پیام خراسان

آخرين مطالب

فرهنگي

بسیاری از تلقی‌ها در مورد انتظار اشتباه است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی یک پژوهشگر حوزه دین و فلسفه با بیان این که بسیاری از تلقی‌ها از انتظار غلط است، گفت: این تعبیر که جامعه باید گناه کند تا امام زمان(عج) ظهور کند تفکر غلطی است. این موضوعات به جای اینکه سبب ظهور شود، جامعه را نابود می‌کند. ضمنا این فقط گناه نیست بلکه تباهی، فساد و فحشا، دامن زدن به بی بندوباری و اقداماتی علیه دین و شریعت است.

منتظر واقعی امیال نفسانی خود را در زندان ولایت حبس می‌کند

پیام خراسان - مه ولات – امام جمعه مه‌ولات گفت: منتظر واقعی کسی است که امیال و هوس، دنیا و آخرت، محبت و دشمنی خود را در زندان ولایت و محبت و عشق به ولی خدا حبس کند و حقیقت فرج در درون او اتفاق می افتد.

جشن نیمه شعبان در پایتخت معنوی ایران؛ متفاوت و همدلانه

پیام خراسان - مشهد- حاصل کرونا و محدودیت در ارتباطات اجتماعی، برگزاری جشن نیمه شعبانی متفاوت از دیگر سالها در پایتخت معنوی ایران اسلامی یعنی مشهدالرضا بود جشنی که در شب و روز سرد بهاری، دل‌ها را به هم نزدیکتر و کانون‌های خانوادگی را گرمتر کرد.

1700 بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری خراسان رضوی

پیام خراسان - مشهد- معاون گردشگری اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان‌ رضوی گفت: هزار و 771 مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری این استان طی ایام نوروز امسال انجام شد.

رسانه‌های مکتوب برای اطلاع‌رسانی باید ظرفیت خود را در شبکه‌های اجتماعی به کار گیرند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: رسانه‌های مکتوب خراسان رضوی برای تقویت جریان اطلاع‌رسانی و کارکرد آموزشی و مقابله با کرونا باید همانند هفته‌های اخیر تمام ظرفیت خود را در فضای برخط و شبکه‌های اجتماعی به کار گیرند.

پویش نجوای جهانی «مرا دریاب» در شب نیمه شعبان برگزار می‌شود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیر امور فرهنگی خدام و کارکنان آستان قدس رضوی گفت: هم‌زمان با فرارسیدن شب میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) پویش نجوای جهانی «مرا دریاب» برای استغاثه به محضر صاحب‌الزمان(عج) برای رهایی جهان از ویروس کرونا برگزار می‌شود.

ثبت نام در پویش"با کتاب درخانه" ویژه آخرین نوروز قرن تا 31 فروردین تمدید شد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از تمدید مهلت ثبت نام در پویش با_کتاب_در_خانه ویژه آخرین نوروز قرن تا 31 فروردین خبرداد.

صداسازی کروناویروس با نت‌های موسیقی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی تصورات هنری در مورد کروناویروس جدید که موجب خانه‌نشینی و مرگ بسیاری از افراد شده دشوار است، اما برخی معتقدند موسیقی در هر چیزی حتی ویروس‌ها وجود دارد.

برنامه نسیم انتظار در بقاع متبرکه خراسان جنوبی اجرا می‌شود

پیام خراسان - بیرجند - مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: برنامه‌های ویژه نیمه شعبان امسال با عنوان «نسیم انتظار» در بخش‌های مختلف به میزبانی بقاع متبرکه سراسر استان اما بدون هیچ‌گونه تجمعی برگزار می‌شود.

ضرر مراکز هنری خراسان رضوی از کرونا جبران می‌شود

پیام خراسان - مشهد- معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: میزان خسارت وارده ناشی از کرونا به مراکز هنری استان محاسبه و بررسی و پیشنهاداتی برای جبران این موضوع به وزارتخانه ارسال شده است.

نیمه شعبان هیچ برنامه حضوری در خراسان رضوی نخواهیم داشت

پیام خراسان - مشهد - مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود گفت: امسال هیچ برنامه حضوری در استان نخواهیم داشت وتمامی برنامه‌های معارف مهدویت در فضای مجازی تنظیم شده تا از این طریق فرهنگ مهدویت را اشاعه دهیم.

پخش زنده استغاثه به امام زمان(عج) از حرم رضوی

پیام خراسان - مشهد - پویش و استغاثه سراسری و جهانی به امام زمان(عج) با عنوان «مرا دریاب» امشب در شب نیمه شعبان، به صورت سراسری در کل کشور برگزار و از حرم رضوی پخش زنده خواهد شد.

«نسیم انتظار» در بقاع متبرکه خراسان جنوبی اجرا می‌شود

پیام خراسان - بیرجند- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: برنامه‌های ویژه نیمه شعبان امسال با عنوان «نسیم انتظار» در بخش‌های مختلف به میزبانی بقاع متبرکه سراسر استان اما بدون هیچ‌گونه تجمعی برگزار می‌شود.

عناوین روزنامه‌های 20 فروردین خراسان رضوی

پیام خراسان - روزنامه‌های خراسان رضوی روز چهارشنبه 20 فروردین 1399 در نسخه دیجیتالی خود که با هدف جلوگیری از شیوع بیماری همه‌گیر کرونا تا اطلاع بعدی در همین قالب در دسترس عموم قرار می‌گیرند مطالب متنوعی منتشر کردند که عنوان‌های برجسته آنها مرور می‌شود.

رسیدگی به 310 شکایت از تاسیسات گردشگری خراسان رضوی

پیام خراسان - مشهد- مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان‌ رضوی گفت: طی یک ماه و نیم گذشته به 310 شکایت از تاسیسات گردشگری این استان رسیدگی شد.

شهر هخامنشی خراسان‌شمالی دریچه‌ای رو به شناخت فرهنگ‌های تاریخی شمال شرق کشور

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی پروژه بین‌المللی پژوهش‌های باستان‌شناسی محوطه تاریخی ریوی در دشت سملقان با گذراندن هفت فصل کاوش اکنون دریچه‌ای رو به شناخت فرهنگ‌های تاریخی شمال شرق کشور گشوده که تداوم این پژوهش‌ها تا پایان سال 1403 پیش‌بینی شده است.

منع برگزاری ایام چراغ برات در قوچان

پیام خراسان - قوچان - بر اساس اطلاعیه شهرداری قوچان مراسم ایام چراغ برات برای جلوگیری از شیوع کرونا در این شهرستان برگزار نمی‌شود.

مرحوم «محمود اکبرزاده» الگوی در اخلاص و اخلاق بود

پیام خراسان - مشهد - مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در پیامی درگذشت «حاج محمود اکبرزاده» شاعر پیشکسوت مشهدی را تسلیت گفت و آن پیرغلام اهل بیت(ع) را الگویی در اخلاص و اخلاق معرفی کرد.

جلوه‌نمایی لاله‌های واژگون در دشت‌های خراسان شمالی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی هرساله فروردین که از نیمه می‌گذرد، لاله‌های زرد و لیمویی‌رنگ دشت‌های خراسان شمالی در منطقه خمبی و سرای شهرستان گرمه سر از خاک بیرون آورده و جلوه‌های زیبا و منحصربه‌فردی به طبیعت استان می‌بخشد.

اجرای آنلاین تئاتر در مشهد منوط به فراهم شدن شرایط است

پیام خراسان- رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خراسان گفت: در حال حاضر اجراهای آنلاین تئاتر برای تهران است و برای اجرا در مشهد ابلاغی نداشته‌ایم؛ البته در صورت فراهم شدن شرایط شاید در مشهد هم بتوانیم این کار را انجام دهیم.

جوانان قلب تپنده کشور را تشکیل می‌دهند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی گفت: روز جوان روزی است که به پاسداشت این قشر عظیم از جامعه نام‌گذاری شده است و جوانان در هر کشوری قلب تپنده کشور را تشکیل می دهند.

جستاری در کتاب‌شناسی حضرت علی‌اکبر(ع)

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی حضرت علی‌اکبر(ع) را می‌توان بهترین و عالی‌ترین الگوی جوانان مومن و نجیب معرفی کرد. جوانان همچنین می‌توانند خصایص و اوصاف شایسته آن حضرت از جمله ادب، وقار، شجاعت، کمک به مظلومان، عفت و ...را الگوی همیشگی خود قرار دهند.

محمود اکبرزاده نقش یک مرشد معنوی برای شاعران انقلابی و مذهبی را داشت

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی محمد کاظم کاظمی گفت: مرحوم محمود اکبرزاده نقش یک مرشد معنوی را برای شاعران انقلابی و مذهبی داشت و تعیین کننده محتوای شعرهای آنها بود.

پیشنهاد مطالعه چند رمان در ایام خانه‌نشینی و شیوع کرونا

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی با شیوع ویروس کرونا، مردم در تمام نقاط جهان خانه‌نشینی را انتخاب کرده و شهرها در سکوت فرورفته‌اند؛ این روزها با در اختیار داشتن زمان زیاد، می‌توانیم با مطالعه در مورد بحران‌های مشابه و بحران کنونی حداقل زمان خود را پر کرده و شاید خواندن کتاب‌ها کمی امید را در ما افزایش دهد.

چگونه در کلاس‌های آنلاین آموزشی امنیت داشته باشیم؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی برخی از دانش‌آموزان و آموزگاران از کلاس‌های آنلاین راضی نیستند و معتقدند نباید آموزگاران از کلاس‌های آنلاین مستقیم استفاده کنند، اما برخی دیگر این روش را بسیار ایمن و کاربردی معرفی می‌کنند.

ابراز تالم مسئولان فرهنگی نسبت به درگذشت مرحوم اکبرزاده،مدیحه‌سرای اهل بیت(ع)

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی پس از درگذشت مرحوم محمد اکبرزاده، شاعر و مدیحه‌سرای اهل بیت(ع)، مسئولان فرهنگی مشهد و استان مراتب تالم و تاثر خود را نسبت به این ضایعه ابراز کردند.

طرح صدقه سلامتی امام زمان(عج) ویژه روز برات اجرا می‌شود

پیام خراسان - بیرجند- معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: طرح صدقه سلامتی امام زمان(عج) ویژه نذروات روز برات پیش بینی شده که مردم می‌توانند با این نیت کمک‌های خود را به این نهاد اهدا کنند.

عناوین روزنامه‌های خراسان رضوی در 17 فروردین

پیام خراسان - روزنامه‌های خراسان رضوی روز یکشنبه 17 فروردین 1399 در نسخه دیجیتالی خود که با هدف جلوگیری از شیوع بیماری همه‌گیر کرونا تا اطلاع بعدی در همین قالب در دسترس عموم قرار می‌گیرند مطالب متنوعی منتشر کردند که عنوان‌های برجسته آن‌ها مرور می‌شود.

پرداخت 12.5 میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی خراسان شمالی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: در سال گذشته، 12 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی استان پرداخت شد.

«پرسش‌های دختر؛ پاسخ‌های پدر»؛ روایتی از پاسخ به شبهات دینی در روزگار کرونا

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی کتاب «پرسش‌های دختر؛ پاسخ‌های پدر» اثری کوتاه و خواندنی در آغازین روزهای بهار 1399 و پیشنهادی ویژه برای پاسخ به شبهات دینی در روزهای کرونایی است که توسط انتشارات «به‌نشر» منتشر شده است.

زیرساخت آموزش دانش‌آموزان عشایر خراسان جنوبی فراهم شد

پیام خراسان - بیرجند - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: آموزش و پرورش و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تا حد امکان زیرساخت‌ لازم برای آموزش دانش‌آموزان عشایر و روستایی از شبکه شاد را مهیا کرده است.

آیین چراغ برات ریشه دینی ندارد

پیام خراسان - مشهد- امام جمعه سرخس گفت: آیینی که با عنوان "چراغ برات" از دوازدهم تا چهاردهم شعبان در آرامگاه‌ها و قبور درگذشتگان برگزار می‌شود ریشه دینی و روایی ندارد.

عناوین روزنامه‌های 16 فروردین خراسان رضوی

پیام خراسان - روزنامه‌های خراسان رضوی امروز شنبه 16 فروردین 1399 در نسخه دیجیتالی خود که با هدف جلوگیری از شیوع بیماری همه‌گیر تا اطلاع ثانوی در همین قالب در دسترس عموم قرار می‌گیرند مطالب متنوعی منتشر کردند که عنوانهای برجسته آنها مرور می‌شود.

قاب مجازی فرهنگ و هنر خراسان رضوی در روزهای کرونایی

پیام خراسان - مشهد- پس از شیوع کرونا و منع اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در مکان‌های تجمعی، فعالیت هنرمندان خراسان رضوی در قالب پویش, آموزش و نمایش به فضای مجازی راه یافت و فصل جدیدی از این رویدادها آغاز شد.

در خانه بمانیم کتاب بخوانیم

پیام خراسان - مشهد- معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی با عنوان "در خانه بمانیم، کتاب بخوانیم" خبر داد.

جشن‌ نیمه شعبان در خراسان شمالی بارعایت مسائل بهداشتی برگزارمیشود

پیام خراسان - بجنورد- نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: به‌منظور مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از گسترش بیشتر آن، جشن‌های نیمه شعبان در استان متناسب با رعایت مسائل بهداشتی برگزار می‌شود.

ساير مطالب

بازی‌های گروهی عامل تقویت همگرایی/ فردگرایی آفت بازی‌های مدرن

تعطیلی مراکز تفریحی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه دارد

تبیین بخش مفقوده‌ای از ادبیات ایران در رمان«آرتیست»

‌ابتکاراتی هنرمندانه برای قابل تحمل‌کردن خانه‌نشینی

هنرمندان خراسان شمالی و کمک به پویش در خانه ماندن

10 دوره تربیت کادر متخصص قرآن در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

آموزش مجازی دانشگاه فردوسی مشهد ادامه می‌یابد

بحران کرونا فرصتی برای قوام رسانه در فضای مجازی

دروس نظری دانشگاه بیرجند به صورت مجازی ارائه می‌شود

قلعه خرگرد؛ سدی نفوذناپذیر در طول تاریخ

گذری بر اماکن زیارتی و سیاحتی منطقه ترشیز

ابتکار یک هنرمند خراسان شمالی در ارتباط با ویروس کرونا

بروشور آموزشی در حاشیه شهر مشهد توزیع شد

بازیهای فکری گزینه‌ای مناسب برای اوقات در خانه ماندن

غذای متبرک بارگاه امام رضا (ع) بین مبتلایان به کرونا در سبزوار توزیع شد

بیش از هزار بازدید روزانه از جاذبه‌های گردشگری خراسان شمالی در فضای مجازی

نگاهی به غذاهای محلی خراسان رضوی

صحیفه سجادیه؛ متضمن معارف اخلاقی و اجتماعی است

زیبایی‌های خراسان شمالی را در سفر مجازی به این استان ببینید

«قعله شاه‌نشین» شهر خرگرد در آستانه تخریب قرار دارد

رسوم نوروزی گناباد و بهار کرونایی

نشر چهار هزار عنوان کتاب در خراسان رضوی

از کتابخوانی و آشپزی تا دورکاری

کتابخوانی تلفنی برای کودکان کشور استونی در روزهای کرونایی

صدور 541 گواهینامه برای هنر آموختگان صنایع‌دستی در خراسان شمالی

هنرمندان خوشنویس خراسان شمالی "مشق مهربانی" را در خانه تجربه می کنند

ترکه بافی؛ هنری به اصالت دیروز و به طراوت امروز

350 کلاس درس مجازی در سامانه دانشگاه بیرجند برگزار شد

جریان بهاری زندگی در قنات شاهیک قاین

انبار تاریخی کمالی مشهد مرمت شد

تئاتر از بی‌برنامه‎گی و نبود اعتبار رنج می‎‌برد

خراسان شمالی سومین جشنواره سراسری تئاتر آیات را میزبانی می‌کند

خبرنگاران نیشابور با اهدای خون به صف مبارزین با کرونا پیوستند

میزبانی خراسان شمالی از سومین جشنواره سراسری تئاتر آیات

شرکت در پویش کتاب در خانه تا 20 فروردین

گردش آنلاین در طبیعت، سرگرمی جذاب روزهای کرونایی

خلق آثار هنری با زندگی در قرنطینه

امام رضا (ع) راضی نیستند جان زائرشان به خطر بیفتد

طعم شیرین زندگی در ایام سخت کرونا/از پخت اِشکَنه تا قروت بادمجان

طرح بافت تاریخی پنج روستای باخرز تهیه شد

نماز جمعه این هفته هم در خراسان رضوی برگزار نمی‌شود

قرنطینه خانگی کرونا را با مطالعه‌ تاریخ شفاهی بگذرانیم

تئاتر و هزارتوی مشکلات

انجمن‌های میراث‌ فرهنگی خراسان رضوی 3345 نفر عضو دارند

غذاهای محلی نوروز در خراسان جنوبی را بشناسیم

نبرد هیئتی ها با کرونا/از توزیع 7 هزار ماسک تا ضدعفونی مساجد

طرح تعطیلات تابستانی راهی برای کاهش آسیب‌های فعالان حوزه گردشگری

تبدیل "جهش تولید" به گفتمان غالب جامعه

کاهش ضریب اشغال واحدهای اقامتی خراسان شمالی به صفر درصد

فراخوان جشنواره‌ فیلم و عکس با موضوع نوروز و کووید19 در خراسان شمالی

بارندگی به هفت بنای تاریخی داورزن آسیب زد

ماندن در خانه و کتابخوانی سهم شهروندان در مقابله با کرونا

زیارت اهل‌بیت(ع) مستحب و حفظ جان مردم تکلیف وجوبی است

نویسنده‌ای که روایتگر حماسه‌ و عشق شد

طلاب گنابادی به یاری پاکبانان شهرداری شتافتند

جشن مبعث نبی مکرم اسلام (ص) در حرم مطهر رضوی برگزار شد

تسلیت مسوولان دانشگاه فردوسی مشهد بابت درگذشت معاون نهاد رهبری در دانشگاهها

ثبت 33 اثر خراسان شمالی در فهرست آثار ملی کشور در سال 98

راه‌اندازی پویش "الان وقت سفر نیست" از سوی فعالان گردشگری خراسان شمالی

مسابقه دل‌نوشته زنده باد زندگی در خراسان شمالی تمدید شد

بازی لَنگ، میراث گذشتگان خراسان شمالی برای گذران اوقات فراغت

سنگ نگاره‌های هزار ساله در داورزن کشف شد

قدر نعمت‌ را دانستن سهم ما از کرونا است

کرونا، دینداری و تراز تاب‌آوری فرهنگی اجتماعی

درخشش 4 معلم عشایری خراسان جنوبی در سطح کشور

اطلاعیه مشترک اعتاب مقدس کشور در پی «محدودیت‌های موقت» ایجاد شده

رسانه‌ها و چالش کرونا

ایجاد اشتغال برای 118 نفر در بخش صنایع‌دستی خراسان شمالی

معنویات در باتلاق خرافات

جشنواره "بیماری کرونا در انعکاس رسانه‌ای" در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مستندساز خراسانی: سهم من در بحران کرونا ساخت فیلم آگاهی‌بخش است

شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی بر رعایت دستورات وزارت بهداشت تاکید کرد

عناوین روزنامه‌های27 اسفند خراسان رضوی

زیارت مستحب اما حفظ جان انسان‌ها واجب است

ضریب نفوذ بالای اینترنت فرصتی برای انحصار رسانه ای باقی نمی گذارد

عناوین روزنامه‌های26 اسفند خراسان رضوی

برگزاری مسابقه دل‌نوشته زنده باد زندگی توسط جهاددانشگاهی خراسان شمالی

عید بدون کرونا را جشن بگیریم

شاهنامه؛ نماینده ادبیات فارسی و هویت ایرانی در جهان امروز است

عناوین روزنامه‌های 25 اسفند خراسان رضوی

سنگ‌نگاره‌های کال جنگال؛ تاریخی به بلندای حیات انسان

عناوین روزنامه‌های خراسان رضوی در 25 اسفند

بارگذاری 1120ساعت آموزش برای دانش‌آموزان استثنایی خراسان شمالی

برترین‌های تئاتر مشهد در سال 98 /1/

برترین‌های تئاتر مشهد در سال 98 /2/

انسجام رسانه ها برای در خانه ماندن مردم

احسان علیخانی، پژمان بازغی، سام درخشانی و... در نوروز 99 + عکس

سیما تیرانداز و سامان صفاری در سریال جاسوسی + تصاویر

برخورد قضایی با فعالیت خانه‌های مسافر در خراسان شمالی

مراکز رفاهی آموزش و پرورش خراسان جنوبی مهمان نمی‌پذیرند

عناوین روزنامه‌های21 اسفند ماه خراسان رضوی

تعطیلی موزه‌های خراسان شمالی در نوروز پیش رو

برگزاری جشنواره "در خانه بمانیم" در بیرجند

موزه‌های خراسان جنوبی تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

کمک به کاهش ضرر و زیان کسب و کارهای فرهنگی هنری، دغدغه مدیریت فرهنگی کشور است

مراسم "ام داوود" حرم رضوی را از رسانه ملی دنبال کنید

ممنوعیت سفر به روستاهای هدف گردشگری خراسان شمالی

شبنم مقدمی، هادی حجازی فر و محمد بحرانی در سریال نوروزی + تصاویر

تعاملات رو به گسترش کتابخانه آستان قدس رضوی در عرصه بین‌المللی

جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی تالاب کجی برگزار نمی‌شود