پیام خراسان

آخرين مطالب

فرهنگي

قلمرو و معانی عقل در نگاه شمس تبریزی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی دانشیار دانشگاه زنجان و پژوهشگر ادبیات فارسی گفت: عقل در نگاه شمس دو معنی دارد، گاهی منظورش عقل درون دینی و گاهی مرادش خارج و فارغ از دین و مذهب خاصی است.

ایجاد امید، شناخت و آگاهی؛ ویژگی اشعار مولانا

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی یک استاد ادبیات گفت: ویژگی‌های بارزی در اشعار و دریافت‌های مولانا وجود دارد که همیشه بر روی آن‌ها تاکید دارد و آن‌ها امید دادن به مردم و سالکان، حرکت و پویایی بخشیدن و ایجاد شناخت و آگاهی است.

یادی از استاد عباس جوانمرد، آن روزهای خوب... + عکس

پیام خراسان - عباس جوانمرد پس از سقوط حکومت ملی دکتر محمد مصدق، در روزگاری که ابر سیاه بر حال و هوای هنرهای اجتماعی بویژه تئاتر سایه افکنده و آن را بی رمق کرده بود، در سال ۱۳۳۲ تحصیل در هنرستان هنرپیشگی تهران را...

تحریف و انحراف، آفاتی بزرگ در آثار دفاع مقدس

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: تحریف و انحراف آفت بزرگی است که در این حوزه جریان دارد و باید بتوانیم جلوی آن را بگیریم. تحریف دفاع مقدس این روزها نه از زبان دشمن خارجی، بلکه از زبان نفوذی‌ها و افرادی که لاف خودی بودن می‌زنند درحال نهادینه شدن است.

«شهد فروش»، کتابی زنده و دارای اتمسفری دوست‌داشتنی است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی یک مستندساز و کارگردان حوزه دفاع مقدس گفت: به عنوان فردی که در رسانه تصویر فعالیت می‌کنم، کتاب شهد فروش زنده ترین کتابی بوده است که تاکنون خوانده‌ام، حیات دارد و وقتی صفحه‌ی اول آن را می‌خوانید شما را وارد اتمسفری می‌کند که دوست داشتنی است.

جامعه نیازمند افزایش اطعام فرهنگی است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی امام‌جمعه بجنورد با بیان اینکه همه طعام‌ها برای جسم نیست بلکه باید به طعام روح و فکر خود هم بیندیشیم، بر ضرورت ترویج و فرهنگ‌سازی اطعام فرهنگی در جامعه تأکید کرد.

اجرای مجدد طرح تدریس شاهنامه در مدارس منتخب مشهد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره رویدادها و فضاهای گردشگری شهرداری مشهد گفت: اجرای طرح تدریس شاهنامه در برخی از مدارس که سال تحصیلی گذشته اجرای آن عملی شده بود با بازخوردهای خوبی همراه بود و قرار است اجرای دوباره آن تا آبان امسال در صورت عقد قراردادها از سر گرفته شود.

بهره‌گیری و شیوه متفاوت مولانا از داستان‌های مثنوی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی یک عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: شیوه بهره‌گیری مولانا از داستان‌ها بسیار هوشمندانه بوده‌است و با استفاده از این روش، تداعیات ذهنی خود را برای مخاطبین ملموس می‌سازد.

اولین مدرسه پویا در بیرجند افتتاح شد

پیام خراسان - بیرجند - اولین مدرسه پویا خراسان جنوبی با هدف افزایش فعالیت بدنی دانش‌آموزان روز سه‌شنبه با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در بیرجند افتتاح شد.

۱۰۰ درصد حق بیمه هنرمندان خراسان شمالی پرداخت شد

پیام خراسان - بجنورد- سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: حق بیمه ۲۶۰ عضو صندوق اعتباری هنرمندان این استان که به علت شیوع ویروس کرونا دچار مشکل شده بودند، ۱۰۰ درصد پرداخت شد.

کتاب «سلام آقاسید» رونمایی شد/ از کودکی تا اسارت رزمنده بجنوردی

پیام خراسان - بجنورد- معاون حوزه هنری خراسان شمالی از رونمایی از کتاب خودنوشت «سلام آقا سید» خبر داد و گفت: این کتاب روایتی زیبا و دلنشین از دوران کودکی تا اسارات و آزادی رزمنده بجنوردی را نقل می‌کند.

تاکید مدیرکل آموزش‌ و پرورش خراسان رضوی بر اصلاح الگوی مصرف انرژی در مدارس

پیام خراسان - مشهد- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی به تداوم روند قطع اشتراک آب، برق و گاز مدارس در این استان بخاطر انباشت بدهی اشاره و بیان کرد: پایان دادن به این وضعیت نیازمند اصلاح الگوی مصرف و همکاری شرکت‌های ارائه حاملهای انرژی است.

حمایت مالی انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی از تولید فیلم

پیام خراسان - مشهد- انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای تولید فیلمهای کوتاه حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای با موضوعات مشخص از فیلمسازان حمایت مالی می‌کند.

بیشترین تقریظ‌های مقام معظم رهبری بر کتاب‌های بانوان بوده است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: اگر به تقریظ‌های مقام معظم رهبری بر کتاب‌ها توجه کنیم، متوجه می‌شویم که عمدتا بر روی کتاب‌های نوشته شده توسط بانوان بوده است.

لزوم حمایت از آثار زنان در حوزه دفاع مقدس

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی زهره سادات لاجوردی گفت: به عنوان یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، این تعهد را بر عهده خود می‌بینم که حمایت‌های موثری را از زنان و هرکسی که در زمینه دفاع مقدس اثری تولید کند، انجام دهیم تا ان‌شاءلله این عرصه را رونق ببخشیم.

کدام فیلم‌ها در صف اکران جهانی هستند؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی کشورهای مختلف پس از تعطیلی چند ماهه سینماها با تدابیر پیشگیرانه و پروتکل‌های سخت بهداشتی اقدام به بازگشایی سالن‌های سینما کردند و مردم نیز در تلاش هستند که با وجود شیوع کرونا ویروس، زندگی مسالمت‌آمیزی با این ویروس داشته باشند و یکی از سرگرمی‌های خود که تماشای فیلم در سالن‌های سینماست را دوباره به زندگی خود بازگردانند.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ۸۷ درصد مدارس خراسان رضوی

پیام خراسان - مشهد- معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: براساس خود اظهاری مدیران و بازدیدهای انجام شده توسط کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی ۸۷ درصد مدارس استان پروتکل‌های بهداشتی را به صورت ۱۰۰ درصد رعایت کرده‌اند.

۴۷۵ دانش‌آموز اسفراینی نیازمند وسایل کمک آموزشی هستند

پیام خراسان - بجنورد-رئیس کمیته امداد امام خمینی اسفراین گفت: تعداد ۴۷۵ دانش‌آموز و ۸۸ دانشجوی تحت پوشش کمیته امداد اسفراین علاوه بر نیاز شدید به لوازم‌التحریر، نیاز مبرم نیز به وسایل آموزشی هوشمند دارند.

رشد بیش از ۲ برابری پرداخت زکات در خراسان شمالی

پیام خراسان - بجنورد- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی بابیان اینکه طی نیمه نخست امسال بیش از ۱۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت شده، گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۵ درصد رشد داشته است.

آرشیو یک هزار قطعه عکس دفاع مقدس در گنجینه رضوی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی کارشناس مسئول بخش مخزن اسناد سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از وجود مجموعه‌ای ارزشمند شامل بیش از یک هزار قطعه عکس و فایل دیجیتالی در حوزه دفاع مقدس با موضوعات گوناگون، در مرکز اسناد آستان قدس رضوی خبر داد.

عزم خراسان شمالی برای پیروزی در رقابت با ترکیه ای‌ها در ثبت حمام ایرانی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی کارشناس ثبت آثار تاریخی خراسان شمالی گفت: یکی از اقداماتی که وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حال انجام است، تلاش برای به ثبت رساندن حمام های سنتی ایرانی است.

پیروزی خرمشهر اتفاقی که هنوز برای بانوی رزمنده خراسان شمالی پر از هیجان است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی نقش زنان در تاریخ انقلاب اسلامی بسیار پر اهمیت بوده و شاید فکر کنیم که شرکت در جبهه‌های جنگ فقط مختص به مردان است، اما باید بدانیم که زنان رزمنده بسیاری نیز در این جبهه‌های جنگ نقش‌آفرینی کردند.

برگزاری نشست«مستوره‌های دفاع، روایت شنیده نشده زنان رزمنده دفاع مقدس خراسان شمالی»

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی نشست «مستوره‌های دفاع، روایت شنیده نشده زنان رزمنده دفاع مقدس خراسان شمالی» از سوی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان شمالی و با همکاری بسیج دانشجویی استان، در گلزار شهدای گمنام بجنورد برگزار شد.

نشانه‌شناسی کهن‌الگوها در هنر ایران باستان

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی یک عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان با اشاره به اهمیت کهن الگوها در بقاء و ماندگاری هویت و فرهنگ کشور گفت: کهن‌الگوها نقوش ساده و تزئینی نیستند و اگر امروز نشانه‌های کهن الگوها را از دست بدهیم احتمال دارد، به فنا رفته و به سمتی برویم که نیاکان ما نگذاشتند. فراموشی آن‌ها باعث بدل شدن ما به برگ بی درخت می‌شود؛ چرا که برگ بی‌درخت را باد به هر سمتی که بخواهد می‌برد.

اجرای ۳۰ پروژه گردشگری در خراسان شمالی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: ۵۲ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ۳۰ پروژه در حوزه گردشگری استان سرمایه‌گذاری شده است و تعدادی پروژه هم بخش خصوصی هم اکنون در دست اجرا دارد.

ترویج ارزش‌های دفاع مقدس در کتاب «پیرمرد و حوری»

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی از هشت سال جنگ تحمیلی ایران خاطراتی از جان‌فشانی‌های دلاورانه رزمندگان باقی مانده که ما نیز باید در حفظ و ترویج فعالیت‌های ایثارگران و شهدا در برافراشته نگاه داشتن پرچم در طول دوران جنگ و دفاع مقدس تلاش کنیم.

کشف ۷۱۷ سکه عتیقه در شهرستان طبس

پیام خراسان - پایگاه خبری پلیس / فرمانده انتظامی طبس از کشف ۷۱۷ سکه عتیقه در این شهرستان خبر داد. سرهنگ محمود علی پور، فرمانده انتظامی ...

نماز جمعه این هفته در ۳ شهر خراسان شمالی برگزار نمی‌شود

پیام خراسان - بجنورد- مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی گفت: نماز جمعه این هفته شهرهای اسفراین، شیروان و گرمه برگزار نمی‌شود اما در سایر شهرها نماز عبادی و سیاسی جمعه دایر است.

ساير مطالب

عکس های ترسناک الیکا عبدالرزاقی با آرزوی آخر هفته خوش!

همایش 3 ساله‌های حسینی

نماز جمعه در 3 شهر خراسان شمالی برگزار نمی‌شود

از سعید راد و بهرام رادان تا لیلا حاتمی: بازیگران پشیمان! + عکس

حضرت رقیه (س) مأمور انقلاب عاشورا بود

نماز جمعه در 50 پایگاه خراسان رضوی برگزار می‌شود

نماز جمعه در سه شهر خراسان شمالی برگزار نمی‌شود

عناوین روزنامه‌های سوم مهر ماه خراسان رضوی

ثبت‌نام 58 هزار دانش‌آموز اتباع ‌خارجی در مدارس خراسان رضوی

فراخوان مسابقه «عکس دفاع مقدس 1399» منتشر شد

قوی‌ترین گفتمان در دنیا، گفتمان اعتقاد به منجی است

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) پاسخگوی شبهات کودکان و نوجوانان خواهد بود

گردشگری دفاع مقدس، پرمحتوا اما مغفول

سنگ تمام هیات‌های مذهبی مشهد؛ از اطعام کارتن‌خواب‌ها تا تهیه جهیزیه

300 هنرمند شهید خراسان رضوی در نمایشگاه دفاع مقدس معرفی شدند

حجله شهدا در مشهد نصب شد

خوشنویسان با رقص قلم قداست حرف و شکوه کلمه را پاس می‌دارند

جایزه ادبی مشهد باید بهانه‌ای برای پرداختن به بخش ترانه در جشنواره‌ها باشد

رمان و داستان کوتاه، یک محصول شهری و مدرن است

چگونه می‌توان جلوی بازماندگی از تحصیل کودکان را گرفت؟

صفحه اول روزنامه‌های خراسان رضوی دوم مهرماه

هیچ قلمرویی به اندازه خراسان سابقه ادبی ندارد

عناوین روزنامه‌های دوم مهر ماه خراسان رضوی

شهر مشهد با ادبیات پیوند خونی دارد

هنرستان کشاورزی در بجنورد ایجاد شد

40 درصد وقف‌های خراسان شمالی با نیت رفع نیاز جامعه ثبت شد

بخشودگی اجاره بهای اماکن تجاری موقوفات خراسان رضوی برای 2 ماه متوالی

توجه به جنبه احساس و معرفی درست رزمندگان در کتاب‌های دفاع مقدس

دچار خام‌فروشی در کتاب‌های تاریخ شفاهی شده‌ایم

ائمه جمعه در هشت سال دفاع مقدس نقش ویژه ای داشتند

انجام فصل هشتم کاوش در تپه ریوی در ماه جاری/ گردشگر پذیرشدن سایت ریوی طی این فصل از کاوش

بازسازی برج تاریخی فخرزاده در گناباد آغاز شد

32 درصد دانش آموزان شیروان در مدارس روستایی تحصیل می‌کنند

طراح برتر مد کشور، تنوع فرهنگی خراسان شمالی را الهام‌بخش خود دانست

نمایش آثار دو هنرمند ایرانی و چینی در آرامگاه فردوسی

چرا کودکان از تحصیل باز می‌مانند؟

این خانه وقف امام حسین(ع) است/ عزاداری و جمع‌آوری کمک‌های مردمی

تربت‌حیدریه کتابخانه مرکزی ندارد

عناوین روزنامه‌های اول مهر ماه خراسان رضوی

یک میلیارد ریال برای احیای یخدان‌های تاریخی سبزوار اختصاص یافت

گربه بهنوش طباطبایی، عامل توقیف یک نمایش شد؟!+ عکس و واکنش خانم بازیگر

ماجرای کتک کاری وسط برنامه زنده در شبکه "من و تو" ! + عکس

جستاری در کتاب‌شناسی و سیره باقرالعلوم(ع)

دفاع مقدس، سند افتخار و عزت ایران است

ثبت ملی مسجد ابوالخازن بجستان

نمایشگاه کوپن‌های صلح و جنگ در باغ‌موزه نادری مشهد آغاز به کار کرد

رونمایی از 10 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در خراسان شمالی

مسجد ابوالخازن بجستان ثبت ملی شد

غبارروبی مزار شهدا در خراسان رضوی با ملاحظات بهداشتی انجام می‌شود

عناوین روزنامه‌های 31 شهریور ماه خراسان رضوی

مشکلات اینترنتی مدارس خراسان شمالی برطرف می‌شود

برگزاری مراسم عزاداری ماه صفر با حفظ پروتکل‌های بهداشتی

یک مسوول: تکلیف سرویس مدارس خراسان رضوی نامشخص است

امام جمعه گناباد بر پیوست فرهنگی آموزش تاکید کرد

دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی مشخص شد

میثم مرادی به عنوان معاونت راهبری استان‌های حوزه هنری منصوب شد

بهزاد فراهانی: پول ندارم که به دیدن گلشیفته بروم! گلشیفته را سانسور کردند

دفاع مقدس مظهر مقاومت، فداکاری و پیروی از ولایت است

سینمای جهان در ماه‌های آینده میزبان چه فیلم‌هایی خواهد بود؟

کشف شیء تاریخی دوره اسلامی در فاروج

شهیدان دفاع مقدس تربیت‌شده مساجد و هیئت‌ها بودند

سفر به قلب حیات وحش خراسان‌شمالی با برگزاری تورهای گردشگری

نذر سلامت خادمان حسینی در بیرجند/کمک 1.5 میلیاردی هیئت جانثاران

عناوین روزنامه‌های 30 شهریور ماه خراسان رضوی

150 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در خراسان شمالی منتشر شد

بازگویی فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس خراسان شمالی توسط راویان دفاع مقدس

افزایش تورهای غیرمجاز گردشگری در خراسان شمالی در دوران پساکرونایی

هیچ کلاس درس خراسان شمالی خالی از معلم نیست

برای آموزش بی کیفیت مدرسه فرزندانمان باید کاری کنیم

قهر محمود پاک نیت و همسرش برای بازی در یک سریال!! + عکس

200 زن و دختر عشایر شیروان برای سوادآموزی نام‌نویسی کردند

کانون هماهنگی تشکلهای حرفه‌ای گردشگری خراسان رضوی فعال شد

جایزه نخست نقاشی نمایشگاه چین به نوجوان اسفراینی رسید

برگزاری 14 عنوان برنامه هنری به مناسبت هفته دفاع‌مقدس

یادگیری انتخاب تنها یک هدف با کتاب «اصل‌گرایی»

عناوین روزنامه‌های 29 شهریور ماه خراسان رضوی

شبکه آموزش مجازی شاد در یک نگاه

2700دانش آموز یتیم و نیازمند در انتظار مهر مردم خراسان شمالی

یکتا ناصر سریال دل را لو داد؟! + عکس

ضرورت توجه به معارف رضوی در آثار سینمایی و تلویزیونی

ضرورت توجه بیشتر به معارف رضوی در آثار سینمایی و تلویزیونی

سرانه فضای آموزش خراسان شمالی 70 سانتی مترمربع ارتقا یافت

معرفی بهترین سریال های خارجی کمدی + عکس (قسمت دوم)

تکذیب شایعه ابتلای دانش‌آموزان خوسفی به کرونا

اجتماع منتظران اربعین حسینی در حرم رضوی برگزار شد

دریافت حدود 500 اثر در دومین جشنواره ملی نقالی و شاهنامه‌خوانی

شعر، در معرض عوام‌زدگی و ساده‌اندیشی

برگزاری متفاوت مسابقات قرآن/ تعمیم شیوه مجازی به سال‌های بعد

نماز جمعه در 3 شهر خراسان شمالی برگزار نمی‌شود

فرماندار بجستان: مدارس مواجه با کرونا تعطیل می‌شوند

نظارت مستمر بر عملکرد مدارس از راه‌های کاهش دغدغه‌ اولیا است

نماز جمعه در 22 شهر خراسان جنوبی اقامه می‌شود

نماز جمعه در 50 پایگاه خراسان رضوی اقامه می‌شود

هیچ کدام از موارد ابتلای دانش‌آموزان در درون مدرسه نبوده است

21 هزار آمر به معروف در خراسان رضوی آموزش‌ می‌بینند

عناوین روزنامه‌های 27 شهریور ماه خراسان رضوی

موسسات قرآنی خراسان شمالی یک میلیارد ریال اعتبار دریافت کردند

تبدیل کاروانسرای تاریخی فریمان به مرکز فرهنگی و گردشگری

خراسان جنوبی در عرصه شعر و ادب فارسی خوش درخشیده است

دانش آموزان پشت خط قرمز قیمت‌ها/ هزینه تحصیل افزایش یافت