پیام خراسان

آخرين مطالب

مجری طرح پرورش تیلاپیای شیلات ایران:

چهار استان کشور مجوز پرورش ماهی تیلاپیا دارند اقتصادي

چهار استان کشور مجوز پرورش ماهی تیلاپیا دارند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- مجری طرح پرورش تیلاپیای سازمان شیلات ایران گفت: چهار استان کشور مجوز پرورش ماهی تیلاپیا دارند که یکی از این استان‌ها خراسان جنوبی است.

 علی بیکی در نشست خبری با خبرنگاران خراسان‌جنوبی اظهار کرد: مجوز پرورش ماهی تیلاپیا بعد از 10 سال چالش زیست محیطی برای چهار استان کشور صادر شده است.
مجری طرح پرورش تیلاپیای سازمان شیلات ایران بیان کرد: خراسان‌جنوبی، یزد، سمنان و قم چهار استان دارای مجوز برای پرورش ماهی تیلاپیا هستند که رونق این طرح بی شک در حوزه اشتغال‌زایی نیز تأثیرگذار است.
بیکی با اشاره به برخی از شایعات موجود درباره سلامت غذایی ماهی تیلاپیا ادامه داد: علی‌رغم همه شایعات موجود، فروش و استفاده از این ماهی در بسیاری از کشورها از جمله کشورهای اروپایی صورت می‌گیرد و رقابت تولیدکنندگان این شایعات را به وجود آورد.
وی یادآور شد: در راستای رفع این شایعات سال‌های گذشته همایش‌های متعددی برگزار کردیم و با ارائه مقالات متعدد علمی کیفت بالای این نوع ماهی به اثبات رسید.
سرانه مصرف ماهی در خراسان جنوبی سالانه 5 کیلوگرم
نوفرستی قائم مقام جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این نشست با اشاره به مصرف پایین سرانه مصرف ماهی در خراسان جنوبی گفت: سرانه مصرف ماهی برای هر فرد در خراسان جنوبی در حدود چهار کیلو و 800 گرم در سال است.
وی با اشاره به هدف گذاری ترویج استفاده از ماهی به عنوان یک پروتئین سالم یادآور شد: خراسان جنوبی 11 هزار و 200 منبع آبی شامل چشمه، قنات و چاه دارد که ظرفیت بسیار خوبی برای آبزی پروری است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield