پیام خراسان

آخرين مطالب

علمي

مشاوره رایگان به آسیب‌دیدگان روحی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی پلی‌کلینیک تخصصی خدمات روانشناسی و مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد به افرادی که از سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین دچار مشکلات روحی شده‌اند، به‌طور رایگان مشاوره ارائه می‌دهد.

افسردگی بعد از زایمان را جدی بگیرید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی کارشناس گروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، نسبت به واکنش موثر با افسردگی پس از زایمان و اقدام به موقع درمان، با مراجعه به روانپزشک هشدار داد.

تمرکز بر اصلاح ژنتیکی بیماری دوشن در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیر گروه ژنتیک بالینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تمرکز بر روی اصلاح ژنتیکی بیماری دوشن از مهم‌ترین پژوهش‌های کاربردی است که در این گروه در حال انجام است.

مرکز نوآوری دانشگاه امام رضا به دنبال رفع نیازهای کشور است

پیام خراسان - معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: مرکز نوآوری ما که شامل مرکز کارآفرینی و کارخانه شرکت‌سازی است مشغول تاسیس شرکت‌هایی است که محصولات آن‌ها نیازهای مملکت را برآورده می‌کند.

کسب رتبه برتر مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جشنواره رازی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی، مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد براساس ارزشیابی فعالیت‌های پژوهشی در بین مراکز تحقیقات بیومدیکال مقام اول را کسب کرد.

پژوهش؛ چراغی روشن‌‎تر از گذشته در بیرجند

پیام خراسان - با فعالیت‌هایی که صورت گرفته و جذب بیشتر معلمان و دانش‌آموزان به پژوهش‌سرای دانش‌آموزی بیرجند، امید است چراغ پژوهش در مرکز استان روشن‌تر از گذشته شود، چراغی که بسیاری از چالش‌ها را برطرف خواهد کرد.

علم ژنتیک و تشخیص استعدادها

پیام خراسان - مشهد- بهره‌گیری از یافته‌های روزافزون علم به نسبت جوان "ژنتیک" برای شکوفایی استعدادهای ذاتی و ارتقای کیفیت زندگی، چند سالی است از حوزه آزمایشگاهی خارج شده و در حال تبدیل شدن به کالایی برای عرضه به همگان است.

ساخت آجر زنده با ماسه و باکتری

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی دانشمندان ایالات‌متحده ماده زنده و سبز، با استفاده از ماسه و باکتری ایجاد کردند که قابلیت تحمل فشار و عملکرد بیولوژیکی دارد.

اتاق‌های فکر در دانشگاه‌ها تشکیل شود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه شورای دانشگاه و هیات ممیزه دانشگاه باید اتاق‌های فکر دانشگاه بوده و لازم است از فرمت دستوری خارج شوند، گفت: باید اتاق‌های فکر دانشگاه‌ها فعال شود.

از حاکمیت مقاله‌ها تا رشد قارچ گونه دانشگاه‌ها

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی در نشست مسئولان آموزش عالی خراسان جنوبی با قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اعضای هیات علمی دانشگاه‌های استان از حاکمیت مطلق مقاله‌ها بر فضای دانشگاهی و عدم توجه به توسعه انسانی و ازدیاد دانشگاه‌های مختلف گلایه کردند.

مغزهای ایران را دریابیم

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی رییس سابق دانشگاه بیرجند با بیان اینکه روال فرار مغزها از ایران شدت دارد و دانشجویان خوب از کشور خارج می‌شوند، گفت: نباید این روال ادامه یابد و باید تدبیری اندیشید که دانشجو ارتباظش با ایران قطع نشود.

پیشنهاد قائم مقام وزیر علوم: اتاق‌های فکر در دانشگاه‌ها تشکیل شود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه شورای دانشگاه و هیات ممیزه دانشگاه باید اتاق‌های فکر دانشگاه بوده و لازم است از فرمت دستوری خارج شوند، گفت: باید اتاق‌های فکر دانشگاه‌ها فعال شود.

باید از افراط و تفریط در پژوهش‌ پرهیز کنیم

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در استفاده از کلمات کاربردی، مسأله محور و... در حوزه‌ پژوهش کمی باید احتیاط کرد زیرا اگر از تیغ پژوهش کاربردی به درستی استفاده نشود به پژوهش‌های پایه ضربه وارد می‌شود.

اجتماعی بودن باکتری‌ها سلاح مقاوم سازی آنهاست

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مهندسان علوم زیستی در دانشگاه کاتولیک لوون بلژیک روش جدیدی در مقابله با باکتری‌ها یافتند. محققان در این روش باکتری‌ها را ضعیف کرده تا از همکاری آنان جلوگیری کنند.

وحدت، بیش از هر تفنگ و موشکی آینده ما را تضمین می‌کند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس گروه مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: وحدت مهمترین سلاح ماست و بیش از هر تفنگ و موشکی آینده ما را تضمین می‌کند.

مشارکت خیران در امر مدرسه‌سازی فضا را فراهم کنیم

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: اینکه فرد خیر و نیک اندیشی برای ساخت مدرسه اعلام آمادگی‌ کند، اما ما زمین مشخص شده نداشته باشیم تا برای ساخت در اختیار او قرار بدهیم بسیار نامطلوب است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دنبال بومی‌سازی درمان بیماری دوشن است

پیام خراسان - مشهد- مدیر گروه ژنتیک پزشکی و پزشکی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تحقیقات پیرامون درمان بیماری ارثی "دوشن" توسط پژوهشگران این دانشگاه در حال اجراست و این دانشگاه به دنبال بومی‌سازی درمان این بیماری است.

والدین دیجیتالی عصر هوش مصنوعی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی در دنیای امروز هوش مصنوعی (AI) کارکردی واقعی و مفید برای کودکان دارد و در انجام فعالیت‌های روزانه کودکان کاربردی شده است.

توسعه اشتغال‌پذیری دانشجویان؛ رویکرد جدید وزارت علوم

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی قائم مقام وزیر علوم گفت: افزایش مهارت دانشجویان و توسعه اشتغال‌پذیری دانشجویان، رویکرد جدید وزارت علوم است که هم‌اکنون دانشگاه‌ها در حال اجرای این برنامه‌ها هستند.

مهارت‌آموزی دانشجویان رویکرد جدید وزارت علوم است

پیام خراسان - بیرجند - قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: افزایش مهارت‌آموزی دانشجویان و توسعه اشتغال‌پذیری آنان در بخش آموزش رویکرد جدید این وزارتخانه است.

کاهش 70 درصدی نقایص عصبی در جنین با مصرف اسید فولیک

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی پزشک متخصص زنان، زایمان و نازایی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف اسید فولیک قبل بارداری و در حین آن از 70 درصد نقایص لوله عصبی و مشکلات ناشی از آن پیشگیری می کند.

قائم مقام وزیر علوم وارد بیرجند شد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی قائم مقام وزیر علوم، به منظور افتتاح چندین پروژه دانشگاهی وارد بیرجند شد.

فرسودگی با ضربان نامنظم قلب مرتبط است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی خستگی و یا بدون انرژی بودن افراد ممکن است با فرسودگی ارتباط داشته باشد، این سندرم با اختلال ریتم قلبی بالقوه کشنده همراه است.

آیا ژاپنی‌ها ژنتیکی کوتاه قد هستند؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مطالعات نشان می‌دهد که علاوه بر ژنتیک، سبک زندگی و تغذیه در قد انسان تأثیر دارد.

خطر ابتلا به سرطان کولون با افزایش سن و رژیم های پرچرب

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی پزشک متخصص جراحی عمومی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: افزایش سن و رژیم های پرچرب به ویژه مصرف چربی حیوانی خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ (کولون) را افزایش می دهد.

نقش تخم‌مرغ در پیشگیری از سرطان

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی تخم‌مرغ دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ایمنی‌زاست که در پیشگیری از سرطان و یا کاهش رشد تومورها می‌تواند موثر باشد زیرا آنتی اکسیدان‌ها از آسیب‌های رادیکال‌های آزاد و دیگر مواد اکسیداتیو به سلول‌ها جلوگیری می‌کنند.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی خراسان شمالی و دانشگاه کوثر بجنورد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی جهاددانشگاهی خراسان شمالی و دانشگاه کوثر بجنورد به‌منظور همگرایی، توسعه تعاملات و بهره‌برداری از ظرفیبتها و توانمندی‌های یکدیگر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

اندازه زبان در وقفه تنفسی تأثیر دارد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد، زبان‌های بزرگ‌تر در آپنه خواب انسدادی (OSA)به‌ویژه در افراد چاق تأثیرگذار هستند.

جایگاه دوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در کتب منتخب علوم پزشکی کشور

پیام خراسان - مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این دانشگاه پس از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موفق شد جایگاه دوم را در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به لحاظ تعداد کتب منتخب کسب نماید.

یادبود جان‌باختگان پرواز تهران به کی‌یف در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی در پی سانحه سقوط هواپیما و جان باختن تعدادی از دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها، عصر امروز دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با برگزاری مراسمی یاد درگذشتگان را گرامی داشتند.

انجام موفقیت‌آمیز نخستین پیوند کبد از دهنده زنده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی نخستین عمل پیوند کبد از دهنده زنده با موفقیت در مرکز دیالیز و پیوند اعضاء منتصریه از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد.

میانگین مصرف نوشابه در خراسان شمالی چهار برابر سرانه مصرف جهانی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی رئیس انجمن تغذیه خراسان شمالی گفت: میانگین مصرف نوشابه 42 لیتر در کشور بوده که چهار برابر سرانه مصرف جهانی است و این آمار قابل تعمیم به استان نیز است.

پیوند کبد از اهداکننده زنده در مشهد انجام شد

پیام خراسان - مشهد- عمل جراحی پیوند کبد از اهدا کننده زنده برای نخستین‌بار در شمال شرق کشور توسط تیم پیوند کبد و پانکراس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با موفقیت انجام شد.

اپل با هدف شناسایی سوء استفاده از کودکان، تصاویر آی کلود را اسکن می‌کند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی اپل برای بررسی تصاویر سوءاستفاده جنسی از کودکان‌، اسکن عکس‌های آپلود شده از آیفون را آغاز کرده است، علت این عملکرد تحت فشار قرار گرفتن شرکت‌های فنی برای مقابله با این جنایت‌ها اعلام شده است.

اخذ مجوز رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه بیرجند ‏

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی رئیس گروه برنامه‌ریزی و توسعه آموزشی دانشگاه بیرجند گفت: دانشگاه بیرجند موفق به اخذ مجوز رشته جدید در مقطع کارشناسی مهندسی پزشکی شد.‏

تکالیف مهارت‌محور به جای سنت‌های نوشتاری تکراری

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مدیران مدارس در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین باید برنامه‌های متنوعی از نوع مهارت‌آموزی در بخش‌ها و عرصه‌های مختلف ارائه دهند؛ چرا که اگر این برنامه اجرایی شود، ناخودآگاه فعالیت‌های خارج از مدرسه دانش‌آموزان به جای نوشتن تکالیف و حفظ مطالب به این امور مفید و موثر اختصاص می‌یابد.

محدودیت مصرف مواد غذایی گواتروژن در مبتلایان به کم کاری تیروئید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خرسان شمالی گفت: مبتلایان به کم کاری تیروئید مصرف مواد غذایی گواتروژن (ترکیباتی که عملکرد طبیعی غده تیروئید را مختل می کند) را محدود کنند.

سردار سلیمانی مرد خدمت و جهاد بود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رایزن فرهنگی سابق جمهوری اسلامی ایران در کابل و هم‌رزم شهید سردار قاسم سلیمانی با اشاره به اینکه «دلیل علاقه و عشق ملت‌های مسلمان به سردار سلیمانی این است که سردار را در همه عرصه‌ها خدمت‌رسان خود دیده‌اند»، گفت: ایشان بسیار علاقه‌مند به ارتباط انسانی بین انسان‌ها بود و ملیت آن‌ها برای او اهمیتی نداشت.

ساير مطالب

داوری محصولات دانش‌بنیان سخت‌گیرانه شده است

فناوریی که تامین مواد اولیه آن حاصل درگیری‌های بی‌رحمانه است

آموزش و پرورش خراسان رضوی با کمبود مربی قرآن مواجه است

ساختار معیوب بودجه 99 و القای نابرابری

توصیه‌هایی در مورد استفاده از کوله پشتی مناسب

دانشگاه امام رضا یک دانشگاه مأموریت‌گراست

برگزاری همایش بین‌المللی تغذیه بالینی ایران در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

صدور نخستین پروانه ساخت تجهیزات پزشکی با کلاس خطر A

صفحات نمایش مواد سمی منتشر می‌کنند

شاخص باسوادی در خراسان جنوبی چند است؟

دانشگاه فردوسی نماد دانایی شهر مشهد است

پایان مسابقات بدمینتون دانشجویان دختر منطقه 9 کشور در بجنورد

بودجه تحقیقاتی حوزه سلامت 3 صدم درصد کل بودجه کشور است

فروش 15 میلیاردریالی شرکت‌های مراکز رشد دانشگاه علوم پزشکی مشهد

تولید مقاله برای رزومه‌سازی بلای جان کشور/ کشورهای پیشرفته در تولید علم سرآمد نیستند

ایران، پرتقاضاترین کشور از نظر ورود جوانان به دانشگاه

اداره دانشگاه در ایران بسیار سخت است

سیاست اصلی ما همکاری ایران با شبکه‌های نخبگانی در سراسر دنیا است

اصلی‌ترین وظیفه دانشگاه، توسعه علم و فناوری بومی است

دانشگاه اقدامات مؤثر در زمینه محیط زیست انجام نمی‌دهد

دانشگاه باید بازنگری نقادانه به خود داشته باشد

پژوهش؛ رفع نیاز جامعه یا مجالی برای دیده شدن

اتحادیه علمی و فرهنگی باید به‌جای اتحادیه‌های اسلامی تشکیل شود

ایستادگی ایران در برابر حصار خارجی باعث توقف رژیم صهیونیستی شده است

بیشتر مشکل آموزش عالی ما در زمینه صنعت است

جشنواره ملی هنر و روان با هدف انگ‌زدایی از بیماران روان برگزار می‌شود

تحصیل یک میلیون دانشجو در دانشگاه‌های سوریه

همکاری‌های بین‌المللی در جهانی‌سازی دانشگاه‌ها نقش مؤثری دارد

بین‌المللی‌شدن دانشگاه‌ها سبب افزایش کیفیت پژوهش‌ها می‌شود

مشکل ایجاد شغل باید با یک نهضت علمی جهانی حل شود

مهمترین موانع پیشبرد دیپلماسی علمی میان ایران و جهان عرب

پیشگیری از زوال عقل معنوی با تقویت حافظه معنوی

برگزاری مسابقات بدمینتون دانشجویان منطقه 9 در خراسان شمالی

بهترین نوع دیپلماسی، علمی است

سایه سنگین ایدئولوژی متعصب بر دیپلماسی علمی دانشگاه‌ها افکنده شده است

خورشیدگرفتگی در مشهد جزئی و با گرفت 49 درصد است

طرح جهاد دانشگاهی، طرح برتر خراسان جنوبی شد

پذیرش مقاله جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در فصلنامه علوم و صنایع غذایی ایران

اگر شرکت‌های دانش‌بنیان نبودند، زمین می‌خوردیم

رئیس پارک علم و فناوری خراسان، پژوهشگر برتر دانشگاه فردوسی مشهد شد

اجرای طرح‌های تحقیقاتی بر روی پروتئین‌های ضد میکروبی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

بی‌توجهی به منابع پایه امنیت غذایی را به مخاطره می‌اندازد+ ویدیو

دانشجویان در تصمیم‌گیری‌ها نقشی ندارند

موج آنفلوآنزا در خراسان رضوی فروکش کرد

رتبه دوم دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در اشتغال‌زایی

راه‌اندازی مقطع دکتری تخصصی رشته مهندسی بهداشت محیط در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

چرا استرس موجب درد جسمی می‌شود؟

هوش چیست و از چه اجزایی تشکیل شده است؟

تلاش برای درمان سرطان از طریق هوش مصنوعی

هشدار مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نسبت به مصرف خودسرانه قرص آهن

کاهش ظرفیت شناختی دانش‌آموزان تا پایان قرن

هدف ما رسیدن به سهم 10 درصدی اقتصاد دانش‌بنیان در استان است

پژوهش‌ دانش‌آموزان نیازمند حمایت مسئولان است

مبتلایان به دیابت هفته ای دو بار ماهی مصرف کنند

ساعت بیولوژیکی بدن در یادآوری خاطرات تاثیر دارد

بهره‌گیری از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها در برنامه‌های اجرایی

دانشگاه با چالش تجهیزات و مواد شیمیایی دست‌وپنجه نرم می‌کند

ارسال بیش از 100 مقاله به همایش امنیت غذایی و رونق تولید

دانشگاهیان ما فکر می‌کنند، علم فانتزی است

زمان را از ما نگیرید/ ما الان باید تولید کنیم

بخش کشاورزی بیشترین مساعدت را به اقتصاد ملی می‌کند

رشد بودجه‌ای برای تجهیز هنرستان‌های کشور

الفبای آموزش‌های مهارتی را به دانش‌آموزان بیاموزیم

وجود بیش از 30 درصد ضایعات در محصولات کشاورزی

فاصله زیادی با امنیت غذایی براساس معیارهای جهانی داریم

بهترین راه فرار از نگاه سیستمی نسبت‌دادن مسائل کشور به احتمال وجود توطئه است

هدف کنگره خواب اطلاع‌رسانی اختلالات خواب است

تا 30 سال آینده بسیاری از مشاغل حذف خواهد شد

جهاددانشگاهی خراسان جنوبی؛ مجری ارائه آموزش‌های ایمنی کار

خواب، دنیایی مشابه بیداری دارد

بخش کشاورزی بیشترین مساعدت را به اقتصاد ملی دارد

پروفسور محمود رفیعی؛ از شعر تا طبابت

20 نخبه علمی و پژوهشی نیروهای مسلح خراسان جنوبی تقدیر شدند

توانمندی‌های دانشجویان را دریابیم

اجرای طرح‌های پژوهشی در آموزش و پرورش خراسان جنوبی با 140 میلیون تومان

نخستین مجله پژوهشی موزه علوم زمین در مشهد منتشر شد

فعالیهای روزانه ورزش محسوب نمی‌شود

انتخاب یکی از شرکت‌های پارک علم‌وفناوری خراسان به‌عنوان فناور برتر کشور

هزینه کرد 140 میلیون تومانی برای اجرای طرح‌های پژوهشی در آموزش و پرورش خراسان جنوبی

تولید اولین سیستم جامع VOIP تمام بومی در دانشگاه فردوسی

کمک به ایستادن سالمندان با ربات پوشیدنی

انتخاب استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان پژوهشگر برگزیده کشور

تاثیر کم آبی بر عملکرد شناختی زنان سالمند

تشخیص میزان درد به کمک مولکول

اجرای 8 طرح پژوهشی در خراسان جنوبی/140 میلیون تومان هزینه شد

ساخت اکچویترهای Gas over oil با انواع سیستم‌های کنترل در پارک علم‌وفناوری خراسان

برگزاری همایش تخصصی‌ملی امنیت غذایی و رونق تولید در دانشگاه فردوسی مشهد

پایلوت‌های نیمه صنعتی برای حرکت دانشجویان به سمت صنعت ایجاد نشده است

سورپرایز آذری جهرمی کلا روی هوا ماند

پژوهشگران دانشگاه پزشکی سبزوار 110مقاله بین‌المللی منتشر کردند

چاپ 32 مقاله علمی دانشکده پزشکی بجنورد از ابتدای سال جاری

درمان سرطان با پروتئین قاتل

در هفته پژوهش در دانشگاه بیرجند چه گذشت؟

ضرورت حضور سرمایه‌گذاران در نمایشگاه‌های دستاوردهای پژوهش

«پژوهش محوری» پیش نیاز اجرای پروژه های مهم در خراسان جنوبی است

تولید محتوای مناسب به موازات پژوهش‌های کاربردی

استاد دانشگاه بیرجند نانوکامپوزیت پلیمری را ابداع کرد

اختصاص 30 میلیارد ریال برای خرید تجهیزات آزمایشگاه‌های دانشگاه بیرجند

اختراع نانوکامپوزیت پلیمری توسط پژوهشگر دانشگاه بیرجند

سهم 0.6 درصدی پژوهش در تولید ناخالص داخلی کشور

نمایشگاه پژوهش خراسان رضوی امسال رویکرد تقاضا محوری داشت

درمان سرطان با کمک ژل‌های اسفنجی

تولید کمپلکس معلق‌کننده ذرات در نوشیدنی‌ها توسط جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

تولید 5 حسگر پایش‌گر کیفیت مواد غذایی

شهرداری چه حمایت‌هایی از شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌دهد؟

رتبه برتر خراسان رضوی در فعالیت‌های پژوهشی

نمایشگاه امسال رویکرد تقاضا محوری داشت

دیدگاه وزیر علوم درباره دانشگاه نسل چهارم + ویدیو

غذاهای پرنمک خطر ابتلا به مشکلات کلیوی را افزایش می دهد

سهم 6 دهم درصدی پژوهش در تولید ناخالص داخلی کشور

پیوند صنعت و دانشگاه محور فعالیت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ضرورت رایگان شدن تست خواب

بیشتر حوادث رانندگی ناشی از کم خوابی است

انعفاد 20 تفاهم‌نامه به ارزش 23 میلیارد تومان در نمایشگاه پژوهش استان

تولید کارت کنترل هوشمند ترانس رکتیفایر در پارک علم‌ و فناوری خراسان

اولین منعقدکننده داخلی در دانشگاه حکیم سبزواری تولید شد

استارت‌آپ‌ها در مشهد نتیجه نمی‌گیرند

پلاستیک خودتمیز شونده ساخته شد

کاهش آلودگی پلاستیک با خورشید مصنوعی

ارتباط ناباروری با وزن کم هنگام تولد

اصلاح آیین‌نامه‌ها، راه‌ جلوگیری از سوءاستفاده‌ علمی اساتید از دانشجویان

کرسی‌های آزاداندیشی فرصت هستند نه تهدید

کرسی‌های آزاداندیشی در جهت مسئولیت‌پذیری دانشگاه‌ها حرکت کنند

اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مدام در حال تغییر

دانشگاهیان و حوزویان هویتی جز آزاداندیشی ندارند

لزوم استفاده از کرسی‌های آزاداندیشی برای اصلاح مدیریت و دانشگاه

دنیای امروز نیاز به تفکر سیستمی دارد

توانمندی دانشگاه و دغدغه‌ای که در صنعت نیست

حمایت 150 میلیارد تومانی شهرداری از شرکت‌های دانش‌بنیان

دستگاه‌های اجرایی باید نیازهایشان را از تولیدات داخلی تامین کنند

اداره کشور از عدم وجود تفکر سیستمی رنج می‌برد

طرح پذیرش دو برابری دانشجو در رشته های پزشکی مسکوت ماند

تاثیر حس تنهایی در گروه بر عملکرد شناختی مغز

پردازش بهتر صدا با ورزش کردن

مهاجرت علمی؛ خوب یا بد؟

طراحی و تولید اپلیکیشن کاربردی ناظر در دانشگاه بیرجند

دانشجویان بین‌الملل چهره واقعی ایران را به جهانیان نشان خواهند داد

تقدیر از عضو هیات علمی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی به عنوان پژوهشگر نمونه

21 پژوهشگر برتر خراسان جنوبی تجلیل شدند

حضور پر رنگ بخش خصوصی در بیستمین نمایشگاه پژوهش خراسان رضوی

طبل‌نوازان، عملکرد مغزی متفاوت‌تری نسبت به سایرین دارند

آیا مصرف آسپرین برای همه افراد مفید است؟

صفر؛ سهم پایان‌نامه‌های دانشجویی به سفارش صنعت

روشی جدید در ضدعفونی کردن ابزارهای پزشکی

نواختن طبل مغز را تغییر می‌دهد

150 میلیارد ریال برای تجهیز دانشگاه کوثر بجنورد اختصاص یافت

شرکت‌های دانش بنیان یک درصد از فروش محصولات خراسان‌شمالی را به خود اختصاص می‌دهند

از مناسب‌سازی مدارس استثنایی در خراسان جنوبی چه خبر؟

اخذ مجوز 12 رشته کارشناسی ارشد در نهبندان

نگاه پژوهندگی در دانشگاه فرهنگیان احساس نمی‌شود