پیام خراسان

آخرين مطالب

اقتصادي

بسیج مهندسی کشاورزی خراسان شمالی 20 هزار ماسک توزیع کرد

پیام خراسان - بجنورد- مسوول سازمان بسیج مهندسی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: مهندسان عضو این سازمان برای کمک به تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم در روزهای کرونایی، 20 هزار ماسک تهیه و در مناطق محروم توزیع کردند.

از بسته‌های حمایتی ویژه برای فعالان صنایع دستی تا صادرات 7 میلیاردی در سال گذشته

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه میزان فروش صنایع دستی در سال گذشته 7 میلیارد تومان بود که به نسبت سال 97 حدود 30 درصد رشد داشته است، گفت: بسته‌های ویژه حمایتی برای فعالان صنایع دستی تعریف شده تا شاهد توسعه اشتغالزایی باشیم.

804 شغل در بخش کشاورزی خراسان شمالی ایجاد شد

پیام خراسان - بجنورد- رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: با اجرای 763 طرح کشاورزی و دامپروری در سال گذشته و با صرف 670 میلیارد ریال اعتبار برای 804 نفر شغل در این بخش‌ها ایجاد شد.

خیز خراسان رضوی در کشت گلخانه‌ای برای جهش تولید

پیام خراسان - مشهد- افزایش کشت گلخانه‌ای در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به سال "جهش تولید" نامگذاری شده برای تحقق شعار سال در خراسان رضوی مورد پیگیری است.

واحد پیله خشک کنی و ابریشم کشی راز و جرگلان برای خرید پیله ابریشم با کمبود اعتبار مواجه است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی مدیر امور نوغانداری سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: واحد پیله خشک کنی و ابریشم کشی رازوجرگلان برای خرید پیله با کمبود اعتبار مواجه است.

کمک 50 میلیارد ریالی اتاق بازرگانی خراسان رضوی به خط مقدم مقابله با کرونا

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، با مشارکت و همراهی مسئولانه جمعی از فعالان اقتصادی و خیران، مجموعه‌ای از تجهیزات و امکانات پزشکی را به ارزش 50 میلیارد ریال به مراکز درمانی استان، جهت مقابله با ویروس کرونا اهدا کرد.

پذیرش طرح‌ها جهت اعطای تسهیلات از محل سفر رئیس جمهور به خراسان‌شمالی ادامه دارد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی معاون طرح و برنامه سازمان صمت خراسان شمالی گفت: پذیرش طرح ها جهت اعطای تسهیلات از محل سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی ادامه دارد.

3 هزار شغل در حوزه صنعت و تجارت خراسان جنوبی ایجاد شد

پیام خراسان - بیرجند - هدف‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی در سال 98، ایجاد سه هزار شغل بوده و به طور متوسط در سال‌های اخیر بین 2 هزار و 500 تا سه هزار شغل در این حوزه ایجاد شده است.

انتقاد فرماندار اسفراین از میزان کمک صنایع برای مقابله با کرونا

پیام خراسان - بجنورد- فرماندار اسفراین از کمک یک میلیارد و 920 میلیون ریالی صنایع شهرستان برای مقابله با کرونا خبرداد و گفت: کمک صنایع بویژه بخش دولتی در این زمینه کمتر از حد انتظار بود.

خرید 700 تن قیر برای آسفالت معابر خاکی شمال شهر بیرجند/شهرداری اجازه حفاری نمی‌دهد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی شهردار بیرجند گفت: در هفته جاری 700 تن قیر از محل منابع داخلی شهرداری به مبلغ 15 میلیارد ریال برای آسفالت معابر خاکی شمال شهر بیرجند خریداری شد.

افزایش جمعیت سن گندم در خراسان شمالی

پیام خراسان - بجنورد- مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: جمعیت سن گندم در اماکن زمستان گذران این آفت نسبت به سال زراعی گذشته افزایش یافته است و به همین علت باید کشاورزان اقدام به سمپاشی گندمزارها کنند.

ذخیره‌سازی روزانه بیش از 20 تن مرغ در خراسان شمالی

پیام خراسان - بجنورد- رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: بر اساس آخرین تصمیم کارگروه تنظیم بازار استان، روزانه بیش از 20 تن مرغ، از مرغداران خریداری می‌شود تا قیمت این محصول متعادل شود.

تولید ماسک‌های دولایه بهداشتی در روستای سلطان‌آباد تربت‌حیدریه

پیام خراسان - تربت‌حیدریه- بانوان بسیجی ساکن روستای سلطان‌آباد واقع در بخش رخ شهرستان تربت‌حیدریه در استان خراسان رضوی در اقدام خودجوش مردمی دست‌اندرکار تولید و عرضه ماسکهای دولایه بهداشتی برای کمک به روند پیشگیری از بیماری همه‌گیر کرونا شده‌اند.

مطالبات 30 درصد زعفران‌کاران خراسان رضوی پرداخت شد

پیام خراسان - مشهد- مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: مطالبات 30 درصد زعفران‌کارانی که در طرح خرید حمایتی زعفران در استان محصول خود را به دولت تحویل داده‌اند به طور کامل پرداخت شد.

کمبود گوشت مرغ در خراسان جنوبی وجود ندارد

پیام خراسان - بیرجند - معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با توجه به خبرساز شدن کمبود گوشت مرغ در برخی استان‌های کشور هیچگونه مشکلی در تهیه و توزیع گوشت مرغ در استان وجود ندارد.

سرما به کشاورزی خراسان شمالی خسارت زد

پیام خراسان - بجنورد- رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اعلام کرد: بارش برف بامداد چهارشنبه به بخش زراعی و باغی این استان خسارت وارد کرده است.

تولید ماسک‌های دولایه استریل در روستای سلطان‌آباد تربت‌حیدریه

پیام خراسان - تربت‌حیدریه- بانوان بسیجی ساکن روستای سلطان‌آباد واقع در بخش رخ شهرستان تربت‌حیدریه در استان خراسان رضوی در اقدام خودجوش مردمی دست‌اندرکار تولید و عرضه ماسکهای دولایه بهداشتی برای کمک به روند پیشگیری از بیماری همه‌گیر کرونا شده‌اند.

واحدهای صنفی و تولیدی متخلف در خراسان رضوی پلمب می شوند

پیام خراسان - مشهد - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: ضمن اینکه از فعالیت واحدهای صنفی و تولیدی حمایت می‌کنیم در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی، پلمب می‌شوند.

سرما و گرد و خاک در راه است؛ کشاورزان و دامداران مراقب باشند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی کارشناس سازمان هواشناسی خراسان جنوبی گفت: باتوجه به کاهش محسوس دما، وقوع سرما و یخبندان شبانه از امروز، احتمال بروز خسارت به ویژه در بخش کشاورزی از جمله سرمازدگی شکوفه‌ها وجود دارد.

تغییر کاربری غیرمجاز کشاورزی در نیشابور متوقف شد

پیام خراسان - مشهد- مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: از ابتدای امسال از طریق گشت‌های سامانه 131 حفاظت اراضی کشاورزی بیش از 60 مورد عملیات تغییر کاربری و ساخت‌ و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان متوقف و 10 مورد از این ساخت و سازها تخریب شد.

واحدهای صنفی و تولیدی پلمب خواهند شد

پیام خراسان - مشهد - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: ضمن اینکه از فعالیت واحدهای صنفی و تولیدی حمایت می‌کنیم در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی، پلمب می‌شوند.

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در صدر اولویت‌ها/ طرح‌ محوری صنایع‌دستی در هر شهرستان اجرا می‌شود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در صدر برنامه‌های عمرانی استان در سال جاری است، گفت: بر اساس طرح خوشه‌های صنایع‌دستی، در هر شهرستان یکی از صنایع‌دستی که از بیشترین ظرفیت برخوردار است به عنوان طرحی محوری مورد حمایت قرار می‌گیرد.

تردد در گردنه های خراسان شمالی فقط با زنجیر چرخ

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: در حال حاضر تردد در گردنه های کوهستانی این استان فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

60 مورد تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی نیشابور متوقف شد

پیام خراسان - مشهد- مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: از ابتدای امسال از طریق گشت‌های سامانه 131 حفاظت اراضی کشاورزی بیش از 60 مورد عملیات تغییر کاربری و ساخت‌ و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان متوقف و 10 مورد از این ساخت و سازها تخریب شد.

21 هزار و 700 نفر در خراسان رضوی متقاضی بیمه بیکاری شدند

پیام خراسان - مشهد- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: 21 هزار و 700 نفر از شهروندان این استان با ثبت نام در سامانه بیمه بیکاری ناشی از کرونا متقاضی این نوع بیمه شدند.

200 پرونده تخلف بهداشتی در خراسان رضوی تشکیل شد

پیام خراسان - مشهد- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: از اوایل اسفند تاکنون چهار هزار و 830 بازرسی از واحدهای مختلف حوزه غذا و دارو انجام شد که بر اساس آن 200 پرونده با 53 میلیارد ریال تخلف تشکیل شد.

تکمیل پروژه پی جویی اکتشافات معدنی نیازمند 18 میلیارد ریال اعتبار

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی معاون امور صنایع و معادن سازمان صمت خراسان شمالی گفت: تکمیل پروژه مطالعات ژئوفیزیک هوایی و پی جویی اکتشافات معدنی نیازمند اختصاص و هزینه کرد 18 میلیارد ریال اعتبار است.

دلایل پایین بودن نرخ بیکاری در خراسان جنوبی چیست؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: براساس اعلام مرکز آمار ایران، خراسان جنوبی در زمستان 98، رتبه اول کشور در پایین بودن نرخ بیکاری را کسب کرد که دلایل مختلفی براساس یک برنامه‌ریزی منجر به این امر شد.

تشکیل 105 پرونده تخلف در طرح نظارتی ویژه نوروز 99 در خراسان جنوبی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: 105 پرونده تخلف تاکنون در طرح نظارتی ویژه نوروز 99 برای واحدهای صنفی و غیرصنفی متخلف خراسان جنوبی تشکیل شده است.

منابع بانک‌های خراسان شمالی 26 درصد رشد یافت

پیام خراسان - بجنورد- رییس کمیسیون هماهنگی بانک‌های دولتی خراسان شمالی، میزان منابع بانکی این استان در پایان سال گذشته را 70 هزار و 421 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به 55 هزار و 852 میلیارد ریال سال 97، افزایشی 26.09 درصدی داشته است.

تولید بیش از 5 هزار تن گوشت قرمز در شیروان

پیام خراسان - بجنورد- مدیر جهادکشاورزی شیروان گفت: بیش از پنج هزار تن گوشت قرمز پارسال در این شهرستان خراسان شمالی تولید و روانه بازار شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال 97 حدود 11 درصد افزایش دارد.

سه هزار شاغل دفاتر مسافرتی خراسان رضوی در آستانه بیکاری

پیام خراسان - مشهد- سخنگوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: شیوع بیماری کرونا و لغو تورهای گردشگری داخلی و خارجی و سفرهای نوروزی مردم و در نهایت تعطیلی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی موجب شد تا اشتغال بیش از سه هزار نفر در این بخش استان خراسان رضوی در معرض تهدید جدی بیکاری قرار گیرد.

افزایش 100 درصدی استخرهای پرورش ماهی باخرز

پیام خراسان - مشهد- در حال حاضر تعداد 115 استخر پرورش ماهی گرم آبی و سرد آبی در شهرستان باخرز فعال است که این تعداد نسبت به سال زراعی گذشته 100 درصد افزایش یافته است.

کشاورزان خراسان جنوبی مراقب سرمازدگی محصولات باشند

پیام خراسان - بیرجند - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به کاهش محسوس دمای هوا در روزهای آینده کشاورزان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند تا از بروز خسارات احتمالی کاسته شود.

افزون بر 115 میلیون دلار کالا از خراسان شمالی صادر شد

پیام خراسان - بجنورد- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: 401 هزار و 500 تن کالا به ارزش 115 میلیون و 500 هزار دلار در سال گذشته از این استان واقع در شمال شرق کشور صادر شد.

ساير مطالب

سال 99 یکی از سخت‌ترین سال‌های کشور به لحاظ اقتصادی است

منابع بانکی در سال جاری حتما باید با محوریت «جهش تولید» اختصاص پیدا کند/ بسته حمایت از تولید برای آغاز فعالیت کسب‌وکار‌های اقتصادی در حال تدوین است

ثبت نام 21 هزار و 700 نفر در سامانه بیمه بیکاری خراسان رضوی

چرخ‌های تولید در خوسف با قدرت‌تر حرکت می‌کنند

افزایش اعتبارات قراردادهای حوزه راه در خراسان جنوبی

خراسان جنوبی پایین‌ترین نرخ بیکاری کشور را از آن خود کرد

افزایش ظرفیت تولید، توسعه صادرات و تسریع در صدور مجوزها؛ اولویت برنامه‌های سال 99

ادامه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با رویکردی جدید

تولیدکنندگان موفق باید به مردم معرفی شوند

سهم کمک کرونایی دولت به خراسان شمالی بیش از میانگین کشوری است

کارگاه ساخت باند دوم محور فردوس - سرایان تجهیز شد

افزایش صادرات کشاورزی در سال جهش تولید اولویت دارد

توزیع 50 هزار بسته کمک‌معیشتی ویژه ماه رمضان در حاشیه شهر مشهد

منابع بانکی در سال جاری با محوریت «جهش تولید» اختصاص پیدا کند

مردم با اطمینان از مراکز مجاز گوشت خریداری کنند/تشدید نظارت‌ها

آسیب رسیدن به تولید بیش از کرونا زیان‌بار است

فعالیت اقتصادی مشاغل پرریسک چه زمانی از سر گرفته می‌شود؟

22 هزار تن گندم از بندر چابهار به خراسان رضوی حمل شد

حمل 31 هزار لیتر الکل از ارمنستان به خراسان شمالی

توقیف حدود 1500 رأس دام غیرمجاز و قاچاق در خراسان شمالی

الحاق فرودگاه بجنورد به منطقه ویژه اقتصادی منتظر انجام تفاهم با شرکت فرودگاه های کشور

50 درصد ظرفیت مخازن سدهای خراسان شمالی آب دارند

تولیدکنندگان در کارگاه‌های صنایع دستی چگونه از ابتلا به ویروس کرونا مصون بمانند

توزیع 1550 تن میوه تنظیم بازار از 25 اسفند تاکنون در خراسان رضوی

پیش‌بینی تولید 668 هزار تن گندم در خراسان رضوی

پلمب 500 واحد صنفی در مشهد به دلیل رعایت نکردن مصوبه تعطیلی

توزیع 6000 بسته معیشتی و بهداشتی میان اتباع خارجی آسیب‌پذیر خراسان‌رضوی

فرمول محلول ضدعفونی در خراسان رضوی بهینه شد

100 هزار ماسک مصرف روزانه مراکز درمانی خراسان رضوی

جریمه 88 میلیونی حمل‌کننده غیر مجاز اقلام بهداشتی در فردوس

زمان صید ماهی از سد شیرین دره به بعد از پایان تخم ریزی موکول شد

بارندگی بهاره موجب جبران عقب‌ماندگی رشد غلات شیروان شد

ورود مسافر نوروزی به مشهد کاهش چشمگیر داشت

پروژه ناتمام 13 کیلومتری با عمر بیش از یک دهه در سبزوار

تامین نیازهای دارویی و محافظتی تایباد با همکاری ستاد مردمی

حجم آب‌گیری سازه های خراسان‌جنوبی به 45 میلیون متر مکعب رسید

سامانه استعلام اصالت پروانه اشتغال مهندسی راه‌انداری شد

کلنگ واحد تولیدی الکل طبی در شهرستان شیروان به زمین زده شد

حجم آب‌گیری سازهای خراسان‌جنوبی به 45 میلیون متر مکعب رسید

مددجویان بهزیستی فاروج 25 هزار عدد ماسک تولید کردند

بیش از سه هزار و 400 مددجوی خراسان شمالی صاحب شغل شدند

شیوه نامه بیمه بیکاری به طور کامل در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

نیاز 12 میلیاردی برای تامین تجهیزات مراکز درمانی خراسان جنوبی

یک کارخانه پوشاک خراسان رضوی تولید خود را به ماسک تغییر داد

اقتصاد نفتی مانعی برای جهش تولید است

پروژه تولید الکل اتانول شرکت پاک شیمی اترک شیروان کلنگ زنی شد

کاهش 69 درصدی تردد در جاده های خراسان شمالی طی ایام نوروز

دستگاه های اجرایی خراسان شمالی برای کاهش اثرات منفی ویروس کرونا طرح ارائه دهند

برای مبارزه با سن گندم در خراسان شمالی با کمبود سم مواجه نیستیم

عرصه‌های منابع طبیعی خراسان‌شمالی با کمبود قرق‌بان مواجه است/ وجود 4000 قرق‌بان افتخاری دراستان

میزان بارندگی در خراسان شمالی 48 درصد کاهش یافت

بررسی خسارت‌های وارده به فضای کسب و کار ناشی از شیوع کرونا در خراسان رضوی

قوانین دست‌وپا گیر، همان مشکل همیشگی بر سر راه تولید

تعزیرات حکومتی آماده نظارت بر بازار توزیع ماسک است

صادرات خراسان رضوی قطع نشده است

لزوم هم‌افزایی دستگاه‌ها برای تحقق جهش تولید

34 واحد صنفی تربت‌حیدریه مهر و موم شد

انعقاد قرارداد برای خرید 250 تن گوشت مرغ منجمد با تشکل های استان

3 واحد تولیدی خراسان جنوبی به تهیه اقلام بهداشتی اختصاص یافت

کشف بیش از 2 تن سنگ سرب در اسفراین

خدمات نظام مهندسی کشاورزی خراسان جنوبی به صورت مجازی ارائه می‌شود

انجام 190 مورد بازرسی از واحدهای صنفی شیروان

مبادلات اقتصادی ایران و ترکمنستان افزایش می‌یابد

171 فقره جواز صنعتی در غرب خراسان رضوی صادر شد

برای خرید مرغ از تولیدکنندگان خراسان شمالی با محدودیت زیرساختی مواجه هستیم

پژوهش‌های جهاد دانشگاهی؛ مسیر همواری برای تحقق جهش تولید

آغاز تولید ماسک بهداشتی در شهرک صنعتی بجنورد

آغاز به کار واحد تولید کننده ماسک در شهرک صنعتی بیدک بجنورد

فعالیت 2 هزار و 350 بسیجی خراسان شمالی در زمینه تولید ماسک

کارآفرین پیشکسوت خراسان رضوی درگذشت

ذخیره آب در سدهای خراسان جنوبی به 23 میلیون مترمکعب رسید

آرین منش‌: پویش چراغی برافروز حرکتی انسانی، اخلاقی و اسلامی است

حجم ذخیره آب در سدهای خراسان جنوبی به 23 میلیون مترمکعب رسید

تولید سه هزار ماسک در شهرستان قاین

طرح‌های حمایتی اوقاف خراسان رضوی

کمک پنج میلیاردی خیران به نیازمندان خراسان‌جنوبی در جشن نیکوکاری

واحد تولید ماسک و دستکش در شهرک صنعتی بجنورد شروع به کار کرد

جالیزهای تایباد زیر کشت خربزه و هندوانه رفت

جهش تولید با حمایت از کالای ایرانی محقق می‌شود

92 حلقه چاه غیرمجاز در خراسان شمالی بسته شد

همکاری متقابل صنعتگران و دانشگاهیان در راستای جهش تولید

52 واحد صنفی در خوشاب مهر و موم شد

10 واحد صنفی متخلف در تایباد مهر و موم شد

توزیع بیش از سه هزار بن نان بین نیازمندان شیروان

قیمت گوشت قرمز در بجنورد کاهش یافت

تداوم تعطیلی صنوف غیرضروری مشهد بعد از 15 فروردین

پلمب چهار واحد صنفی متخلف در شهرستان بجستان

پلمب پنج واحد صنفی در شهرستان گناباد

در حال آماده‌سازی مقدمات اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل هستیم

تاثیر بیماری همه‌گیر بر بخش معدن خراسان رضوی

تولید روزانه 136 هزار ماسک در کارگاههای کمیته امداد خراسان رضوی

رهاسازی آب سد شیرین‌دره مانه وسمقان متوقف شد

راه‌اندازی واحدهای تولیدی ماسک و دستکش در خراسان‌شمالی/ ورود80 هزار جفت دستکش به استان در آینده

اصناف خراسان شمالی نگران چک های برگشتی

مصرف بنزین در خراسان شمالی حدود 49 کاهش یافت

یک واحد تولید ماسک در شهرک صنعتی مشهد به بهره‌برداری رسید

110 بن مواد غذایی بین کارگران روزمزد بیرجند توزیع شد

جهش تولید زیرساخت‌هایی نیاز دارد که تاکنون فراهم نشده‌ است

تولید روزانه حدود 200 هزار ماسک در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی

درخواست کمک اصناف مشهد از صاحبان املاک و مستغلات