پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته فنی و حرفه‌ای ارم مشهد مطرح کرد؛

سه شنبه‌های مهارتی؛ جریانی برای مهارت‌آموزی افراد جویای کار علمي

سه شنبه‌های مهارتی؛ جریانی برای مهارت‌آموزی افراد جویای کار
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته فنی و حرفه‌ای ارم مشهد گفت: «سه‌شنبه‌های مهارتی» تنها یک رویداد نیست بلکه جریانی است که به راه افتاده تا مهارت‌آموزی را برای افراد جویای کار ترویج دهد.
سیروس نخودچی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان درخصوص برنامه «سه‌شنبه‌های مهارتی» اظهار کرد: برنامه‌هایی که در «سه‌شنبه‌های مهارتی» برگزار می‌شود، بیشتر در قالب همایش‌ها و سمینارهای دو ساعته است و تماما جنبه آموزشی و همچنین معرفی یک تکنولوژی و فناوری خاص دارد که تاکنون حدود 28 برنامه از این سلسله نشست را برگزار کرده‌ایم.
وی ادامه داد: این دو ساعت آموزش مهارت می‌تواند مقدمه مهارت‌آموزی متقاضیان در زمینه‌های مختلف باشد و همچنین برای آن‌ها ذهنیتی فراهم ‌می‌شود تا بتوانند ادامه مسیر را طی کنند و در هر حوزه‌ای که علاقه‌مند هستند، فعالیت داشته باشند. در حقیقت «سه‌شنبه‌های مهارتی» سلسله رویدادهایی است که در جهت ترویج آموزش‌های مهارتی اتفاق می‌افتد و هر سه‌شنبه یک رویداد برگزار می‌شود که با هدف فراهم کردن زمینه مهارت‌آموزی اتفاق می‌افتد. «سه‌شنبه‌های مهارتی» تنها یک رویداد نیست بلکه جریانی است که به راه افتاده تا مهارت‌آموزی را برای افراد جویای کار ترویج دهد.
رئیس مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته فنی و حرفه‌ای ارم مشهد ادامه داد: «سه‌شنبه‌های مهارتی» محدود به یک یا چند حرفه نیست و در زمینه‌های مختلف مانند خدمات، صنعت، کشاورزی، حوزه فرهنگی و هنری و ... قابل اجرا است. سه‌شنبه‌های مهارتی در تمام مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان قابلیت اجرا دارد و ما می‌خواهیم با رقم زدن این اتفاق، به شهروندان و جامعه‌ اعلام کنیم که مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای می‌توانند برای معرفی آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌های روز مورد استفاده قرار گیرند و از این اقدام موثر، فناوری‌های جدید در حوزه‌های مختلف معرفی شوند.
وی با بیان اینکه «این بستر برای مجریان، متقاضیان و مهارت‌آموزانی که به دنبال مهارت هستند، فراهم است و ما می‌خواهیم این ذهنیت را در شهروندان ایجاد کنیم که هر هفته منتظر یک برنامه آموزشی باشند»، عنوان کرد: در حقیقت قصد داریم کنجکاوی را در ذهن افراد حساس کنیم که سیستم‌های اطلاعاتی ما را از طریق سایت و شبکه‌های اجتماعی پیگیر باشند تا از اخبار و اطلاعیه‌های جدید آگاه شوند که قرار است در هفته چه برنامه آموزشی‌ای را فرا بگیرند.
«سه‌شنبه‌های مهارتی» فرصتی برای معرفی محصولات تولیدکنندگان
نخودچی خاطر نشان کرد: «سه‌شنبه‌های مهارتی» فرصت و بستری را فراهم می‌کند تا فضایی برای تولیدکنندگان، صنعت، کشاورزی و .... ایجاد شود و آنها بتوانند خدمات، محصولات و تکنولوژی‌های جدیدشان را معرفی کنند. ما توانستیم در این زمینه با بسیاری از افراد ارتباط برقرار کنیم. 
وی با بیان اینکه «این رویداد برای اولین بار در کشور اتفاق افتاده و تاکنون در هیچ مکانی چنین برنامه‌ای وجود نداشته است»، مطرح کرد: افرادی که به دنبال فراگیری یک مهارت و یا آشنایی با تکنولوژی‌های جدید هستند، می‌تواننند در «سه‌شنبه‌های مهارتی» ما را دنبال کنند. همچنین متقاضیانی که از مهارت خاصی برخوردار هستند و یا از کم و کیف یک تکنولوژی جدید آگاهی دارند؛ می‌توانند به عنوان مجری یکی از برنامه‌های «سه‌شنبه‌های مهارتی» حضور داشته باشند.
«سه‌شنبه‌های مهارتی» منجر به افزایش سطح دانش عمومی و علمی افراد می‌شود
رئیس مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته فنی و حرفه‌ای ارم مشهد گفت: مجریان هر یک از حوزه‌های مختلف مهارتی، می‌توانند اصول و مهارت‌های آن رشته مورد نظر را به دیگران آموزش دهند و نیز از میان شرکت‌کنندگان، نیروی کار خود را جذب کنند. در نهایت هدف ما این است که با برگزاری این برنامه بتوانیم سطح دانش عمومی و علمی افراد را افزایش دهیم تا منجر به ایجاد اشتغال شود.
وی با اشاره به اینکه «در«سه‌شنبه‌های مهارتی» هیچ هزینه‌ای از متقاضیان دریافت و یا پرداخت نمی‌شود و کاملا رایگان است»، افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در زمان اتمام برنامه به همه افرادی که در «سه‌شنبه‌های مهارتی» حضور پیدا می‌کنند، گواهی نامه شرکت در این دوره‌ها را اعطا می‌کند تا به عنوان ساعت آموزشی برای آن‌ها لحاظ شود. در اغلب برنامه‌های اجرایی «سه‌شنبه‌های مهارتی» یک همکار و مجری مانند شرکت‌ها، انجمن‌ها و ... حضور دارند که به ما در برگزاری همایش کمک می‌کنند و عملا اجرای بخشی از برنامه به عهده آن‌ها است.
وی عنوان کرد: اخیرا دستورالعمل‌هایی وجود دارد که بتوانیم از تجهیزات و کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای توسعه کسب و کار متقاضیان استفاده کنیم و ما در این زمینه با پارک علم و فناوری ارتباطات خوبی داریم. باید متذکر شد که این مجموعه وظیفه دارد بستر کسب و کار افراد نوآور را توسعه دهد.
رئیس مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته فنی و حرفه‌ای ارم مشهد در خصوص استقبال مردم از «سه‌شنبه‌های مهارتی»، خاطر نشان کرد:استقبال مردم بستگی به آن حرفه آموزشی دارد و طی مدتی که «سه‌شنبه‌های مهارتی» برگزار شد، حدود 1700 نفر از این همایش‌ها استقبال کردند اما در چند روز گذشته مخاطبان زیادی حضور پیدا کردند که خوشبختانه رضایت‌بخش بوده است.
نخودچی با اشاره به اینکه « 31 تیر تا 6 مرداد به عنوان هفته ملی مهارت نام‌گذاری شده»، بیان کرد: در این یک هفته برنامه‌های مهارت‌آموزی با موضوعاتی تحت عنوان توسعه گردشگری، آموزش نحوه طبخ و تهیه انواع قهوه‌ و نوشیدنی‌های سرد، آشنایی با خودروهای هیبریدی، آموزش مصرف بهینه برق، پرورش جلبک و ماهی‌های زینتی و مبانی بام سبز و... برگزار کردیم.
گفتنی‌ست برنامه «سه‌شنبه‌های مهارتی» سه‌شنبه‌ها از ساعت 10 تا 12 صبح در محل سالن همایش مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 6 مشهد واقع در بلوار سازمان آب، انتهای شهید صادقی 27 برگزار می‌شود و حضور برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیش‌بینی خطر مسمومیت حاملگی با آزمایشی ساده

روشی جدید در یافتن میکروب‌های ایجاد کننده سرطان

افزایش خطر ابتلا به سرطان‌های دستگاه گوارش فوقانی با پوسیدگی‌های دندانی

افزایش خطر ابتلا به سرطان های دستگاه گوارش فوقانی با پوسیدگی های دندانی

آزمایشگاه آنتن و ماکروویو در دانشگاه بیرجند راه‌اندازی شد

ایران جزء پنج کشور برتر هیپنوتیزم است

دانشگاه بیرجند، میزبان چهارمین همایش ملی باستان شناسی ایران

آستان قدس رضوی از شرکتهای دانش بنیان حمایت می کند

ارائه تسهیلات 20 هزار میلیاردی بانک‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان

آلزایمر درمان قطعی ندارد

میزان ویتامین D در میان جمعیت خراسان شمالی کاهش یافته است

ورزش قبل از صبحانه به کاهش وزن مردان کمک می‌کند

سرمایه‌گذاری در حوزه غذا و دارو از اولویت‌های جدی معاونت علمی ریاست جمهوری است

کسب رتبه اول جشنواره علوم و فناوری نانو توسط دانش آموز بجنوردی

هزار زن سالانه در خراسان رضوی به سرطان سینه مبتلا می‌شوند

پژوهش دانش‌آموز بجنوردی در جشنواره نانو اول شد

فکر کردن بیش از اندازه موجب کوتاهی عمر می‌شود

کشف اثر مهرهای گلی از محوطه تاریخی "ریوی" در خراسان شمالی

بهبود شانه‌های آسیب دیده در تمرینات ورزشی با حسگر کریگامی

فاصله گرفتن خانواده‌ از والدسالاری به ضرر فرزندان است

راه‌اندازی مجموعه آزمایشگاهی آنتن در دانشگاه بیرجند

نمی‌توان فرد هیپنوتیزم‌ شده را وادار به کارهای غیراخلاقی کرد

درد و رنجی فراتر از دیالیز

مشهد قطب هیپنوتیزم ورزشی آسیاست

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فردوسی و انستیتو گیاه‌شناسی کوماروف‌رو

به زودی فن بازار در خراسان شمالی راه اندازی می شود

سل، کشنده ترین بیماری عفونی در زنان سنین باروری

تمام اندیشه‌ها به سمت کنکور متمرکز نشود

امضاء تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فردوسی و انستیتو گیاه‌شناسی کوماروف‌رو

زنگ خطر برای زرشک ایران

دانشگاه کارآفرین چگونه شکل می‌گیرد؟

مهمترین مشکلات روانی دانشجویان

تکمیل دستاوردهای پزشکی در درمان بیماران با روش هیپنوتیز درمانی

2800 ولی دانش‌آموز در طرح "آموزش زندگی خانواده" آموزش می بینند

3476 نفر در خراسان جنوبی آموزش‌های عمومی هلال احمر را فراگرفتند

آموزش خراسان جنوبی از چه رنج می‌برد؟

آغاز ششمین کنگره‌ بین‌المللی هیپنوتیزم در مشهد

علم هیپنوتیزم ایران دارای جایگاه نخست در آسیا است

ایران جزو پنج کشور برتر در دانش هیپنوتیزم است

نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم در مشهد گشایش یافت

آموزش استثنایی از نظام تحصیلی حذف شود

جنبشی جهانی برای بی‌اعتبار کردن دانش به راه افتاده/ نحوه برخورد با بیماران سرطانی

ثبت نام 977 دانشجو در مقطع کارشناسی در دانشگاه بجنورد

بازی‌های رایانه‌ای اگر باعث پرخاشگری نشوند، مفیدند/ کودکان نسل جدید از شکست گریزانند

انتظار بالای والدین از دلایل اضطراب دوران کودکی

مورینگا؛ معجزه طبیعت

کنترل مصرف قند با قاشق‌های جدید

موافقت با رشته‌های دانشگاهی اسب و فرش در خراسان شمالی

آموزش بهتر کودکان با ذهن‌آگاهی

تاثیر آزار جنسی در پسران به مراتب بیش از دختران است