پیام خراسان

آخرين مطالب

رضایی: هدف ما قرار گرفتن در جمع 10 کشور برتر پارالمپیک 2020 است ورزشي

رضایی: هدف ما قرار گرفتن در جمع 10 کشور برتر پارالمپیک 2020 است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: هدف ما بر اساس پیش بینی که تا به امروز داشتیم قرار گرفتن در جمع 10 کشور برتر پارالمپیک 2020 است. ما همه شرایط را حتی نوع آب و هوای توکیو را نیز پیش بینی کردیم تا در کسب مدال هیچ چیز را به قضا و قدر و شانس واگذار نکنیم.
به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، هادی رضایی در نشست خبری که در محل کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد، یکی از سیاست‌های این کمیته را پرداخت حقوق ورزشکاران اعزامی به بازی‌های پارالمپیک 2020 در صورت قرار گرفتن در لیست مدال آوران عنوان کرد و افزود: بر اساس مصوبات و سیاستی که کمیته ملی پارالمپیک دارد ورزشکارانی که بتوانند در لیست مدال آوران طلا، نقره و برنز بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو قرار بگیرند از ابتدای سال حقوق دریافت خواهند کرد که کف این حقوق 2.5 و سقف آن 5 میلیون تومان است.
وی بیان کرد: ملاک ما برای اعزام ورزشکاران به بازی‌های پارالمپیک 2020 کیفی سازی کاروان و اعزام تنها ورزشکاران مدال آور و کسب سهمیه است. ما در جاکارتا نیز همین سیاست را به کار بردیم و توانستیم به جایگاه سوم دست پیدا کنیم قطعاً در 2020 نیز همین سیاست را دنبال خواهیم کرد. ما دوست نداریم که توریست به بازی‌های پارالمپیک 2020 اعزام کنیم.
رضایی اضافه کرد: با توجه به این که تا به امروز 24 سهمیه کسب کرده‌ایم شانس کسب مدال را تا به امروز 11 مدال طلا، 13 نقره و 8 برنز در نظر گرفتیم ما هیچ چیز را به شانس واگذار نمی‌کنیم و همه چیز را براساس رکوردها و آمادگی جسمانی ورزشکاران در نظر می‌گیریم.
وی ادامه داد: براساس پیش بینی که تا به امروز داریم ما در رشته‌های دو ومیدانی، وزنه برداری، تیروکمان، تیراندازی، جودو، والیبال نشسته مردان، تکواندو و فوتبال 5 نفره نابینایان و کم بینایان شانس مدال داریم که اینها در گروه الف دارند. گروه دوم کسانی هستند که شانس کسب سهمیه دارند و مدال آوری آنها برای پارالمپیک 2020 ضعیف است ما سعی می‌کنیم براساس بودجه‌ای که در اختیار کمیته ملی پارالمپیک قرار می‌گیرد این ورزشکاران را برای بازی‌های پارآسیایی 2022 آماده کنیم این رشته‌ها شامل شنا، پاراکانو در رشته قایقرانی، بسکتبال با ویلچر مردان، والیبال نشسته بانوان و گلبال مردان را شامل می‌شود.
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک اضافه کرد: البته رشته‌هایی که در حال حاضر تحت پوشش فدراسیون‌های مربوطه خود هستند اگر بتواند کسب سهمیه کنند و فدارسیون‌ها برای این رشته‌ها جهت اعزام به بازی‌های پارالمپیک 2020 سرمایه گذاری انجام دهند ما نیز از آنها حمایت خواهیم کرد.
رضایی افزود: در حال حاضر در پارالمپیک 2020، 540 مدال توزیع می‌شود و 4400 ورزشکار از 165 کشور شرکت می‌کنند. که از این میان 2346 نفر را مردان و 1754 نفر را زنان تشکیل خواهند داد. ما مجری سیاست‌های گروه هئیت اجرایی کمیته ملی پارالمپیک هستیم و تلاشمان بر این است که بر اساس این سیاست بحث مدال آوری را مهم جلوه قرار دهیم. هدف ما بر اساس پیش بینی که تا به امروز داشتیم قرار گرفتن در جمع 10 کشور برتر پارالمپیک 2020 است. ما همه شرایط را حتی نوع آب و هوای توکیو را نیز پیش بینی کردیم تا در کسب مدال هیچ چیز را به قضا و قدر و شانس واگذار نکنیم.
وی ادامه داد: در وزنه برداری ما بر اساس پیش بینی که بر حسب رکودها تا به امروز داشتیم می‌دانیم که سیامند رحمان و حامد صلحی پور تا به امروز در جایگاه کسب مدال طلا قرار دارند و روح الله رستمی شانس مدال نقره دارد. در تیراندازی سه سهمیه کسب کردیم که تنها یک شانس برای کسب مدال داریم. مثلاً ساره جوانمردی شانس مدال کسب طلا تا به امروز دارد رقیه شجاعی که هنوز سهمیه کسب نکرده اما می‌دانیم شانس کسب مدال نقره و سمیرا ارم که سهمیه کسب کرده است شانسی برای کسب مدال ندارد.
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک اضافه کرد: در تیروکمان ما تا به امروز 6 نفر موفق به کسب سهمیه شدند که ما بر اساس ارزیابی که از وضعیت رکورد آنها داشتیم تا به امروز می‌دانیم که هیچ کدام شانس کسب مدال ندارند. یا در جودو پیش بینی ما کسب دو مدال طلا تا به امروز است به هر صورت ما تلاش می‌کنیم بر اساس پیش بینی که از وضعیت رکود ورزشکاران داریم هر سه ماه یکبار ارزیابی دقیقی را نسبت به رکورد ورزشکاران اعزامی خود داشته باشیم و تا اردیبهشت سال آینده عنوان می‌کنیم که چه ورزشکاری می‌توانند در بازی‌های پارالمپیک 2020 حضور داشته باشند.
رضایی افزود: ما برای ورزشکاران حقوقی که پیش بینی کردیم بر این اساس است که برای مدال آوران طلا 12 ماه حقوق برای مدال آوران نقره 6 ماه و برای کسانی که شانس کسب مدال برنز داشته باشند 6 ماه حقوق در نظر گرفتیم که البته برای مدال آوران طلا در سال 300 روز اردو پیش بینی کردیم و در ماه 25 روز اردو در نظر گرفته شده است. ضمن این که ورزشکارانی که بتوانند در بازی‌های پارالمپیک 2020 که بر اساس پیش بینی ما مدال نقره یا برنز خود را به طلا تبدیل کنند قطعاً حقوق ما به تفاوت آنها پرداخت خواهد شد این حقوق نیز از ابتدای سال 98 در نظر گرفته شده که ورزشکاران مدال آور پس از این که در لیست مدال آوران پارالمپیک قرار گرفتند این حقوق کف 2 میلیون و 500 هزار و سقف آن 5 میلیون تومان است پرداخت می‌شود. ضمناً شاخصه‌ها برای مربیان، سرمربیان و کمک مربیان در نظر گرفته شده که آئین نامه خاص خود را دارد.
رضایی پیرامون این پرسش که رشته‌های که در حال حاضر از ابتدای سال تحت پوشش فدراسیون مربوطه خود قرار گرفتند آیا کمیته ملی پارالمپیک حمایتی از نظر خرید تجهیزات و یا اعزام آنها به تورنمت‌های مختلف انجام می‌دهد یا خیر گفت: کمیته ملی پارالمپیک تا به امروز تمام 8 رشته‌ای که تحت پوشش فدراسیون‌های مربوطه خود قرار گرفتند پول پرداخت کرده است از جمله تیروکمان، دوچرخه سواری که علی‌الحساب به این فدراسیون‌ها پول واریز کردیم و سایر رشته‌های که تحت پوشش فدراسیون‌های مربوطه خود قرار گرفتند سعی کردیم حمایت همه جانبه از ورزشکاران رشته‌های مربوطه داشته باشیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیروزی نمایندگان ایران در دور مقدماتی کشتی پهلوانی مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای

خیال راحت پرسپولیس از شکایت کالدرون!!

خراسان شمالی در اعزام و پذیرش هیات های تجاری خساست به خرج ندهد

قهرمانی ایران و عراق در مسابقات میل گیری و کباده

توافق مالی آنتونی استوکس با پرسپولیس

نگاهی به تغییرات یحیی گل محمدی در پرسپولیس

زورخانه های کشور نیاز به مرمت و بازسازی دارند

قهرمانی ایران در« میل بازی» و «چرخ تیز»

قهرمانی نماینده کشورمان در بخش چرخ تیز مسابقات جهانی زورخانه‌ای

کسر امتیاز از پرسپولیس بخاطر شکایت برانکو

افزایش نشاط اجتماعی با احیای بازی‌های بومی محلی خراسانی

یک دست‌اندرکار: موضوع میزبانی بازیهای تیم فوتبال ایران اهداف خاص دارد

ایران قهرمانی جهان در رشته سنگ زورخانه ای را از آن خود کرد/سوران الله مرادی، قهرمان سنگ جهان شد

تیم اترک خراسان شمالی قهرمان تورنمنت بین المللی ورزش های زورخانه ای شد

سومین دوره مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در بجنورد افتتاح شد

مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای به رغم تبلیغات سوء دشمنان در امن ترین کشور منطقه برگزار شد

ایران قهرمان جهان در رشته سنگ زورخانه ای را از آن خود کرد/سوران الله مرادی، قهرمان سنگ جهان شد

عباس مرادی زاده، قهرمان چرخ چمنی جهان شد

قوچان‌نژاد: تغییر سرمربی به نفع تیم ملی والیبال نخواهدبود

مقام سوم بانوان راگبی‌باز خراسانی در مسابقات کشوری

اصولی: کنفدراسیون آسیا دچار خطای محاسباتی شده و ضربه خواهدخورد

برگزاری تورنمنت بین المللی کشتی پهلوانی جام صلح و دوستی با حضور 4 کشور

ایران، قهرمان تیمی زورخانه ای جهان شد

آغاز مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در بجنورد

آغاز سومین دوره مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در بجنورد

سرمربی تیم فوتسال فرش‌آرا: نمی‌خواهیم مثل پارسال حذف شویم

برنامه خاص پرسپولیس برای مهار بی اخلاقی های استوکس

اعلام نتایج قرعه کشی مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای در بجنورد

تیم اترک خراسان شمالی مقابل میلاد تهران به نتیجه مساوی رسید

بادامکی: کار گل‌محمدی سخت است اما موفق می‌شود

پایان مسابقات شمشیربازی خراسان رضوی در مشهد

برگزاری سومین دور مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای با حضور 100 ورزشکار

ایران پیروز مسابقات جهانی ورزش های زورخانه‌ای‌ است

تورنمنت بین المللی کشتی پهلوانی‌ در بجنورد برگزار می‌شود

7 پهلوان صاحب بازوبند؛ مهمان مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای

انعقاد قرارداد شهرخودرو با مهاجم اوکراینی

برگزاری تورنمنت بین المللی کشتی پهلوانی همزمان با مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای در بجنورد

شکل گیری مثلثی تازه و خطرناک در خط حمله استقلال

زمان ورود آنتونی استوکس به ایران برای حضور در پرسپولیس

پیروز بین المللی مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای، ایران است

استفانو کوزین، به شهرخودرو پیوست

بهاروند: محروم هم بشویم، ذلت را نمی‌پذیریم

جواب سازمان لیگ به اعتراض شاهین‌بوشهر درباره میلاد سرلک

جلسه اضطراری مدیران باشگاه‌ها آغاز شد

حمیداوی: اگر میزبان نباشیم، حتما در لیگ قهرمانان شرکت نمی‌کنیم

ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی باید در دنیا معرفی شود

ماجرای شایعه مذاکره پرسپولیس برای جذب مرتضی تبریزی از استقلال

عنوان سوم فرنگی کار خراسان شمالی در رقابت کشتی ناشنوایان کشور

جشنواره بین‌المللی ورزش زورخانه‌ای شهدای مقاومت در خراسان جنوبی برگزار شد

استقلال AFC را تهدید کرد!! کناره گیری از لیگ قهرمانان آسیا