پیام خراسان

آخرين مطالب

1930 مددجو خراسان جنوبی صاحب مسکن مقاوم می‌شوند اقتصادي

1930 مددجو خراسان جنوبی صاحب مسکن مقاوم می‌شوند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: در مرحله نخست یکهزار و 930 خانواده شناسایی شدند که با شرایط مد نظر کمیته امداد صاحب مسکن مقاوم می‌شوند.

رضا سلم آبادی روز سه‌ شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساخت پنج هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی آغاز شده است که سهمیه نخست با 800 واحد ویژه خانواده‌های ایتام و زنان سرپرست خانوار در مرحله صدور پروانه قرار دارد.
وی گفت: برای شروع عملیات اجرایی ساخت و ساز مسکن چه در روستا و چه در شهر پیش شرط آن پروانه است که باید صادر و اخذ شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی بیان کرد: اولویت نخست ساخت این مسکن‌ها خانواده‌های ایتام و زنان سرپرست خانوار است که باید به دهیاری‌ها و سپس بنیاد مسکن معرفی شوند.
وی گفت: تاکنون از بین 800 واحد معرفی شده به بنیاد مسکن 247 واحد موفق به اخذ پروانه شده‌اند.
وی افزود: به دلیل تراکم کاری بالا و ترافیک زیاد صدور پروانه نیازمند فرصت بیشتری است اما کار ساخت 55 واحد از این تعداد که پروانه دریافت کردند، آغاز شده است.
سلم آبادی با بیان اینکه اگر پروانه‌ها صادر شود کمیته امداد آمادگی دارد عملیات ساخت کل 800 واحد را آغاز کند ادامه داد: تامین زمین چه روستایی و چه شهری از مشکلات مهم در این زمینه است.
وی با اشاره به اولین واگذاری زمین شهری در طبس بیان کرد: برای 16 قطعه زمین برنامه‌ریزی و کار انجام شده و سعی بر این است تا پایان هفته جاری عملیات ساخت در این اراضی آغاز شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی ساخت 2 طبقه واحد مسکونی را در هر زمین یادآور شد و ادامه داد: با این حساب 32 خانوار شهری در شهرستان طبس صاحب خانه می‌شوند.
وی ادامه داد: در شهرستان‌های بشرویه، فردوس و سرایان هم برنامه‌ریزی انجام شده که بتوانیم زمین مورد نیاز را در کوتاهترین زمان دریافت و عملیات ساخت را آغاز کنیم.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی بیان کرد: از پنج هزار واحد مسکونی که قرار است برای افراد زیر پوشش این نهاد ساخته شود 600 واحد مسکن مختص خانواده‌های شهری است.
چهارم تیرماه امسال 20 میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای ساخت مسکن مددجویان به حساب کمیته امداد استان واریز شد.
این اعتبار از محل تفاهم نامه‌ای که بین سازمان برنامه و بودجه کشور و کمیته امداد اواخر سال گذشته امضا شده بود واریز شده است که معادل آن را کمیته امداد نیز اعتبار اختصاص می‌دهد.
اسفندماه سال گذشته تفاهم نامه‌ای برای ساخت 10 هزار واحد مسکونی در جریان سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به خراسان جنوبی امضا شد که ساخت پنج هزار واحد آن در تعهد کمیته امداد قرار گرفت.
9893 * 6054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield