پیام خراسان

آخرين مطالب

قهرمانی: گیم‌نت‌های مجاز، باشگاه الکترونیکی ورزشی می‌شوند ورزشي

قهرمانی: گیم‌نت‌های مجاز، باشگاه الکترونیکی ورزشی می‌شوند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی گفت: در شش ماهه اول سال 97 طبق گزارش عملکردی که به اداره کل ورزش و جوانان دادیم، حدود 400 میلیون تومان صرف 24 انجمن ورزشی استان شد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محسن قهرمانی در نشست خبری هیئت انجمن‌های ورزشی استان خراسان رضوی در سال 98 اظهار کرد: سال گذشته در تمامی مسابقات قهرمانی کشور و رقابت‌های لیگ که تحت نظر فدراسیون انجمن‌های ورزشی برگزار شد، نمایندگان و تیم‌های خراسانی شرکت داشتند. هیچ انجمنی نداریم که در مسابقات برگزار شده در سال‌ 97 اعم از انتخابی تیم ملی، قهرمانی کشور و رقابت‌های لیگ حضور نداشته باشد. در 90 درصد این مسابقات، تیم‌های خراسانی توانستند روی سکو بایستند که شایسته تقدیر است.
وی افزود: برخی از اردوهای تیم‌ ملی در استان خراسان رضوی و در مشهد برپا شد. اردوی اولیه تیم ملی کیک‌بوکسینگ واکو در مشهد برگزار شد و همچنین میزبانی از آخرین اردوی تیم ملی دارت برای اعزام به مسابقات جهانی رومانی به استان خراسان رضوی واگذار شده، چراکه مربی تیم ملی بانوان، نسرین سالاری، به همراه سه نفر از اعضای تیم ملی جوانان همگی از استان خراسان هستند. برای اینکه بازیکنان بتوانند در شهر خود تمرین کنند و استرس آن‌ها کمتر شود، مشهد میزبان این اردوست.
رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی بیان کرد: هیئت‌های ورزشی با یک رشته دارای محدویت‌های خاص خود هستند که مهمترین آن‌ها مشکلات اقتصادی و مالی است، نتیجتا هیئت انجمن‌ها که به نوعی رشته‌های ورزشی بدون فدراسیون را تحت پوشش خود می‌گیرد، کار سختی‌تری هم دارد. 
قهرمانی اضافه کرد: اداره 24 انجمن کار دشواری است، اما یک تیم قوی در کنار ما هستند ک اصحاب رسانه هم جزئی از آن است. علاوه بر کمک‌های شایان اصحاب رسانه و اداره کل ورزش و جوانان، افرادی در صنعت هستند که در کنار ما به اداره تمام انجمن‌ها همت می‌گمارند. خوشبختانه برای اعزام تیم‌ها به مسابقت مختلف تا به حال مشکلی نداشتیم. تنها چیزی که در هیئت به چشم می‌آید، کمبود فضای تمرین و ورزشی است. تیم راگبی اتان از مجموعه شهید محمد منتظری استفاده می‌کند. هرگاه مشکل داشتیم در بخش اقتصادی و صنعت دوستان به کمک ما آمدند، اما نکته مهم این است که به هیچ کدام از دوستان در صنعت یا همراه هیئت نگفته‌ایم به ما پول دهید و از آن‌ها خواسته‌ایم که شرایطی را فراهم کنند تا ولو در حد یک ریگ از سر راه هیئت انجمن ‌ورزشی استان برداشته شود.
وی یادآور شد: در شش ماهه اول سال 97 طبق گزارش عملکردی که به اداره کل ورزش و جوانان دادیم، حدود 400 میلیون تومان صرف 24 انجمن ورزشی استان شد که از این میزان، حدود 60 میلیون کمک‌های اداره کل و مابقی هم حمایت‌های دوستان بوده‌است. باید به خود بالید که رتبه اول در بین تمام هیئت‌ها در سال 96 به هیئت انجمن ورزشی خراسان رضوی رسید. این عنوان در سال بعد هم تکرار شد. 
رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی با اشاره به برخی ملی پوشان در رشته‌ها، خاطر نشان کرد: سه بازیکن و کمک‌ مربی تیم ملی راگبی، خراسانی هستند. این تیم قرار است به مسابقات انتخابی المپیک 2020 توکیو اعزام شود و اگر این اردو برگزار نمی‌شد، چه بسا این تیم دیگر اردویی نداشت و حتی به مسابقات هم اعزام نمی‌شد.
قهرمانی ادامه داد: در دو سال گذشته تیم راگبی خراسان رضوی به عنوان نماینده کشور در مسابقات آسیایی و غرب آسیا حضور پیدا کرد. در سال قبل این تیم قهرمان مسابقات غرب آسیا شد. 15 ملی‌پوش در این تیم داریم. در تیم ملی سپک‌تاکرا در بخش بانوان، 3 ملی‌پوش، کمک مربی بزرگسالان و مربی جوانان همگی از خراسان رضوی هستند. در تیم ملی کریکت، هفت ملی پوش داریم. در کل رشته‌ها، 64 ملی پوش و 5 مربی و داور از استان داریم که در رده ملی فعالیت می‌کنند.
وی با پاسخ به این سال که آیا سالن تمرینی به هیئت تعلق می‌گیرد یا خیر، تشریح کرد: هم‌اکنون سالن شهید بهشتی در اختیار هیئت انجمن‌های ورزشی استان هست اما با شروط خاص. سالن شهید بهشتی به صورت حاکمیتی اداره می‌شود. به جرات می‌گویم که هیئت انجمن‌های ورزشی در همه رشته‌ها و در هر دو بخش مردان و زنان، حتی یک ساعت هم از سالن شهید بهشتی در جهت تمرین استفاده نمی‌کنیم. هیئت هاکی استان 53 میلون تومان به من بدهکار است و به بهانه اردوی تیم ملی از سالن شهید بهشتی استفاده می‌کند. در حالی این سالن در آذرماه به من داده شد که قراردادهای این سالن با مدارس و موارد دیگر قبل از این تاریخ بسته شده و تمام هزینه‌ها هم به هیئت هاکی استان داده شده است.
رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی گفت: زمانی که کادر جدید، ریاست هیئت را برعهده گرفت، میزان بدهی هیئت قبلی 83 میلیون تومان بود. تمام این مبلغ را به کمک اداره کل ورزش و جوانان و دوستان همراه تسویه کردیم. مشکلات اقتصادی برای هیئت‌های ورزشی به سوهان روح تبدیل شده اما برای هیئت تحت مدیریت من چنین نیست و نه تنها بدهی گروه قبل را صاف کردیم بلکه با توجه به شرایط موجود توانستیم پله‌های پیشرفت را طی کنیم. باید گفت ورشکاران با حداقل‌ها ساختند که الان این هیئت موفق است، بی انصافی است اگر بگویم ورزشکاران من هر چه خواستند برایشان فراهم کردم. در حد توان و بضاعت مالی هیئت، سعی کردیم شرایطی را مهیا کنیم تا تیم‌ها در تمام مسابقات شرکت داشته باشند.
قهرمانی اضافه کرد: در خصوص رشته ورزشی راگبی در بخش بانوان با باشگاه شریعت نوین که در فوتبال هم سرمایه‌گذاری کرده تفاهم‌نامه داریم. تیم‌های بانوان در تمام رده‌های سنی به این باشگاه هبه شده‌ است. در خصوص راگبی در بخش پسران هم باید گفت که تمام هزینه‌ها با هیئت انجمن‌های ورزشی استان است که تمرین پسران در زمین شهید محمد منتظری به طور منظم در حال انجام است تا در صورت مهیا بودن شرایط و امکانات، بین 20 تا 25 تیرماه به مسابقات قهرمانی کشور در تبریز اعزام شوند.
وی در خصوص انتخاب اصولی به عنوان رئیس جدید هیئت فوتبال استان خراسان رضوی گفت: شرایط انجام کارهای عملیاتی و اجرایی در فوتبال سایر رشته‌ها و نهادها متفاوت است. باید بازه زمانی برای رئیس جدید هیئت مشخص کرد، تا مجمع هیئت استان برگزار شود، چرا که انتصاب‌هایی که در هیات استان شده همگی با عنوان سرپرستی تعیین شده‌اند.
رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی ادامه داد: احساس می‌کنم شرایط فوتبال استان به گونه‌ای پیش می‌رود که برنامه بلند مدت و حتی میان ‌مدت جوابگو نیست. فوتبال استان باید پس از انتصابات با برنامه‌های کوتاه‌ مدت به سوی اهداف خود حرکت کند. حق هر رئیسی است که از افرادی در کار استفاده کند که به لحاظ فکری همسو با خودش باشد اما اگر در یک مجموعه اختلاف سلیقه‌ای وجود نداشته باشد و تمام دل‌ها یک‌سو باشد، هیچ‌گاه موفقیتی حاصل نمی‌شود. نتیجتا اگر اختلاف سلیقه در موضوعات فنی وجود داشته باشد بهره آن در دراز مدت به فوتبال استان خواهدرسید.
قهرمانی با بیان این جمله که فوتبالی‌ها در خودزنی حرف اول را در کشور می‌زنند، خاطر نشان کرد: وقتی فوتبالی‌ها درک متقابلی از یکدیگر ندارند، باید به غیر فوتبالی‌ها اجازه دهیم تا به مسائل غیر مرتبط با آن‌ها ورود کنند و برای فوتبالی‌ها تصمیم‌گیری کنند. پیشنهادی که به رئیس جدید هیئت فوتبال دادم این بود که از دوستان وافرادی در کنار خود بهره گیرد که مناعت طبع داشته و نیاز به مسائل مالی از هیئت نداشته باشند. اگر کسی با دیدگاه خروجی مالی به سمت فوتبال برود تمام تمرکز خود را روی این موضوع می‌گذارد که چگونه از فوتبال یا هر رشته ورزشی دیگر ارتزاق روزی داشته باشد. با یقین می‌گویم داوری استان در سطح کشور حرفی برای گفتن ندارد. 
وی با اشاره به اینکه تنها نیاز هیئت‌های ورزشی در استان، مدیر پول‌آور است بیان کرد: شاید تنها چیزی که هیئت‌های ورزشی کشور و استان به نیاز دارد، مدیریت و جذب منابع مالی است. تمام کارهای فنی هیئت بر عهده دبیر هیئت است. می‌بینیم که در هر زمینه‌ای کسانی در منصب امور هستند که تخصص آن را ندارند. از طرفی مواردی دیده شده است که در آن نیروهای متخصص در هر زمینه باعث عقب افتادگی و درجا زدن آن رشته و زمینه شده اند.
قهرمانی افزود: در مشهد برای ورزش‌های آبی، مجموعه چالیدره را داریم که موج سواری، اسکی روی آب و شرایط مجموعه آبی را در اختیار پیمانکاران این مجموعه گذاشتیم اما برخی از شرایطی که مد نظرمان بود را به انجام نرساندند.
وی یادآور شد: در نشست خبری قبل گفتم که مجموعه تفریحی بانجی‌جامپینگ چالیدره استاندارد نیست و بعد از آن مدیریت مجموعه به کل تغییر کرد. تیم کارشناسی، سکوی بانجی و مجموعه را بازدید کرد و اعلام کرد که 21 ایراد و اشکال دارد. با تغییر مدیریت و حضور نماینده انجمن هوایی ایران در یک ماه گذشته، ایرادهای این مجموعه تفریحی به حداقل رسیده و منتظر مجوزهای لازم از سوی انجمن هوایی ایران هستیم تا مجموعه چالیدره بدون دغدغه به فعالیت خود ادامه دهد.
رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی افزود: اداره استاندارد اگر می‌خواهد وارد کار شده و استانداردسازی کند، نامه مکتوب به اداره کل ورزش و جوانان بزند و به مدیر کل ورزش و جوانان اعلام کند که سازه بانجی‌جامپینگ چالیدره غیر استاندارد است. بانجی‌جامپینگ در ایران مربی ندارد در این صورت کمیسیون ماده پنج حق دادن مجوز به چنین مجموعه‌هایی را ندارد. ورزش اسلینگ شات هم چه به صورت عمودی و چه به صورت افقی در ایران مربی ندارد؛ بنابراین هیچ مجوزی دال بر ایجاد باشگاه به فردی داده نمی‌شود.
وی در خصوص وضعیت بازی‌ها و باشگاه‌های الکترونیک استان توضیح داد: خوشبختانه با تایید اساس‌نامه‌ای که در یک ماه گذشته در وزارت ورزش و و کمیسیون ماده پنج اتفاق افتاد، تمام گیم‌نت‌های سطح شهر مشهد می‌توانند با مراجعه به اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی اساس نامه تدوین شده را مطالعه کرده و اگر شرایط آن را دارا بودند، از قالب گیم‌نت خارج شده و به عنوان مجموعه باشگاه الکترونیک ورزشی به فعالیت خود ادامه دهند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قهرمانی ایران و عراق در مسابقات میل گیری و کباده

توافق مالی آنتونی استوکس با پرسپولیس

نگاهی به تغییرات یحیی گل محمدی در پرسپولیس

زورخانه های کشور نیاز به مرمت و بازسازی دارند

قهرمانی ایران در« میل بازی» و «چرخ تیز»

قهرمانی نماینده کشورمان در بخش چرخ تیز مسابقات جهانی زورخانه‌ای

کسر امتیاز از پرسپولیس بخاطر شکایت برانکو

افزایش نشاط اجتماعی با احیای بازی‌های بومی محلی خراسانی

یک دست‌اندرکار: موضوع میزبانی بازیهای تیم فوتبال ایران اهداف خاص دارد

ایران قهرمانی جهان در رشته سنگ زورخانه ای را از آن خود کرد/سوران الله مرادی، قهرمان سنگ جهان شد

تیم اترک خراسان شمالی قهرمان تورنمنت بین المللی ورزش های زورخانه ای شد

سومین دوره مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در بجنورد افتتاح شد

مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای به رغم تبلیغات سوء دشمنان در امن ترین کشور منطقه برگزار شد

ایران قهرمان جهان در رشته سنگ زورخانه ای را از آن خود کرد/سوران الله مرادی، قهرمان سنگ جهان شد

عباس مرادی زاده، قهرمان چرخ چمنی جهان شد

قوچان‌نژاد: تغییر سرمربی به نفع تیم ملی والیبال نخواهدبود

مقام سوم بانوان راگبی‌باز خراسانی در مسابقات کشوری

اصولی: کنفدراسیون آسیا دچار خطای محاسباتی شده و ضربه خواهدخورد

برگزاری تورنمنت بین المللی کشتی پهلوانی جام صلح و دوستی با حضور 4 کشور

ایران، قهرمان تیمی زورخانه ای جهان شد

آغاز مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در بجنورد

آغاز سومین دوره مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در بجنورد

سرمربی تیم فوتسال فرش‌آرا: نمی‌خواهیم مثل پارسال حذف شویم

برنامه خاص پرسپولیس برای مهار بی اخلاقی های استوکس

اعلام نتایج قرعه کشی مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای در بجنورد

تیم اترک خراسان شمالی مقابل میلاد تهران به نتیجه مساوی رسید

بادامکی: کار گل‌محمدی سخت است اما موفق می‌شود

پایان مسابقات شمشیربازی خراسان رضوی در مشهد

برگزاری سومین دور مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای با حضور 100 ورزشکار

ایران پیروز مسابقات جهانی ورزش های زورخانه‌ای‌ است

تورنمنت بین المللی کشتی پهلوانی‌ در بجنورد برگزار می‌شود

7 پهلوان صاحب بازوبند؛ مهمان مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای

انعقاد قرارداد شهرخودرو با مهاجم اوکراینی

برگزاری تورنمنت بین المللی کشتی پهلوانی همزمان با مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای در بجنورد

شکل گیری مثلثی تازه و خطرناک در خط حمله استقلال

زمان ورود آنتونی استوکس به ایران برای حضور در پرسپولیس

پیروز بین المللی مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای، ایران است

استفانو کوزین، به شهرخودرو پیوست

بهاروند: محروم هم بشویم، ذلت را نمی‌پذیریم

جواب سازمان لیگ به اعتراض شاهین‌بوشهر درباره میلاد سرلک

جلسه اضطراری مدیران باشگاه‌ها آغاز شد

حمیداوی: اگر میزبان نباشیم، حتما در لیگ قهرمانان شرکت نمی‌کنیم

ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی باید در دنیا معرفی شود

ماجرای شایعه مذاکره پرسپولیس برای جذب مرتضی تبریزی از استقلال

عنوان سوم فرنگی کار خراسان شمالی در رقابت کشتی ناشنوایان کشور

جشنواره بین‌المللی ورزش زورخانه‌ای شهدای مقاومت در خراسان جنوبی برگزار شد

استقلال AFC را تهدید کرد!! کناره گیری از لیگ قهرمانان آسیا

نفرات برتر مسابقات تنیس روی میز خراسان شمالی معرفی شدند

کریستیچوویچ: فدراسیون با ما عادلانه رفتار نمی‌کند

شاهین شهرداری صفر- شهر خودرو صفر/ مقاومت با یک یار کم‌تر