پیام خراسان

آخرين مطالب

علمي

کرسی‌های آزاداندیشی فرصت هستند نه تهدید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس دومین جشنواره‌ کرسی‌های آزاداندیشی گفت: انتظار ما این است که دانشجویان ببینند، یاد بگیرند و تمرین کنند که چگونه سخنان مخالف خود را بشنوند و با مسائل مواجه شوند تا به یک نگاه نقادانه و عالمانه برسند و از نگاه‌های افراطی و تفریطی پرهیز کنند.

کرسی‌های آزاداندیشی در جهت مسئولیت‌پذیری دانشگاه‌ها حرکت کنند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مشاور عالی دومین جشنواره کرسی‌های ملی آزاداندیشی گفت: چیزی که به دانشجویان در ارتباط با کرسی‌های آزاداندیشی القا می‌کنند با آن هدفی که مقام رهبری به آن پرداختند، متفاوت است.

دانشگاهیان و حوزویان هویتی جز آزاداندیشی ندارند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون فرهنگی و سیاسی نهاد معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما تا نتوانیم سوال، پرسش، ابهام و شک ایجاد کنیم، زمینه‌ای برای پاسخ ایجاد نکرده‌ایم.

دنیای امروز نیاز به تفکر سیستمی دارد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس کنفرانس تفکر سیستمی در عمل گفت: همواره تفکر سیستمی دارای ابعادی است که در دنیای امروز به همه آن‌ها نیازمندیم که باید این نوع تفکر را در لایه‌های مختلف جامعه ترویج کنیم.

توانمندی دانشگاه و دغدغه‌ای که در صنعت نیست

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی معاون آموزشی دانشگاه صنعتی بیرجند گفت: در حال حاضر در ایران فاصله مرز دانش در دانشگاه و صنایع به شدت افزایش یافته، به طوری که نه دانش تولید شده در دانشگاه‌ها به کار صنایع می‌آید و نه مشکلات صنایع در سطح تحقیقات دانشگاهی قلمداد می‌شود و همین مسئله دوری این دو مرکز را از یکدیگر بیشتر کرده است.

دستگاه‌های اجرایی باید نیازهایشان را از تولیدات داخلی تامین کنند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی استاندار خراسان رضوی گفت: دستگاه‌های اجرایی باید نیازهایشان را تا حد امکان از تولیدات داخلی تامین کنند.

اداره کشور از عدم وجود تفکر سیستمی رنج می‌برد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از این امور مهمی که امروزه همه ما را رنج می‌دهد، موضوع عدم وجود تفکر سیستمی در اداره کشور است.

پردازش بهتر صدا با ورزش کردن

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی تحقیقات جدید نشان می‌دهد، ورزشکاران توانایی مغزی بهتری در پردازش صداهای بیرونی دارند.

مهاجرت علمی؛ خوب یا بد؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: می‌توان گفت که مهاجرت علمی خوب است اما باید در ابتدا اصول اولیه را رعایت کنیم تا در انتخاب خود اشتباه نکنیم.

طراحی و تولید اپلیکیشن کاربردی ناظر در دانشگاه بیرجند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی دانشجوی‎ ‎دکتری دانشگاه بیرجند گفت: اپلیکیشن کاربردی اونیک کنفرانس برای بهبود کیفیت برگزاری کنفرانس‌های علمی توسط جمعی از اعضای هیأت ‏علمی و دانشجویان دانشگاه بیرجند در شرکت فن‌آور دنیای مجازی اونیک تحلیل، طراحی و پیاده‌سازی شد.‏

دانشجویان بین‌الملل چهره واقعی ایران را به جهانیان نشان خواهند داد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: دانشجویان بین‌الملل به عنوان سفیرانی که بعدا به کشور خود بازمی‌گردند، علاوه بر انتقال فرهنگ مشهد و ایران، تصویرواقعی چهره ایران را به جهانیان نشان خواهند داد.

21 پژوهشگر برتر خراسان جنوبی تجلیل شدند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی طی مراسمی؛ از 21 پژوهشگر برتر و دانش‌آموز ایده پرداز استان در دانشگاه بیرجند تجلیل شد.

آیا مصرف آسپرین برای همه افراد مفید است؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی تحقیقات جدید نشان می‌دهد که در بزرگسالان بدون سابقه بیماری قلبی، عوارض آسپیرین بیش از مزایای آن است.

روشی جدید در ضدعفونی کردن ابزارهای پزشکی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی محققان روشی برای ضدعفونی کردن ابزارهای پزشکی بدون استفاده از روش‌های ضدعفونی کننده کنونی ارائه کردند.

نواختن طبل مغز را تغییر می‌دهد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی طبل‌نوازان، ساختار و عملکرد مغزی متفاوت‌تری نسبت به سایرین دارند.

شرکت‌های دانش بنیان یک درصد از فروش محصولات خراسان‌شمالی را به خود اختصاص می‌دهند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی مدیر مراکز رشد و موسسات و بازاریابی پارک علم و فناوری خراسان شمالی گفت: شرکت های دانش بنیان در این استان فقط حدود یک درصد از فروش محصولات این استان را به خود اختصاص می دهند.

از مناسب‌سازی مدارس استثنایی در خراسان جنوبی چه خبر؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: روند مناسب‌سازی مدارس استثنایی در خراسان جنوبی در طی سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته اما کافی نیست.

اخذ مجوز 12 رشته کارشناسی ارشد در نهبندان

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی فرماندار نهبندان گفت: برای اولین بار مجوز برگزاری 12 رشته کارشناسی ارشد با مساعدت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی برای شهرستان نهبندان صادر شد.

نگاه پژوهندگی در دانشگاه فرهنگیان احساس نمی‌شود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فرهنگیان کشور گفت: دانشگاه فرهنگیان به‌عنوان دانشگاهی شناخته می‌شود که به‌عنوان مرکز تربیت معلم و دانش‌سرا فعالیت می‌کند، ولی معمولاً آن‌طور که باید و شاید نگاه پژوهندگی در این فضا احساس نمی‌شود.

انجام پژوهش باید برای رفع مشکلات مردم باشد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی صبح امروز با حضور معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی استاندار خراسان شمالی نمایشگاه دستاودرهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان افتتاح شد.

800 دانشجو با 8 ملیت در دانشگاه امام رضا(ع) تحصیل می‌کنند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: دانشگاه امام‌رضا (ع) بیش از 600 دانشجو از کشور عراق دارد و 800 دانشجو با 8 ملیت در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

بسیاری از ساخت‌وسازها از حق‌التولیت آیت‌الله طبسی ساخته شده است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی تولیت آستان قدس رضوی گفت: بسیاری از ساخت‌وسازها از حق‌التولیت آیت‌الله طبسی ساخته شده است، نباید گذشته را به کل محو کنیم. ایشان از دوستان صمیمی رهبر انقلاب در قبل و بعد از انقلاب بود. ایشان بسیار بااخلاق، متواضع و متخلق بود.

تاثیر پروبیوتیک‌ها در دختران و پسران متفاوت است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی گروه تحقیقاتی دانشگاه بریستول و ریدینگ دریافتند عملکرد پروبیوتیک‌ها در افزایش سلول‌های ایمنی، آنتی‌بادی و دیگر مولکول‌های مرتبط با ایمنی بر اساس جنس متفاوت است.

ایسنا به دور از تعلقات خبر منتشر می‌کند/ اختصاص 40 میلیون یورو برای تجهیزات دانشگاه­‌ها

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی قائم مقام وزیر علوم گفت: یکی از ویژگی­‌های خبرگزاری­ ایسنا این است که به دور از تعلقات خاصی اخبار مهم در سطح کشور را نقل می‌­کند و در واقع ویژگی دانشجویی بودن را خود حفظ کرد­ه­‌ است.

فناوران، سربازان جنگ اقتصادی هستند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: واقعا جنگ تمام عیار اقتصادی است و سربازان دلاور این جنگ فناوران هستند.

تنفس، کلید افزایش اکسیژن در مغز

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی بر اساس نتایج تحقیق گروه تحقیقاتی بین‌المللی، برخلاف باور پذیرفته شده خون می‌تواند اکسیژن بیشتری را به مغز موش‌ها هنگام ورزش بفرستد، زیرا با افزایش تنفس، اکسیژن بیشتری به هموگلوبین منتقل می‌شود. پژوهشگران معتقدند این عملکرد در مورد همه پستانداران صدق می‌کند.

کودکان والدین مبتلا به افسردگی ساختارهای مغزی متفاوتی دارند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی بر اساس نتایج تحقیق صورت گرفته در ایالات‌متحده مشخص شد، ساختار مغز کودکان با والدین مبتلا به افسردگی با دیگر کودکان بدون سابقه افسردگی والدین، متفاوت است.

ایده‌هایی که در استارتاپ دانش‌آموزی اشتغال می‌آفریند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی اولین پیش رویداد استارت‌آپ ویکند(بوت کمپ دانش‌آموزی) در دبیرستان دخترانه علامه حلی بیرجند با هدف ارائه ایده‌ها و عملیاتی سازی این ایده‌ها برگزار شد.

از متن‌های سفارشی تا تشکل‌هایی که جنس درد خود را نمی‌دانستند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی شب گذشته تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان نشستی صمیمی با استاندار خراسان جنوبی داشتند که باید با توجه به رسالت دانشجویان درخواست‌های جدی‌تری ارائه می‌شد، اما آنچه که در این جلسه حاکم بود نوشته‌های از قبل دیکته شده و صحبت‌های تکراری بود.

ایجاد تحول در برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش خراسان شمالی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی با تاکید بر ایجاد تحول در برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش گفت: باید با تسلط و دانایی و تزریق تفکر، پژوهش، فناوری تغییر و تحول در سیستم اجرایی استان ایجاد شود.

پارک‌های علم و فناوری، محرکی در ترویج اقتصاد دانش‌بنیان

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی پارک علم و فناوری اوترخت هلند، تحت نظارت دانشگاه اوترخت و شهرداری ایجاد می‌شود و هدف از آن، فراهم‌ کردن فضایی است که افراد بتواند در آن دانش فرا گیرند و این دانش را مبادله کنند.

درمان سنگ کلیه با روشی سریع و کم درد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی سنگ کلیه کابوسی تکراری برای میلیون‌ها آمریکایی است. همه ساله بیش از 500هزار آمریکایی به دلیل مشکلات دردناک سنگ کلیه راهی بیمارستان‌ها می‌شوند.

دغدغه ها و مشکلات دانشجویان دانشگاه های خراسان شمالی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی وقتی که داوطلب ورود به دانشگاه می شویم مدام این دغدغه را داریم که هر چه زودتر در کنکور پذیرفته شویم تا بتوانیم در رشته تحصیلی مورد نظرمان درس بخوانیم و مدرک بگیریم اما قبولی در کنکور آن روی سکه ای هم دارد.

شیوع جهانی آنفلوانزا

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی علائم آنفلوانزای انسانی تقریبا 2400 سال پیش توسط بقراط ارائه شد، اما گردآوری اطلاعات تاریخی درباره این بیماری به دلیل شباهت آن با سایر بیماری‌های تنفسی دشوار بوده و در طول تاریخ بشر باعث ایجاد همه‌گیری‌های بسیاری شده است. به نظر می‌رسد این بیماری در اوایل استعمار اروپا بر قاره آمریکا آغاز و از اروپا به قاره آمریکا گسترش یافته است وعلت این تصور، یک بیماری همه‌گیر شبیه آنفلوآنزا در سال 1493 بود که تقریبا کل جمعیت بومی آنتیل را پس از رسیدن کریستوفر کلمب به امریکا از بین برد.

کسر از حقوق بزرگترین مشکل ماست/ دانشگاه فرهنگیان بیش از حد ظرفیت دانشجو می‌پذیرد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی دبیر شورای صنفی پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت: بزرگترین مشکل دانشجویان فرهنگیان این است که کسر حقوق از آن‌ها صورت می‌گیرد بدین معنا که سرانه غذایی و خوابگاهی نداریم و این امر باعث شد تا 45 درصد از حقوق دانشجویان خوابگاهی و 25 درصد از دانشجویان ترددی کسر شود.

ساير مطالب

توارث و استرس دو عامل موثر در سفید شدن موها

تشخیص استرس روحی و جسمی با استفاده از تلفن‌های هوشمند

اجرای طرح مدیریت هوشمند ترافیک در دانشگاه فردوسی

چه کنیم آنفلوآنزا نگیریم؟ اگر این علائم را دارید بیرون نروید

معجزه درمان سرفه و گرفتگی صدا

28 درصد گستره کشور ما در معرض سیل‌های شدید و طغیانی قرار دارد

سطح آب زیرزمینی در غرب مشهد سالی یک متر نشست می‌کند

روایت یک وقف علمی در خراسان جنوبی

73 درصد آب باران در کشور تبخیر می‌شود

در سیل اخیر به اندازه بودجه عمرانی کشور آب از دست دادیم

11 میلیارد متر مکعب در سال کسری مخازن زیرزمینی داریم

باید برای حفظ حوزه‌های آبخیزداری تلاش کنیم

حمایت بسیج علمی خراسان شمالی از هفت طرح پژوهشی

استقبال دانشجویان خارجی از رشته حقوق دانشگاه فردوسی

خطر آسیب مغزی کودکان با تکان دادن سر هنگام تخلیه آب داخل گوش

پوکی استخوان عامل 75 درصد شکستگی های‌ بالای 45 سال

ورودی دانشگاه پیام‌نور آسان و خروجی آن بسیار سخت است

دانشگاه بیرجند؛ در جمع برترین دانشگاه‌های علوم فیزیکی دنیا

مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان

درخواست داریم از عوارض ساخت‌وساز معاف شویم

کنگره ملی علم خواب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود

باید از شرکت‌های دانش‌بنیان در اداره استان کمک بگیریم

رقابت 84 هنرجوی خراسان جنوبی در مرحله کشوری مسابقات علمی کاربردی

مهم‌ترین دلیل شیوع ام‌اس کمبود ویتامین D است/ تهران بیش‌ترین شیوع را دارد

میزان کلسترول بدن در بدو تولد شاخصی در سلامت روان

نیازمند سرمایه‌گذاری در حوزه‎های علوم بنیادی و کاربردی هستیم

گرامی‌داشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه فردوسی  برگزار می‌شود

پذیرش مُراجع آزاد در مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی

قرار گرفتن دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بازه 501 تا 600 رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های جهان

استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزیده پنجمین دوره جایزه علامه طباطبایی شد

برگزاری آزمون استخدامی دولت در خراسان رضوی

پاییز فصل زالزالک‌ها فراموش نشود

ابتلا به عفونت های مکرر در زنان با کمبود ویتامین D

مرکز تحقیقاتی خانه هوشمند در دانشکده فنی فردوس افتتاح شد

دانشگاه کوثر به دانشگاه های مجازی جهان اسلام پیوست

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد خراسان شمالی

فراخوان ارائه گرنت مشترک Bridging در سال 2019 با همکاری ایران و سوئیس

امام موسی صدر تئوری‌پرداز گفتمان ارتباط با دیگری است

تقویت ارتباط بین دانشگاه، صنعت و تعاون؛ متضمن پویایی پژوهش کارآفرینی

خراسان رضوی تولیدکننده برتر پلاسما است

فرهنگ دانشگاهی نیازمند آینده‌نگری است

پذیرش 80 مقاله در دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی

شبهه‌ای در پذیرش دانشجو در مؤسسات خصوصی وجود ندارد

پذیرش 100مقاله در چهارمین کنگره سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی در مشهد

حضور 41 تیم دانشجویی از 16 دانشگاه کشور در مسابقات اکسپت

آینده نجوم ایران به‌شدت وابسته به سرمایه‌گذاری است

خدمت و خیانت اینترنت اشیاء در دوره فناوری‌های همگرا

فعالیت 180 ایده در خراسان رضوی به کمک بخش خصوصی و دانشگاه‌ها

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت این مرکز برای نیمسال اول سال تحصیلی 99-98

الگوی غذایی ناسالم و پرخاشگری

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد منصوب شد

افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی با کمبود ویتامین D

اعلام نتایج رده بندی مرحله مقدماتی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در خراسان شمالی

مدال بهترین پروژه طراحی داخلی به عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی رسید

برگزاری اردوی دانشجویی ایران مرز پرگهر در خراسان جنوبی

شیوع بیماری ام اس در ایران رو به افزایش است

اساتید و دانشجویان می‌گویند بود و نبود کتابخانه‌ها تفاوتی برای ما ندارد

آیا سکسکه در سلامت کودکان تاثیر دارد؟

آیا دوران کتابخانه‌ها به سر آمده است؟

باید کاری کنیم که مطالعه به‌ویژه در مقطع کارشناسی افزایش یابد

با این دمنوش پاییزی از دردهای سیاتیک در امان باشید

پیاده‌روی اربعین باعث تقویت سلامت در ابعاد مختلف می‌شود

کمبود خوابگاه متاهلی در دانشگاه فردوسی

سیاه زخم ابزار جدید در مبارزه با سرطان مثانه

شانزدهمین کنگره بین‌المللی ام‌اس در مشهد آغاز به‌کار کرد

انتصاب سرپرست معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

درمان آلزایمر و پارکینسون با حسگر زیستی

جهاد دانشگاهی مشهد در مسابقات مناظره دانشجویی به مقام برتر رسید

خراسان دارنده رتبه نخست کشور را در تعداد مدارس شبانه‌روزی دارد

رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای در کف جدول اعتبارات پژوهشی قرار دارند

فراخوان شرکت در جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد

ثبت‌نام تکمیل ظرفیت در علمی کاربردی خراسان جنوبی آغاز شد

برگزاری جشنواره بازی‌های بومی و محلی در خراسان شمالی

نخستین دوره مناظرات دانشجویی دانشگاه‌های خراسان رضوی به پایان رسید

اثرات درمانی قارچ "گانودرما" اغواگرانه است

تصویب لوایح FATF برای همراهی با اقتصاد جهانی ضروری است

فاتح مسابقات منطقه ای مناظرات دانشجویان شرق کشور مشخص شد

دانشگاهیان پیشگام نهادینه سازی گفتمان اخلاق محور در جامعه باشند

معرفی دانشگاه‌های پیشرو آموزش جهانی در سال 2019

نتایج بخش نیمه نهایی مرحله منطقه ای مسابقات مناظره دانشجویان ایران اعلام شد

گذر عطارد از مقابل خورشید با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست

پژوهشگران مشهدی موفق به تولید سلول‌های بنیادی کبد و پانکراس شدند

رونمایی از دستگاه هوشمند بازیافت زباله خشک در بجنورد

تأثیر تمرینات هوازی و عصاره چای سبز بر درمان سرطان پروستات

برگزاری اولین همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با تأکید بر "وقف علمی"

وجود 30 موقوفه علمی در خراسان جنوبی

اعلام نتایج ‌یک چهارم نهایی مرحله منطقه‌ای مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران‌

تولید سلول‌های بنیادی شبه کبد و شبه پانکراس در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

عدم حمایت مالی، یکی از مشکلات کانون حس هفتم دانشگاه فردوسی مشهد

مورینگا اولیفرا؛ مهم‌ترین منعقدکننده طبیعی در دنیا

پذیرش مقاله پژوهشگران جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی در مجله علمی ترویجی زرشک و عناب

عدم برقراری ارتباط مناسب با اعضاء خانواده شما را بیمار می‌کند

HTLV و ایدز هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند

راه‌اندازی دفاتر نمایندگی بانک خون بند ناف در عراق، آذربایجان و امارات

ویتامین هایB‌وD، موثر در پیشگیری از افسردگی

ویتامین هایBو Dموثر در پیشگیری از افسردگی

نتایج بخش مقدماتی مرحله منطقه ای مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران اعلام شد

مناظرات دانشجویی، زیست جهان دانشگاه ها را حفظ می کند

متولیان امر فرهنگی در دانشگاه ها کمترین تاثیرگذاری را در فضای دانشجویی دارند

درک ریاضی دختران و پسران یکسان است

آموزش تغییرات آب وهوایی در برنامه درسی دانش‌آموزان ایتالیایی اجباری شد

ظریف: راه مذاکره باز است

ظرفیت‌های خراسان رضوی می‌تواند پاسخ‌گوی مشکلات صنایع باشد

نخواهم گذاشت هیچ کم‌سوادی در کسوت آقازادگی بر صندلی دانشگاه بنشیند

2 واکسن جدید به برنامه ایمن سازی کشور اضافه می شود

آغاز مرحله منطقه‌ای مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در خراسان شمالی

درمان‌های سنتی در بسیاری موارد در حد اعجازند

افتتاح چهار سلامتکده طب سنتی در مشهد

شانزدهمین کنگره بین‌المللی ام‌اس در مشهد برگزار می‌شود

46 درصد افراد مبتلا به ایدز در مشهد زنان بوده‌اند

تغییرات در قانون اساسی، لازمه تصویب قوانین کامل است

حتی اقتصادانان هم نمی‌دانند اخلال در نظام اقتصادی یعنی چه/ قوانین باید به زبان مردم نوشته شود

تنقیح قوانین باید قبل از قانون‌گذاری انجام شود

قوه قضائیه باید در چهارچوب قوانین فعالیت کند/تعدد مراجع قانون‌گذار در کشور ما یک آفت بزرگ است

دانشگاه بیرجند؛ از دغدغه‌هایی برای محیط زیست تا راه‌اندازی موزه‌هایی از تاریخ منطقه

پایان‌نامه‌ها باید با هدف خلق محصول یا نرم‌افزار جدید نوشته شود

جایگاه رشته سنجش از راه دور و GIS در تصمیم‌گیری‌ها مشخص شود

پروتکل‌هایی برای اخذ داده‌های اطلاعات مکانی وجود ندارد

اگر کارشناسان سنجش از دور و GIS جایگاه اداری داشته باشند، تصمیم‌گیری‌ها تسهیل می‌شود

کمبودهای تغذیه‌ای، زمینه ساز مشکلات جسمی و ذهنی

ایران در 10 سال اخیر معادل قاره اروپا کربن تولید کرده است

بارش‌های ایران در آینده به صورت رگبار و سیل خواهد بود

در قرن 21 همه آب‌های مصرفی باید چرخشی باشند

در ایران اعتقادی به علم وجود ندارد

پیش‌نگری بارش‌ها و دما طی سال‌های آینده در نقاط مختلف ایران

عدم شناخت جامعه از رشته سنجش از راه دور و GIS

از تحصیل متقاضیان بین‌المللی تا استعدادیابی دانشجویان دانشگاه بیرجند

همایش ملی فرهنگ دانشگاهی در دانشگاه بیرجند برگزار می شود

لزوم مدیریت منابع آبی در سال پرآبی

برخی کم‌کاری خود را با یک "ممنوعیت" جبران می‌کنند

فوتبال یا واقعیت زندگی انسان؟

فقها و مسؤولان کم‌کاری خود را با یک فتوا و ممنوعیت جبران می‌کنند

پیشگیری از آلزایمر با سبک زندگی سالم

مقابله با گردوغبار؛ نیازمند بهره‌گیری از توان دانشگاهی

160 عنوان کتاب پزشکی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب مشهد ارائه شد

گسست عمیقی بین نظام آموزشی، منابع مالی و برنامه‌ها وجود دارد

جهاد دانشگاهی محصول عینی از رشد علم کشور را ارائه داده است

صنایع خلاق، چاه‌های نفت آینده کشور هستند

تولید ماده رمینرالیزه‌کننده و ضد پوسیدگی دندان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مسابقه ماجراجمعی در نمایشگاه کتاب مشهد

باید ساعت آموزشی و کتب درسی را کاهش دهیم/مدارس غیردولتی نابرابری‌ها را تشدید می‌کند

جامعه نابرابر، محصول آموزش‌وپرورش نابرابر است/ اولین بحران آموزش‌وپرورش ما سیاست‌زدگی است

چاپ سه بعدی پوست زنده با رگ های خونی

صنعت و کشاورزی از توان دانشگاه بهره نبرده‌اند

13 دانشگاه راهکار رفع آلودگی هوای 11 کلان شهر را بررسی می‌کنند

حمایت آموزشی از خانواده‌های شهدا و ایثارگر باید قبل از کنکور باشد

جایگاه نوآوری و خلاقیت در کشورهای موفق

ضرورت تشکیل هیئتی اندیشه‌ورز در مدارس برای سر و سامان دادن تعلیم و تربیت

امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه فردوسی و شهرداری مشهد

خراسان شمالی میزبان مرحله منطقه‌ای مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران