پیام خراسان

آخرين مطالب

علمي

آموزش مجازی، چالشی با تاثیرات مثبت

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی عضو پژوهشی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: آموزش مجازی برای فضا و نیروی انسانی تهدیدی جدی اما مثبت است، تغییری است که در آموزش اتفاق می‌افتد.

تب بالا، مهم ترین علامت بیماری کاوازاکی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی پزشک فوق تخصص عفونی کودکان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: تب بالا مهمترین علامت و نشانه بیماری کاوازاکی است.

صندوق پژوهش و فناوری خراسان جنوبی افتتاح می‌شود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌ جنوبی گفت: صندوق پژوهش و فناوری خراسان جنوبی در سفر امروز معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

یزدانا گیاه بومی محلی از تیره میخکیان

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی این گیاه کوچک متعلق به تیره میخکیان (Caryophyllaceae) از شیرکوه یزد در ارتفاع 4000 متری جمع‌آوری شد و به نام شهر یزد (Yazdana) و لقب گونه آن نیز به نام شیرکوه (shirkuhensis) نام‌گذاری شده است.

کشف خواص جدید داروی ضدکرونای لومفانترین

پیام خراسان - محققان به تازگی یافته‌اند که داروی ضدکرونای لومفانترین به افزایش طول عمر بیماران گلیوبلاستوما چند شکلی کمک می‌کند.

آموزش مجازی یک تهدید جدی اما مثبت است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی عضو پژوهشی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: آموزش مجازی برای فضا و نیروی انسانی تهدیدی جدی اما مثبت است، تغییری است که در آموزش اتفاق می‌افتد.

36 درصد رانندگان فعال تاکسی اینترنتی از «نشان» استفاده می‌کنند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیر یک شرکت دانش‌بنیان عضو پارک علم و فناوری خراسان گفت: 36 درصد رانندگان فعال تاکسی اینترنتی از نشان استفاده می‌کنند که در تهران 90 درصد، در مشهد 40 تا 50 درصد و در کل کشور 60 تا 70 درصد است.

فلز مس سریعا کرونا را می‌کشد

پیام خراسان - طبق تحقیقات جدید که توسط محققان انجام شده, فلز "مس" در چند ساعت ویروس کرونا را از بین می‌برد!

تصمیم‌گیری درباره نحوه برگزاری امتحانات دانشگاه آزاد بر اساس آخرین وضعیت هر شهر

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه «هم سلامت دانشجویان مهم است و هم استانداردهای علمی امتحانات»، گفت: درباره برگزاری امتحانات پایان ترم چه به صورت حضوری و چه غیرحضوری، براساس آخرین وضعیت شهرها تصمیم‌گیری خواهد شد.

تهیه پروتئین از ضایعات هسته پرتقال

پیام خراسان - نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که پروتئین هیدرولیز شده حاصل از هسته پرتقال می‌تواند در فرمولاسیون مواد غذایی به عنوان ...

تشخیص زودهنگام کروناویروس بدون تجهیزات آزمایشگاهی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند (UMSOM) نوعی آزمایش تشخیصی کووید-19 طراحی کردند که می‌تواند به‌صورت بصری حضور ویروس را در 10 دقیقه تشخیص ‌دهد.

«MS» را بیشتر بشناسیم

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مالتیپل اسکلروزیس (MS) بیماری عصبی با علت ناشناخته است که سیستم اعصاب مرکزی یعنی مغز و نخاع را درگیر می‌کند، متأسفانه دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند به علت واقعی این بیماری پی‌ببرند و از سوی دیگر درمان قطعی نیز برای این بیماری وجود ندارد.

مهمترین عوامل مرگ‌ومیر بیماران کرونایی

پیام خراسان- محققان انگلیسی عواملی که بیشترین ارتباط با مرگ‌ومیر بیماران مبتلا به کووید-19 دارد را در بیش از 20هزار بیمار بستری در بیمارستان‌ها، مورد ارزیابی قراردادند.

دسترسی به واکسن کرونا تا اواسط مرداد

پیام خراسان - پروفسور اوگور شاهین (Ugur Sgahin) استاد ایمونولوژی در دانشگاه ماینز آلمان از موفقیت در زمینه تولید واکسن برای مقابله با ...

جایگاه بازی درمانی در مشکلات روان‌شناختی کودکان

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی بازی درمانی، روشی درمانی برای مشکلات و اختلالات کودکان است. بازی راهی طبیعی برای عقاید و احساسات و نیز کشف و شناخت دنیای پیرامون کودکان محسوب می‌شود، هم‌چنین به ایجاد روابط اجتماعی بین فردی کودکان نیز کمک می‌کند. بدین ترتیب در حمایت از رشد همه جانبه کودکان نقش مؤثر و ارزشمندی دارد.

جلوگیری از وقوع موج دوم کرونا با بررسی توالی ژنوم ویروس

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی دانشمندان در کشورهای نیوزیلند، ایالات‌متحده، انگلستان و برخی دیگر از کشورها با ردیابی عفونت‌های جدید محدودیت‌های خانه‌نشینی را کاهش دادند و برای جلوگیری از وقوع موج دوم کرونا توالی ژنوم کروناویروس را بررسی می‌کنند.

توسعه بستر آموزش دیجیتال در کنار تکالیف مهارت‌محور؛ نیاز مدارس عشایری

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: اجرای طرح‌ها و تکالیف مهارت‌محور در مدرسه عشایری استان تضمین کننده ایجاد جهش علم و محتوای علمی در میان دانش‌آموزان مناطق عشایرنشین می‌شود.

سنجش کلاس اولی‌ها از نیمه دوم تیر آغاز می‌شود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: نام نویسی کلاس اولی‌ها برای طرح سنجش و دریافت نوبت برای آنان، از نیمه دوم تیر توسط مدیران آموزشگاه‌ها در سامانه سنجش آغاز می‌شود.

زنان، صلح و امنیت جهانی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی زنان به عنوان جمعیت فعال هر کشوری، در پیشرفت و توسعه همه جانبه تأثیر مستقیمی دارند و راهبردهای هر جامعه توسعه یافته‌ای باید بر مبنای مشارکت فعال زنان در امور اقتصادی، سیاسی و اجتماعی پایه ریزی شود.

تولید محصول برای میادین نفت و گاز شرق تا فلات قاره

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان عضو مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان گفت: محصولات این شرکت در تمامی میادین قابل استفاده است، از میادن نفت و گاز شرق شمال خراسان و حوزه نفت مرکزی تا فلات قاره و روی سکوها می‌توانند از این محصولات استفاده می‌کنند.

تولید الکل از پسماند کارخانجات صنایع غذایی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی گفت: این مؤسسه از ابتداء شیوع بیماری کرونا در کشور به منظور بهره‌گیری از امکانات داخلی برای کنترل این بیماری، اقدام به تولید الکل از پسماند کارخانجات صنایع غذایی کرد.

ضرورت حفاظت از «جام زرین پاییزه»

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی گل "جام زرین پاییزه" گیاهی ارزشمند است که به دلایل مختلفی مانند تغییرات آب و هوایی و چرای بی‌رویه در رویشگاه‌های بومی و طبیعی آن و عدم حفاظت لازم، به‌شدت در معرض انقراض قرار گرفته است و چنانچه به طور جدی مورد توجه، پژوهش و سازگاری قرار نگیرد، با خطر انقراض مواجه خواهد شد.

علم ژنتیک می‌تواند انقلاب بزرگی در درمان بیماری ام‌اس ایجاد کند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس مرکز ژنتیک جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با بیان اینکه ممکن است پزشک نورولوژیست براساس آزمون و خطا داورهایی را برای بیماران مبتلا به ام‌اس تجویز کند، گفت: علم ژنتیک می‌تواند انقلاب بزرگی در درمان بیماری ام اس ایجاد کند.

همایش ملی مجازی دعا وتعالی انسان

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با همکاری پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی همایش ملی مجازی دعا وتعالی انسان را برگزار می‌کند.

اثربخشی موسیقی‌ درمانی بر بهبود افسردگی زنان

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی موسیقی درمانی یک روش مبتنی بر سودمندی بالینی و تجربی است که هدف آن ایجاد یک رابطه درمانی، تجدید و تقویت سلامت بدنی و روانی است.

خوابگاه دانش‌آموزی بشرویه تجهیز شد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی با ورود چندین مورد اقلام برای خوابگاه‌های شهرستان بشرویه، یکی دیگر از وعده‌های استاندار خراسان جنوبی نیز به واقعیت پیوست.

امکان اسکان محدود دانشجویان در خوابگاه‌های دانشگاه فردوسی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاونت فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در مورد امکان بازگشایی دانشگاه‌ها و اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها از 17 خردادماه اطلاعیه داد.

همه‌گیری کرونا و تحول فناوری لباس‌های هوشمند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی استارت‌آپ نودل (Nodle) پوشیدنی هوشمندی طراحی کرده که قابلیت ردیابی و بلوتوث دارد و بر روی لباس قرار می‌گیرد و یا به‌صورت گردنبند استفاده می‌شود.

کروناویروس در چه مدت‌زمانی با نور خورشید غیرفعال می‌شود؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی بر اساس نتایج تحقیقات جدید محققان هنگ‌کنگ در شرایط آزمایشگاهی و با شبیه‌سازی نور خورشید مشخص شد، افزایش دما موجب کاهش فعالیت کروناویروس جدید شده و این ویروس به مدت 30 دقیقه در دمای 56 درجه سلسیوس و به مدت پنج دقیقه در دمای 70 درجه سانتی‌گراد غیرفعال می‌شود.

امتحانات دانشگاه بیرجند چگونه برگزار می‌شود؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی دانشگاه بیرجند اعلام کرد: امتحانات دروس نظری در همه مقاطع به صورت الکترونیکی یا سایر شیوه‌های ارزشیابی غیرحضوری برگزار می‌شود.

فرضیه‌ای جدید درباره مرگ مدرن

پیام خراسان - یک متخصص علوم اعصاب در یافته‌های جدید خود علت اصلی مرگ مدرن را تشریح کرد.

با ایروبیک به جنگ زوال عقل بروید

پیام خراسان - پژوهشگران "مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس شعبه جنوب‌غربی" (UT Southwestern) در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند، انجام ورزش هوازی ...

سردردهای بیماران مبتلا به بیماری کووید 19سبب سکته مغزی نمی شود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان شمالی پزشک متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: سردردهای بیماران مبتلا به کووید 19 پس از بهبودی سبب سکته مغزی نمی شود و ارتباطی به ابتلا در آینده نیز ندارد.

«کدو تخم کاغذی» و خواص درمانی آن

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی امروزه کشورهای مختلف دنیا گام‌های بلندی را در تولید محصولات دارویی گوناگون از کدو تخم کاغذی برداشته اند، به طوری که در حال حاضر در کشورهایی مثل آلمان و اتریش 90 درصد بیماران مبتلا به هایپرپلازی خوش خیم پروستات با تجویز گیاهی به ویژه کدو تخم کاغذی درمان می‌شوند.

ساير مطالب

روش صحیح استفاده از ماسک در مقابله با ویروس کرونا

نخستین مشاهده کروناویروس در شیر مادر

تأثیر ویروس کرونا بر مردان

کارایی ماسک‌های پارچه‌ای در برابر کرونا

آزمایشی سریع و کم‌هزینه‌ برای تشخیص سنگ کلیه

محققان دانشگاه بیرجند به فرمول تولید ژل ضدعفونی دست یافتند

امکان مشاهده هلال در شرایط مناسب جوی با چشم غیر مسلح

کشورهای پیشرفته و یا غیرپیشرفته در مقابله با کووید-19 موفق بودند؟

ساخت گیت و دستگاه ضدعفونی کننده /آغاز تست یک دارو برای کرونا

انتشار ویژه نامه دانشجویی کرونا در اسفراین

تمدید زمان پذیرش آثار دومین همایش ملی ادبیات مقاومت در خراسان شمالی

کبد چرب با مصرف کدام غذا‌ها بروز می‌کند؟

موفقیت اولین آزمایش واکسن ضدکرونای چین/ آیا سرانجام واکسن کووید 19کشف شد؟

ژنی که حذف آن به لاغر شدن کمک می‌کند

از جزئیات برگزاری امتحانات مدرسه تا زمان پایان کلاس‌های حضوری

پلاسما درمانی تا 60 درصد در درمان کرونا موثر است

درمان یک نوزاد شش روزه با پیوند سلول‌های بنیادی

تولید یک میلیارد دوز واکسن کرونا از اواخر تابستان

آزمایش موفقیت‌آمیز واکسن کرونا روی میمون‌ها در آمریکا

چرایی حفظ تنوع زیستی در جهان

تنوع فرهنگی و توسعه پایدار جوامع

نقش انسان‌ها در افزایش سطح دریاها

نقش تنوع فرهنگی در توسعه پایدار جوامع

‌توزیع بسته‌های معیشتی بین دانش‌آموزان محروم و آسیب‌دیده از کرونا در خراسان جنوبی ‌

کشف بقایای فیل 300 هزار ساله با عاج 2.4 متری در آلمان / عکس

مولکول‌هایی که می‌توانند روند پیری را کنترل کنند

رابطه کروناویروس با قد!

بازگشایی دانشگاه‌های غیرانتفاعی از 17 خرداد ماه

پیگیری راه‌اندازی رشته دکتری علوم ارتباطات در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد

راه‌ حلی برای خاموش کردن کلید مرکز درد در بدن

رشد مجدد مو با کمک یک محلول مبتنی بر سلول‌های بنیادی

آنزیم‌هایی که عامل شیوع کروناویروس هستند

ارتباط نزدیک ابتلا به سرطان مری و معده با مصرف مشروبات الکلی

زرین گیاه ایران را دریابیم

نخستین پمپ فشار قوی سامانه‌های شیرین‌سازی آب دریا ساخته شد

نقش سلول‌های بنیادی سرطانی در بدخیمی‌ها

سرکوب کروناویروس کووید-19 با آنتی‌بادی بیماران مبتلا به سارس

عوامل مؤثر بر افزایش آگاهی در اهداء عضو

دانشگاه فردوسی مشهد به دنبال تاسیس دانشگاه مجازی بین‌المللی است

پژوهش مدرس دانشگاه بیرجند به عنوان طرح برتر در فرانسه معرفی شد

بیماری لکه برگی زرشک چیست؟

مناطق زمانی چگونه تعیین شدند؟

تجهیزات آموزشی و ورزشی بین مدارس خراسان جنوبی توزیع شد

پایان همه‌گیری کروناویروس با داروی جدید چین بدون نیاز به واکسن

ثبت یک رکورد کوانتومی با درهم تنیدن 15 تریلیون اتم

والدین برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال آینده چه کنند؟

غیرفعال کردن فوری کروناویروس با ماسک نمکی

آموزش و پرورش خراسان جنوبی کمبود فضا و تجهیزات دارد

محدودیت مصرف زولبیا و بامیه در شرایط شیوع بیماری کرونا

استفاده مکرر از لاک ناخن چه عوارضی دارد؟

حفاظت معماری و نسبت آن با تاریخ معماری

ضرورت الکترونیکی شدن آموزش‌ها

مجسمه فردوسی ساخته می‌شود/ جزئیات بازگشایی دانشگاه

تمدید ثبت‌نام آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک

جزئیات برگزاری امتحانات دانشگاه‌های آزاد و علمی‌کاربردی خراسان رضوی

جزئیات برگزاری کلاس‌ها و امتحانات دانشگاه‌های علمی‌کاربردی خراسان رضوی

واکسن‌های کووید-19 چین وارد فاز دوم آزمایش بالینی شدند

پذیرش خوابگاه‌های دانشگاه فردوسی مشهد/ شروع کلاس‌های عملی از 15 تیر

ویروس کرونا چه عوارضی در بدن ایجاد می‌کند؟

لباس‌ حفاظتی ضدویروسی طراحی شد

حضور 71 هزار دانش‌آموز خراسان جنوبی در مدارس

نقش موثر ویتامین دی در پیشگیری از بیماری های تنفسی

گرمای داخل خودرو کروناویروس را از بین می‌برد

هر آنچه درباره ساخت مجسمه فردوسی در دانشگاه فردوسی می‌دانیم+ عکس

آخرین وضعیت برگزاری کلاس‌ها و  امتحانات دانشگاه فردوسی مشهد

گیاه پالایی منزل با گلدان سرخس

بازگشایی مدارس در کنار آموزش غیرحضوری

واکسن کرونای آلمانی‌ها نتایج مثبت نشان داد

پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی با رژیم غذایی حاوی پتاسیم

نبود زیرساخت‌های لازم و عدم تجربه اساتید و دانشجویان از مشکلات آموزش مجازی است

مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه فردوسی، یکی از مبادی شناسایی شرکت‌های خلاق

تاثیر احتمالی استفاده از دهانشویه در جلوگیری از "کووید-19"

علت اصلی سردرد در روزه داران چیست؟

10 ماده غذایی گیاهی برای داشتن کلیه‌های سالم

آیین حکومت‌داری در سیره امام علی(ع)

نقش خانواده در سلامت اجتماع

اعلام آمادگی 19 استاد و دانشجو در خراسان جنوبی برای اجرای پژوهش در صنعت ‌

تأثیر شاهنامه فردوسی بر آثار حماسی غرب

نحوه برگزاری کلاس‌های تربیت بدنی دانشگاه فردوسی مشهد اعلام شد

نشست مجازی استادان اعزامی زبان و ادبیات فارسی به دانشگاه‌های خارج از کشور برگزار شد

19 استاد و دانشجو در خراسان جنوبی برای اجرای پژوهش در صنعت اعلام آمادگی کردند

بیش از 100 واکسن کرونا در حال تولید است

کروناویروس هرگز از بین نخواهد رفت

برگزاری مراسم شب‌های قدر در دانشگاه پیام نور بجنورد

پذیرفته شدن مجله ایرانی آنالیز عددی و بهینه سازی برای نمایه در پایگاه Scopus

بازگشایی مدارس به شرط؟

درمان بیماران کووید-19 با سلول‌های بنیادی بند ناف موفقیت‌آمیز است

گل آویز، گیاه محبوب آپارتمانی

هیئت علمی برگزیده در حوزه تأثیرگذاری اجتماعی انتخاب شد

چگونه می‌توانیم از وجود آنتی‌بادی کرونا در بدن خود آگاه شویم؟

بیل گیتس: در تولید واکسن کرونا یک مشکل غافلگیر کننده داریم

مصرف لبنیات و بستنی های فله و غیر پاستوریزه ممنوع

برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی مجازی در خراسان شمالی

بچه‌ مدرسه‌ای‌ها بخوانند

حمایت دانشگاهیان خراسان رضوی از طرح مواسات

بچه‌های مدرسه بخوانند

مردمک چشم از ریتم محیط پیروی می‌کند

پیش‌بینی ابتلای افراد به کووید-19 بدون آزمایش و با استفاده از هوش مصنوعی

ماندگاری ویروس کرونا بر روی لباس بیشتر از اشیاء

برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی مجازی توسط معاونت آموزشی جهاددانشگاهی خراسان شمالی