردم به حفظ سلامت خود، موجب خالی شدن محورهای ارتباطی این استان از تردد خودروهای شخصی شده است.

دیو کرونا را با در خانه ماندن شکست دهیم

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی یک فعال محیط‌زیست گفت: اگر در گذشته برای شکست دادن دیو خشکسالی در سیزده‌به‌در جشن‌ می‌گرفتیم، در حال حاضر باید در خانه بمانیم تا دیو کرونا را هم شکست دهیم.

بازی‌های فکری بهترین گزینه برای ماندن در خانه

پیام خراسان - مشهد- رییس اتحادیه صنف فروشندگان محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی مشهد گفت: بازی‌های فکری بهترین گزینه برای ماندگاری افراد در خانه به منظور پیشگیری از شیوع کروناست.

راه‌های خراسان جنوبی باز است

پیام خراسان - بیرجند- رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: تمام راه‌های استان با وجود لغزندگی بر اثر بارندگی، اکنون باز است و تردد در آنها انجام می‌شود.

طرح فاصله گذاری اجتماعی نتیجه بخش است

پیام خراسان - سبزوار- فرماندار داورزن گفت: از آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی سفرها کاهش یافته و نشان می‌دهد این طرح با کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا نتیجه بخش خواهد بود.

بارش‌ها در خراسان جنوبی شدت می‌گیرد

پیام خراسان - بیرجند - کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی از امروز (یکشنبه) شاهد تقویت سامانه با وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک خواهیم بود.

15 خودرو سواری در جاده‌های خراسان رضوی توقیف شد

پیام خراسان - مشهد- رییس پلیس راه‌ خراسان‌ رضوی گفت: 15 خودرو سواری به دلیل تخلف از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی طی 24 ساعت گذشته در جاده‌های این استان توقیف شد.

آغاز فعالیت سامانه بارشی در خراسان جنوبی/هشدار هواشناسی به مردم

پیام خراسان - بیرجند- مدیر کل هواشناسی خراسان جنوبی از آغاز و اوج فعالیت سامانه بارشی از عصر یکشنبه در استان خبر داد و گفت: شهروندان از قرار گرفتن در مسیر رودخانه های فصلی جدا پرهیز کنند.

ورود سامانه بارشی به استان خراسان رضوی

پیام خراسان - مشهد- کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: از اواخر وقت امروز (شنبه) با ورود سامانه بارشی از نواحی جنوب غربی کشور به این استان، شاهد افزایش ابرناکی هوا و به تدریج آغاز بارندگی خواهیم بود.

پیشرفت 89 درصدی بازسازی واحدهای سیل‌زده در سبزوار

پیام خراسان - سبزوار- رئیس بنیاد مسکن سبزوار در رابطه با آخرین اقدامات انجام شده برای واحدهای آسیب‌دیده سیل 98، گفت: بازسازی واحدهای مسکونی شهرستان سبزوار در مجموع، 89 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

کیفیت هوای مشهد قابل قبول است

پیام خراسان - مشهد ـ هم اکنون کیفیت هوا در ایستگاه های رسالت، سمزقند، خیام جنوبی و لشگر در شرایط پاک و سایر ایستگاه های سطح شهر در شرایط قابل قبول است.

200 پرستار جدید در مشهد بکارگرفته شدند

پیام خراسان - مشهد- مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: 200 پرستار و کمک پرستار جدید به منظور رفع کمبود نیروی پرستاری در مقابله با کرونا در بیمارستان‌های این شهر بکارگرفته شدند.

ثبت 28 میلی‌متر افزایش بارندگی در خراسان رضوی

پیام خراسان - مشهد- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: بارندگی‌های امسال در استان در مقایسه با متوسط بارش سال گذشته 27 میلی‌متر افزایش یافته است.

520 هزار بوته گل در سبزوار کاشته شد

پیام خراسان - سبزوار- همزمان با آغاز فصل بهار 520 هزار بوته گل و 20 هزار درختچه زینتی در راستای زیبایی شهر و افزایش نشاط اجتماعی شهروندان سبزوار کاشته شد.

روایت یک شیفت ایثار/ جهادگران به خط زده‌اند

پیام خراسان - بجنورد- شیفت ایثار روایت این روزهای جهادگران بسیج دانشجویی خراسان شمالی است که روزهای عید خود را در کانون کرونای استان (بیمارستان امام حسن(ع)بجنورد) در حال خدمت به هم‌نوعان خود می‌گذرانند.

کیفیت هوای مشهد پاک است

پیام خراسان - مشهد - مقایسه غلظت آلاینده‌ها در مشهد حاکی از آن است که از غلظت تمامی آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته در همین ساعت کاسته شده است.

جاده‌های کوهستانی خراسان‌رضوی برفی است

پیام خراسان - مشهد- رییس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی خراسان‌رضوی گفت: در حال حاضر در جاده‌های کوهستانی این استان بارش برف و لغزندگی سطح جاده گزارش شده‌است.

جاده های شمالی خراسان رضوی لغزنده و مه‌گرفته است

پیام خراسان - مشهد- مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: علاوه بر وجود پدیده مه گرفتگی، بارش باران از صبح امروز دوشنبه موجب لغزندگی سطح جاده ها در شهرستانهای نیمه شمالی استان شده است.

هشدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نسبت به افزایش مبتلایان کرونا

پیام خراسان - بجنورد- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و بهداشتی خراسان شمالی گفت: بازگشت کارگران مهاجر از استان‌های پرخطر به لحاظ کرونا، سبب افزایش شیوع این بیماری در این استان شده است.

برخی مسئولان کرونا را جدی نگرفته اند

پیام خراسان - مشهد ـ نماینده مردم مشهد در مجلس علت اصلی مشکلات فعلی مشهد را ضعف مدیریت و تصمیمات لحظه‌ای دانست و گفت: برخی از مسئولان کرونا را جدی نگرفته و خود یا خانواده‌شان به مسافرت می روند.

مدیر امور خدمه آستان قدس: معترضین از اطراف حرم مطهر رضوی پراکنده شدند

پیام خراسان - مشهد- مدیر امور خدمه آستان قدس رضوی گفت: جمعیت قلیل معترض به بسته شدن درهای حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) با تلاش یگان ویژه و نیروی انتظامی از اطراف حرم پراکنده شدند.

کارمندان خراسان شمالی، دور از کار و دورکاری

پیام خراسان - بجنورد- ابلاغ طرح دورکاری از طرف دولت، گامی برای پیشگیری از شیوع کرونا در ادارات بود اما کارکنان دولت در خراسان شمالی به دلایلی چندان از این طرح استقبال نکردند.

توجه به افراد آسیب‌پذیر، سهم من از مدیریت بیماری کرونا

پیام خراسان - مشهد- عضو هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: باید به فکر اقشاری که در مشاغل روزمزد و بدون قرارداد مشغول فعالیت هستند باشیم چون آنها در شرایط موجود به دلیل شیوع بیماری کرونا بیشترین آسیب را دیده و با چالش رو به رو هستند.

دست یاری برای شکست یک ویروس ناخوانده

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اجرای طرح دست یار در راستای جمع‌آوری اقلام بهداشتی ویژه نقاط حاشیه‌ای و آسیب خیز برای جلوگیری از شیوع کرونا خبر داد.

هوای خراسان رضوی تا پایان هفته ناآرام است

پیام خراسان - مشهد- بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد از یکشنبه شب در خراسان رضوی آغاز می‌شود و تا پایان هفته ادامه دارد.

آرایشگاه‌های راز و جرگلان نصف روز تعطیل شدند

پیام خراسان - بجنورد- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت رازوجرگلان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، فعالیت واحدهای آرایشگری مردانه و زنانه در نوبت صبح تا پایان سال تعطیل شد.

یک پیشنهاد به استاندار خراسان رضوی درباره نحوه قرنطینه کردن مشهد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مطالبات از استاندار خراسان رضوی درخصوص قرنطینه کردن مشهد در آخرین روزهای سال از سوی شهردار و شورای شهر مشهد، فعالان مدنی، سیاسی و دانشجویی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا جدی‌تر از گذشته شده است.

فرماندار: هموطنان به مشهد سفر نکنند

پیام خراسان-فرماندار مشهد گفت: از یکایک هموطنان عاجزانه خواهشمندم در آستانه سال نو سفر به مشهد مقدس را با نذر سلامتی خود و خانواده به تعویق انداخته و در فرصت‌های بعدی پس از ریشه‌کنی ویروس کرونا، به پابوسی حرم نورانی حضرت امام رضا (ع) مشرف شوند.

صدها بیمار عفونت حاد تنفسی در خراسان رضوی درمان شده‌اند

پیام خراسان - مشهد- مدیر کمیته مراقبت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ظرف هفته‌های اخیر تاکنون کار درمان موفق هزار و 103 فرد مبتلا به عفونت‌ حاد تنفسی در سطح خراسان رضوی انجام و این افراد پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

ساير مطالب

افزایش پهنای باند اینترنت خراسان رضوی برای تسهیل امور آموزشی

بدون رعایت اقدامات پیشگیرانه فکر ریشه‌کن شدن کرونا یک توهم است

هوای کلانشهر مشهد پاک است

پیشگیری عامل اصلی شکستن چرخه کروناست

علل گران شدن لاستیک در مشهد

ضدعفونی روزانه زندان‌های خراسان رضوی

جابه‌جایی مسافر ریلی در مسیر مشهد نصف شد

هوای مشهد پس از دو روز آلودگی سالم شد

برف و مه جاده‌های خراسان رضوی را فراگرفت

بارش برف موجب منع تردد تریلی در مسیر قوچان- درگز شد

راهکارهای  غلبه بر استرس  ویروس کرونا چیست؟

اولویت‌های قرنطینه شده مقابله با کرونا در خراسان رضوی

آغاز پایش سلامت مسافران ورودی به خراسان شمالی

کیفیت هوای مشهد قابل قبول است

کیفیت هوای مشهد در آستانه هشدار قرار گرفت

بارش باران و برف در محورهای خراسان شمالی/ برقرای تردد در تمامی جاده های استان

سوداگران میراث فرهنگی در گرمه دستگیر شدند

زیان تعطیلی سینما به خاطر کرونا جبران می‌شود

3400 فرصت شغلی در سبزوار ایجاد شد

ورود تعزیرات به گران‌فروشی و احتکار ماسک

طی یک و نیم روز ماسک های موجود دو ماه، در داروخانه های بجنورد فروخته شد

مدیریت شهری مشهد تلاش خود را برای تامین سلامت شهروندان به کار می‌گیرد

صدور 53 هزار بیمه‌نامه برای کشاورزان و دامداران خراسان رضوی

تعداد نامزدهای انتخابات مجلس در خراسان شمالی به 62 نفر رسید

خراسان رضوی رتبه دوم کشور در تعداد اسناد تنظیمی را به خود اختصاص داد

مسیرهای کوهستانی خراسان رضوی مه‌آلود است

کیفیت هوای مشهد قابل قبول است

مردم به دنبال نماینده عمل‌گرا/ تنها به شعارها نمی‌توان بسنده کرد

تایباد در انتخابات دوم اسفند ماه 6 هزار نفر رای اولی دارد

ترافیک در ورودی‌های مشهد پرحجم است

جاده‌های شمالی خراسان رضوی برفی و لغزنده است

برف راه‌های روستایی مانه و سملقان را بست

کیفیت هوای مشهد برای گروه‌های حساس ناسالم است

هشت شهرستان خراسان رضوی کاهش بارندگی دارند

خرید گل در ایام روز مادر هم افزایشی پیدا نمی‌کند

نیمی از تماس‌های آتش‌نشانی مشهد مزاحمتی است

آمادگی لازم برای مقابله با ویروس کرونا در خراسان شمالی ایجاد شد

نقص سیستم ایمنی و بیماری های زمینه ای دو عامل موثر در شدت ویروس کرونا

کیفیت هوای هشت منطقه مشهد پاک است

مسمومیت احتمال مرگ دسته جمعی تعدادی از پرندگان در بجنورد

سرما و تعطیلی برخی مدارس خراسان شمالی در روز دوشنبه

برف مدارس روستایی شیروان را تعطیل کرد

هوای چهار منطقه مشهد آلوده است

فروش 6 درصد زعفران کشور با برند ایرانی/ صنعت زعفران خانه نشین شد

میزان مصرف گاز خانگی در خراسان شمالی بالا است

نیاز جدی بیماران مبتلا به سرطان خراسان شمالی به دستگاه سی تی سیمیلاتور

می‌توانیم هاب انرژی منطقه باشیم/ استانداردهای صنعت برق ما در سطح اروپاست

پورعیسی: تسهیلات اشتغالزایی زیر ذره‌بین نظارت

از سرمایه‌گذاری‌های نو تا تلاش برای ثبات جمعیت در روستاهای نهبندان

بارش برف تردد کشنده ها در گردنه اسدلی اسفراین را ممنوع کرد

برف و کولاک جاده‌های خراسان رضوی را فراگرفت

خراسان رضوی هفته پُر بارشی را پیش رو دارد

نانوایان خراسان رضوی رتبه‌بندی می‌شوند

کیفیت هوای امروز مشهد قابل قبول است

جاده‌های خراسان رضوی لغزنده و مه‌آلود است

همه راههای اصلی خراسان رضوی بازگشایی شد

احتمال آبگرفتگی و سیلاب در خراسان رضوی

نداشتن سند مالکیت، مشکل مهم بیمه‌ای کشاورزان خراسان شمالی

میانگین بارندگی در خراسان رضوی 22 درصد کاهش یافت

فرار بار در جاده‌های خراسان رضوی

شهادت سردار سلیمانی مظلومیت ایران را جهانی‌تر کرد

بارش برف تردد خودروها را در گردنه های خراسان شمالی کند کرده است

گردنه گوجگی در خراسان رضوی برفی است

ذخیره آب سدهای خراسان شمالی 2 برابر شد

کیفیت هوای مشهد در وضعیت هشدار

هوای پنج منطقه مشهد آلوده است

امداد رسانی هلال احمر خراسان جنوبی به 1300 حادثه

درکِ صنایع دستی

ترافیک در ورودی‌های مشهد پرحجم است