پیام خراسان

آخرين مطالب

علمي

نقطه ضعف ویروس کرونا کشف شد

پیام خراسان - دانشمندان دانشگاه جورجیا با استفاده از گونه‌های متفاوت ویروس کرونا توانستند نقطه ضعف این ویروس را پیدا کنند.

مصرف این دارو رشد سرطان را متوقف می‌کند

پیام خراسان - نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که استاتین‌ها - داروهای کاهنده کلسترول خون- با متوقف ساختن رشد تومورهای سرطانی، فرصت بهتری ...

برگزاری آزمون استخدامی تامین اجتماعی ونیروگاه شیروان توسط مرکزآزمون جهاددانشگاهی درخراسان شمالی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی و نیروگاه شیروان توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در خراسان شمالی و به طور هماهنگ با سایر استان های کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

برگزاری آزمون استخدامی تامین اجتماعی و نیروگاه شیروان توسط جهاد دانشگاهی در خراسان شمالی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی و نیروگاه شیروان توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در خراسان شمالی و به طور هماهنگ با سایر استان های کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

دوره نهفتگی کرونا باعث انتشار بیشتر ویروس می‌شود

پیام خراسان - بیرجند - مدیر گروه بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دوره نهفتگی بیماری کرونا بین ۲ تا ۱۴ روز است و در اکثر موارد، علائم بالینی خفیفی ایجاد می‌کند که باعث انتشار بیشتر ویروس می‌شود.

تمدید آموزش غیرحضوری در خراسان جنوبی تا نهم آبان

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با توجه به موافقت ستاد استانی و اخذ موافقت وزارت کشور، آموزش های غیر حضوری در ۷ شهرستان استان تا نهم آبان ماه تمدید شد.

خراسان شمالی پایلوت اجرای طرح ملی مهارت آموزی ویژه دانشگاه فرهنگیان می شود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت:خراسان شمالی را به عنوان پایلوت اجرای طرح ملی مهارت آموزی ویژه دانشگاه فرهنگیان معرفی می‌کنیم تا از این طریق سهم مهارت را به ۵۰ درصد ارتقا دهیم.

دانشمندان نابینایی را بینا کردند

پیام خراسان - محققان آمریکایی با روش ژن درمانی توانستند بینایی در موش نابینا را برگردانند و حالا قصد دارند از اواخر ۲۰۲۰ آن را روی ...

کشف عضو جدیدی در بدن به طور تصادفی

پیام خراسان - محققان انستیتو سرطان هلند عضو جدیدی را در گلوی انسان در پشت بینی به طور تصادفی پیدا کردند.

محوریت پژوهش‌های مرکز تحقیقات عفونت‌های منتقله از راه خون جهاددانشگاهی مشهد کاربردی است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیر مرکز تحقیقات عفونت‌های منتقله از راه خون جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: مهم‌ترین آثار پژوهش‌های انجام شده در این مرکز، مشخص شدن الگوی توزیع عفونت‌های منتقله از خون شامل هپاتیت‌های ویروسی پنج‌گانه A تا E، عفونت HTLV و HIV/AIDS در مشهد و برخی دیگر از شهرهای استان بود که خود این موضوع باعث شد در یک دهه اخیر مسئولان استان توجه بیشتری به این بیماری‌ها نشان دهند.

ایجاد رشته گوهرشناسی کاربردی و کانی‌های صنعتی در دانشگاه فردوسی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی عضو هیأت علمی گروه زمین شناسی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد گفت: هدف از راه‌اندازی رشته گوهرشناسی کاربردی و کانی‌های صنعتی، راه اندازی کارگاه‌های تجربی نیست، بلکه مباحث تخصصی‌تری در این حوزه از جمله فرآوری در مقیاس علمی، بهسازی و اکتشاف گوهرسنگ‌ها است.

آغاز ثبت‌نام غیرحضوری پذیرفته‌شدگان در دانشگاه پیام نور

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی گفت: ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور آغاز شده و تا ۱۰ آبان ماه ادامه دارد.

بهترین زمان نوشیدن قهوه چه ساعتی است؟

پیام خراسان - اگر خواب بدی داشته‌اید، ممکن است صبح روز بعد بخواهید با معده خالی آن را با یک قهوه سیاه قوی جبران کنید، اما بهترین زمان ...

اینجا هستیم تا حال تلخت خوش شود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی کانون همیاران سلامت دانشگاه فردوسی مشهد با شعار «ما اینجا هستیم تا حال تلخت خوش شود» با یاری رسانی، شناسایی و رفع نیاز اقتصادی به کمک دانشجویان می‌آید.

ارائه کمک‌ هزینه‌های مالی برای دانشجویان دانشگاه آزاد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد مشهد گفت: به دانشجویان دکتری تا سقف ۴۰ میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۲۰ میلیون تومان و کارشناسی ۱۰ میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد. این وام‌ها با بهره ۱۰ درصد است که دانشجویان می‌توانند توسط دانشگاه به بانک ملی معرفی شوند و از این تسهیلات استفاده کنند.

۴۰ مرکز علمی کاربردی در خراسان رضوی فعال است

پیام خراسان - مشهد- رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی گفت: در سال تحصیلی جاری ۴۰ مرکز علمی کاربردی با حدود ۱۶ هزار دانشجو فعالیت خود را به صورت آموزش‌های مجازی و عملی با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی آغاز کرده‌اند.

نقش کلیدی سلامت زنان بر بهداشت و سلامت جامعه

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی امروزه سلامت و رفاه اجتماعی زنان که نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند، نه تنها به عنوان یک حق انسانی شناخته شده، بلکه تأثیر آن در سلامت خانواده و جامعه نیز اهمیت روزافزون یافته است. سلامت زنان در برگیرنده رفاه جسمی، روانی، اجتماعی، فرهنگی، عاطفی و معنوی آن‌هاست و تحت تأثیر عوامل فیزیولوژیکی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی قرار دارد.

واکسن ایرانی کرونا، آبان وارد فاز انسانی می‌ شود

پیام خراسان - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واکسن ایرانی کرونا مراحل آزمایش حیوانی را رد کرده و از اواسط آبان ماه امسال وارد مرحله آزمایش انسانی می‌شود

مصرف نکردن لبنیات تنها عامل ابتلا به پوکی استخوان نیست

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی خراسان‌شمالی گفت: مصرف نکردن لبنیات تنها عامل ابتلا به پوکی استخوان نیست و غیر از گروه لبنیات، مصرف دیگر مواد غذایی نیز در سلامت استخوان ها موثر است.

دانشگاه‌ها در حوزه محیط زیست ناکارآمد هستند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین دانشگاه شهرکرد گفت: با توجه به اینکه در دانشگاه‌ها مطالعات و فارغ التحصیلان زیادی در زمینه محیط زیست حضور دارند اما دانشگاه نتوانسته درگیری لازم را با محیط زیست داشته باشد و امروزه ناکارآمدی دانشگاه‌ها را در محیط زیست شاهد هستیم.

مدت زمان اسکان دانشجویان در خوابگاه متاهلی کاهش نیافته است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس امور خوابگاه‌های دانشگاه فردوسی گفت: مدت زمان اسکان دانشجویان در خوابگاه متاهلی کاهش نیافته است و دانشجویان خوابگاهی باید به صورت شخصی به دریافت غذا از ادارات وابسته به دانشگاه اقدام کنند.

بهره‌گیری از ظرفیت شبکه شاد برای آموزش‌های راهنمایی و رانندگی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت اپلیکیشن شاد در خصوص بارگذاری محتواهای آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی و مقررات عبور و مرور، بیان کرد: اجرای تمامی طرح‌ها و برنامه‌های آموزشی در شبکه شاد، فراهم است.

آیا دانشگاه‌ها به کنش‌های محیط زیست‌گرایانه توجه دارند؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه مرتع و آبخیزداری دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه‌ها باید پتانسیل‌هایی را در اختیار اساتید و دانشجویان قرار دهند تا نسبت به مسائل محیط زیست حساس‌تر عمل کنند.

عقب‌ماندگی رشته جامعه‌شناسی از علم روز دنیا

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی یک استاد جامعه شناسی گفت: در رشته جامعه شناسی باید به مفاهیم و مبانی و نظریات جامعه شناسی به صورت عمیق پرداخته شود و دانشجویان باید بینش عمیقی از آن به دست آوردند.

افزایش شیوع بیماری های قلبی در سنین پس از یائسگی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی پزشک فوق تخصص قلب دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: شیوع بیماری های قلبی در زنان با افزایش سن و پس از یائسگی افزایش می یابد.

تیک تاک در پاکستان رفع فیلتر می‌شود؟

پیام خراسان - حدود یک هفته پیش بود که دولت پاکستان، اپلیکیشن تیک تاک را در واکنش به آن چه محتوای غیراخلاقی می‌نامید، مسدود کرد. اکنون ...

چگونه اختراع‌مان را ثبت کنیم؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مسئولِ دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: اختراع یک راه‌حل فنی برای حل یک مشکل فنی است که تمامی افراد می‌توانند تقاضای ثبت اختراع کنند.

افتتاح ۲ طرح آموزشی و عمرانی در بیرجند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر هفت طرح آموزشی با ۹۶ کلاس درس با زیربنای ۱۹ هزار مترمربع، در شهرک مهرشهر بیرجند، در حال احداث است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری چهار مدرسه پذیرای دانش‌آموزان این بخش از مرکز استان شود.

افتتاح ۳ طرح آموزشی و عمرانی در بیرجند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر هفت طرح آموزشی با ۹۶ کلاس درس با زیربنای ۱۹ هزار مترمربع، در شهرک مهرشهر بیرجند، در حال احداث است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری چهار مدرسه پذیرای دانش‌آموزان این بخش از مرکز استان شود.

دانشگاه فردوسی پیشرو در کشاورزی پایدار و تولید محصولات ارگانیک

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه اگروتکنولوژی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: نظام کشاورزی ارگانیک یک نظام مدیریتی جامع است که در آن کمیت و کیفیت مواد غذایی از تولید تا انتقال به مصرف کننده حفظ می‌شود. معمولا گفته می‌شود با توجه به درجه بهتر سلامت و طعم ‌مطلوب‌تر محصولات ارگانیک سرعت بازار برای آن‌ها رو به افرایش است و بسیاری از کشاورزان سعی می‌کنند در تولیداتشان از نظام‌های ارگانیک استفاده کنند.

واکسن کرونای چین جواب داد

پیام خراسان - براساس یافته‌های به دست آمده از فاز اولیه یک مطالعه بالینی تصادفی، واکسن کووید ۱۹ بالقوه چینی نشان داده در بدن جوانان وسالمندان واکنش ایمنی و آنتی بادی تولید می‌کند.

ساير مطالب

نامزد واکسن چینی کرونا بی‌خطر است

آخرین خبرها از واکسن کرونای ایرانی

وضعیت نامطلوب اینترنت در روستاها

چگونه با سایت ساز سی فایو SEE5 وب سایت و فروشگاه آنلاین بسازیم؟

آغاز نام‌نویسی دوره‌های خبرنگاری ایسنا در خراسان رضوی

فقر بزرگترین موضوع اخلاقی جهان

تولید مکمل غذایی نسترن کوهی با هدف کاربرد در بیماری‌های ضدالتهابی

قرن بیست‌ویکم، قرن بیوتکنولوژی است

ارائه تسهیلات مادی و معنوی به دانشجویان مشمول طرح خوشه‌بندی شهاب

بهبود کیفیت اینترنت نیاز ضروری در آموزش غیرحضوری است

پژوهشگر مشهدی واکسن ویروس HTLV1 را به ثبت بین‌المللی رساند

تأثیر فلفل سیاه بر روی ویروس کرونا

میوه‌ای موثر در درمان سرفه‌های کرونایی

تزریق واکسن کرونا در چین آغاز شد

هزینه تحصیل در رشته کشاورزی دانشگاه آزاد خراسان شمالی کاهش یافت

تست سریع کرونا در 5 دقیقه

حسگرهای پوشیدنی که با حرکات بدن کاربر شارژ می‌شوند

مهلک‌ترین ضربات ویروس کرونا بر حواس اصلی انسان

وقوع همزمان 4 سندرم دردناک در بدن بهبودیافتگان از کرونا

تلگراف: واکسن کرونای چینی در بدن سالمندان آنتی بادی تولید کرد

سازمان جهانی بهداشت: رمدسیویر تاثیری در درمان کرونا ندارد

حفظ سلامت استخوان و دندان با مصرف تخم مرغ

تغذیه سالم راهکاری برای مقابله با کرونا

5 علامت ابتلا به کرونا که انتظار آن را ندارید

غم انگیزترین یافته‌ها از ابتلای جنین به کرونا در رحم مادر

5 علائم ابتلا به کرونا که انتظار آن را ندارید/ عکس

عجیب‌ترین عوارض ابتلا به کرونا؛ بیمارانی که از خواب سیر نمی‌شوند

دانشگاه‌ها باید از ظرفیت پارک‌های علم‌وفناوری استفاده کنند

چای قرمز آفریقایی در درمان کرونا موثر است

پژوهش‌های جدید فرضیه ارتباط ابتلا به نوع حاد کرونا با گروه خون را تقویت کرد

557 کودک در خراسان جنوبی به چرخه تحصیل بازگشتند / ضرورت بروزرسانی آنالیزها

تمدید آموزش غیرحضوری برای 7 شهرستان خراسان جنوبی

سومین واکسن روسی کووید- 19 در راه است

تشخیص تومور مغزی با کمک آزمایش خون

عوارض بیماری کووید-19 بر اساس گروه‌های خونی مختلف

نقش امام رضا(ع) در تقویت نرم ‌افزاری تمدن اسلامی

کاهش سرایت ویروس کرونا با کمک دستگاه‌های بخارساز

چرا تاثیر کووید-19 بر افراد گوناگون متفاوت است؟

ارائه روشی جدید برای متوقف کردن ویروس کرونا

22 میلیون یورو برای تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌های کشور اختصاص یافت

انعقاد توافق‌نامه همکاری جهاددانشگاهی خراسان شمالی و مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

اگر بوی این دو ماده را نمی‌فهمید، احتمالاً به کرونا مبتلا شده‌اید

اجرای طرح خوانا در 10 درصد مدارس ابتدایی و پیش دبستانی خراسان جنوبی

سل چگونه به افراد سالم منتقل می شود؟

حمله سایبری به دو سازمان دولتی

آنچه والدین باید درباره نودانشجویان خود بدانند

بالاترین سرعت ممکن برای صوت کشف شد

محدودیت‌های ناشی از کرونا ضرورت تعامل خانه و مدرسه را آشکار ساخت

دستگاه ضدعفونی کننده دست در رشتخوار خراسان رضوی تولید شد

مطالبات شورای صنفی منطقی و منصفانه است

شرکت آمریکایی آزمایش داروی آنتی‌بادی کرونا را متوقف کرد

انتشار تصاویر جدید از ویروس کرونا

دستگاه‌ها از تولیدات داخلی استقبال نمی‌کنند

برندگان مسابقه کتابخوانی «شناخت دره سیلیکون» در خراسان شمالی اعلام شد

آنچه دانشجویان کارشناسی حقوق باید بدانند

ارائه مقاله عضو گروه پژوهشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در همایش بین‌المللی علوم صنایع غذایی

دانش زیست‌شناسی هنوز شکننده است

رتبه‌های تک‌رقمی کنکور امسال تقدیر شدند

کاهش شیوع کووید-19 با کنترل روزانه حس بویایی

افتتاح 50 کلاس درس در بیرجند تا آبان‌ماه جاری

استفاده از سامانه‌های آموزش الکترونیکی دانشگاه بیرجند رایگان شد

مخاطرات طبیعی لازمه حیات شناختی کره‌ زمین هستند

آزمایش واکسن کرونای ایرانی روی میمون

رفع کمبود فضاهای آموزشی استان براساس تعیین نیازمندی‌ها و اولویت‌ها

بیش از 40 درصد مدارس خراسان جنوبی نیازمند بهسازی و مقاوم سازی هستند

مدارس کانکسی خراسان جنوبی حذف می‌شوند

آیا سلول‌های ایمنی با کرونا همدست شده‌اند؟

بدترین اشتباهات هنگام استفاده از ماسک صورت

آغاز فرآیند عضوگیری مجازی شعبه سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان شمالی

استفاده از ماسک پوسیدگی دندان ها را زیاد می کند؟

اجرای بزرگترین پروژه عمرانی وزارت علوم در دانشگاه فردوسی مشهد

بیشترین تعداد پروژه عمرانی در دانشگاه فردوسی مشهد

مشارکت بیش از 43 هزار دانش‌آموز و فرهنگی خراسان جنوبی در پویش لبخند رضایت

کوپه پودا کشف‌شده، اولین حلقه در زنجیره غذایی دریا

شناسایی یک داروی ضد میکروبی برای مقابله با کرونا

ویروس کرونا 28 روز روی سطح اسکناس و تلفن زنده باقی می‌ماند

نمک؛ مانع بزرگ برای داشتن اسکلت محکم

نوشیدن چه مقدار چای در روز بی خطر است؟

اگر در کودکی واکسن سل زده اید، بدنتان در برابر کرونا مقاوم‌تر است

آیا ایمنی جمعی در برابر کرونا حاصل شده‌است؟

ارتباط عقاید مذهبی و بهداشت روان

کلاس‌های درس 5 شهرستان خراسان جنوبی غیرحضوری شد

برگزاری کارگاه نشریات دانشجویی از سوی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان شمالی

فارغ‌التحصیلان زراعت در شغل‌های کاذب مشغول به کارند

اولین تصویر با وضوح بالا از ویروس کرونا

پذیرش 208 دانشجو در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی

نوبل فیزیک و شیمی 2020: سیاه‌چاله‌ها و قیچی ژنتیکی

شباهت کووید-19 به بیماری خودایمنی "لوپوس"

آسیب های ریوی ناشی از مواد شوینده را جدی بگیرید

آزمایش واکسن جدید کرونا که ویروس آنفلوآنزا را نیز از بین می‌برد

دختران را دریابید...

ژنی که باعث می‌شود ماهی فاسد بوی کارامل و گل رز بدهد

کشفی عجیب درباره فایده کرونا که تاکنون نمی‌دانستید!

پس از اینکه فرد کرونا گرفت، آنتی‌بادی‌ها دست کم 3 ماه در بدن او باقی می‌مانند

انسان هنوز در حال تکامل است!

چرا مسیر برگشت همیشه کوتاه تر از مسیر رفت به نظر می آید؟

احتمال می‌دادم روزی نامم میان برندگان نوبل باشد

شناسایی نشانگرهای زیستی آلزایمر در مغز کودکان در معرض آلودگی هوا

کروناویروس امسال 3 برابر آنلفوانزا و ذات الریه قربانی گرفته است

استفاده از GPS برای مبارزه با قاچاق حیوانات