پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس اتاق ایران:

باید در سهم مالیاتی خراسان رضوی صرف نظر شود اقتصادي

باید در سهم مالیاتی خراسان رضوی صرف نظر شود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: باید در سهم مالیاتی استان تجدیدنظر شود، اگر این کار صورت نگیرد باید آن را به هر طریقی از واحدهای تولیدی دریافت کنند که از نظر عدالت ممکن است مورد سوال باشد.
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، غلامحسین شافعی امروز در شصت و هفتمین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی خراسان رضوی، اظهار کرد: مورد کهنه‌ای وجود دارد که یکی دو سال است با آقای تقوی‌نژاد مطرح کردیم، آقای جنتی را فرستادند و بررسی‌ها انجام شد اما هیج نتیجه‌ای حاصل نشد و آن موضوع نیز تعیین سهم استان‌ها از مالیات کل کشور است.
وی افزود: در سال‌های گذشته برای استان‌های مختلف سهمی مشخص شده و بدون توجه به تغییر و تحولات مثبت یا منفی تا امروز ادامه یافته اما در داخل استان ما تحولاتی انجام شده که بر اساس آن باید سهم استان از مالیات کاهش می‌یافت، در حالی که افزایش یافت. در استان موسسات مالی اعتباری وجود داشت و میزان کار این موسسات کم هم نبود که بخشی از مالیات استان را پرداخت می‌کردند و اکنون دیگر نیستند.
شافعی ادامه داد: پروژه‌های بزرگی مانند پدیده در مشهد در حال انجام بوده و حجم کاری که در استان انجام می‌شده قابل توجه بود اما با مشکل مواجه شد. ما در استان واحد بزرگ نداریم. بالای 95 درصد واحدهای تولیدی کوچک و متوسط استان بخش خصوصی هستند و تنها یک یا دو واحد بزرگ داریم که برخی واحدهای بزرگ مالیات خود را در خراسان پرداخت نمی‌کنند و در نهایت دردسر آن برای استان، مسئولان و مردم است. ما این مسائل را احصا کردیم و مورد اقبال قرار گرفت.
رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه باید در سهم مالیاتی استان تجدیدنظر شود، عنوان کرد: اگر این کار صورت نگیرد باید آن را به هر طریقی از واحدهای تولیدی دریافت کنند که از نظر عدالت ممکن است مورد سوال باشد. این موضوع باید مورد توجه جدی قرار گیرد و عدالت مالیاتی روی آن اجرا شود. نگران این هستیم که نزدیک به 140 هزار میلیارد تومان با کسری بودجه مواجه خواهیم شد که بخشی از جبران آن وظیفه درآمدهای مالیاتی است.
وی بیان کرد: ما به عنوان بخش خصوصی اعتقاد داریم که نباید درآمد حاصل از نفت صرف هزینه در کشور شود، بلکه باید صرف سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت شود و مالیات باید بخش عمده هزینه‌های کشور را فراهم کند اما موضوعی که اکنون مطرح بوده این است که ما باید نگاه به تولید را تغییر دهیم و با شناسایی فرارهای مالیاتی و معافیت‌های غیر عادلانه مالیاتی می‌توانیم جبران کرده و مالیات بخش تولید را کم کنیم.
شافعی خاطرنشان کرد: تقاضای دیگر بخش خصوصی که روی آن مصر بوده، مالیات بر سرمایه و مالیات فعالیت‌های دلالی و واسطه‌گری است که بخش تولید را به زیر کشیده و سیستم انگیزشی برای کار اقتصادی این شده که دلالی کنند و سمت تولید نروند. این موضوع باید مورد پیگیری قرار گیرد تا مشکل انگیزه برای تولید بالا و به سمت دلالی نرفتن حل شود. ما آماده هستیم این را ارائه دهیم که سهم مالیات استان مورد تجدید نظر قرار گیرد. دلیل ندارد مالیات در تهران پرداخت شود. این به استان‌ها کمک می‌کند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه نگاه به استانداران در مساله بودجه نگاه هزینه‌ای است نه درآمدی، تصریح کرد: اگر به نگاه درآمدی عمل شود، مایه امیدواری است، البته الزاماتی وجود دارد که شکستن قدرت مرکزی و توزیع در استان‌ها است که خودکفا می‌شود و اضافه هم می‌آورد. باید روی این قضیه کار شود که دولتی‌ها و سازمان امور مالیاتی تصور کنند که ما کشور را اداره می‌کنیم و اینگونه به ما نگاه کنند. باید افرادی که تولید ثروت مشروع می‌کنند مورد احترام قرار گیرند نه اینکه به آن‌ها نگاه طلبکارانه داشته باشند.
پدیده بعد از اعلام رای دادگاه دوران خوبی را طی خواهد کرد
در ادامه علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه هیچ کس مخالف پرداخت مالیات نیست، بلکه عدالت مالیاتی مدنظر است، عنوان کرد: هم در سطح ملی و هم استان مالیات باید بر اساس عدالت باشد. بخش خصوصی و مسئولان استانی بر پرداخت مالیات مصر هستند. شرایط کشور سخت است و باید بخش خصوصی کمک کند تا امسال را به خوبی بگذرانیم.
رزم‎حسینی بیان کرد: ترامپ تصور می‌کرد که با فشارهای بین‌المللی پایه‌های نظام سست می‌شود اما این اتقاق نیفتاد. اقتصاد ایران توانمند است و می‌تواند ایستادگی کند. مردم هوشمند هستند و می‌دانند تحت تاثیر قرار نگیرند. اعتراضات به حقی هم دارند و ما توجه می‌کنیم و تلاش کردیم با گفت‌وگو و اقناع مسیر را پیگیری کنیم.
استاندار خراسان رضوی گفت: چند مشکل مانند شرکت پدیده وجود دارد که در حال حل شدن است. پدیده بحرانی شده بود اما سازمان مالیات کشور صددرصد همکاری کرد و کمک زیادی برای شرکت پدیده شد. این شرکت بعد از اعلام رای دادگاه دوران خوبی را طی خواهد کرد و سهامداران به حق و حقوق خود خواهند رسید. سازمان مالیاتی بسیار نقش مهمی در ساماندهی شرکت داشت.
وی با بیان اینکه سازمان مالیاتی توسعه‌محور است و به پر کردن خزانه دولت نمی‌پردازد، عنوان کرد: این راهبرد اساسی رئیس سازمان امور مالیاتی کشور است و امیدوارم آن را حفظ کنند و به دلیل اینکه هزینه دارد نترسند. این می‌تواند به هزینه‌کرد درست دولت کمک کند. در تمام دنیا اصل بر برائت است مگر خلاف آن ثابت شود. نظام مالیاتی هوشمند زمانی موثر است که نظام اداری ما هم هوشمند باشد. حذف مجوزهای غیر ضرور برای فعالان اقتصادی موثر واقع می‌شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استثنائاتِ عدم پرداخت عوارض خروج از کشور

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/01

ارتباطات ایران و پاکستان در حال گسترش است

کارمندان امسال چقدر عیدی می‌ گیرند؟

تهدیدات ناشی از نپیوستن ایران به FATF چیست؟

میزان تاب‌آوری یکی از نقاط ضعف طرح مثلث توسعه اقتصادی است

کدام تراکنش‌ ها نیاز به رمز پویا دارند؟

افزایش دغدغه تامین آب شرب روستاییان خراسان‌شمالی با کاهش بارش‌های زمستانی

ملزم کردن خودروسازان به انجام تعهدات‌شان قیمت بازار را می‌شکند

هزار کامیون در مرز دوغارون منتظر ورود به افغانستان هستند

44 درصد ظرفیت سد دوستی آب دارد

ملزم کردن خودروسازان به انجام تعهدات‌شان بازار را می‌شکند

فرماندار تربت‌حیدریه: صندوق‌ سرمایه‌گذاری کشاورزی یک ضرورت است

یک هزار و 93 تن تخم مرغ از خراسان جنوبی صادر شد

قیمت خودروهای داخلی 98/10/30

قیمت خودروهای وارداتی 98/10/30

سرقت اطلاعات بانکی و راه‌ های مقابله با آن

پرواز در فرودگاه بجنورد متاثر از پدیده های جوی

مصرف گاز ادارات خراسان شمالی پایش می‌شود

17 میلیارد ریال غرامت سیل به کشاورزان جغتای پرداخت شد

دوخت 6 هزار دست لباس در کارگاه های اشتغال روستایی خراسان جنوبی

مشکلات روزبازارهای بیرجند از نگاه مردم/مسئولان در انتظار اعتراض

قیمت مسکن در محله‌ های محبوب تهران

اصلاح مشکلات حاشیه شهر حتی با سالی هزار میلیارد بودجه 40 سال زمان می‌برد

اشتغال 2200 نفر در شهرک صنعتی چرمشهر

حضور سفیر جدید ایران در ترکمنستان فصل تازه‌ای در روابط دو کشور گشود

کلنگ‌زنی 4 طرح بزرگ صنعتی در نهبندان همزمان با دهه فجر

ماهان 4 پرواز بجنورد را لغو کرد

روزانه پنج هزار قرص نان از کاشمر به شهرهای دیگر ارسال می‌شود

روزانه پنج هزار قرص نان از کاشمر صادر می‌شود

10 هزار وانت بار برون شهری در خراسان رضوی فعالیت دارند

8 میلیارد تومان در موقوفات خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری شد

خسارت وحوش به کشاورزان جاجرم کمتر شد

سهم عشایر خراسان رضوی از مالیات بر ارزش افزوده واریز شد

85 درصد مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به خوسف محقق شد

بهره‌مندی 404 نفر از مزایای 85 رشته شغلی در طرح مشاغل خانگی خراسان جنوبی

سهم سبز کشاورزی در رونق اشتغال در خراسان جنوبی

افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی خراسان جنوبی و رونق کسب و کار

خراسان جنوبی در جایگاه دوم کشور از منظر امنیت سرمایه‌گذاری

قیمت خودروهای داخلی 98/10/29

قیمت خودروهای وارداتی 98/10/29

بخش خدمات؛ رکورددار اشتغالزایی طی پاییز در خراسان جنوبی

پروژه‌های نیمه تمام خوسف تمام می‌شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/29

سازمان زمین شناسی از ارائه اطلاعات اکتشاف معادن خراسان شمالی خودداری می کند

شرکت پاناسونیک خودروهای آتش‌نشانی کوچک تولید می‌کند

موتورسیکلت‌ در کلان‌شهرها برقی می‌شود

تلاش ما احیاء ردیف بودجه حاشیه شهر مشهد است

کارخانه کاغذ از سنگ آهک در فاروج ساخته می‌شود

40 درصد مسکن محرومان خراسان جنوبی ساخته شد